Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

witekn63

New member
Ja mam 42' G15E z wersją softu 2012, a TV był kupiony pod koniec listopada.
Obraz z analogowej Vectry jak na SD OK z ok 2m, myślałem że będzie dużo gorzej :)
 

pan42

New member
polter napisał:
Witam.
Mam pytanie dotyczące aktualnej wersji oprogramowania dla G15E. U mnie zrobiło aktualizację do ver.2011 i podaje że w chwili obecnej jest aktualne. Jak to u was wygląda bo według panasonic.cz od 20.07 dostępna jest wersja 2012 (chyba nie na cześć filmu;) ). Czy na wersje oprogramowania ma jakikolwiek wpływ wybór kraju przy uruchamianiu TV?

pozdr

Jak zrobiło aktualizację???
 

arek.m

New member
Witam,

Czy ktoś używa modelu G15 z modułem CAM cyfry plus? Podobno były problemy z odbiorem i zastanawiam się, czy w dalszym ciągu one występują.

Pozdrawiam!
 

Papke

New member
do posiadaczy g15

Bede zamawial w Poniedzialek 46'g10 lub g15. Jeszcze nie wiem do konca i tu moje pytanie.
Czy po paru miesiacach/tygodniach dalej kupilibyscie g15 zamiast g10?
Czy uzywacie tych wszystkich internetowych bajerow czy juz Wam przeszlo?
 

polter

New member
Papke napisał:
Czy po paru miesiacach/tygodniach dalej kupilibyscie g15 zamiast g10?
Czy uzywacie tych wszystkich internetowych bajerow czy juz Wam przeszlo?

Witam
Ja w dalszym ciągu wybrałbym G15. To co u mnie zadecydowało o wyborze g15, to min:
-DLNA - bo zawsze miałem problem aby poszukać przewódu do połączenia kompa z tv, problem ten można jednak obejść zgrywając zdjęcia na karte SD i umieszczając ją na stałe w TV, jak też uczyniłem :)
-ETHERNET
1.jako alternatywny dostęp do ewentualnych aktualizacji oprogramowania przez internet
2.wbrew pozorom, tak jak byłem totalnie sceptycznie nastawiony wobec youtube, bo nigdy nie oglądałem tego na kompie, tak przy tv narazie łapię się dość często na oglądaniu jego zasobów
- tuner SAT - to był dla mnie jeden z ważniejszych powodów, lubie przeszukać sobie od czasu do czasu satelitę w poszukiwaniu jakiś ciekawych (HD) kanałów bez konieczności oczekiwania aż nadawca platformy n zechce łaskawie dołączyć kanał do pakietu, no i dodatkowo moduł CI na przyszłość, bo na razie do polsatu wracac nie będę.

Reasumując, ja ponownie byłbym za G15

pozdr
 

kuka1992

New member
Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora serii g15. Mam pytanie do innych posiadaczy. Na górze w domu mam router z wi-fi a na dole stoi telewizor. Mam też netbooka'a który bierze internet bezprzewodowo z routera. I teraz moje pytanie. Czy internet z netbook'a mogę ,łącząc go z telewizorem kablem erthernetowym, udostępnić telewizorowi?

Pozdrawiam.
 

darekguma

New member
Bez reklam
polter napisał:
Witam
Ja w dalszym ciągu wybrałbym G15. To co u mnie zadecydowało o wyborze g15, to min:
-DLNA - bo zawsze miałem problem aby poszukać przewódu do połączenia kompa z tv, problem ten można jednak obejść zgrywając zdjęcia na karte SD i umieszczając ją na stałe w TV, jak też uczyniłem :)
-ETHERNET
1.jako alternatywny dostęp do ewentualnych aktualizacji oprogramowania przez internet
2.wbrew pozorom, tak jak byłem totalnie sceptycznie nastawiony wobec youtube, bo nigdy nie oglądałem tego na kompie, tak przy tv narazie łapię się dość często na oglądaniu jego zasobów
- tuner SAT - to był dla mnie jeden z ważniejszych powodów, lubie przeszukać sobie od czasu do czasu satelitę w poszukiwaniu jakiś ciekawych (HD) kanałów bez konieczności oczekiwania aż nadawca platformy n zechce łaskawie dołączyć kanał do pakietu, no i dodatkowo moduł CI na przyszłość, bo na razie do polsatu wracac nie będę.

