Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Marioosh_K

New member
nie masz się czym przejmować, gorzej jakby miał przepracowane ok 500 czy więcej

Wielkie dzięki... Generalnie byłem trochę zdziwiony jak to zobaczyłem... bo niby telewizor nowy, prosto z magazynu... a tu takie "coś". Po za tym faktem żadnych innych zastrzeżeń nie wnoszę... u mnie pracuje na razie na oszczędnych parametrach... zobaczymy co będzie dalej... Pozdrawiam!
 

gorylla

New member
Bez reklam
Pewnie ktoś pooglądał i zwrócił. :p

Żart może niesmaczny, ale sytuacja w sumie możliwa.

Ale szybciej to stał gdzieś na półce i coś tam przez parę dni świecił. Wrzuć na dwie-trzy godziny śnieg, później zapodaj cały czarny ekran i poszukaj z nosem przy ekranie powidoków. Jak coś znajdziesz, to ja bym go zwrócił, bo jest spora szansa, że coś się na sklepie utrwaliło. Jak nic nie znajdziesz olej sprawę i ciesz się z TV. Pozdr.
 

Marioosh_K

New member
Tak też uczynię... Wprawdzie żona się będzie pytać... co ja po ciemku oglądam z tak bliska... ten wielki telewizor... :) albo od razu powie, że wariat :)

W nocy przy ciemnym ekranie z 2-3 metrów nic nie widziałem do tej pory... przy normalnym oglądaniu... ze śniegiem nie próbowałem (dobrze, że za oknem jeszcze go trochę zostało)

Pozdrawiam, odezwę się jak już skończę próbę...
 

regnes

New member
hd

Witam !!!

Udało mi się podłączyć PS3 pod p50g10 odpaliłem film 1080p na BD i nadal delikatne przeskoki nawet przy 30 Mbit ... (płynność) ale ściągnąłem kilmiki demonstracyjne np. SONY na FullHd i .... żyleta OBRAZ IDEALNY zero skoków, soczyste barwy itd. Na to wygląda, że TV idealnie czuje się w FlullHd i co dziwniejsze filmiki także miały prędkość ok 30 Mbit.

Pozdrawiam ;)
 

Tomaszz

New member
Witam !!!

Udało mi się podłączyć PS3 pod p50g10 odpaliłem film 1080p na BD i nadal delikatne przeskoki nawet przy 30 Mbit ... (płynność) ale ściągnąłem kilmiki demonstracyjne np. SONY na FullHd i .... żyleta OBRAZ IDEALNY zero skoków, soczyste barwy itd. Na to wygląda, że TV idealnie czuje się w FlullHd i co dziwniejsze filmiki także miały prędkość ok 30 Mbit.

Pozdrawiam ;)

Bitrate filmu (np. 30 mbps) nie ma kompletnie nic wspólnego z płynnością materiału. Pobaw się ustawieniami konsoli, tryb 24p itp.
 

bemx2k

New member
Dowiedziałem się, że u Panasa 600 Hz działa tylko w trybie Kinowym i przeskoki faktycznie prawie zginęły. Ale odnośnie przeskoków to nie jest wita niskiego Bitrate?


Czy ktos to moze potwierdzic , sie wielokrotnie zastanawialem gdzie sa ''schowane'' te Herce Panasonica ? info o 600Hz jest tylko pudle .

b.t.w
jak dla mnie najlepsze w tym TV jest gniazdo kart SDHC i jakosc odtwarzania materialu AVCHD
jest ona lepsza niz w play'erach BD
nawet tych w cenie 400-500£
 
Ostatnia edycja:

Kac309

New member
Chyba zacznę się powoli przymierzać do zmiany TV. Zastanawiam się czy może tym razem nie wybrać plazmy. Jedyne czego się obawiam to efekt, jak to potocznie nazywają ludzie w sieci "green ghosting" ( YouTube - Panasonic 42PX70 green ghosting ). Nie ukrywam, że głównie gram na PS3 i X360. Telewizje oglądam raczej jednym okiem, bo mało mnie interesuję. Jeśli już to jakiś film Blu-Ray lub MKV z komputera. Czy ktoś z posiadaczy plazm Panasonica (głównie G10) ma jakieś doświadczenia z konsolami?
 

