Panasonic seria PV80 i PV8

motobartcompany

New member
z tego co czytałem to takie zjawisko pojawia się przy szybkim obrocie kamerą w grach na konsolach nowej generacji
Te zjawisko pojawia się na kaźdym materiale, tylko jego widoczność zależy od kilku czynników.

kolory, kontrast, ruch.

Nie ma znaczenia czy to konsola czy też DVD.
oczywiste jest , że na konsoli możesz powtażać obroty kamerą i wtedy dokładnie widać ten efekt. Na innym sygnale jest znacznie trudniej wyłapać zielone krawędzie.

Jeżeli masz N, przełącz na obojętnie jaki kanał z szybko poruszającymi się białymi napisami i zobacz jaki kolor mają krawędzie tych napisów. Zielony?
Włącz czarno biały film przypatrz się w ruchu jak pięknie wszystkie krawędzie przybierają zielony kolor.
Trudno to zobaczyć na materiale taki jak mecz piłki, zielona poświata na zielonej trawie?:)

Dzisiaj jak znajde troche czasu, porobie fotki mojej plazmy. Na różnych sygnałach.
 

ravpelc

New member
:mrgreen: no aż z ciekawości muszę zbadać ten temat, może jestem duszkowym daltonistą?

ale apropos napisów to mi się przypomniała jeszcze 1 rzecz, że praktycznie nie ma drgania stałych elementów jak to było na starych plazmach u znajomych czy nawet na moim crt - wciśnięcie pauzy na dvd z końcowymi napisami - wszystko ładnie stoi nieruchomo, tak samo podczas grania - a pamiętam jak na crt czasami było zauważalne drganie np napisów w menu z grą - nie jestem ekspertem to nie wiem co rozwiązuje ten problem - 100Hz?
 

jaxel

New member
wielkie dzieki!

witam,

od paru miesiecy czytalem forum hdtv o telewizorach plazmowych i dzieki waszym opiniom kupilem plazme panasonica TH-42PV80. Zakupu nie zaluje a nawet jestem b. zadowolony. Dlatego wszystkim chcialem serdecznie podziekowac za cenne wskazowki dot. plazmy panasonica bo malo brakowalo a kupilbym lcd. Pozdrawiam!
 

pink25

New member
ja zielonych krawędzi nie widzę (42pV80) i także prosze mi nie wkładac "prawdy", że mam je zobaczyć. Nikt z moich "cietych" znajomych (wlascicieli paneli LCD zwykle) nie zauwazył nic takiego u mnie. Koledzy wlasnie robia wyprzedaże swoich LCD ;).
Dokładnych ekspertyz nie robilismy, ot zwykłe ogladanie roznych programów, dvd.
 

jarkon

New member
motobartcompany napisał:
Te zjawisko pojawia się na kaźdym materiale, tylko jego widoczność zależy od kilku czynników.


Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Najbardziej zauważalne jest to przy szybko poruszających sie obiektach z białymi krawędziami. Zjawisko to bardziej dostrzegalne jest z bliższej odległości niż z dalszej a intensywność, z tego co zauważyłem, zależy od jakości nadawanego materiału. Przy reklamach jest mało co widoczna lecz oglądając np. wyścig F1 bolid Kubicy przybierał zielonkawego koluru co było momentami mylące z bolidem taemu Hondy. Zaznaczam że wzrok mam dobry. Tym którzy tego zjawiska nie widzą proponuję aby skupili swój wzrok na kontrastowych, szybko poruszających się przedmiotach.
Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie mam zamiaru oczerniać tego telewizora. Zapewniam że gdybym miał jeszcze raz dokonać zakupu wybrałbym tak samo gdyż uważam że to bardzo dobry telewizor. Zjawisko o którym piszę w bardzo małym stopniu wpływa na ogólną ocenę. Skupiając się na filmie, koncercie czy sporcie o tym zjawisku się nie pamięta. Najbardziej zielone krawędzie się widzi gdy skupiamy na nich uwagę. Ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że one są.
 

oski13

New member
No własnie Pink - do tego TV słuzy, do oglądania róznych programów,DVD itp.
Ja co poniektórym to proponuje sie zgłosic na jakiegos kontrolera jakosci, ale niewróze długiej kariery. Sugestie właczenia sobie ekranu kontrolnego to zobacze powidoki mnie rozbrajają (szukanie dziury w całym). Jak ktos niewidzi na normalnych programach to wystarczy.
 

motobartcompany

New member
Jeżeli ktoś tego nie widzi to nie znaczy, że inni nie zobaczą. Rok temu wtopiłem kupe kasy bo zapewniali mnie że tego zjawiska nie ma.
Ale i tak po raz kolejny mam plazme i nie zamienił bym jej - no chyba że Kuro:)

Seria 8 to naprawdę udany TV i chyba nie ma konkurencji.

Wady zawsze się znajdą, po to miedzy innymi jest forum, żeby każdy był świadomy czego moze się spodziewać.

pink25

a masz xboxa 360 i Gears of War? bo jezeli nie to jak mozesz ten efekt w takim stopniu zobaczyć? Gears of War to jest taki materiał który chyba najbardziej uwidacznia tą wade. Podobnie jak czarno biały film w ruchu.

ps. to nie jest mój filmik, ja jedynie podałem do niego link.
 
