Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

tomeklena

New member
wentylacja

darekguma napisał:
Witam.Mam pytanie,wczoraj w MM widziałem G15 42' i o ile mnie wzrok nie mylił to ma on 4 szt. wentylatorów z tyłu.Jak to sie ma do oglądania w porach wieczornych i jak to bedzie słychac np. po 2 latach użytkowania?.Pytanie do użytkowników 46g15,jak wygląda zużycie energi, może ktoś z Was robił jakieś pomiary.U mnie tv leci srednio 8-10 godzin dziennie i dlatego jest to dla mnie dość istotny parametr.I jeszcze jedno pytanko związane z tunerem sat,jak uzywacie tunera sat i np. kablówki czy idzie tak zaprogramować kanały żeby były wymieszane między sobą albo musice przełączyć jakimś magicznym guzikiem na pilocie na kanały sat.Pozdrawiam.

Od pary dni posiadam 46G15E.
Przy wieczornym oglądaniu z całkowicie ściszonym głosem z odległości 3m , minimalnie słychać wentylację. Jak to będzie za 2 lata? kto to wie (wymieni się wiatraczki :)) Ale .... za to jakość obrazu rekompensuje wszystko !!! Dla mnie jest bezapelacyjnie lepszy niż w dobrych LCD, naturalny, nie sztucznie wyostrzony. Myślę że ładniejszy również niż w nowym smsungu LED TV - ale to kwestia gustu :)
Co do poboru mocy - śmieszny argument.
Ja rozumiem ,że mamy kryzys, ale te kilkadziesiąt złotych na rok jakoś przeżyję :) Myślę że jest to warte kinowych wraże jakie dostarcza ten TV.

PS. długo się wahałem między 42V10 a 46"G15. Za V10 przemawiał wygląd.
Powiem, że 46" to bardzo dobry wybór. Oglądam z około 3,5 m REWELACJA.
Następny będzie miał na pewno 50"!.
Wszystkie moje odczucia dotyczą sygnału SD , za jakiś miesiąc sprawię sobie polsat cyfrowy w module CAM i myślę ,że HD powali mnie na kolana.

Pozdraiam Tomek
 

trendys

New member
Ad DLNA

segen napisał:
Panasonic serii G15E posiada wszystkie mozliwe tunery tz.
1.analogowy
2.cyfrowy naziemny DVB/T MPEG2 i MPEG4
3.satelitarny DVB/S
4.satelitarny DVB/S2 czyli HD
5. kablowy DVB/C
poza tym złacze CI na dowolny CAM, także system Diseq co daje mozliwosc ogladania z 4 satelit. (Ja korzystam z 2 -Astra i HB)
wspólpracuje doskonale z dedykowanym CAM Cyfrowy Polsat HD, a także z CAM Aston 2.22 Cyfry+ HD ( oczywiscie musi byc ustawiony kraj jako Niemcy)
Odtwarza Divx-y, czyta polskie napisy TXT z kompa lub z karty SDHC.
Mozliwosc podłaczenia do sieci i ogladania bezposrednio serwisów YouTube, Eurosport NEWS, Picasa, Blomberg, Serwis Pogodowy;
Posiada DLNA server -możemy oglądać wszystko co udostępnimy na swoim kompie (filmy i zdjecia) - działa bez zarzutu.:cool:

.
Panie, Panowie, czy ktoś może powiedzieć czy TX-P42V10E, TX-P46G15E na rynek polski ma DLNA czy nie. Na stronie Panasonica pl. są sprzeczne informacje. PROSZĘ o rzetelna odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

sosnek

New member
Witam
Ktoś pisałem w tym temacie że wżucając na karte SD film divx z plikiem z napisami wszystko działa ok. U mnie jest problem bo nie czyta mi napisów. Jak to jest u Was?
 

segen

New member
Napisy nie są czytane automatycznie z filmem. Trzeba je włączyć ręcznie z pilota przyciskiem OPTION i ustawić kodowanie Latin 2. Żeby prawidłowo wyświetlał polskie znaki narodowe, trzeba plik z napisami transkodować do Latin 2 (ISO 8859-2) gdyż wiekszość napisów jest zapisana w windows 1250.
 

kriswas

Member
Bez reklam
segen:
Napisy nie są czytane automatycznie z filmem. Trzeba je włączyć ręcznie z pilota przyciskiem OPTION i ustawić kodowanie Latin 2. Żeby prawidłowo wyświetlał polskie znaki narodowe, trzeba plik z napisami transkodować do Latin 2 (ISO 8859-2) gdyż wiekszość napisów jest zapisana w windows 1250.

