Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

edek13

New member
i dalej i dalej

kupis99 napisał:
Tu się z tobą nie zgodze, że jest to bezcelowe, weźmy mój przykład, podłączyłem laptopa z TV kablem HDMI, którym puszczam zarówno obraz jak i dźwięk (DTS) do Tv, nie mam w laptopie wyjścia cyfrowego ani drugiego wyjścia HDMI żeby podłączyć dźwięk z amplitunerem (na marginesie nie mam w amplitunerze wejścia HDMI). Zatem gdyby Tv mógł "przepuścić dźwięk wielokanałowy" i podać go na wyjście optyczne to wtedy, kablem optycznym podłączam Tv i amplituner i cieszę się dźwiękiem wielokanałowym, a tak niestety tylko stereo.
W tym przypadku pozostaje mi tylko zakupić zewnętrzną kartę dźwiękową podłączaną do laptopa USB i ewentualne wyprowadzenie dźwięku bezpośrednio optykiem do amplitunera.
Inaczej, pewnie dostanę po uszach za oftop, ale moim zdaniem TV nie powinien stanowić centrum zestawu tylko amplituner, w moim przypadku TV jest tylko monitorem dzwięk jest przepuszczany przez ampla (onkyo sr 806), rozwiązania typu z kompa to TV i dalej na ampla są połowicznie zadawalające, nie ma sensu się spierać bo mamy inne podejście do tematu, moim zdaniem (ultra subiektywnym) komp nie zastąpi amplitunera a jakość zawsze będzie gorsza od dedykowanego urządzenia do sterowania sygnałem AV jakim jest amplituner, w Twoim przypadku jednak przyznaję rację, że ta opcja (konwertera analogowo-cyfrowego) rozwiązuje sprawę.
 
Ostatnia edycja:

Seb@stian

New member
kriswas napisał:
Czy byłbyś tak miły i podzielił się z nami nt. kabli i pozostałymi ustawieniami.:D
Proszę bardzo. Kable hdmi 1.3 sohc, złocone i tylko dobrej firmy, czyli niestety drogie /w sklepie ponad 100 zł/, ja polecam MRS, używam ich przy hdmi jak i D-SUB.
Oglądanie z kompa:
- maszyna musi być mocna, tj. procek min. 2 rdzenie po 3 Ghz, 4 GigRam, grafika wspierająca sprzętowo hd z wyjściem hdmi /tanie i dobre rozwiązanie to Gigabyte ga-ma78gm-s2h/
- ustawienia karty graficznej: overscan 0%, pixel format 4:4:4 Full RGB, use application settings - off, min. 3 formaty HDTV: 1080p60, 1080p50, 1080p24, z ustawionym odświeżaniem ekranu w zależności od ilości klatek w filmie /najbliższa wielokrotność/
- odpowiednio skonfigurowane kodeki, polecam dla SD - ffdshow, a dla HD Cyberlink lub CoreAVC dla słabszej maszyny. Ważne aby ffdshow zajął się skalowaniem do 1920x1080 i trzeba to ustawić w konfiguracji dekodera - zmiana obrazu.
- player, który pozwoli na zewnętrzne kodeki, polecam KMPlayer.
- poprawnie zrekonfigurowany Reclock.

Takie ustawienia to minimum aby uzyskać dobry i płynny obraz z kompa.
 

pionier123

Member
jak sprawdzić ilość godzin pracy telewizora TX-P42G10 czy tak samo jak w wersi PV80 "wcisnąć przycisk -/V na obudowie i w przeciągu 5 sekund wykonać 3 kliknięcia przyciskiem 0 na pilocie"
 

kupis99

New member
edek13 napisał:
Inaczej, pewnie dostanę po uszach za oftop, ale moim zdaniem TV nie powinien stanowić centrum zestawu tylko amplituner, w moim przypadku TV jest tylko monitorem dzwięk jest przepuszczany przez ampla (onkyo sr 806), rozwiązania typu z kompa to TV i dalej na ampla są połowicznie zadawalające, nie ma sensu się spierać bo mamy inne podejście do tematu, moim zdaniem (ultra subiektywnym) komp nie zastąpi amplitunera a jakość zawsze będzie gorsza od dedykowanego urządzenia do sterowania sygnałem AV jakim jest amplituner, w Twoim przypadku jednak przyznaję rację, że ta opcja (konwertera analogowo-cyfrowego) rozwiązuje sprawę.

Edek13 oczywiście masz 100% racji w tym co mówisz i ja się z tobą w zupełności zgadzam, amplituner to centrum zestawu, a Tv służy do wyświetlania obrazu.
To o czym ja mówie, to tylko wygodny dodatek w sytuacji gdy film nie jest odtwarzany z BD a z komputera.
Coś co dodatkowo zwiększyłoby wartość użytkową TV.
 

mwerd

New member
Mi z kolei dźwięk wielokanałowy na wyjściu tv by się przydał ponieważ mam wszystkie wejścia optyczne w amplitunerze już zajęte. Urządzenia są podpięte do tv przez hdmi, więc wystarczyło by podpiąć tv do aplitunera optykiem i miałbym dźwięk ze wszystkiego co jest podpięte do tv.
 

migele

New member
mwerd napisał:
Mi z kolei dźwięk wielokanałowy na wyjściu tv by się przydał ponieważ mam wszystkie wejścia optyczne w amplitunerze już zajęte. Urządzenia są podpięte do tv przez hdmi, więc wystarczyło by podpiąć tv do aplitunera optykiem i miałbym dźwięk ze wszystkiego co jest podpięte do tv.

Hmmmm, to może miast narzekać na TV lepiej zmienić amplituner... ?? ;)
 

edek13

New member
więc jest

pierwsze godziny z P50G10E, jeszcze wcześnie na wnioski, ale już mam kilka uwag (zero wyrozumiałości dla sygnału SD), trochę buczy, w zależności od podawanego materiału plazma "migocze", mam nadzieję że migotanie przejdzie ja się dotrze, w HD nie ma o czym mówić bo wiadomo, że petarda, jak trochę się przyzwyczaję i TV się dotrze napiszę jak się sprawuje (przesiadka z LCD Samsunga 37'), 50' to jest jednak kawał ekranu, ale do gier to poezja jest, czuwaj
 

lexo

New member
jak ustawić obraz BR

Mam pytanie. Chcę dać szansę plaźmie jeszcze raz i myślę o 50G10e. Niestety (albo stety) odkąd zobaczyłem na jakimś LCD jakiś czas temu 100hz stwierdziłem, że chcę żeby mój następny TV tak wyglądał. Wiem, ze wielu uważa 100hz za zbędny argument a nawet przeszkadzający w filmach, mimo tego mnie się podoba.

Jak chciałem sprawdzić jakiś czas temu film (James Bond - BR) na G10 to wyszła tragedia. Do TV podłaczony był poprzez Component odtwarzacz BR, wyjąłem płytę Viera i włozyłem Bonda, chwilę pomielił i pokazał info o sygnale 1080i. Pierwsza scena pościgu w afryce wyglądała strasznie, przypomniały mi się czasy ilekroć próbowałem odpalić nową grę na komputerze ze starą kartą graficzną. Było na tyle źle, że jestem pewien mojej winy w nie ustawieniu odpowiednich parametrów (IFC czy ustawione czy nie, nie robiło róźnicy). Czy może mi ktoś poradzić co należy ustawić przy takich próbach sklepowych aby módz rzetelnie określić ów płynność?
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
lexo napisał:
Mam pytanie. Chcę dać szansę plaźmie jeszcze raz i myślę o 50G10e. Niestety (albo stety) odkąd zobaczyłem na jakimś LCD jakiś czas temu 100hz stwierdziłem, że chcę żeby mój następny TV tak wyglądał. Wiem, ze wielu uważa 100hz za zbędny argument a nawet przeszkadzający w filmach, mimo tego mnie się podoba.

