Panasonic seria PV80 i PV8

sanchopan

Banned
Czytam i czytam... problemy macie straszne.:D
Pamiętam, kiedyś jak największymi dostępnymi tv były 32", to wszyscy pisali wpierw, że "21 cali to wystarczająco duży tv".:mrgreen:
Potem 28-29" był "ogromny".
Zaznaczam, że mam na myśli odległość nawet 4-5 m do tv.:hmm:
A potem....:hmm:
Teraz jak oglądam z 2-2,5 m 42" to mi się wydaje jakiś taki mały (po kilku tys. godzin).:D :D :D
Powiem tak: jakbym miał kasę, to bym walnął sobie 65":D :D :D
Kasy tyle nie mam (nie mówiąc o 103" czy jakoś tak).
A wybierając między HDReady 50" a FullHD42" chyba wezmę ten drugi...:hmm: :D
.....co nie zmienia faktu, że jakiś mi się wydaje mały....:hmm: :D:hmm: :D:hmm: :D
 

kuzmik

New member
prosba

bardzo was prosze o jasna odpowiedz czy n-ka RECORDER dziala przez hdmi z NASZYM PANASONIKIEM,CZY NIE

musialbym przeplacac za VOD - bez sensu
dziekuje bardzo
 

ArtS007

New member
Bez reklam
jtd napisał:
42 cale z 4,5 metra ?:hmm: :hmm: ja z 5 metrow ogladam 60 cali
A ja 42" z 3 metrów i wychodzę na to samo. ;)

BTW, zazdroszczę. :roll: Jak kiedyś zobaczyłem 60" Pioneera na ścianie w MM, to się zakochałem. Beznadziejnie. :confused:

ArtS :)
 

Ciemar

New member
sanchopan napisał:
A potem....:hmm:
Teraz jak oglądam z 2-2,5 m 42" to mi się wydaje jakiś taki mały (po kilku tys. godzin).:D :D :D
Powiem tak: jakbym miał kasę, to bym walnął sobie 65":D :D :D
Kasy tyle nie mam (nie mówiąc o 103" czy jakoś tak).:hmm: :D
Tylko jak z tej odległości oglądać tenis ziemny....


Mam pytanie do użytkowników PV80.
Czy nie macie wrażenia, że obraz jest zbyt ciemny? Oglądałem go u kolegi i na miejscu mogłem porównać z LCD Samsunga. Mimo zmian w ustawieniach, nie udału się nam uzyskać zadowalających rezultatów. Chodzi głównie o biel. W PV80 obraz był "smutny" - takie wszyscy odnieśliśmy wrażenie - przypominał stare telewizory. Dodam, że źródłem sygnału w obu przypadkach było DVD.
Miałem w przyszłym tygodniu zamawiać PV80, ale teraz nie wiem, czy nie zmienię zdania.
 

orinoko11

New member
Witam,
Mam dokładnie takie samo wrażenie. Pisałem o tym kilka dni temu w tym wątku. A już myślałem, że to ja mam coś z oczami :confused:. Na moim PV80 biały obraz np. podczas reklam nie jest biały tylko szary, w scenach ze słoneczym niebem - niebo wygląda na zachmurzone. TV ma ustawiony tryb normalny, kontrast ok 75%, jaskrawość 60%, tryb oszczędny wylączony. Na ustawieniach zalecanych w tzw. okresie wypalania, tzn, wszystkie ustawienia obrazu <= 50% - można sobie darować oglądanie większości kanałów - za ciemno.
Dlatego ponawiam moje pytanie sprzed kilku dni do ludzi siedzących w temacie, którzy mają możliwość testowania kilku różnych egzemplarzy tego modelu (kiki?).

Czy jest możliwa sytuacja, w której w tym samym modelu plazmy występuje różnica w jasności matrycy (przy dokładnie tych samych ustawieniach) wynikająca powiedzmy z jakichś tam warunków w procesie produkcji matrycy? Innymi słowy, czy można trafić na egzemplarze tego samego modelu o różnej ogólnej jasności matrycy?

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SavageOrk

New member
A masz włączony tryb ustawiania C.A.T.S ?? jak masz to wyłącz i zdaj relacje

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

beemka7

New member
Ciemar napisał:
Tylko jak z tej odległości oglądać tenis ziemny....


Mam pytanie do użytkowników PV80.
Czy nie macie wrażenia, że obraz jest zbyt ciemny? Oglądałem go u kolegi i na miejscu mogłem porównać z LCD Samsunga. Mimo zmian w ustawieniach, nie udału się nam uzyskać zadowalających rezultatów. Chodzi głównie o biel. W PV80 obraz był "smutny" - takie wszyscy odnieśliśmy wrażenie - przypominał stare telewizory. Dodam, że źródłem sygnału w obu przypadkach było DVD.
Miałem w przyszłym tygodniu zamawiać PV80, ale teraz nie wiem, czy nie zmienię zdania.

Co do tenisa , to będzie "prawie" jak na żywo.. :D

A co do twojego porównania, to porównaj obrazy również wieczorem.
A' propos, zaopatrz się w krople do oczu jak pooglądasz LCD.
Pozdrawiam
Ryszard
 

ravpelc

New member
ja mam ustawione parametry na ok 33% a i tak mi się obraz podoba - w porównaniu z doświadczeniami ze starszymi plazmami jestem wręcz zachwycony co do jakości sygnału SD... Balans bieli jest ustawiany w opcjach... może powinieneś zmienić na inny - każdy ma subiektywną percepcję...

Już "wyświeciłem" ponad 100 h przez tydzień i tylko 2 rzeczy na razie znalazłem, które mnie irytują...

