Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

brandt78

New member
Dziwny przypadek... Ja mam porownanie w warunkach domowych 42V10 i 37X10. Kolory i ostrosc na V10 bez zarzutu. W HD widac wyraznie kazde zdzblo trawy na lace, czy pojedyncze wloski zarostu na twarzy. ostrosc ustawiona na wartosci domyslnej, nie mialem potrzeby jej zmieniac.
Chyba tylko na slabej jakosci kanalach SD obraz jest mniej ostry ale na X10 tym bardziej.
Mi obraz na X10 wydaje sie minimalnie mdly i czern jest minimalnie bardziej szara. Przepasci w jakosci oczywiscie nie ma tylko wg mnie troche lepiej w V10. Trudno mi uwierzyc ze mozna byc niezadowowlonym z V10 w warunkach domowych (bo porownywanie/ocenianie w sklepie jest bez sensu...)
 

vasyndrom

New member
pomagalem tesciowi wlasnie podlaczyc i skonfigurowac obraz na nowym tx42g15B, jednak brakuje tutaj ustawien jezyka .... pewnie ze wzgledu na to ze tv jest wyspiarski no i teraz pytanko, czy update firmware'u z europejskich g15 doda opcje jezykowe i czy wogole mozna wgrac soft z europy do modelu brystyjskiego? mial ktos juz z tym stycznosc?
 

Radzio2009

New member
Radzio2009 napisał:
Witam Wszystkich serdecznie.
Zamierzam kupić Panasa TX-P46G15E
Czy ma ktoś z Was ten model podłączony do telewizji cyfrowej w UPC???
Bardzo proszę o informacje.
Pozdro.


Drodzy forumowicze.
Czyżby nikt z Was nie posiadał TV TX-P46G15E lub innego z full HD podłączonego do UPC ???
 

igsux3

New member
segen napisał:
Wydaje się, że dociera MKV- jakość obrazu zaskakujaco wysoka, myśle że to jest coś wyżej niz SD i plików MKV nie transkoduje w locie. Jednak próbowałem plik m2ts (z kamery sony HD) i tu niestety transkoduje go w locie, ale do jakiego formatu nie mam bladego pojęcia. W każdym razie potrzebny jest mocny komp, gdyż odtwarza się jak w zwolnionym tempie.
Serwer PS3 tworzy widoczny na ekranie katalog TRANSCODE i dopiero z niego mozna odtworzyć plik m2ts. W każdym razie jakiś krok naprzód, a jakby kierunek okazał sie zły to zawsze pozostaje mozliwość karty SDHC, programu AVCHD i pliku MKV.

Próbowałem dziś odpalić materiał 1080p za pomocą wbudowanego w TV modułu do obsługi media i obraz strasznie ciął, coś jakby co chwilę miał pełen buffor. Playstation 3 podłączone do tego samego media servera (PS3 media server) odtwarza ten sam plik mkv w stu procentach płynnie. Jaka może być tego przyczyna?
 

bubusia

Member
Witam. W kwestii konfrontacji obrazu G15 vs X10 czy S 10 musze przyznac ze G15 jest o klase lepszy(moje spostrzezenia), kolega kupil S10 42 cale i musze przyznac ze obraz generalnie podobal mi sie, ale byl jakby troche przymglony i nie do konca ostry. Dzisiaj mialem okazje zobaczyc S10 w porownaniu do G15- ten sam sygnal, hd, saturn. No i roznica klasy(przynajmniej tak mi sie wydaje), G15 ostrzejszy, bardziej nasycony, zadnego przymglenia nie zauwazylem, reflexow tez mniej, ogolnie obraz o klase wyzszy. Nosilem sie z zamiarem kupna S10, a teraz mam dylemat. Czy ktos ma podobne spostrzezenia, a moze zupelnie inne?