B737 Captain

New member
Tryb 24p jak i 600Hz sub-field działa pod trybem filmowym.
Tryb 600Hz można włączyć/wyłączyć w Menu>Ustawianie>Inne ustawienia>Intelligent Frame Creation
 

bemx2k

New member
Czy u Was widać różnice w odbiorze podczas włączenia/wyłączenia trybu 600Hz?


Ktos a najlepiej jakies Forum powinno zbadac sprawe i Naglosnic , bo wyglada na to ze Panasonic nabija miliony ludzi w butelke . Ja i paru moich znajomych nie widzimy roznicy !!!! wiec co jest grane ??

Mialem Sharpa LCD 100Hz i tam po wlaczeniu double frame roznica byla widocz .

Wiec chyba wielki Panasonic poprostu oszukuje miliony ludzi
 
Saturn rzadzi ! Dzis wpadlem bo lubie zajsc i poogladac sobie tv, patrze a tu g10 za 4300 :D Opadla mi szczena :D Szukalem S10 ale nie znalazlem niestety, bylem ciekaw na ile moj tv wycenili :D


Nie , nie byl to 46 cali , byl to 42 cale P42G10E :p

Jedynie widzialem P46S10E za ponad 4000 tys :D
Tak samo bylo wq Media Markt jak ja kupowałem. Wmedia markt promocja "tylko" 4200zł za 42 G10. Kupiłem w Neo24.pl za 3178zł. To było przed świętami, teraz można kupić ciut taniej.
 

frufru

New member
Ktos a najlepiej jakies Forum powinno zbadac sprawe i Naglosnic , bo wyglada na to ze Panasonic nabija miliony ludzi w butelke . Ja i paru moich znajomych nie widzimy roznicy !!!! wiec co jest grane ??

Mialem Sharpa LCD 100Hz i tam po wlaczeniu double frame roznica byla widocz .

Wiec chyba wielki Panasonic poprostu oszukuje miliony ludzi
Na tym i na innych forach jest masa dyskusji na temat 600Hz. Panasonic oczywiście nabija klientów w butelkę, ale tylko tych którzy nie umieją przeczytać obok napisu 600Hz, napisu: subfield drive (sterowanie subpolowe). Fakt, że dodatkowo ludzi zbija z tropu podanie w jednym logo dwóch informacji (IFC 600Hz subfield drive).
 

slimak

New member
Bez reklam
Fakt, że dodatkowo ludzi zbija z tropu podanie w jednym logo dwóch informacji (IFC 600Hz subfield drive).

Bo te funkcje są ze sobą powiązane. Żeby to zobaczyć wystarczy puścić test kaczuszki
2IMG_2541.jpg

i zmieniać jasność/kontrast na dowolnym trybie obrazu. Kaczuszka w zależności od jasności kontrastu będzie prawie idealna, albo rozciągnie się jej główka lub kółka lub wszystko jednocześnie. :)
I stąd też zastrzeżenie Panasonica, że 600Hz tylko w trybie kinowym, bo tryb kinowy posiada fabrycznie ustawiony najmniejszy kontrast.

http://pliki.wp.pl:5001/ftp.html?idz=4965520&ids=5281
 

frufru

New member
Czemu więc nie ma IFC w plazmach przeznaczonych na rynek Amerykański? Też mnie zaczęło zastanawiać ile sub-pól jest właściwie w plazmach z USA? W Europie Panasonic pisze o 12, a w USA już nic nie piszą. Czy jest ich 10? Bo niby w poprzedniej generacji było 480Hz i 8 sub-pól.
 

MCKorczas

New member
Menu hotelowe

Witam. Chciałem sie dowiedzieć czy wejście w menu serwisowe i sprawdzenie ilości przepracowanych godzin powoduje utratę gwarancji.
 
Do góry