Czy byłbyś łaskaw opisać krok po kroku, czym /jaki program/ i w jaki sposób wykonać tą operację!? Mnie też wkurzają te liczne krzaczki zamiast ł,ą,ę itp.
 

segen

New member
Odtwarzanie plików MKV przez DLNA

Kilka postów wyżej pisałem, że nie da sie odtwarzać nic przez DLNA w jakości wyższej niż 720x576. I była to prawda. Sprawdziłem kilka serverów dostępnych wówczas w sieci i żaden nie pozwalał na to. Jednak kilka dni temu pojawiła się wersja serwera PS3 sygnowana 1.10.51 i od tej wersji jest możliwe odtwarzanie przez DLNA plików MKV. Sprawdziłem działa. Server jest darmowy.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.Czy w 46G15e występuje słynne z seri S bzyczenie-syczenie w jasnych scenach. 42S10 miałem w domu przez miesiąc i było to jak dla mnie bardzo uciążliwe.dzięki za odp.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

segen

New member
slimak napisał:
Na tv dociera mkv HD, czy serwer PS3 tylko pozwala włączyć mkv i w locie zmienia na SD??
Wydaje się, że dociera MKV- jakość obrazu zaskakujaco wysoka, myśle że to jest coś wyżej niz SD i plików MKV nie transkoduje w locie. Jednak próbowałem plik m2ts (z kamery sony HD) i tu niestety transkoduje go w locie, ale do jakiego formatu nie mam bladego pojęcia. W każdym razie potrzebny jest mocny komp, gdyż odtwarza się jak w zwolnionym tempie.
Serwer PS3 tworzy widoczny na ekranie katalog TRANSCODE i dopiero z niego mozna odtworzyć plik m2ts. W każdym razie jakiś krok naprzód, a jakby kierunek okazał sie zły to zawsze pozostaje mozliwość karty SDHC, programu AVCHD i pliku MKV.
 

maly2rafcio

New member
Witam.Czy w 46G15e występuje słynne z seri S bzyczenie-syczenie w jasnych scenach. 42S10 miałem w domu przez miesiąc i było to jak dla mnie bardzo uciążliwe.dzięki za odp.Pozdrawiam
Podłączam się do pytania. Także rozważam zakup tego telewizora i proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
 

tomeklena

New member
maly2rafcio napisał:
Podłączam się do pytania. Także rozważam zakup tego telewizora i proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam - posiadam go od 2-3 tyg.
Żadnych bzyków , pstryków itp przy jasnych scenach nie słychać !!!
Ja natomiast słyszę delikatny szum wentylatorów , ale tylko w absolutnej wieczornej ciszy i przy maksymalnie z ciszonym głosie.

Oglądam z około 3 -3,5 m i chyba mam słuch jak nietoperz - bo moja żona nic nie słyszy :)

Natomiast uważam , że jakość obrazu rekompensuje ten mały mankament, który posiada każdy TV plazmowy.

Pozdrawiam
 

ahdov

New member
Witam,
ja posiadam 46G15E od dobrego tygodnia. Podobnie jak inni...zadnych dziwnych dzwiekow nie "odnotowalem"...Z racji tego ze o tych szumach wyczytalem na forum sam w weekend spr jak to faktycznie jest. W domu zapanowala kpl cisza...rolety spuszczone..:) wowczas wl TV...stajac centralnie przed samym TV slychac bylo jedynie lekki szum od wiatraczkow...ale podkreslam to bylo kiedy w domu byla zupalna cisza a ja sam stalem kilka cm od matrycy.
Wrazenia po kilku dniach...super TV, nie zaluje wydanych pieniedzy. Ogladam z 3m...i dzisiaj chyba kupilbym 50'..:) Do kpl zakupilem PS3 no i tutaj granie na tak wielkim TV powala na kolana. Serio..kosmos jak dla mnie.

