Panasonic seria PV80 i PV8

sanchopan

Banned
Szkoda że tam nie ma cen - choćby tak dla porównania: jak będzie z ceną i JAKOŚCIĄ obrazu, jeśli porównać 46pz(y)85 vs. 50pz(y)80 ??:hmm: :confused:

EDIT: coś znalazłem...
Na niemieckich stronach 46pz85 jest droższy od 42pz80 o 400 EUR.
A w UK 50py80 od ww. 46" - o dalsze 200 funtów.
Pytanie kiedy REALNIE 46" będzie dostępny w PL, bo chyba 42" już jest...?
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Niezadowoleni...

Panowie Niezadowoleni. Jedyny sposób aby sprawdzic czy z Waszymi tv jest ok, to zamieścic ich zdjęcia. Czyli pstryknijcie fotki z sytuacjami, które opisujecie.
Szczerze, to czytam o tych przypadłosciach z niedowierzaniem po tym jak tv gra u mnie na sygnale SD z Cyfry, nie wspominając jak sobie radzi z programem TVP1 i TVP2 z "kija" u mojego ojca. Nasłonecznienie pomieszczenia dla tych tv, nie wpływa bardziej na jakośc obrazu niż dla zwykłych CRT (w moim osobistym odczuciu PV80 radzi sobie dużo lepiej)...:eek:k:
 

erykz

New member
Arts007 dzięki za podpowiedź. Telewizję nie wiem jak ocenić gdyż będą to zapewne odczucia subiektywne. Nie bardzo wiem co miałeś na myśli przy sprawdzeniu EURO (chyba że chodzi o zmianę kabla z komponent na euro) gdyż ja mam podłączone video na componencie 3 żyłowym (nie pamiętam dokładnie symboli ale nie chce mi się zaglądać). Audio mam podłączone świtłowodem do kina (tu jest rewelka ale telewizor nie ma tu żadnego znaczenia). Podobnie nie kumam o co chodzi z tym 1080 pkt. We wcześniejszych wiadomościach wyczytałem, że skaler w dvd na 1080 p to nie to samo co skalowanie 1080 p w telewizorze, tak przynajmniej to zrozumiałem. Chyba, że mi to jakoś w sposób łopatologiczny wyjaśnisz.
Poza tym mam pytanie odnośnie docierania. Czytałem już o tym w wielu wiadomościach. Sugerowano, że najlepiej wszystkie opcej obrazu nastwić na nie więcej jak 50%. Dlatego też mam ustawione na eco, balans - normal, kontrast- 50%. (nadmieniam, że zanim napisałem wcześniejszą negatywną opinię to sprawdziłem na wyższych ustawieniach). Czas do 300 h. Czy dotyczy się to również kontrastu?
Wspomniałem o wymianie dvd z uwagi na to, że na tym forum naczytałem się o Fergusonie i o tym, że ma wyjść model 880 (poprzednik ma bardzo dobrą opinię). Dlatego też zastanawiam się nad wymianą. Czy jest sens?
 

Piterr79

New member
Panasonic 42 PV80

Witam
Potwierdzam opinię innych użytkowników, że ten tv to strzał w 10. Cena bardzo dobra jak na taką jakość obrazu (3600zł)z dostawą. Obraz rewelacja nawet przy zwykłej kablówce UPC. Idealny do pokoju 20m2 przy odległości oglądania 3,5m - 50 tka moim zdaniem byłaby za duża. Jedynie do czego mógłbym się doczepić to do głośników ale od czego jest kino domowe więc wybaczam im. Po za tym wszystko ok.

Pozdrawiam
Piotr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Eryku. Twój telewizor posiada w pionie 768 linii (pikseli). Skalowanie przez odtwarzacz do większej liczby linii (1080) nie ma sensu, gdyż telewizor przeskaluje ten sygnał ponownie do 768 linii. Skalowanie w górę zawsze powoduje utratę jakości. Po prostu nie da się wyczarować brakującej informacji (szczegółów).

W Twoim przypadku najlepszym wyjściem będzie prawdopodobnie taki układ.

576 linii (płyta) -> 720 (skalowanie w odtwarzaczu) -> 768 (telewizor).

Docieranie polega na eksploataowaniu telewizora na mało stresujących ustawieniach obrazu. Dotyczy to również kontrastu.

Co do Euro, miałem na myśli podłączenie DVD kablem Euro i sprawdzenie jakości obrazu.

ArtS :)
 

erykz

New member
atrs, dzięki za szybką odpowiedź. Nie jestem, aż tak obcykany w temacie i nie weim co miałeś na myśli pisząc "576 linii (płyta) -> 720 (skalowanie w odtwarzaczu) -> 768 (telewizor)". Nie mam w chwili obecnej swojego dvd Yamaha s-540 (nadal w napraie) i nie wiem czy mam możliwość kombinowania przy liniach, zobaczę z instrukcją przy odbiorze. Poza tym co to jest 576 płyta i jak ustawić skalowanie w telewizorze (720), chodzi chyba o ustaiwenia w menue service, ale kiedy tam wszedłem (z angielskim u mnie lekko rzecz ujmując, kiepsko) to się wysztraszyłem i szybko z tamtąd uciekłem. Może poradzisz co i w jakm zakresie zmienić w tym menue.
Z pozdrowieniami.
 

kuzmik

New member
witam

Kochani, czy ktos z was ma podłaczona n ke do naszego cuda przez hdmi i mu działa ?

