Panasonic seria PV80 i PV8

pink25

New member
a mi niestety brak pipa przeszkadza :(. Mam na stałe za telewizorem powieszony na ścianie razem z nim laptop (kadlubek bez matrycy podłączony pod dsub), który mi sluży głównie jako jeszcze jedno stanowisko do netu no i PIP bylby jak znalazł.
 

speedefm1

New member
panasonic th 42 pv 80

Witam
Po długich przemysleniach,oglądaniach,pytaniach kupiłem 42 pv 80 i jestem mega zadowolony. Odbiór z cyfrowego polsatu piekny. Nie zauważam żadnych przebarwień, białe jest białe czarne jest czarne. Kontrast super kolorki też .Widać włosy w nosie poprostu. Nie żałuje tego czasu na poszukiwania bo nie był to czas stracony. Polecam ten tv w 100%
 

Deimos

Banned
Jak juz mowa o firmie Panasonic, to zadałem im pytanie jak to będzie z gwarancją, kiedy nie będe tak naiwny i nie kupie plazmy w Polsce tylko w Niemczech (znacznie taniej)...
I tu cytuje ich odpowiedź:
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że honorujemy gwarancję z krajów UE.
Zgodnie z warunkami karty gwarancyjnej jeżeli model urządzenia nie odpowiada modelowi,
który jest sprzedawany na terenie kraju, w którym przebywa nabywca lub
jeżeli charakterystyka urządzenia nie odpowiada sprzedawanemu w danym kraju
odpowiednikowi, firma prowadząca sprzedaż lub dystrybutor narodowy mogą
podjąć się realizacji gwarancji po sprowadzeniu części zamiennych z kraju
pierwotnego zakupu lub przekazać tam urządzenie w celu usunięcia usterki.
W obu przypadkach nabywca jest zobowiązany do dostarczenia karty
gwarancyjnej i dowodu z datą zakupu.
Nabywca zostanie obciążony wszelkimi kosztami związanymi z transportem
urządzenia bądź części zamiennych. Dopuszcza się także w takich wypadkach
związane z transportem opóźnienie w realizacji praw gwarancyjnych.

I zadałem jeszcze im takie pytanie:
EL> Witam, a dlaczego na Waszej stronie nie ma nawet jednej wzmianki o plazmach serii PZ 85, PZ 800, PZ850???
EL> O przyznaniu certyfikatu THX na niektóre modele, też warto chyba wspomnieć?
Odpowiedź z Panasonic: Uprzejmie informujemy, że nie będziemy sprowadzali w/w modeli.
 
Ostatnia edycja:

rafi.c1

New member
dzięki ravpelc za info. No dokładnie, ja mam kablówkę osiedlową i na satelitę się nie zanosi:( . A czy jest PAP. Już dowiedziałem się że PAT jest na 100%.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No faktycznie, dzięki, jakoś tego nie zauważyłem, choć wolał bym jednak PiPa ;) hmm i raczej nie da się nic zrobić z tym, ze wyświetlają się takie szare pasy przy obrazie tv, jakoś rozszerzyć czy jakieś inne ustawienia?
 

kovisoy

New member
Witam

Hd Ready czy Full Hd - to pocieszająca analogia dla PV 80

Dlaczego 720p jest lepsze niż 1080i w HDTV


Co jest lepsze: 720p czy 1080i? Jest to tematem dyskusji już od dłuższego czasu. Gdyby brać pod uwagę jedynie techniczne aspekty, odpowiedź byłaby prosta: 720p jest lepsze niż 1080i. Powód?
Mimo, że 1080i ma 1080 pionowych linii (w przeciwieństwie do 720 linii w przypadku 720p) i 1920 pikseli na linię (w porównaniu do 1280 pikseli w 720p), fakt, że 1080i jest z przeplotem sprawia, że całkowita rozdzielczość jest w praktyce niższa niż w przypadku 720p.

Może to brzmieć dziwacznie, ale czytajcie dalej. Jak to możliwe, że sygnał 1920x1080 ma mniejszą rozdzielczość niż 1280x720? Powodem tego jest sygnał z przeplotem. Dlatego też w poprzednim zdaniu padło sformułowanie 'w praktyce'.