Reasumując, ja ponownie byłbym za G15

pozdr
A ile kanałow na sat można wyszukać w tym Hd bez karty w slocie CI?
 

polter

New member
darekguma napisał:
A ile kanałow na sat można wyszukać w tym Hd bez karty w slocie CI?
W tej chwili to tylko Astra wchodzi w rachubę (oczywiście mowie o typowych instalacjach HB+zez na A) Obecnie dość szeroki przekaz jest z arte HD, Anixe HD, oraz Servus TV, ten ostatni mozna traktować jako wzorzec przy porównywaniu innych kanałów. Do tego dochodzą zapętlone reklamówki (niestety krótkie) na ZDF HD, Astra Promo HD oraz Einsfestival HD. Z tego co czytałem to w okresie świąt mają włączyć przekaz min. EinsFestival i DasErste HD.
Nie jest tego zbyt dużo i w chwili obecnej te które nadają są włączone w paczkę n-TV.

pozdr
 

darekguma

New member
Bez reklam
polter napisał:
W tej chwili to tylko Astra wchodzi w rachubę (oczywiście mowie o typowych instalacjach HB+zez na A) Obecnie dość szeroki przekaz jest z arte HD, Anixe HD, oraz Servus TV, ten ostatni mozna traktować jako wzorzec przy porównywaniu innych kanałów. Do tego dochodzą zapętlone reklamówki (niestety krótkie) na ZDF HD, Astra Promo HD oraz Einsfestival HD. Z tego co czytałem to w okresie świąt mają włączyć przekaz min. EinsFestival i DasErste HD.
Nie jest tego zbyt dużo i w chwili obecnej te które nadają są włączone w paczkę n-TV.

pozdr
Dzięki za odp.Mam jeszcze jedno pytanie,krótko objaśnij mi jak podłączyć dwa konwertery(zez) do tego tv,z telewizją satelitarna miałem do czynienia kilkanaście lat temu a od tego czasu dużo się zmieniło.może jakiś link do stronki gdzie jest to objasnione
 

pan42

New member
Mam sieć bezprzewodową Neostrada w której pracuje laptop. Połączyłem go przewodowo z TV, ale na funkcji cast wyświetla "Połączenie z serwerem nie powiodło się (002)" - co spieprzyłem???
 

pan42

New member
Już się połączyłem.
icon14.gif
 

meciu

New member
.:.:.:.:.

a ja mam takie pytanie.
Dziś zrobiłem sobie sieć porządną w domu:

Internet do Routera z WiFi
z Routera Kablem do komputera i Telewizorka G15E
WiFi -> laptop

po uruchomieniu tego wszystkiego VieraCast (youtube, eurosport, pogoda i jakiśtam szit) działa bardzo dobrze, zauważyłem funkcję MediaServer, a w niej wykrywało mój komputer ale nie działało. Po zainstalowaniu TwonkyMedia i skonfigurowaniu z telewizorka mogę oglądać filmy XVID i zdjęcia znajdujące się na komputerze które są udostępnione przez TwonkyMedia.

i nasuwa mi się pytanie...
będę niedługo posiadaczem filmu w formacie .mkv, i czy przez server TwonkyMedia telewizor będzie odczytywał ten film czym trzeba coś z tym kombinować? Rekonwertować czy coś takiego?

Kartę SD mam, ale tylko 2 GB :< a film 1080p waży ~8GB

Btw.
filmy XVID czyta, napisy też, ale bez polskich znaków.
konwersja napisów na kodowanie Latin2 daje coś tam ale później gdy otwieram ten film z tymi napisami na komputerze to mam krzaczki :< czy da jakoś zrobić aby pogodzić telewizor i komputer aby czytały napisy, bez krzaczków ? pomijając to że zrobić kopie napisów w kodowaniu Windowsowym i do odtwarzania na kompie używać tą kopie z kodowaniem Windowsowym? (na kompie odtwarzam GOM Playerem).
 

marius

New member
panasonic tx-p42g15e

Jestem posiadaczem tego modelu od 3 miesięcy i polecam go wszystkim jeszcze niezdecydowanym. Dlna działa perfekcyjnie, Viera cast działa też świetnie. Korzystam zarówno z kablówki i tunera cyfrowego i moge powiedziec że obraz jest naprawdę fantastyczny. Kolory jak to w panasonicu -na wysokim poziomie no i ta głębia. Bajka. Prawdziwa bajka. Miałem okazje testowac po tygodnu w domu dwa ledy samsunga, sharpa, toshibe i dwa sony. Wybrałem tego panasonica bo obraz z sygnału kablowego był bezkonkurencyjny. Obraz z cyfrowego tunera na kabelku hdmi za 50 złotych jest po prostu fantastyczny. Mimo że tego nie planowałem dokupiłem Blu-raya dla samego wyśmienitego obrazu. Gorąco polecam!
 

pawelj18

New member
Panowie, krotka pilka, warto doplacac 1 k do 42G15 czy kupic 42G10 ?? Z gory mowie ze net w tv mi odpada jak nie ma wifi bo kable od neta mam podlaczony do stacjonarnego kompa w innych pokoju.
 
Do góry