 

mmx

New member
A porównywałeś G15 z V10? Przecież każdy wie że G15 jest lepsze od S10 i X10. Bardzo potrzebne mi porównanie G15 vs V10. I dlaczego ten wątek stoi?
 

rogoble

New member
witam, sorry za zadawanie trochę niemądrych pytań,, chciałem zapytać czy ten ps3 media serwer można podłączyć pod p42g15e nie mając konsoli ps3 ?? to co czytałem w opisie programu to po odpaleniu czeka na sygnał i wykrywa właśnie konsole a ja będę miał podpięty tv i co on na to ?? :D
 

lbajon

New member
segen napisał:
Panasonic serii G15E posiada wszystkie mozliwe tunery tz.
1.analogowy
2.cyfrowy naziemny DVB/T MPEG2 i MPEG4
3.satelitarny DVB/S
4.satelitarny DVB/S2 czyli HD
5. kablowy DVB/C
poza tym złacze CI na dowolny CAM, także system Diseq co daje mozliwosc ogladania z 4 satelit. (Ja korzystam z 2 -Astra i HB)
wspólpracuje doskonale z dedykowanym CAM Cyfrowy Polsat HD, a także z CAM Aston 2.22 Cyfry+ HD ( oczywiscie musi byc ustawiony kraj jako Niemcy)
Odtwarza Divx-y, czyta polskie napisy TXT z kompa lub z karty SDHC.
Mozliwosc podłaczenia do sieci i ogladania bezposrednio serwisów YouTube, Eurosport NEWS, Picasa, Blomberg, Serwis Pogodowy;
Posiada DLNA server -możemy oglądać wszystko co udostępnimy na swoim kompie (filmy i zdjecia) - działa bez zarzutu.:cool:

.

Mam w związku z tym pytania podsumowujące:
1. Czy jeśli kupię CAM Aston 2.22 Cyfry+ HD i jednocześnie mam dostęp do DVB-T to z pilota TV będę mógł mieć dostępne wszystkie programy i dowolnie żonglować ich kolejnością?
2. Czy będę mógł oglądać pliki mkv udostępnione z komputera po LAN wraz z napisami w txt?
 

segen

New member
lbajon napisał:
Mam w związku z tym pytania podsumowujące:
1. Czy jeśli kupię CAM Aston 2.22 Cyfry+ HD i jednocześnie mam dostęp do DVB-T to z pilota TV będę mógł mieć dostępne wszystkie programy i dowolnie żonglować ich kolejnością?
2. Czy będę mógł oglądać pliki mkv udostępnione z komputera po LAN wraz z napisami w txt?

1. Najpierw bedziesz musiał sie przełączać miedzy listami. Nie da sie mieszać kanałów z różnych źródeł.
2. Genaralnie przez DLNA nie odtwarza plików mkv. (Robi to tylko server PS3 od v10.3... ) trzeba przerabiac je na avchd odtwarzanie w slocie SDHC.
 

Murza68

New member
Karta SD, karta SDHC

Witam,
Zbieram informacje o możliwości oglądania filmów z kart SD na odbiornikach Panasonica. Sam sprawdziłem na TX-P42S10E. Kosztowało to trochę wysiłku, ale opłaciło się. Filmy 1080 pięknie chodzą nawet z kart SD 4GB (wg. instrukcji SD nie więcej niż 2GB, a SDHC max. 32GB). Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia przy innych modelach, to proszę o komentarz.
 

