Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

zyga6591

New member
Pierwsza poprawa czerni następuje zaraz po zaprzestaniu czytania tego forum, potem poprawiają się kolory oraz skalowanie na kanałach SD.
Dobra rada - jeśli masz problemy z czernią olej forum... na prawdę DZIAŁA !!!
Wreszcie prawidłowa rada.Większość problemów pojawia się po przeczytaniu informacji, że coś brzęczy, zę słaba czerń i.t.d.Coraz mniej informacji i odpowiedzi merytorycznych.
 

zeta

New member
Wreszcie prawidłowa rada.Większość problemów pojawia się po przeczytaniu informacji, że coś brzęczy, zę słaba czerń i.t.d.Coraz mniej informacji i odpowiedzi merytorycznych.
Dokladnie. Co prawda wszytkie te dziwne zapytania i obawy odbieram z dosc duza rezerwa i zazwyczaj sie tym nie przejmuje. Za to ciesze sie z posiadania tego co tv.
Mam juz przechodzone 3500 godzin i okolo 700 wl wyl i niec dziwnego nie zaobserwowalem.
Powiem wiecej po 3 tygodniach nieogladania wydaje mi sie ze obraz jest jeszcze lepszy :)
 

Traper2000

New member
Panowie, napiszę tak... telewizor ten (42") kupiłem zaraz po rozpoczęciu sprzedaży w polsce i po pierwsze nie bawiłem się w żadne tam docieranie, normalne oglądanie po kilka godzin dziennie rożnych obrazów łącznie z 4/3 czyli czarne pasy. Do tego mam konsolę PS3 i gram na niej ok. 5-7 godzin tygodniowo (trochę ja trochę syn). Żeby nie zanudzać... nie wiem co to powidoki, nie wiem co to brak czerni, nie wiem co to piszczenie - po prostu włączamy TV i oglądamy, gramy i śmiejemy się z drugiego TV LCD sharp 32" stojącego w aneksie. Ktokolwiek z gości by nie przyszedł najpierw widzi LCD a potem plazmę i reakcja zawsze jest taka sama - ALE OBRAZ!!!
I jeszcze na koniec wielu z tych znajomych pyta mnie czy nie bałem się brać plazmy bo tyle złego o nich mówią (na plazmę zdecydowałem się dzięki temu forum).
Ale żeby nie było za słodko powiem, że drażni mnie jedna rzecz a mianowicie szumiące wentylatorki, bo TV wisi na ścianie a ja lubie czasami wieczorkiem pooglądać po cichu (dzieciak śpi w pokoju obok).
Gdybym dzisiaj wybierał plazmę szukał bym jednak bez wentylatorów.
Nie jest też tak, że LCD są złe, wręcz przeciwnie. Mój przyjaciel kupił jakiegoś nowego soniaka 40" za coś ok.4,5tyś i bardzo mi się podoba ale jednak obraz wygląda jak nieprawdziwy, ja to określam mianem plastikowy.
Ostatnia rada - KUPUJCIE CO WAM SIĘ PODOBA BO TO WY BĘDZIECIE OGLĄDALI.
 

wampir1979

New member
Witam jestem nowy i to moj pierwszy post.Posiadam Panasa TXP42U10E zalapalem sie na gwarancje 5 letnia i na konkurs jak ugryzc 100% rabatu.Zajestrowalem sie i przyszedl miesiac temu mail ze wygralem zwrot 10% wartosci telewizora trzeba bylo wyslac kopie dowodu zakupu i kopie 5 letniej gwarancji .Wyslalem na adres jaki podano dostalem potwierdzenie ze wszystko ok . czekam na kase i nic .Mam zatem pytanko czy ktos dostal kase lub tez wygral ???????????
 

regnes

New member
Witam !!!

Czy ktoś z forumowiczów mający Panasa g10 ma problem z Cyfrą +, a dokładniej z nowym dekoderem Pace PVR HD??? Mianowicie chodzi o zrywanie sygnału bez różnicy czy SD ,HD i na pewno nie jest to ustawienie anteny. Poprzednio miałem PVR Philipsa i żadnego problemu. W info cyfry mówią aby zmienić soft w TV ..... porażka co robić :hmm:
 

drapichrust7

New member
Mam pytanie do użytkowników, którzy kupili telewizor z już wgranym softem 1215.
Czy w momencie włączania trybu Inteligent frames creation (600 Hz) ekran niknie na chwilę?
U mnie po ręcznej aktualizacji podczas włączania IFC telewizor nie reaguje żadnym mrygnięciem - co miało miejsce przed wgraniem nowego softu.

Dodatkowo oglądałem dziś model P20GE i w tym telewizorze 600 Hz rzeczywiście widać - obraz jest płynny i troszkę sterylny. Stąd moje podejrzenia, że w moim modelu IFC po prostu nie działa.
 
Ostatnia edycja:

jes4

New member
Mam problem podłączyłem do Panasonica tx-p42g10e kino domowe lg ht 904 ta przez HDMI i przy przełączaniu rozdzielczości na 720p i 1080i pokazuje mi komunikat "telewizor nie obsługuje".Mam też podłączony dekoder multimedii przez HDMI i tu bez problemu wyświetla 1080i.Trzy różne kable hdmi , wyłączenie Viera Sync (Simplink chyba nie da rady wyłączyć z poziomu kina) i nic- to samo. Może ktoś się z tym spotkał.
 

regnes

New member
re

Mam pytanie do użytkowników, którzy kupili telewizor z już wgranym softem 1215.
Czy w momencie włączania trybu Inteligent frames creation (600 Hz) ekran niknie na chwilę?
U mnie po ręcznej aktualizacji podczas włączania IFC telewizor nie reaguje żadnym mrygnięciem - co miało miejsce przed wgraniem nowego softu.

Dodatkowo oglądałem dziś model P20GE i w tym telewizorze 600 Hz rzeczywiście widać - obraz jest płynny i troszkę sterylny. Stąd moje podejrzenia, że w moim modelu IFC po prostu nie działa.


Witam !!

U mnie są te same podejrzenia. mam P50G10 i podczas przełączania tryby IFC nie widać zmian w płynności obrazu lub w jego polepszeniu. TV mam od stycznia. Co prawda obraz statyczny lub mniej dynamiczny jest super mam na myśli kolory.

pozdrawiam
 

lucazz

New member
Ja ten soft wgrywałem sam. Mignięcia nie było wcześniej i nie ma go po upgrade.
Mam ustawiony tryb kinowy i z bliska efekt IFC widać nieznacznie np. na ruchomych
napisach w TVN24 (są trochę wyraźniejsze), ale generalnie TV oglądam z ok 6m (TV 50''),
więc moje biedne oczy nie widzą specjalnej różnicy. O ile pamiętam poprzednik (CRT też Panasa) robił podobnie.
Co do bzyczenia, to jest dość ciche i objawia się np. przy sygnale reklamy w TVN Style,
albo na NatGeo, ale przy poziomie głośności 5 i więcej już nic nie słyszę.
 

drapichrust7

New member
No właśnie IFC w G10 jest praktycznie niedostrzegalne, a w G20 efekt brazylijskiego serialu jest taki, że aż kłuje w oczy.

A niby to ta sama technologia 600 Hz. Nawet to samo logo na pudełku i ten sam opis w specyfikacji.
 

Tomaszz

New member
Witam !!

U mnie są te same podejrzenia. mam P50G10 i podczas przełączania tryby IFC nie widać zmian w płynności obrazu lub w jego polepszeniu. TV mam od stycznia. Co prawda obraz statyczny lub mniej dynamiczny jest super mam na myśli kolory.

pozdrawiam

Dokładnie tak jest. Na starym sofcie było mignięcie, a na nowym nie ma, mimo wszystko IFC nadal działa na 100%. Faktycznie w telewizji ciężko to zobaczyć, ale na materiale w HD jak kamera się przesuwa poziomo widać to idealnie!

Pamiętajcie również, że w G10 IFC NIE DZIAŁA na materiałach 24p czyli praktycznie wszystkie bluraye!!!! IFC działa tylko na materiale 50 i 60hz!8)
 

djslavko

Member
Mam ten telewizor tzn.TX-P42G10 od pół roku i stwierdzam fakt że ma on gorszy obraz niż posiadany w drugim pomieszczeniu model TH-42PV60EH (może nie full hd i nie "600" Hz - pic na wodę) który bije nowy model na łeb!!! Po pierwsze przerażająca różnica ostrości (na TX-P42G10 jej brak pomimo wskaźnika na max) po drugie kontrast obrazu zdecydowanie lepszy na starym modelu!!! Na kanałach HD i PS3 bez różnicy dla normalnego człowieka. Zwykły marketing Panasonica!!!
Pozdrawiam
 

jaszun

New member
Witam
Mam pytanie do posiadaczy plazmy Panasonic TX-P42S10E, czy wasze menu tv jest pełne ? tzn wszystkie funkcje pokrywają się z informacjami zawartymi w instrukcji bo u mnie wygląda to tak :

Menu podstawowe wygląda następująco (wev.soft 1215-10000)

Menu obrazu :
Rodzaj obrazu
Kontrast
Jaskrawość
Kolor
Ostrość
Odcień-brak tej opcji
Balans bieli
Sterowanie kolorami
x.v Colour-brak tej opcji
Tryb ECO
P-NR
3D-COMB
Przywrócić domyślne


Menu dźwięku:
Rodzaj dzwięku
Tony niskie
Tony wysokie
Balans
Słuchawki
Dookólny
Głośność
Odległość głośnika od ściany
MPX
Wybór SPDIF-brak tej opcji
Poziom wyj.opt.MPEG- brak tej opcji
Wejście HDMI-brak tej opcji
Przywróć domyślne


Konfiguracja:
Wyłącz. czasowy
Ustawienia link
Blokada
Menu strojenia DVB-C -brak tej opcji
Menu strojenia DVB-T -brak tej opcji
Menu strojenia analog- brak tej opcji
Język
Ustawienia wyświetlania
Wspólny interfejs- brak tej opcji
System menu
Inne ustawienia
 
Do góry