Panasonic seria PV80 i PV8

rychu

New member
Adex napisał:
Miałem kiedyś CRT Thomsona i tam tak właśnie to działało. Dekoder WizjiTv "on" a telewizor samoczynnie się włączał (działało też przy wyłączaniu). Podobny patent miały magnetowidy Philipsa. Przestawiało się go w odpowiedni tryb, w EPG dekodera (też Philips) zaznaczało się żądaną do nagrania audycję i tuner w momencie jak się włączał o zadanej godzinie, wysyłał sygnał po 8 nóżce eurozłącza do magnetowidu, a ten odpalał nagrywanie...

Potwierdzam mam 2 letnigo CRT Thomson i tuner cyfry philips 6010 i działa ten patent:)
 

sebekz

New member
Pytania do posiadaczy PV80 powieszonego na ścianie:
- jaki jest rozstaw otworów montażowych
- jaka jest minimalna odległość TV od ściany tak, by można było podpiąć okablowanie (hdmi i component)
 

acton777

New member
Bez reklam
ravpelc napisał:
np oglądając dziś film na C+ dałem na Kinowy, bo na moim "docierającym" ustawieniu było jednak za ciemno

ale przerobiłem już 130h na ustawieniu "mniej więcej" 1/3 i nie narzekam - pstryknąłem fotkę...

oj ravpelc, coś ściemniasz. Piszesz o C+, a fotki pstrykasz N :hmm: i do tego DiscoveryHD :twisted:
 

serce

New member
Panowie może jakaś dobra duszyczka zamieści malutki test graficzny Panasonic 42PV80:twisted:
Sporo osób pisze że kupiło i ładnie odbiera lecz również spora użytkowników pisze że chce go zakupić,mi również ten tv się spodobał i również podpisuję się pod słowami "w sklepach plazmy mają gorszy sygnał niż lcd albo są źle ustawione" - czysty chwty panie i panowie,plazmy są tańsze i większość lepsza od lcd dlatego chcą sprzedać droższe telewizory.
Więc osoby,które chciały by się pokazać z dobrej strony :krol: bardzo prosimy zróbcie parę zdjęć.
Sygnał hd/sd,kablówka,dvd oraz ps3-dvd(obraz skalowany),pc blu-ray ripy.
Do wyboru do koloru,pozdrawiam Piotr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Tu masz kilkadziesiąt zdjęć:

Wydawało mi się że czas do okulisty - a tu nie . Obraz widoczny jest bardziej wyraźny niż na pozostałych stojących telewizorach - co jak na plazmę pokazuje mistrzowskie posunięcie producenta.
b8a5694a7b71f7dcmed.jpg


japońskie kanapki.
Halo , halo czy nie wiecie kto przed chwilą zostawił kanapki ?
Tak się nie robi gdy człowiek jest głodny po całym dniu pracy.
A to tak jaby najlepszy kucharz przygotował je właśnie dla Was.
Czujcie sie dziś zaproszeni :cool:
4931991d351781d8med.jpg


wystarczy że się zalogujesz i MASZ.
 

acton777

New member
Bez reklam
KIKI testy były prowadzone po kalibracji. zdjęcia wyglądają super, rzeczywistość nie chce być tak rózowa, stąd pytanie: Ile kosztuje kalibracja PVki w Poznaniu i czy wykonuje się to po "dotarciu", czy od razu po zakupie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zawsze są po kalibracji.
Kalibracja jest robiona przed wysyłką.
I naprawdę nie są to czary mary - tylko znakomita jakość.
 

serce

New member
Kiki:
Za pięknie to wygląda:eek:k:.Bardziej chodziło mi o test graficzny szarych użytkowników a nie osób,które w tym działają.
 

wosp

New member
sebekz napisał:
Pytania do posiadaczy PV80 powieszonego na ścianie:
- jaki jest rozstaw otworów montażowych
- jaka jest minimalna odległość TV od ściany tak, by można było podpiąć okablowanie (hdmi i component)

rozstaw otworów 66cmx32 cm
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sosna