505

New member
Maksuss@vp.pl napisał:
Mógłby sie ktoś z posiadaczy G15 wypowiedziec sie na temat białego koloru, czy jest taki jak w modelu G10 biało-brunatny czy jaśniejszy ??
Witam.
Nie bardzo wierze ,że w G10 kolor biały jest biało-brunatny. Niestety nie mam w domu ustawionych dwóch telewizorów obok siebie do porównania:niewiem: Ale mogę Ci powiedzieć jak to wygląda w G15. Według mnie kolor biały jest biały, kolor czarny jest czarny, nic nie piszczy nic nie bzyczy. W zupełnej ciszy z bliskiej odległości usłyszysz delikatny szum wentylatorów, ba... to chyba za wielkie słowo - szum. Raczej szmer. Czyli coś praktycznie niezauważalnego.
Co do głośników...
Poprzednio miałem SONY CRT 29". Uwazam ,że dzwięk z G15 mam dużo lepszy niz z SONY.
Co jeszcze... Kurz osiada na nim podobnie jak na innych sprzętach w domu. No ale chyba czasem:p w domu sprzątasz , no nie ?
Odpisałem Ci troche więcej niz zapytałeś ale uprzedzam fakty bo takie pytania prędzej czy później padają.
A tak na marginesie, pamiętassz ten film gdzie była mowa o zawartości cukru w cukrze ? Zawsze go sobie przypominam gdy słyszę dyskusje o jakości czerni w czerni...
Osobiście jestem z tego telewizora bardzo zadowolony.
Pozdrawiam.
 

SirMirek

New member
Po przeczytaniu tego całego tematu mam mieszane uczucia. Lepiej wybrać plazmę TX-P42G15E czy TX-P42G10E ? Mam dekoder Cyfrowego Polsatu Samsung DSB-370G kupiony na pre-paid. Stąd też pytanie, czy lepiej kupić TX-P42G15E i dołożyć do niego moduł CAM, czy lepiej zostawić ten dekoder i kupić TX-P42G10E? Byłem nastawiony na TX-P42G15E jednak po przeczytaniu o braku możliwości odtwarzania filmów z sieci w jakości HD lub jakiś przeróbkach i braku przewijania filmu z Youtube odeszła mi ochota. Mam także pytanie odnoście tych przeróbek do odtwarzania HD. Co należy zrobić, aby odtwarzać filmy w HD i czy lepiej dokupić moduł CAM, czy zostawić dekoder oraz czy można przeglądać na tym tv zwykłe strony www?
Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi dwoma plazmami i odpowiedzi na moje pytania. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Mirek.
 
Ostatnia edycja:

tomeklena

New member
SD filmy

Maksuss@vp.pl napisał:
505 podłączałeś G15 pod komputer ?? jak współpracuje ??
Odtwarzałeś jakies filmy poprzez kartę SD ?

Filmy z SD DiviX odtwarza bez najmniejszych problemów (napisy też). Obejrzałem już chyba z 50 filmów i wszystkie chodziły rewelacyjnie , jakość jak na divix i na rozmiar tel. 46" wyśmienita, idealne skalowanie. Przez WLAN nie mam jeszcze doświadczeń - dopiero zamierzam sprawić sobie ruterek i podpiąć telewizor. Od stycznia wypróbuje też CAM POLSATU i wreszcie HD?.
Zdjęcia z SD to zupełnie inna bajka. Do tej pory przeglądałem fotki w starych albumach i na 19" monitorze wysłużonego (3lata :) pecenat.
Szczęka mi opadła jak zapuściłem pierwsze fotki - kolega który je ze mną oglądał też był zszokowany.

Dziś podpinałem laptopa po HDMI obraz bajka. Niestety mam tylko jeden krótki filmik w jakości HD ale robi pozytywne wrażenie. Mam laptopa na ledach, ale powiem wam, że nasycenie kolorów, czerń i biel widziane na tej plazmie naprawdę robią wrażenie , ten sam obraz na laptopie wygląda jak wyblakły nie wiem jak to opisać ale plazma ta daje naprawdę naturalny obraz jakiego nie użyczysz w LCD czy w ala LED SAMSUNGA. Choć szanuję firmę SAMSUNG z to co w ostatnich latach wprowadziła na rynek :)

jedyny mały minus daję tej plazmie, za to ,że w idealnej wieczornej ciszy słychać minimalny szum wentylacji nie odgłos wiatraków, ale szum powietrza.
Tak ma prawdopodobnie każdy TV plazmowy.