Mimo, że istnieje format 720p30, stacje telewizyjne nadają 720p HDTV w jego najwyższej wersji (720p60), dostarczając obrazy o rozdzielczości 1280x720 przy 60 klatkach na sekundę. Dlatego typowe skróty są zbyt uproszczone i nie są w stanie w pełni oddać stanu rzeczy.

Oto i kompromis. Poziome piksele (1280 w 720p i 1920 w 1080i) są naprawdę pikselami na aktywną linię, a gdy proces przeplotu dzieli obraz 1920x1080 na dwa pola, liczba poziomych linii na pole zredukowana zostaje do 540. W wyniku tego pionowa rozdzielczość pola również jest zmniejszana o połowę w stosunku do pierwotnej rozdzielczości obrazu (klatki). W przypadku sygnału 1080i, rozdzielczość zmniejsza się z 2 megapikseli klatki 1920x1080 do 1 megapiksela w polu 540i.
Dzieje się tak faktycznie, bo wielu nadawców 1080i proponowało nazywanie formatu '540i'.

Jednak kluczem do dyskusji jest fakt, że patrzymy na obrazy, które tworzą złudzenie ruchu. Z tego właśnie powodu to nie rozdzielczość ma tak naprawdę znaczenie, ale piksele na sekundę, które oglądamy, znane także jako 'czasowa rozdzielczość'.

Gdy wykonacie obliczenia, zobaczycie, że 1080i60 (a także 1080p30) dostarcza tylko 12% więcej pikseli na sekundę niż 720p60. Dlatego też większość ludzi nie jest w stanie odróżnić nadania 1080i od 720p - ponieważ ich oczy i mózg widzą praktycznie tę samą liczbę pikseli na sekundę.

Krzysztof
 

ravpelc

New member
brak PIP / PAP

rafi.c1 napisał:
A czy jest PAP

nie ma PIP... PAP również bo PV80 ma tylko 1 tuner a więc nie ma możliwości wyświetlania 2 kanałów równocześnie, więc ani "obraz w obrazie" ani "obraz obok obrazu" nie wchodzą w tym przypadku w grę
 

sosna

New member
Sansei6 napisał:
hmm i raczej nie da się nic zrobić z tym, ze wyświetlają się takie szare pasy przy obrazie tv, jakoś rozszerzyć czy jakieś inne ustawienia?
A jakie masz źródło sygnału kablówka/tuner ???
Ja mam tuner, sygnał Sd i ustawione obraz 16:9 i w tv tak samo. Obraz jest nieco spłaszczony (skalowanko) ale po 1 dniu sie przyzwyczaiłem i nie mam szarych pasów, generalnie mnie dobijały....
Sądze, że wystarczy w tv ustawic 16:9 ...

Patrycjusz napisał:
a, jak to się ma do materiału puszczonego z hd dvd i blu ray, gry na PS3 itd.?
W takim przypadku jeśli panel jest fullHd na pewno da się zobaczyc różnicę , naturalnie będzie sporo lepszy obraz.
Z drugiej strony przy sygnale SD, np. PY85 ma lepszy skaler i lepiej sobie radzi ze skalowaniem obrazu 4:3 do 16:9 (jeśli dobrze zrozumiałem wcześniejsze wypowiedzi na ten temat). Przynajmniej w porówniu pv80 i pionka (test Kikiego), skalowanie sygnału z 4:3 do 16:9 w tym drugim to bajka ( nie za darmo niestety).
Z trzeciej strony :grin: jak to piszą w artykule o rozdzielczości na stronie av.com.pl, tak napradę tylko materiały robione na konsole mogą wyświetlic wszytkie szczegóły, ponieważ są specjalnie pod nie tworzone. Z filmami jest gorzej, ponieważ pomimo że taśma filmowa ma na tyle wysoką rozdzielczośc, aby "sprostac" FullHd, to w procesie przetworzenia do postaci cyfrowej i tak ginie wiele szczegółów...
Z czwartej strony :mrgreen: najważniejsze, żeby miec tv, który dla "nas" samych będzie "świecił" dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
sosna może nie dość jasno napisałem, albo czegoś nie rozumiem, mi chodziło o szare pasy przy PAT ;)