New member
sebekz napisał:
- jaka jest minimalna odległość TV od ściany tak, by można było podpiąć okablowanie (hdmi i component)

Ja mam wieszak, w którym tv do ściany ma 5.5cm (od dolnej krawędzi, ponieważ mam lekko pochylony) i kable mają luz.
 

rafian

New member
HDMI, zieleń

Hej.
Co do wykrywania sygnału z HDMI, mam d HDMI 1 podłączony tuner PVR C+, tv go nie wykrywa automatycznie, próbowałem również z DVD podpiętym przez tuner do HDMI1 i też kicha.

Co do tej zieleni to nie wiem dokładnie o co chodzi bo nie widziałem.
Jednak jak bawiłem się opcjami tv to nazdażyło mi się, że coś nacisnąłęm i na prawej i lewej krawędzi tv, pojawiły się ziolone pasy, potem to wyłączyłem.
Nie pamiętam co to była za opcja w instrukcji pisało aby włączyć na max.
 

sosna

New member
Nie wykrywanie HDMI zostało już wcześniej sprawdzone i potwierdzone. Po prostu nie wykrywa. Wykrywa tylko sygnał na wejściu AV.
 

motobartcompany

New member
Co do tej zieleni to nie wiem dokładnie o co chodzi bo nie widziałem.
Jednak jak bawiłem się opcjami tv to nazdażyło mi się, że coś nacisnąłęm i na prawej i lewej krawędzi tv, pojawiły się ziolone pasy, potem to wyłączyłem.
Nie pamiętam co to była za opcja w instrukcji pisało aby włączyć na max.

Te pasy powinny być szare a nie zielone:) taki efekt widziałem na uszkodzonych PV70, obraz czasami zieleniał całkowicie.
 

keys37

New member
remid napisał:
Witam
Praktycznie zdecydowałem się już na zakup TH-42PV80, mam tylko 2 pytania.

1. Czy posiada taką funkcje jak PiP (Picture in Picture)?
2. Czy ma ktoś z Was podłączony do tego telewizora magnetowid? Jeśli tak, to jakim kablem i jak on sobie radzi z odtwarzaniem i jakością obrazu ze zwykłych VHS’ów?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Witam, ja mam podpięty magnetowid LG zwykłym EURO do 37PV80 i na okrągło nagrywam i oglądam NBA na kilkuletnią kasetę VHS i obraz jest rewelacyjny /nagrywam w longplayu co jak wiadomo pogarsza obraz a mimo to i tak jest super/.
Pozdrawiam
 

w_wilk

New member
magnetowid

Witam
Z tym rewelacyjnym obrazem z magnetowidu to nie przesadzaj (jeszcze w longplayu) bo w to nie uwierzę. Oceń to w porównaniu do nagrywarki z dyskiem.
Pozdrawiam
 

sosna

New member
Dla czego sugerujesz komuś, że przeszadza ?? To jest jego subiektywna ocena i ok. To tak samo jak dla mnie sygnał z "kija" na PV80 jest bardzo ok. Co nie oznacza że obraz z Cyfry HD nie będzie lepszy....:eek:k:
 

w_wilk

New member
Chodzi o to aby subiektywne oceny (każdy ma inną) odnosiły się do czegoś. Inaczej taka uwaga ma małą wartość. Wystarczy poczytać opinie w sklepach internetowych. Tam każdy telewizor potrafi mieć obraz rewelacyjny. Wystarczy porównać obraz z magnetowidu w stosunku do SD, DVD.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy ma ktoś podłączonego kompa po d-sub ?
niestety mam tylko takie wyjscie w laptopie wiec dvi czy hdmi odpada i po podłączeniu kablem d-sub/d-sub (dł.5m ekranowany z filtrami ale ze zwykłymi końcówkami) na ciemnym ekranie widać delikatnie cieniutkie poziome białe i do tego migające paseczki ... z 3m to słabo widoczne ale mimo wszystko zastanawiam sie w czym problem ... moze kabel ?
 
Do góry