Pozdrawiam,
ahdov
 

cececi

New member
problemy z ustawieniem obrazu

Posiadam Panasonica TX-P46G15E. Próbowałem już kilku ustawień obrazu w tym telewizorze, ale ciągle mam wrażenie, że obraz nie jest wystarczająco ostry. Programy odbieram z Cyfry+. Na kanałach HD generalnie jest ok, ale na kanałach SD obraz nie jest zbyt wyraźny. Czy ktoś ma podobne problemy, a może jest w posiadaniu optymalnych ustawień obrazu dla tego telewizora.
Pozdrawiam
 

tomeklena

New member
ostrość

cececi napisał:
Posiadam Panasonica TX-P46G15E. Próbowałem już kilku ustawień obrazu w tym telewizorze, ale ciągle mam wrażenie, że obraz nie jest wystarczająco ostry. Programy odbieram z Cyfry+. Na kanałach HD generalnie jest ok, ale na kanałach SD obraz nie jest zbyt wyraźny. Czy ktoś ma podobne problemy, a może jest w posiadaniu optymalnych ustawień obrazu dla tego telewizora.
Pozdrawiam

Witaj.

Ja oglądam na razie tylko sygnał SD i dla mnie jakość jest zadowalająca. Oczywiście są lepsze i gorsze kanały ale ogólnie w porównaniu do LCD to rewelacja.
Mój kolega miał podobne wrażanie jak ty i ktoś mu polecił aby zainwestował w porządny kabel HDMI. Po wymianie kabla obraz znacząco się poprawił.

Pozdrawiam.
 

cececi

New member
tomeklena napisał:
Witaj.

Ja oglądam na razie tylko sygnał SD i dla mnie jakość jest zadowalająca. Oczywiście są lepsze i gorsze kanały ale ogólnie w porównaniu do LCD to rewelacja.
Mój kolega miał podobne wrażanie jak ty i ktoś mu polecił aby zainwestował w porządny kabel HDMI. Po wymianie kabla obraz znacząco się poprawił.

Pozdrawiam.

Nie wydaje mi się aby była to wina kabla HDMI. Dekoder cyfry + podłączony jest za pomocą kabla HDMI Panasonic RP-CDHF30. Ale dzięki za wyjaśnienia.
Pozdrawiam
 

Radzio2009

New member
TX-P46G15E w UPC

Witam Wszystkich serdecznie.
Zamierzam kupić Panasa TX-P46G15E
Czy ma ktoś z Was ten model podłączony do telewizji cyfrowej w UPC???
Bardzo proszę o informacje.
Pozdro.
 

Coolmac

Member
ostrość

cececi napisał:
Posiadam Panasonica TX-P46G15E. Próbowałem już kilku ustawień obrazu w tym telewizorze, ale ciągle mam wrażenie, że obraz nie jest wystarczająco ostry. Programy odbieram z Cyfry+. Na kanałach HD generalnie jest ok, ale na kanałach SD obraz nie jest zbyt wyraźny........
Pozdrawiam
Ja wprawdzie posiadałem model TX-42PV10E, ale to prawie to samo co ...G15 i miałem ten sam problem z ostrością co Cececi. Wczesniej przez kilka miesięcy oglądałem programy na ..PX8 (tylko HD Ready) i byłem bardzo zadowolony. Po podłączeniu ...V10E do dekodera HD PVR zabrakło mi skali ostrości. Obraz był jak dla mnie ogólnie gorszy a kolory których, było niby więcej w stosunku do ...PX8 - nie odpowiadały mi.
W HD tak jak u Cececi niby wszystko było OK, ale jakby też mniej wyraźnie.
Może wyda się to dziwne, ale ja zrezygnowałem z ...V10E i wziąłem ...
42PX10Y, który ostrość (i nie tylko) ma bardzo dobrą! A że nie jest Full HD, ma brzydszą obudowę, mniej wejść i mniej bajerów? To mi nie przeszkadza, bo chyba najważniejsza jest jakość obrazu i moje zadowolenie ze sprzętu. Przy wymianie TV (min. dlatego kupowałem w dużym markecie :) ) zwróciłem uwagę jeszcze raz na ustawione obok siebie plazmy Panasonica.
Wszystkie wyświetlały ten sam obraz ... i najgorszą ostrość miał ...V10E.
Mogę stwierdzić, że brak ostrości był jednym z głównych powodów wymiany modelu na który długo czekałem i którym mocno się rozczarowałem.
Cały czas się zastanawiam czy wszystkie egzemplarze ...V10E i ...G15
tak mają? A może Ci którzy nie narzekają na ostrość po prostu nie maja skali porównawczej?
PS. Wszystkim potencjalnym nabywcom plazm Panasonica życzę zakupów, które pozwolą na ewentualną wymianę modelu lub zapewnią możliwość porównania ich w domu.
Wybór modelu w oparciu tylko i wyłącznie o opinie, testy czy przyznane nagrody może nie dać dobrych wyników - co stwierdzam na swoim przykładzie.
 
Do góry