Jak chciałem sprawdzić jakiś czas temu film (James Bond - BR) na G10 to wyszła tragedia. Do TV podłaczony był poprzez Component odtwarzacz BR, wyjąłem płytę Viera i włozyłem Bonda, chwilę pomielił i pokazał info o sygnale 1080i. Pierwsza scena pościgu w afryce wyglądała strasznie, przypomniały mi się czasy ilekroć próbowałem odpalić nową grę na komputerze ze starą kartą graficzną. Było na tyle źle, że jestem pewien mojej winy w nie ustawieniu odpowiednich parametrów (IFC czy ustawione czy nie, nie robiło róźnicy). Czy może mi ktoś poradzić co należy ustawić przy takich próbach sklepowych aby módz rzetelnie określić ów płynność?


Lexo cofnij się jakieś jeden/dwa/trzy strony wcześniej (strona 91 i 92). Opisałem moje odczucia z testowania CR na G10. Oczywiście nie musisz mi wierzyć, starałem się być subiektywny - jak wiadomo każdy może inaczej odbierać obraz.
 
Ostatnia edycja:

lexo

New member
Może to i wina kabla (nie sądzę) ale wtedy czemu Panasonici w sklepach ustawiane są przez component (ktoś pisał tu, że taka polityka firmy) i płyta Viery chodzi dobrze. Zero zacięć, płynnie (może nie jak LCD). Ten cały materiał Viery jest ogólnie mało dynamiczny pokazujący bardziej obraz niż ruch. Najbardziej dynamiczną sceną są tam tańczące kobiety (sam taniec mało dynamiczny, nie break tylko ruszanie kolanami w lewo i prawo;)) i później te kobiety jadące w aucie na sztucznym tle. Nie mniej zacięć nie ma.
Nawiązując do poprzednika, iż skakanie na Bondzie to może być skakanie tła... nie wydaje mi się. To nie skakało tło ale całość, pierwszy i drugi plan. Wygladało to jak gra komputerowa ustawiona na wysoką rozdzielczość i wysokie detale na anachronicznym PC.
 

Seb@stian

New member
Płyta Viery jest nagrana w formacie 1080/60i więc nie skacze, Bond ma 24 klatki i jak pisałem component nie obsłuży tego płynnie, możliwe też, że CR ma wyższy bitrate i kable już nie dają rady. Możliwości może być więcej dlatego trzeba sprawdzić na innym łączu /hdmi/
 
Ostatnia edycja:

lexo

New member
Właśnie z tym może być problem chociaż kto wie, pozwolili podłączyć mi PS3 może pozwolą na chwilową zmianę kabla (mam nadzieję, że jak dostanę zamówiony DVI->HDMI pozwolą mi podłączyć Laptopa i fotki robić:???:). Wierzę wam na słowo, że ten TV wiele potrafi w kwestii płynności ale przed zakupem chciałbym sam na własne oczy zobaczyć. Wie ktoś czy na terenie trójmiasta jest s10 albo g10 podłączone do dobrego źródła przez HDMI?

Swoją drogą radzicie S10 czy G10? Nie interesuje mnie SD, a tylko obraz w HD, BR, gry PS3 i ta płynność podobna do LCD.
 

edek13

New member
jedno z tych głupich

Pytanie do posiadaczy G10, jak ustawić automatyczne "wykrywanie" sygnału na poszczególnych wejściach, czyli jak włączam scart to się przełącza a jak zapodaję po hdmi to się przełącza na hdmi i odwrotnie?
 

Hashi

New member
lexo napisał:
Właśnie z tym może być problem chociaż kto wie, pozwolili podłączyć mi PS3 może pozwolą na chwilową zmianę kabla (mam nadzieję, że jak dostanę zamówiony DVI->HDMI pozwolą mi podłączyć Laptopa i fotki robić:???:). Wierzę wam na słowo, że ten TV wiele potrafi w kwestii płynności ale przed zakupem chciałbym sam na własne oczy zobaczyć. Wie ktoś czy na terenie trójmiasta jest s10 albo g10 podłączone do dobrego źródła przez HDMI?

Swoją drogą radzicie S10 czy G10? Nie interesuje mnie SD, a tylko obraz w HD, BR, gry PS3 i ta płynność podobna do LCD.


Jeśli masz znajomego z PS3 to możesz ściągnąć z PS Store trailery (SD, 720p, 1080p) i zrzucić na pendrive. Idziesz do sklepu, podpinasz pamięć do PS3 i odtwarzasz. Możesz też dorzucić vmw i dvix.
 
Do góry