- efekt mory - zwłaszcza gdy jest flaga USA na koszulce koszykarza :???: (na moim starym LG crt oczywiście też on występował, ale myślałem, że może w nowoczesnym ekranie zastosują jakiś "patent")
- wyświetlanie linii, zwłaszcza ukośnych - oglądam tenis, piłkę nożną a tv załamuje "bezczelnie" linie - efekt przypomina to gdy na pc powiększamy narysowaną ukośnie linię w paincie np - brakuje pikselków i dzieli na mniejsze krótsze linie

poza tym nie jestem audiofilem, więc zwykłą tv śmiało można oglądać z głośników wbudowanych - w alternatywie mam Logitech Z-5500 THX, który miałem obecnie tylko przy PC

ogólnie tak jak większość właścicieli się zgadza - 10/10 jeśli chodzi o ocenę JAKOŚĆ - CENA
 

ravpelc

New member
doświadczenie z plazmami starszego typu miałem jedynie u znajomych - i może dlatego jestem zachwycony tym tv bo to mój pierwszy płaski :mrgreen:
 

orinoko11

New member
SavageOrk napisał:
A masz włączony tryb ustawiania C.A.T.S ?? jak masz to wyłącz i zdaj relacje

pozdrawiam
Mam ustawiony tryb pracy Normalny, więc C.A.T.S. jest wyłączony.
C.A.T.S. włącza się po zmianie trybu pracy TV na "Eco".
Wg instrukcji: Tryb Eco - Automatycznie dostosowuje ustawienia obrazu do warunków oświetlenia.
W ustawieniach jest jeszcze "Tryb oszcz", który również mam wyłączony.
Wg instrukcji: Tryb oszcz - Zmniejsza jasność obrazu w celu oszczędzania energii.
 

PFA

New member
Brak dzwieku po componencie

Witam,
Koledzy podpowiedzcie w czym tkwi problem. Podłączyłem 42PV80 z Fergusonem 6600 componentem(Techlink). Obraz ok, tylko brak fonii. Dodam, że przy połączeniu kablem euro wszystko działa jak trzeba. Za pomoc będę bardzo wdzięczny,
Pozdrawiam

Już wszystko gra. Dzięki sanchopan!
 
Ostatnia edycja:

Wylepiony

New member
PV80 na ściane?

Witam, pewnie wyda wam się to śmieszne ale mam problem z zawieszeniem PV-ki na wieszaku.
Dokładnie problem polega na tym, że mam TV :) , wieszak i to wszystko. Jak mam go zawiesić - jakieś śruby? jak tak to jakie - bo w zestawie nie było. Domyślam się ze otwory do zawieszenie w TV to te zaślepione durzymi okrągłymi plastikami tak? Bardzo proszę o pomc.

Dziękuję i pozdrawiwm
Wylepiony
 

sanchopan

Banned
PFA napisał:
Witam,
Koledzy podpowiedzcie w czym tkwi problem. Podłączyłem 42PV80 z Fergusonem 6600 componentem(Techlink). Obraz ok, tylko brak fonii. Dodam, że przy połączeniu kablem euro wszystko działa jak trzeba. Za pomoc będę bardzo wdzięczny,
Pozdrawiam

Na componencie jest przesyłany tylko obraz. Należy podłączyć dodatkowy, podwójny chinch do przesyłu głosu (lub inny cyfrowy kabel, jeśli sat ma takie wyjście - do amplitunera).

Wylepiony napisał:
Witam, pewnie wyda wam się to śmieszne ale mam problem z zawieszeniem PV-ki na wieszaku.
Dokładnie problem polega na tym, że mam TV :) , wieszak i to wszystko. Jak mam go zawiesić - jakieś śruby? jak tak to jakie - bo w zestawie nie było. Domyślam się ze otwory do zawieszenie w TV to te zaślepione durzymi okrągłymi plastikami tak? Bardzo proszę o pomc.
Wylepiony

Śruby zwykle są w zestawie UCHWYTU.
 

kuzmik

New member
ostatnia próba

Drogi Kiki

Jestes ostatnia nadzieją moją - mysle ze tutaj nikt nie ma recordera, moze Ty jako dystrybutor sprzetu wiesz czy mozna nrecorder podlaczyc po HDMI do pv 80??

dzieki
 

sanchopan

Banned
Pewnie jakiś niefirmowy ten uchwyt: kupuję zawsze firmowe (ostatni to chyba Vivanco był) i zawsze jest pełny zestaw różnych śrub, żeby do różnych tv pasowały.
 

Wylepiony

New member
Pewno masz rację, tymbardziej, że uchwyt jest dołączony do stolika RTV, ale to i tak nie zmienia faktu że nadal nie wiem jakie śruby mam dokupić aby go zamontować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sanchopan

Banned
No cóż: pozostaje ręczne zwymiarowanie albo poproszenie kogoś kto ma identyczny tv o podanie parametrów śrub: długości (głębokości otworu w tv) oraz grubości (średnicy).
Najważniejsze, to nie dać zbyt długiej śruby: żeby nie uszkodzić tv! Można to zmierzyć wkładając coś do otworu na śrubę w tv i dając śrubę minimalnie krótszą niż odległość, jaka wyniknie z tego pomiaru.
A średnicę na dobrą sprawę bez specjalnych narzędzi też można zmierzyć kupując np. za grosze w Castoramie (i innych tego typu) po 1 sztuce krótkich śrub o różnych średnicach i metodą prób i błędów.;)
 

calgon

New member
Wylepiony napisał:
Pewno masz rację, tymbardziej, że uchwyt jest dołączony do stolika RTV, ale to i tak nie zmienia faktu że nadal nie wiem jakie śruby mam dokupić aby go zamontować.

na 65 stronie tego wątku masz odpowiedz co do rozmiaru śrub...
 
Do góry