Chodzi o problem hdcp, ktory wystepuje np w 70tkach

dawid
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mabri - ta ocena jest zupełnie śmieszna.
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3706
Bo Panasonic dostał najniższe oceny za obsługę które nie zmienia się od lat .A poprzednio właśnie za obsługę dostawał najlepsze oceny. To jest poprostu Kpina.:fool:
No i ocena jakości obrazu - musiał to robić ktoś kto pomylił modele lub ma problemy ze wzrokiem.
A zupełnie śmieszy ocena końcowa:BDB


orinoko11 - przeczytaj dobrze instrukcję !!! :hmm:
Czego jak czego ale właśnie jasności nie można zarzucić Panasonicowi .
Jesli zaś miałes wątpliwości co wyboru technologii która ma Cię kłuć w oczy -trzeba żadać prezentacji . Unikniesz niezadowolenia z zakupu. Plazma nie jest dla kazdego .
 

sanchopan

Banned
Ale to jest PZ - czyli z rynku niemieckiego zapewne.
To by potwierdzało, co kiki pisał, że dopiero końcem kwietnia. Szkoda.
Kiki - czyli z nowości jest tylko 42py85 póki co, dostępny, tak?
 

kuzmik

New member
Przepraszam że się powtarzam - ale czy ktoś ma podłączoną n-kę przez hdmi. Zalezy mi na odpowiedzi bo dzis mam kupić TV, a nie chcę zrobic sobie kuku

dzieki
 

orinoko11

New member
kiki napisał:
orinoko11 - przeczytaj dobrze instrukcję !!!
Czego jak czego ale właśnie jasności nie można zarzucić Panasonicowi .
Jeżeli chodzi Ci o tryb oszczędny to mam wyłączony. Testowałem chyba wszystkie możliwe ustawienia dostępne w menu.
Nie znam technologii produkcji plazm, więc być może to głupie pytanie, ale czy jest możliwa sytuacja, w której w tym samym modelu plazmy występuje różnica w jasności matrycy (przy dokładnie tych samych ustawieniach) wynikająca powiedzmy z jakichś tam warunków w procesie produkcji matrycy? Innymi słowy, czy można trafić na egzemplarze tego samego modelu o różnej ogólnej jasności matrycy?
 

jaroslawp

New member
Jak to z tym skalowaniem jest?

ArtS007 napisał:
...W Twoim przypadku najlepszym wyjściem będzie prawdopodobnie taki układ.

576 linii (płyta) -> 720 (skalowanie w odtwarzaczu) -> 768 (telewizor).

...ArtS :)
Podłączę się do wypowiedzi Eryka i Twojej - ArtS.
Czytam jakiś czas to forum i chyba nadal mam mętlik w głowie.
Czy dobrze rozumuję:
Mam sygnał TV z UPC i odtwarzacz dvd.
(Planuję zakup apmli do KD, ale bez skalera - ma tylko przetwarzać dźwięk 5.1)
Czyli w takim razie nie warto kupować 42PY85 FullHD tylko 42PV80 HD, bo jak rozumiem, PY skalując do rozdzielczości 1080 da, suma sumarum, gorszy obraz niż PV skalując do 768 i z DVD, i z kablówki?
 

iraas

New member
bobik007 napisał:
[...] o ile w pv70 zdarzało się że lekko cykał, szumiał czy wydawał z siebie inne dźwieki, o tyle pv80 wydaje się bezgłośny, ale najlepiej w temacie wypowiedzą się użytkownicy
Jestem "świeżym" użytkownikiem pv80 (od wczorajszego popołudnia), jednak po 2h oglądania skupił moją uwagę nie obraz (tak swoją drogą niezła żyleta :D) a dziwny i wyjątkowo upierdliwy pisk dobiegający z tyłu telewizora (zapewne z jakiegoś przetwornika) potęgujący się przy wyświetlanych jasnych scenach, a zanikający przy ciemnych :confused:. Nie zwróciłem uwagi (zaaferowany obrazem :)) czy był obecny od samego początku czy też pojawił się dopiero po rozgrzaniu odbiornika. Ciekawe czy powtórzy się to przy dzisiejszej wieczornej sesyjce przed TV.

Pozdrówka
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jarosławie. Zakup telewizora Full HD do oglądania sygnału SD nie musi być złym pomysłem, gdyż wiele zależy od jakości skalera. Jeśli skaler w wersji Full HD jest sporo lepszy od zastosowanego w budżetowej wersji PV, to efekt może być porwnywalny, jeśli nie lepszy. Przykład, na który się powołujesz dotyczył sytuacji, gdzie odtwarzacz (niepotrzebnie) skaluje sygnał do 1080 linii po to, aby telewizor HD Readey przeskalował go ponownie do 768 linii.

W Twoim przypadku dwie rzeczy są istotne.
1. Odległość od telewizora. Jeśli przekracza 3 metry to na pewno nie warto inwestować w Full HD o rozmiarze 42-50".
2. Osobista ocena efektów skalowania. Może prezentacja rozwiązałaby Twoje problemy?

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
Osobiście uważam, że w przeciwieństwie do czasu np. "2 lata temu", obecnie w dobie taniejących i wchodzących na coraz szerszą skalę odtwarzaczy BlueRay - warto zainwestować w FullHD. Jak kogoś stać, oczywiście: ale skoro to ktoś rozważa, to pewnie niebezpodstawnie.:D
 
Do góry