Kurcze a mi Kikki odradzał PY 85 ze względu na słaby rodzaj sygnału jaki mam :( Miał rację czy powinienem sobie pluć w brodę? Choć oszędziłem nieco, ale o nie było priorytetem, to chyba nawet słabszy tv jak będzi maił dobry sygnał to będzie cacy, a coś przy słabym SD mogą być problemy, bo jak tv daje lepszy obraz, rodzielczość itp i na słbym sygnale bardziej to uwidoczni się :hmm:
 

sosna

New member
Aaaaa przy PAT , aaaa co to PAT :p Oczywiście to ja źle zrozumiałem :D:D:D

Dobrze Kiki Ci doradził, przy słabym sygnale nie wykorzystał byś PY85, a rożnica w cenie to chyba 50%. Poza tym ile masz do tv ??? jeśl 2,5 m to i tak potencjalnie przy FullHd 42'' jest za mały...

A z resztą po co zadawac sobie takie trudne pytania, tv jest i w tej cenie nic lepszego nie ma, więc dokonałeś doskonałego zakupu !!!
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
sosna dzieki podnosisz mnie na duchu bo już zczynałem się wahać czy dobrze zrobiłem, choć chyba taki znawca tematu jak Kikki nie chciał by dla mnie źle - wytycznych cenowych nie było za bardzo i nawet myślałem mocno o PY85. No ja mam różnie mogę siedziec od 1 metra do 3m od tv taki narożnik ;) choc często siedzę koło 2,5-2,8 m (w rogu ), no i sygnał tylko analogowa zwykła w domu jeszcze przez zwykły antenowy kabel (choć do bloku ponoć już doprowadzona w światłowodzie ;) ) kablówka Vectra. Choc ponoć za pół roku już ma byc cyfrowa, czego się nieco obawiam, bo teraz mogłem miec spokojnie dwa tv na jednym kablu no i na nagrywarce mogłem nagrywac coś innego niż ogladałem, a jak to bedzie na cyfrowej, jak mi dadzą taka skrzyneczkę i jedno wyjście i z niej sterowanie kanałami, to jak op tym myśle, to normalnie załamka :( :( :( bo narazie ta możliwość podzielenia sygnału na 2 tv i nagrywania czegoś innego niż się ogląda, wygrywała dość znacznie z ewentualnym zamontowaniem jakiejś platformy, a tak to nie wiem co będzie...............

PAT - czyli jednoczeny podgląd i programu tv i telegazety, na połowie ekranu program tv a na drugiej połowie telegazeta - to tak w skrócie ;)
 

sosna

New member
Nawet jeśli Ci podłączą cyfrową Vectrę, to PV80 będzie super wyświetlał taki obraz ( nie sądzę żeby na tym sygnale było lepiej na PY85, poza skalowaniem naturalnie ). Z tego co przeglądałem cyfrowa Vectra nie ma w ofercie kanałów HD, więc moim zdaniem nie ma tematu. Tak naprawdę w teście Kikiego pv80 znakomicie wypadł na materiale HD, więc jak będziesz kieeeedyś miał sygnał HD i tak będzie git 8)
 

flipers

New member
Witam!
Ja ma pytanko jak jest z gwarancja na PV80?
KIKI mówi że gwarancja PANASONIC POLSKA obejmuje naprawe serwisową w domu klienta bez potrzeby odsyłania TV do serwisu. Czy to jest jasno i klarownie napisane w karcie gwarancyjnej ?
Trochę info na ten temat znalazłem tu: http://panasonic.pl/?profi
Ktoś poza KIKIM może mi to potwierdzić? :hmm:
 

ciaptak

New member
sosna napisał:
Nawet jeśli Ci podłączą cyfrową Vectrę, to PV80 będzie super wyświetlał taki obraz ( nie sądzę żeby na tym sygnale było lepiej na PY85, poza skalowaniem naturalnie ). Z tego co przeglądałem cyfrowa Vectra nie ma w ofercie kanałów HD, więc moim zdaniem nie ma tematu. Tak naprawdę w teście Kikiego pv80 znakomicie wypadł na materiale HD, więc jak będziesz kieeeedyś miał sygnał HD i tak będzie git 8)

panowie, wyluzujcie. ten telewizor jest stworzony z mysla o hdtv, a nie SD.
wiec na kanalach HD, ktore leca 720p lub 1080i bedzie swietnie. to ze gra ladnie w SD to dodatkowy atut.
 
Do góry