Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

gorylla

New member
Bez reklam
Czy w każdym Panasie plazmie ilość przepracowanych godzin sprawdza się tak samo ??
Chodzi mi o modele G i S.
I jak to sprawdzić ??

Python, daj spokój rok na forum i jeszcze nie znalazłeś zakładki "szukaj"?

W menu serwisowe C, X, U, S, G i V wchodzi się tak samo. Luknij w wątku o S10, tam postów o wchodzeniu w menu było najwięcej.
 

marcin_poz

New member
No cóz może ktoś tam po prostu nie nadąża na tej infolinii...

Nie zdziwiłbym się wcale.

Ja zrobiłem aktualizacje do 1215-10000 i wszystko hula.

Pozdr
Zbig

Chciałem dorzucić 2 słowa w temacie aktualizacji softu - może ktoś na tym skorzysta:
Ponieważ na dniach mam dostać WD TV Live (moje pierwsze urządzonko, które faktycznie będzie nadawać 1080p) dlatego też chciałem wczoraj sprawdzić jak mój P42G10 radzi sobie z sygnałem 1080p.

Na swoim amplitunerze - Yamaha RX-V765 ustawiłem upscale do 1080p i odpaliłem ekranowe menu. Jakie było moje zdziwienie, gdy na ekranie telewizora było bardzo dużo zakłóceń, a obraz praktycznie cały czas się "zrywał" (tego efektu nie było w trybach 1080i, 720p, i niższych):-(. Pierwsze podejrzenie padło na kabel. Spróbowałem z innym (krótszym i lepszym jakościowo) - to samo. Podejrzenie padło na amplituner. Testowo sprobówałem ustawić sygnał wyjściowy na nagrywarce Samsunga żeby nadawał w 1080p - efekt ten sam (więc to nie wina amplitunera).

Szukając po necie trafiłem na podobne opisy dot. Onkyo / XBoxa.

Dzisiaj rano zaktualizowałem soft 1206 --> 1215. Jak ręką odjął. Obraz stabilny - bez zakłóceń i zrywania obrazu. Wszystko śmiga super.:bober::smile:

Więc gdyby ktoś doświadczał podobnego problemu z amplitnuerami Yamahy, nagrywarkami Samsunga i miał soft <1215 to polecam aktualizację softu. Mi pomogło :) Skoro problem dotyczy zarówno Onkyo jak i Yamahy, to w ciemno można założyć że inne amplitunery również będą miały podobny problem... chociaż jak się okazuje, to nie tyle amplitunery mają problem, co telewizor :)

Panasonic, shame on you!:p

PS: Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy swoimi trafnymi komentarzami przyczynili się do rozwiązania tego małego problemu, a co ważniejsze, przyczynili się do zakupu plazmy Panasonica :)
 

MCKorczas

New member
G10

Witam. Potrzebuje szybko kupić telewizor i nie mam czasu śledzić całego tematu. Jestem w 99% zdecydowany na serie G Panasonica a dokładnie na model 50 cali. Chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze doświadczenia z tym ekranem oraz co o nim sądzicie. Dziękuje za pomoc.
 

krzysztof60

New member
Witam Szanownych użytkowników forum.
Wczoraj dojechał mój nowy telewizor TX-P46G15E.
Nasuwaja mi sie pewne spostrzeżenia i pytania do bardziej doświadczonych kolegów. Przepraszam, jeżeli będa infantylne, jednocześnie proszę o konkretne odpowiedzi.
1) Przy wyłączonym telewizorze, gdy spojrzymy pod pewnym kątem na matrycę, zauważymy, jakby ona składała się w wewnątrz z pionowych, ciemniejszych i jaśniejszych pasów. Czy to normalne przy tej matrycy NeoPDP? Poprzednio miałem PV70 i niczego takiego nie zauważyłem, a może to dlatego, że ta nowa matryca jest dużo ciemniejsza i pokryta jeszcze jakimś filtrem? Przepraszam, jeżeli uznacie to pytanie za niezbyt madre, ale widzę taką strukturę matrycy po raz pierwszy. Obraz po włączeniu bez zastrzeżeń.
2) Telewizor super zapakowany, od polskiego dystrybutora.
A jednak zainstalowany soft to 2004. Po podłączeniu do internetu, zaktualizował się do wersji 2011, traktujac ją jako najnowszą. Wiem, z wpisów na forum, że jest już wersja softu 2013. Więc co jest grane? Czy tak bywa z aktualizacją z internetu i trzeba wgrywać soft z karty SD, czy po prostu zostawić temat i pozwolić by się aktualizował tak jak "uważa" z internetu? Po zainstalowaniu softu 2011 nie zauważyłem żadnych zmian do poprzedniej wersji oprogramowania.
3) Przepraszam za kolejne, może niezbyt madre pytanie.
W związku z tym, że był wgrany taki stary soft, zastanawiam się, jak długo ten telewizor gdzieś sobie stał. Po zapakowaniu matrycy, podstawy i akcesoriów wnioskuję, że nie był wyjmowany z pudełka. Chciałbym jednak sprawdzić mimo wszystko ilość przepracowanych godzin. Wiem, że można to zrobić w identyczny sposób jak w innych seriach i modelach, ale zasadnicze pytanie, czy wchodzenie w menu serwisowe w jakiś sposób nie pochrzani systemu telewizora?
4) Konkretna prośba o podanie optymalnych parametrów ustawienia obrazu w okresie dogrzewania i ile to dogrzewanie powinno trwać, aby nie wystepowały powidoki. Na forum są różne wypowiedzi: 100h, 200h, 300h. A może przy tych nowych matrycach jest to niepotrzebne?
5) Już na koniec chciałbym zapytać ile czasu maksymalnie można czekć za linkiem rejestracyjnym od Panasonica, aby otrzymać 5-cio letnią gwarancję?
Dziękuję wszystkim czytajacym za cierpliwość, proszę o wyrozumiałość i liczę na zyczliwość Szanownych Kolegów.
 

