Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

pan42

New member
Może jednak ktoś testował tą plazmę i ma wiedzę praktyczną, gdzie można ściągnąć instrukcję w j. polskim, bo na Panasonic Polska nie znalazłem?
 
Ostatnia edycja:

pan42

New member
Dzięki, znalazłem. Ponawiam prośbę o obiektywne informację na temat tego TV, bo w opinie firmowe nie bardzo wierzę.
 

tomeklena

New member
Svb-s

Witm.


Czy ktoś może mi potwierdzić lub zaprzeczyć.

Czy TX-P46G15E posiada tuner DVB-S na pokładzie ?

Znalazłem sprzeczne informacje na ten temat.

Najlepsza była by opinia szczęśliwego posiadacz.


Z góry dzięki

Tomek
 

pipowski

New member
tomeklena napisał:
Witm.


Czy ktoś może mi potwierdzić lub zaprzeczyć.

Czy TX-P46G15E posiada tuner DVB-S na pokładzie ?

Znalazłem sprzeczne informacje na ten temat.

Najlepsza była by opinia szczęśliwego posiadacz.


Z góry dzięki

Tomek
Witam, na niemieckiej stronie panasonika jest napisane:
"Multituner für DVB-S, DVB-T und Kabel" ...

co do porównania g15 z v10 to przyznam że kieruję się przy wyborze sprzętu elektronicznego m.i. testami fachowych czasopism.
W dużej mierze niemieckich (tutaj mieszkam).
Dotychczas się nie zawiodłem...
"Vałka" ma bardzo dobre testy, model G15 jeszcze nie :)



Pozdrawiam
 

lasser

New member
Witam

Od 3 miesiecy szukam, porownuje czytam recenzje oraz specyfikacje TV i w koncu wybor padl wlasnie na: TX-P46G15E
Model jak sami wiecie zbiera swietne recenzje, ma sporo fajnych opcji i funkcji, itd.
Bylem na 100% zdecydowany na ten TV, ale udalem sie jeszcze do Saturn'a aby go "pomacac", pobawic sie pilotem i....
sie podlamalem :/
no niestety ale nie moglem przebolec tego ze te plazmy "migocza" :/ caly czas widzialem jak ten obraz pulsuje :/ poprosilem Pana z obslugi aby zapuscil jaks film demo na BR, i niestety obraz nie byl tak powalajacy jak sie nastawilem idac do sklepu przeczytajac te wszystkie recenzje o tym modelu.

Dodam jeszcze ze zalezalo mi wlasnie na Panasonicu gdzy posiadam kamere HDC-SD5 ktora swietnie wspolpracowalaby z tym TV, miedzy innymi dzieki Viera Viewer.

No i teraz jestem w kropce :/
 

tomeklena

New member
migotanie.

Witam.

To mnie teraz też zmartwiłeś :-( Ja też na 99 % waliłem po ten model.
A teraz klapa :-(

Czy ktoś z czytających może to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Tomek
 

greg419

New member
Posiadam V-kę już kilka miesięcy i nie zauważyłem pulsowania obrazu , być może to wina silnego jarzeniowego oświetlenia w sklepie. Zresztą próby robione w sklepie niestety są mało miarodajne w domu zdecydowanie zmienia się obraz na lepszy i myślę , że główny wpływ ma na to właśnie oświetlenie sklepowe. Najlepiej jest zrobić demonstrację w domu , ale niestety jest z tym problem pozostaje więc próba znalezienia kogoś znajomego posiadającego tenże Tv i mały test u niego w domu. Polecam bo warto:grin:
 

Foxxx24

New member
W pełni potwierdzam przedmówcę i nie przejmujcie się tym co widzieliście w sklepie gdyż to nie jest absolutnie miejsce do porównywania jakości obrazu.
Na stoisku są włączone tryby sklepowe i sygnał wątpliwej jakości,pomijając materiały demonstracyjne.

Ja osobiście widziałem postawione obok siebie serie V i G10 i muszę powiedzieć,iż była wyraźna różnica na korzyść v-ki i ja właśnie chcę zakupić v-kę:).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pan42

New member
Mam TX-P46G15E od miesiąca i mogę stwierdzić, że jest super. Jest on u mnie następcą po Panasie 42PV 60E którego miałem 3 lata i różnica w odbiorze jest znaczna. Do tej chwili nie mogę się do niczego przyczepić jest OK - polecam zakup.
 

Bucek

Banned
migele napisał:
Proponuję standardowe rozwiązanie: mierzyć siły na zamiary
Zazwyczaj tak to jest, że człowiek w zakresie swoich możliwości finansowych poczekuje jak najlepszego sprzętu. Ale trzeba zdać sobie sprawę z dwóch istotnych rzeczy:
- po pierwsze: czy wykorzystamy możliwości jaki daje ów sprzęt;
- po drógie: za pół roku, rok czy dwa i tak pokaże się coś nowego, lepszego, bądź też wejdzie całkowicie nowa technologia.

prosze sie zastanowic czy, w tym kontekscie,zwrot: "mierzyc sily na zamiary" jest prawidlowy ....
 

slimak

New member
Bez reklam
pan42 napisał:
Mam TX-P46G15E od miesiąca i mogę stwierdzić, że jest super. Jest on u mnie następcą po Panasie 42PV 60E którego miałem 3 lata i różnica w odbiorze jest znaczna. Do tej chwili nie mogę się do niczego przyczepić jest OK - polecam zakup.


Też zastanawiam się nad zmianą pv60 na g15/v10, dlatego mam prośbę o rozwinięcie stwierdzenia „różnica w odbiorze jest znaczna”. W g15/v10 martwi mnie trochę ostrość w SD.

http://translate.googleusercontent....le.com&usg=ALkJrhioqmXmF4zlO7THGh8Tct-1OJBb4w

Brak pasków na marynarce w V10
simon-cowell-panasonic-v10.jpg




Samsung F96
simon-cowell-samsung-f96.jpg


Przy takim kadrze na pv60 z modułem 41,04 właściwie na każdym ujęciu widać wzór/strukturę na garniturze.:(
 

Foxxx24

New member
markatan napisał:
No właśnie a gdzie kupić wersję 46V10E ?.
Samsung robi fajne plazmy serii B650 ale też brak rozmiaru 46''.
Albo przeoczenie albo specjalny 'myk' marketingowy.


Ale niestety nie ma modelu 46v10 gdyż są tylko 42,50 i 65:)
 

pan42

New member
Różnica jest znaczna na korzyść TX-P46G15E. Mogę to stwierdzić po użytkowaniu poprzednika od 2006 r. Wg mnie porównywanie TV w sklepie jest nieobiektywne i nie pokazuje pełnych ich właściwości. Zarówno na SD jak i z dekodera N obraz jest b,dobry - a czy widać paski na marynarce, czy nie zależy od ustawienia w menu obraz. Osobiście jestem bardzo zadowolony z jego zakupu.
 

maly2rafcio

New member
Pytanie do posiadaczy G15.
Czy instalował ktoś oprogramowanie na komputerze PC które wg instrukcji czyni z niego "media server" tak aby dostępne były przez sieć domową np. filmy i zdjęcia. Czy ten soft dołączany jest do telewizora czy też trzeba go nabyć osobno?
 

segen

New member
Tak. Daje właśnie TwonkyMedia Server z licencją na 1 rok i dołącza instrukcję obsługi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry