Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

markatan

New member
segen napisał:
..Daje właśnie TwonkyMedia Server z licencją na 1 rok i dołącza instrukcję obsługi.
A co potem? Mamy zapomnieć o dostępie d PC z TV?

Inne pytanie:
Czy ktoś wie czy G150 współpracuje z jakąś platformą cyfrową przy pomocy modułu CAM? Chciałbym uniknąć kolejnego pudełka pd telewizorem i dodatkowego pilota.
 

segen

New member
markatan napisał:
A co potem? Mamy zapomnieć o dostępie d PC z TV?

Inne pytanie:
Czy ktoś wie czy G150 współpracuje z jakąś platformą cyfrową przy pomocy modułu CAM? Chciałbym uniknąć kolejnego pudełka pd telewizorem i dodatkowego pilota.

Potem to możesz sobie kupić licencje na ten program lub ściagnąć z netu inny darmowy.
Tak. G15 współpracuje z CAM Cyfrowy Polsat i Cyfra+ także w jakosci HD. Inne polskie platformy nie dystrybuują Cam do swoich platform. Odbiera także Pakiet free TVP z Astry w DVB/S2. Prawdopodobnie będzie też możliwość włożenia do G15 modułu Diablo i dekodowanie pakietu TVP w momencie kiedy TVP zacznie sprzedawać karty kodowe w NDS. - z zapowiedzi TVP, karty nie będą parowane.
 

kazek_krk

New member
Mam następujące pytania do użytkowników tego TV:
1) Czy oprogramowanie tego TV pozwala wyświetlać napisy w jakści HD na Canal Film HD ?
2) Czy istnieje jakiś sposób by można było nagrywać programy w jakości HD z tunera DVB-S tego TV i później odtwarzać ?
 

segen

New member
kazek_krk napisał:
Mam następujące pytania do użytkowników tego TV:
1) Czy oprogramowanie tego TV pozwala wyświetlać napisy w jakści HD na Canal Film HD ?
2) Czy istnieje jakiś sposób by można było nagrywać programy w jakości HD z tunera DVB-S tego TV i później odtwarzać ?

1. "napisy HD" czy istniej w ogóle coś takiego?
2. Nie.
 

jarek_06

New member
tuner DVB-S HD

Te pytanie padło na tym forum ze 100 razy, ale dalej mnie nurtuje - czy obecnie sprzedawane na polskim rynku TX-P42G15E posiadają tuner DVB-S HD. Strona Panasonic Polska skrzętnie usuwa wszelkie wzmianki o takim tunerze, a jest to spory plus i taka informacja na pewno wykorzystywana by był marketingowo. Może jakiś dobry człowiek rozwieje moje wątpliwości.
 

tomeklena

New member
Tvb-s

jarek_06 napisał:
Te pytanie padło na tym forum ze 100 razy, ale dalej mnie nurtuje - czy obecnie sprzedawane na polskim rynku TX-P42G15E posiadają tuner DVB-S HD. Strona Panasonic Polska skrzętnie usuwa wszelkie wzmianki o takim tunerze, a jest to spory plus i taka informacja na pewno wykorzystywana by był marketingowo. Może jakiś dobry człowiek rozwieje moje wątpliwości.

Witaj.

Napisałem do Panasonic Polska z takim pytanie. I otrzymałem informację ,że TX-P46G15E posiada wbudowany tuner DVB-S.
Z wypowiedzi kilku szczęśliwych posiadaczy na forum i na priv też jasno wynika ,że jest ten tuner w tym TV !.
Ktoś pisał, że obsługuje CAM polsatu , a na nim mi najbardziej zależy :)
Ponoć tuner ten obsługuje kanały polsatu HD !

Strona Panasonic Polska nie wykazuje tunera TVB-S w specyfikacji (dziwne :-()
Ale liczę , że na tym forum wypowiadają się ludzie "normalni" :) i nie wprowadzają człowieka w błąd.

Choć namacalnie i wizualnie tego nie stwierdziłem.



Pozdrawiam.
 

segen

New member
Panasonic serii G15E posiada wszystkie mozliwe tunery tz.
1.analogowy
2.cyfrowy naziemny DVB/T MPEG2 i MPEG4
3.satelitarny DVB/S
4.satelitarny DVB/S2 czyli HD
5. kablowy DVB/C
poza tym złacze CI na dowolny CAM, także system Diseq co daje mozliwosc ogladania z 4 satelit. (Ja korzystam z 2 -Astra i HB)
wspólpracuje doskonale z dedykowanym CAM Cyfrowy Polsat HD, a także z CAM Aston 2.22 Cyfry+ HD ( oczywiscie musi byc ustawiony kraj jako Niemcy)
Odtwarza Divx-y, czyta polskie napisy TXT z kompa lub z karty SDHC.
Mozliwosc podłaczenia do sieci i ogladania bezposrednio serwisów YouTube, Eurosport NEWS, Picasa, Blomberg, Serwis Pogodowy;
Posiada DLNA server -możemy oglądać wszystko co udostępnimy na swoim kompie (filmy i zdjecia) - działa bez zarzutu.:cool:

.
 

slimak

New member
Bez reklam
segen napisał:
Posiada DLNA server -możemy oglądać wszystko co udostępnimy na swoim kompie (filmy i zdjecia) - działa bez zarzutu.:cool:

Z instrukcji wynika, że filmy tylko DivX i MPEG2 w rozdzielczości max 720x576. Czy przez DLNA Panasonica nie da się nic odtworzyć 1920x1080????????????? np. AVCHD
 

jarek_06

New member
Dziękuję za odpowiedzi, tak mocno mnie usatysfakcjonowały, że stałem się posiadaczem tego TV na razie niestety wirtualnego.
Potrzebuję jeszcze informacji jakie są wymiary kartonu, mam mały samochód.
Pozdrawiam wszystkich Jarek
 

kazek_krk

New member
segen napisał:
1. "napisy HD" czy istniej w ogóle coś takiego?
2. Nie.