Ogólnie bardzo polecam serię G15.

Tomek
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.Krótka historia zakupu mojego tv.Na początku problem co wybrać LCD czy Plazma.Miałem możliwość pożyczyć tv od kuzyna i wybrałem 42s10e,po mesiącu użytkowania tego tv doszłem do wniosku że czegoś mi w tym tv brakuje(mało ostry obraz)jak dla mnie,czytałem, pisałem na forach,oglądałem testy i stwierdziłem że kupię LCD Sony 46Z4500,więc zamówiłem w sklepie internetowym,całe szczęście że tak zrobiłem bo po trzech dniach oglądania tego co wyświetlał ten tv miałem dość,choć ostrość na Sony była dużo większa niż na 42s10e(ale tak lcd mają)to reszta przyprawiała mnie o zawał,to nie jest tv dla mnie,więc go szybko odesłałem do sklepu i wymieniłem na 46G15E,przedział cenowy taki sam jak Sony.Co mogę powiedziec o tym tv,jak na razie super,tego właśnie szukałem,dynamika,głębia obrazu,kolory miodzio:D.Krótkie porównanie do 42s10e,trochę nie rozumię tych którzy piszą że S świeci tak samo jak G,ale to mogę pominąc,lecz życze uzytkowniką S tej kompletnej ciszy przy oglądaniu a raczej słuchaniu w trakcie wyświetlania jasnych scen,a wiem co pisze bo ta S-ka którą miałem w domu strasznie syczała,wiem że G ma wentylatorki i nie wiadomo jak będa sie zachowywały za parę lat lecz na dzien dzisiejszy Nboxrecorder chodzi głosniej niż tv.Oczywiście S-ka to bardzo dobry tv za takie pieniądze i można czerpać dużo przyjemności z tego tv.No i to chyba tyle.I jeszcze do nie zdecydowanych,tkich jak ja,jak cenicie sobie jakość obrazu,naturalność to kupować tylko plazmę,obojętnie jaką byle plazme:).Pozdrawiam Darek.
 

darekguma

New member
Bez reklam
slimak napisał:
Dziękuje za podzielenie się spostrzeżeniami.



Mógłbyś dokładniej te różnice opisać, czy oprócz za „krótkiej” regulacji kontrastu coś jeszcze zauważyłeś?
Nie chodzi mi o za krótką regulacje kontrastu,na S oglądałem w trybie kinowym i na G15 również,tylko że obraz w G15 jest bardziej wyrazisty,biel jest dużo lepsza,może to zasługa balansu bieli.Oczywiści te różnice między S a G15 nie są kolosalne duże,ale są,po przesiadce z Sony Z4500 gdzie obraz jest naprawde ostry jak brzytwa nie było tak dużej różnicy.Musze pomęczyc troche tą plazmę aby wyciągnąc z niej jeszcze lepszy obraz ale na to trzeba troche czasu.Moim zdaniem jak kupujący dysponuje taką gotówką na G15 to warto dać,a jak nie to zostaje S,równie dobry tv za nie wielkie pieniądze.I jeszcze jedno co moge powidziec o Panasonic vs. Sony,jak Panasonic opracuje tak dobry układ komensacji ruch jaki ma Sony to będzie to tv idealny.Motionflow w Sony działa idealnie a w Panasku niestety nie,no ale nie wszystko można mieć naraz.Pozdrawiam Darek
 
Ostatnia edycja:

polter

New member
firmware

Witam.
Mam pytanie dotyczące aktualnej wersji oprogramowania dla G15E. U mnie zrobiło aktualizację do ver.2011 i podaje że w chwili obecnej jest aktualne. Jak to u was wygląda bo według panasonic.cz od 20.07 dostępna jest wersja 2012 (chyba nie na cześć filmu;) ). Czy na wersje oprogramowania ma jakikolwiek wpływ wybór kraju przy uruchamianiu TV?

pozdr
 
Do góry