Marioosh_K

New member
Pewnie ktoś pooglądał i zwrócił. :p

Żart może niesmaczny, ale sytuacja w sumie możliwa.

Ale szybciej to stał gdzieś na półce i coś tam przez parę dni świecił. Wrzuć na dwie-trzy godziny śnieg, później zapodaj cały czarny ekran i poszukaj z nosem przy ekranie powidoków. Jak coś znajdziesz, to ja bym go zwrócił, bo jest spora szansa, że coś się na sklepie utrwaliło. Jak nic nie znajdziesz olej sprawę i ciesz się z TV. Pozdr.

Powidoków brak... :) nawet najmniejszego śladu... Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
 

jpeter

New member
Z okazji mojego pierwszego postu witam i pozdrawiam wszystkich.
Przejrzałem juz ten ten /i nie tylko/temat przed zakupem mojej 1 plazmy i wybrałem model TX-P42G10E, sugerując się opiniami poprzedników. Na większego nie miałem miejsca, a z wyższych modeli zrezygnowałem gdyż nie lubie przepłacać za dodatki których nie będę używać. Do tv mam podłączone PVR Cyfry i PS3.
Ustawienia zostawiłem fabryczne, funkcje eco używam w dzień bo obraz ładniejszy i ostrzejszy, wieczorem odwrotnie, jedynie staram się oglądać rozciągniety. Więc żadnego jako takiego docierania nie ma i po trzech tygodniach żadnych uchybień na matrycy nie stwierdziłem.
Ale troche jestem rozczarowany, bo o ile na HD bajka, to SD tragedia na satce i dvb obraz jest bardzo niewyraźny np. napisy na dole, lub postacie w tle. Jak dzisiaj leciały alternatywy 4, to samochody miały numery rej zamazane, albo na tvn był premier to za nim na ich tv była ruchoma plama. Jak jest osoba powiększona to ok ale jeżeli jest tłumek to twarze już są lekko niewyraźne.
Mam więc pytanie do doświadczonych kolegów czy w tym tv to normalne, czy by trzeba coś ustawić, a może reklamować
 

Anzeen

Banned
Cześć!
Dostałem dzisiaj swojego 50" G10. :D Chciałbym go powiesić na ścianie, mogli byście doradzić mi jakiś dobry wieszak?
Jeszcze tam gdzie, powinny być śruby w TV, wyglądają one na niezbyt solidne, wiec trzeba będzie tez kupić śruby?
Pozdrawiam.
 

cirocco

New member
rozdzielczość VGA

Witam, od bardzo niedawna jestem posiadaczem TX-P42G10. Sporym rozczarowaniem są dla mnie ograniczenia wejścia VGA jako, że tylko w ten sposób mogę podłączyć komputer.
Znalazłem informację, że maksymalną rozdzielczością jest "HD-ready" czyli 1366x768 co jest bardzo dziwne na telewizor Full-HD. Po kilku próbach udało mi się ustawić rozdzielczość 1360x1024, ale ze względu na zły aspect nie jest ona chyba korzystniejsza.
Na koniec dwa pytania. Czy komuś udało się ustawić rozdzielczość 1280x720 (czyli 720p) ? Oraz czy TV jest rozpoznawany przez windows? U mnie jest to"Default Monitor" i nie pokazuje dostępnych rozdzielczości.
 

Hashi

New member
G10 PS3 Yamaha RXV365

Prośba o radę.
Mam do kupienia nawet w przystępnej cenie ampli Yamaha RXV365 (lub RX-V465 ale o tym potem).
Chcę puścić z PS3 po optyce dźwięk, a obraz po HDMI do G10. Różnica miedzy tymi ampli jest taka, że wyższy model RXV-465 posiada Dolby TrueHD i DTS HDMA. Model RXV365 digital DTS i Prologic II. PS3 niby obsługuje te standardy. Czy jest sens dopłacać kilka stówek tylko dla TrueHD DTS HD Master Audio?
Czy ktoś może mi powiedzieć czy różnica jest odczuwalna w dźwięku miedzy tymi systemami?
Jakimś zapalonym audiofilem nie jestem ale chce żeby dawało radę przy filmach.
Please mam czas do soboty.
Pzdr.