Napisy HD - chodzi mi o rozdzielczość czcionki. Często się zdarza że tunery SAT HD mają napisy które nie są w rozdzielczości HD (na zaokrągleniach liter widać ząbki). Generalnie czy napisy które się wyświetlają na Canal Film HD nie są gorszej jakości niż te które pojawiają się gdy wyświetlimy np menu ?
 

wrx

New member
Bez reklam
segen napisał:
czyta polskie napisy TXT (...) z karty SDHC.
Mozliwosc podłaczenia do sieci i ogladania bezposrednio serwisów YouTube, Eurosport NEWS, Picasa, Blomberg, Serwis Pogodowy;
Posiada DLNA server -możemy oglądać wszystko co udostępnimy na swoim kompie (filmy i zdjecia) - działa bez zarzutu.:cool:

.
Mam wrazenie, ze w innym miejscu jest napisane, ze napisow odtwarzac sie nie da - to jak to jest?

Jaka jest jakosc obrazu (rozdzielczosc) tych serwisow internetowych?
Czy jest jakas opcja, zeby TV byl podlaczony do netu bezprzewodowo?
 

segen

New member
Ten co pisał, że napisów nieda sie otworzyc widocznie nie wie jak to zrobic. W wątku dotyczacym V10E pisałem jak to zrobić z polskimi znakami narodowymi.
Rozdzielczosc serwisów YouTube taka sama jak w kompie, z mozliwością oglądania na całym ekranie lub w małym okienku, jednak brak mozliwosci szybkiego przewijania do przodu i do tyłu.
Bezprzewodowo nieda sie podłaczyc tego TV.
 

tomeklena

New member
Docieranie.

Witam

Właśnie kupiłem w pewnym sklepie internetowym TX-P46G15E.
Pewnie będzie po weekendzie u mnie.

Pytanko:

Czy telewizor ten potrzebuje docierania, czy coś w ty stylu :) ?

Na jakich parametrach powinien pracować i jak długo ?

Czy proces taki jest zbędny i można tej plazmy od razu używać w całej jej okazałości ?
 

wrx

New member
Bez reklam
segen napisał:
Rozdzielczosc serwisów YouTube taka sama jak w kompie, z mozliwością oglądania na całym ekranie lub w małym okienku, jednak brak mozliwosci szybkiego przewijania do przodu i do tyłu.
Bezprzewodowo nieda sie podłaczyc tego TV.
Czyli jak zrobisz "play", to musisz ogladac z szybkoscia 1x, tak?
Nie mozesz sobie przewinac, tak jak w kompie?
A jak szybko laduja sie te filmiki? Tak jak w komputerze?
Rozumiem, ze tam jest wbudowana jakas karta sieciowa? Bo jesli tak, to moze daloby sie jakos zrobic Wi-Fi?

Szkoda, ze nie ma jakiegos adaptera do Wi-Fi - takiego czegos, jak jest np. do Xboxa...Dziwne w dzisiejszym bezprzewodowym swiecie.:(
 

segen

New member
wrx napisał:
Czyli jak zrobisz "play", to musisz ogladac z szybkoscia 1x, tak?
Nie mozesz sobie przewinac, tak jak w kompie?
A jak szybko laduja sie te filmiki? Tak jak w komputerze?
Rozumiem, ze tam jest wbudowana jakas karta sieciowa? Bo jesli tak, to moze daloby sie jakos zrobic Wi-Fi?

Tak, z szybkościa 1x. Nie można sobie przewinąć tak jak w kompie. Ładuje się zależnie od szybkości Twojego łącza, ja mam 6Mb/s to idzie bez zacięć. Jak pracuje na wolniejszym łączu tego niewiem. Jest gniazdo sieciowe RJ-45 a za gniazdem pewnie karta sieciowa.:)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.Mam pytanie,wczoraj w MM widziałem G15 42' i o ile mnie wzrok nie mylił to ma on 4 szt. wentylatorów z tyłu.Jak to sie ma do oglądania w porach wieczornych i jak to bedzie słychac np. po 2 latach użytkowania?.Pytanie do użytkowników 46g15,jak wygląda zużycie energi, może ktoś z Was robił jakieś pomiary.U mnie tv leci srednio 8-10 godzin dziennie i dlatego jest to dla mnie dość istotny parametr.I jeszcze jedno pytanko związane z tunerem sat,jak uzywacie tunera sat i np. kablówki czy idzie tak zaprogramować kanały żeby były wymieszane między sobą albo musice przełączyć jakimś magicznym guzikiem na pilocie na kanały sat.Pozdrawiam.
 
Do góry