Ostatnia edycja:

oski13

New member
Jasne że wady są i bedą, i jak najbardziej zgadzam sie ze do tego słuzy forum(kopalnia wiedzy). Ale szukanie czegos na siłe mija sie moim zdaniem z celem.
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
motobartcompany filmiki z zielonymi krawędziami które podałes nie sa z pv80
tylko z pv70 i jeszcze jakiegoś innego modelu . W pv80 zjawisko też sie pojawia ale jest mniej widoczne testowałem w sklepie sin city i gearsów .
 

sosna

New member
Fakt, przy tym filmiku jest, wyraźnie napisane: niestety te efekty w PX80 też się pojawiają, ale w mniejszym stopniu...

Czyli nie jest to seria PX80/PV80 ...

Swoją drogą, kumpel ma PV70 i u niego nie widziałem takich "zielonych duchów", być może przy oglądaniu filmów i tv nie jest to takie widoczne...
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Zielone krawędzie?

Witam, dzięki czytaniu tego forum nie popełniłem strasznego błędu w postaci zakupu LCD i nabyłem PV80. Mam go dwa tygodnie i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Dodam, że jestem dość upierdliwy jeśli chodzi o obraz, wiec trochę ze zdziwieniem czytam sygnały o „zielonych krawędziach” bo wczoraj oglądałem GP Bahrajnu (zwracałem szczególną uwagę na bolid Kubicy ;) i nie zauważyłem tego zjawiska. Oglądam z odległości około 2,5 metra (TH-37PV80), mam wadę wzroku ale używam okularów :) . Być może faktycznie to występuje, będę musiał to sprawdzić, ale jeżeli tak faktycznie jest to musi to być ledwo dostrzegalne. Naprawdę ciekawe… Zauważyłem natomiast pewną różnicę w jakości obrazu komponent vs euro – po komponencie obraz jest minimalnie lepszej jakości (gładszy, lepszy kontrast), ale z bliska na krawędziach kontrastujących kolorów (np. czerwony prostokąt na białym tle) widać jakby lekko iskrzące się punkty, na euro to nie występuje, prawdopodobnie z powodu wykorzystania funkcji 3D-COMB, której nie ma na komponent. Po jej wyłączeniu i na euro to zjawisko jest lekko widoczne. Zaznaczam, że widać to z odległości ok. 50 cm – więc przy normalnym oglądaniu zupełnie tego nie widać. Czy tak, czy owak jest to szukanie dziury w całym. Na każdy sprzęt coś się znajdzie…
 

CreativePL

New member
ravpelc napisał:
w tym wątku już było wspominane kilka razy o tym
kilka osób napisało że automatyczne wykrycie sygnału jest możliwe tylko na AV2 i HDMI1 wiec AV1 i 3 i pozostałe HDMI tego nie zrobią... nie wiem czy to prawda bo nie sprawdzałem wszystkich złączy ale ja mam na AV1 dvd i na AV2 dekoder i oba są wykrywane przez tv
Wlasnie o to chodzi ze mam dekoder podłączony pod AV2 i tv nie włącza się wraz z włączeniem dekodera. Probowałem dla pewnosci pod AV1- nie działa oraz próbowałem trzema róznymi euro złączami. Moze to wina cyfrowego polsatu?
 

sosna

New member
CreativePL, ktoś już Ci opowiedział wcześniej, że włączanie telewiozra Panasach poprzez tuner nie działa.
Jak masz włączony tuner po AV, to po włączeniu tv automatycznie wykrywa źródło ( nie zależnie czy Cyfra, Polsat czy N).
Odnośnie HDMI: Ktoś pisał wcześniej , że po HDMI to juz nie działa ( ?? Arts007)....
 

ravpelc

New member
ja już ze swojej strony ostatecznie zamykam temat duszków itp oglądałem przed chwilą film na C+ i napisy dość długo leciały, żeby się przyjrzeć w różnych ustawieniach, więc na zmodyfikowanym Normalnym czyli tak jak oglądam na 33% wszystko (w celu "docierania") z pół metra można na siłę powiedzieć że minimalna zieleń się pojawia co jest jak każdy wie wadą technologii po prostu ale... z 3m praktycznie tego nie widać... natomiast gdy zmienić na Dynamiczny to w ogóle tego już nie ma bo białe litery aż rażą w oczy bielą. Koniec kropka - nie mogę zaprzeczyć że tego zjawiska nie ma - mogę jedynie stwierdzić, że przy normalnym użytkowaniu tv tego się nie dostrzega a już na pewno nie w stopniu, w którym oglądanie byłoby uciążliwe

a co do wykrywania sygnału to mi właśnie chodziło o to, że włączając dekoder tv automatycznie przełączy się nam na sygnał z dekodera ale przecież to już było daaawno temu na starych crt-kach. natomiast o... włączaniu się tv po włączeniu dekodera nie słyszałem :mrgreen: ale może takie czary też są na świecie
 
Do góry