PS Czy da się po optyce puścić DTS HD MA?
 

sbronko

New member
Witam, od bardzo niedawna jestem posiadaczem TX-P42G10. Sporym rozczarowaniem są dla mnie ograniczenia wejścia VGA jako, że tylko w ten sposób mogę podłączyć komputer.
Znalazłem informację, że maksymalną rozdzielczością jest "HD-ready" czyli 1366x768 co jest bardzo dziwne na telewizor Full-HD. Po kilku próbach udało mi się ustawić rozdzielczość 1360x1024, ale ze względu na zły aspect nie jest ona chyba korzystniejsza.
Na koniec dwa pytania. Czy komuś udało się ustawić rozdzielczość 1280x720 (czyli 720p) ? Oraz czy TV jest rozpoznawany przez windows? U mnie jest to"Default Monitor" i nie pokazuje dostępnych rozdzielczości.

Komputer wykryje Ci tylko jedną rozdzielczość - taką, jaką ustawisz sobie w ustawieniach w TV.
Ja też się niemile tym zaskoczyłem w swoim s10 - 1080p tylko po hdmi, a mój lapek nie ma takiego wyjścia.
 

Tomaszz

New member
Prośba o radę.
Mam do kupienia nawet w przystępnej cenie ampli Yamaha RXV365 (lub RX-V465 ale o tym potem).
Chcę puścić z PS3 po optyce dźwięk, a obraz po HDMI do G10. Różnica miedzy tymi ampli jest taka, że wyższy model RXV-465 posiada Dolby TrueHD i DTS HDMA. Model RXV365 digital DTS i Prologic II. PS3 niby obsługuje te standardy. Czy jest sens dopłacać kilka stówek tylko dla TrueHD DTS HD Master Audio?
Czy ktoś może mi powiedzieć czy różnica jest odczuwalna w dźwięku miedzy tymi systemami?
Jakimś zapalonym audiofilem nie jestem ale chce żeby dawało radę przy filmach.
Please mam czas do soboty.
Pzdr.

PS Czy da się po optyce puścić DTS HD MA?

Po optyku maksymalnie zwykły DTS 1,5 mbps. Dźwięk HD nie ma szans.
Wszystko zależy od głośników i wzmacniacza. Nie wiem jakiej mocy jest ten wzmak, ale sądząc po serii (3 i 4) to raczej nie za duża, więc raczej nie zawracałbym sobie głowy DTS HD. Wcześniej świetnie brzmiał Dolby Digital w 640 kbps, potem były tyle lepszy DTS w 756 kbps (brzmiał identycznie), teraz jest DTS w 1,5 mbps, więc i tak powinno być dużo lepiej niż przy DD, a ja za dużej różnicy nie słyszę (jeśli w ogóle).
Słucham tego na Yamaha RXV-795aRDS...
 

cirocco

New member
Komputer wykryje Ci tylko jedną rozdzielczość - taką, jaką ustawisz sobie w ustawieniach w TV.
Ja też się niemile tym zaskoczyłem w swoim s10 - 1080p tylko po hdmi, a mój lapek nie ma takiego wyjścia.
Komputer nie wykrywa żadnej rozdzielczości (nie działa DDC) i stąd pytanie czy to jest normalne. I nadal bardzo mnie ciekawi czy jest szansa na rozdzielczość 1280x720 po VGA.
 

Hashi

New member
Jutro muszę podjąć decyzję. Co do optyka to rzeczywiście nie da rady z DTS HD MA (doczytałem). Skłonię się chyba jednak na model obsługujący te formaty, choć nadal mam wątpliwości. Dźwięk będzie szedł optykiem (nie chce opóźnień w obrazie gdy puszcze obraz i dźwięk przez ampli - a takowe mogą chyba wystąpić). Może kiedyś pokuszę się o HDMI i dźwięk.
Nie wiem czemu przez optyk nie da rady - skoro z tego co czytałem spokojnie daje radę z ponad 120Mb/s. Marketing?

Podejrzewam, że różnicy nikt by nie wychwycił ale zawsze to lepiej mieć zapas mocy na pokładzie. Ampli ma 5x105W.


EDIT
Wziąłem V365. Optykiem dźwięk więc i tak powinno być dobrze.
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

adarkar

New member
Roznica miedzy PANASONIC TX-P42GW10E z TX-P42G10E

Jaka jest roznica miedzy PANASONIC TX-P42GW10E z TX-P42G10E i czy wogole warto kupic ktorys z tych modeli i ktory?
 

pawelj18

New member
Witam ! Jak radzi sobie G10 z filmami DVD ?? Pytam gdyz spotkalem sie w internecie z takowym stwierdzeniem : Standard-def video deinterlacing and scaling are lacking

Jeszcze jedno czy z karty SD G10 odtwarzalbym format mkv ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry