Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

odek 102

New member
Sinema napisał:
Witajcie


Mam dylemat wręcz klasyczny...

G10 i 42 cale za 3900

czy

S10 46 cali za 4198

Odległość od ekranu 3-3,5 m
Póki co kablowe UPC i DVD przepuszczone przez upscaler w H/K avr 255
Komp po HDMI

W przyszłości blu-ray

Co radzicie? Widziałem oba obok siebie i na identycznych ustawieniach obraz SD (tnv, TVP1) wygladał bardoz podobnie - G10 miał odrobinę większy kontrast poza tym nie odróżniłbym. Co ciekawe panasonic w oficjalnym katalogu pokazuje ze S10 ma duż niższe zużycie energii od G10.
Wiem że S10 nie ma panelu neoPDP, pytanie czy skoro różnica jest tak niewielka w SD (w HD póki co nie jestem w stanie tego stwierdzić) to czy warto wydawać więcej na G10?

Pomożcie!
Ja bym się jednak w tym przypadku skupił na wielkości i modelu TV. Jeśli chodzi o sygnał, to TV kupuje się na wiele kolejnych lat. Może jakiś odtwarzacz Blue Ray czy Ps-3 i wszystko jasne, a różnica w cenie TV będzie za dwa trzy miesiące spłacona.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Arecki80

New member
Witam;)
hhmmm...przeczytalem na hdtv wszystko co dotyczy Panasa seri X i G , i sam już nie wiem na co się zdecydować. Wydaje mi się ,że naj rozsądniej bedzie zrobić jak GORYLLA(szacuneczek:eek:k:) i kupić S10E....Pozdro:D
 

Arecki80

New member
GORYLLA? naprwade uważasz że brak szyby jest zaletą? doczytałem sie że ten model ma tylko 500 jasności gdzie w przypadku plazmy 1500 to minimum dla komfortowego oglądania? odczuwasz z tego powode jakiś? dyskofort?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Arecki80 napisał:
GORYLLA? naprwade uważasz że brak szyby jest zaletą? doczytałem sie że ten model ma tylko 500 jasności gdzie w przypadku plazmy 1500 to minimum dla komfortowego oglądania? odczuwasz z tego powode jakiś? dyskofort?

Dziwne rzeczy wypisujesz. Jakie 500 czy 1500 jasności?? Rozumiem, gdybyś napisał, że kontrast 30000 podczas gdy w G10 jest 40000. Ale z takimi parametrami jak piszesz to ja się nie spotkałem.

Odnośnie szyby to ja wyciągnąlem wnioski po pierwsze z testu Kikiego (który jako pierwszy zwrócił uwagę na mocne refleksy G10 w świetle dziennym, których nie ujawnił we wcześniejszych testach serii PY czy PV) oraz opinii kilku ludzi z forum, którzy wiązali większe refleksy w nasłonecznionych miejscach właście z obecnością tough panela.

Poza tym ja naprawdę sam nie wiem, czy S10 ma czy nie ma szybę tough. Nigdzie na necie nie znalazłem opisu że ma, w instrukcji mojego S10 również nic o tym nie ma. Metodą opukiwania nie jestem w stanie tego sprawdzić, chociaż przed samym ekranem mojej plazmy jest z pewnością jakaś szybka, z tym że nie wiem, czy to jest właśnie to. Ktoś na tym forum z kolei wyczytał gdzieś, że wszystkie nowe Panasoniki mają tough panel, chociaż nie jestem tego pewien. Jak pisałem panel tough pojawił się wraz ze specyfikacją NeoPDP, a S10 Neo nie jest, więc metodą prostej implikacji uważam, że nie ma. Ale mogę się mylić. Najlepiej by było zadzwonić czy napisać do Panasonica, ale mi nie chciało się z tym bawić.

Odnośnie Twoich wątpliwości powiem tyle, że Twoje rozterki są wyssane z palca. Jasność panela S10 ma takie rezerwy, że można ustawić obraz, który wypali ci oczy w kilka-kilkanaście minut. Uwierz, że i tak będziesz oglądał na kinowym, góra normalnym, bo mocniejszego świecenia oczy nie wytrzymają. Zapłać kilka złotych (bo warto przed zakupem poszerzyć horyzonty świadomości) i przeczytaj testy plazm Panasonica (jnne oczywiście również!) i wyciągnij wnioski. Jak będziesz czytał test PY85 zwróć uwagę, że modelowi S10 najbliżej do PY85. A potem pójdź do sklepu i SOLVE THE PROBLEM. Powodzenia.
 

MrDudek

New member
Arecki80 napisał:
GORYLLA? naprwade uważasz że brak szyby jest zaletą? doczytałem sie że ten model ma tylko 500 jasności gdzie w przypadku plazmy 1500 to minimum dla komfortowego oglądania? odczuwasz z tego powode jakiś? dyskofort?

Seria S jest wyposażona w Viera Tough Panel identyczny jak w serii G.
 

gorylla

New member
Bez reklam
MrDudek napisał:
Seria S jest wyposażona w Viera Tough Panel identyczny jak w serii G.

Oczywiście możesz mieć rację, ale jeszcze jak byś podał źródło swej wiedzy, to byłbym wdzięczny. W materiałach Panasonica ja tego nie znalazłem, na jego stronie internetowej również, nie ma też o tym mowy w instrukcji obsługi.
 

marcinrob

New member
Szyba w G10

Nie mogę się z uwagami odnośnie szyby do końca zgodzić. Szyba w G10 może być źródłem refleksów jedynie przy ustawieniu telewizora bocznie do silnego źródła światła i oglądania go ze strony przeciwnej do owego źródła - czyli w warunkach skrajnie niekorzystnych do oglądania jakiegokolwiek programu czy filmu. U mnie G10 ustawiony jest na tle okna w bardzo dobrze oświetlonym pokoju. W tym pokoju po stronie przeciwnej są źródła światła sztucznego. Z takim (często spotykanym w mieszkaniach) ustawieniem nie stwierdzam ŻADNYCH refleksów w dzień. Dużo większy kłopot sprawia bliskość okna i konieczność podkręcania ustawień w dzień, a potem redukowania ich w nocy (sam tryb eko się nie sprawdza).
W nocy refleksy (niewielkie) daje oświetlenie wewnętrzne pokoju. Ale są one dobrze widoczne głównie przy wyłączonym TV - przy włączonym widać je słabo i bardzo łatwo je zniwelować przy pomocy wyłącznika oświetlenia ;)
Zauważyłem, że sposób wykonania tej przedniej szyby w G10 w jakiś dziwny sposób redukuje odblaski, choć nie usuwa ich zupełnie. Wg mnie są one dużo, dużo mniejsze niż w moim poprzednim CRT Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
mój poczciwy PY8 ma szybę i stoi bokiem do potrójnego okna i odbicia są widoczne jeśli się patrzy na TV z bocznej perspektywy - do okna, a w innym przypadku to raczej się je zauważa ale w ogóle nie przeszkadzaj w oglądaniu filmów bo są widoczne dopiero jak w nie wpatrzy
 

Seb@stian

New member
gorylla wszystkie panele 11 generacji mają tough panel - źródło 26 strona katalogu panasonic 2008/2009. A z drugiej strony dziwie się, że są osoby, które wybierają starszy model o gorszych parametrach..
 

Zieminiak

New member
gorylla napisał:
Oczywiście możesz mieć rację, ale jeszcze jak byś podał źródło swej wiedzy, to byłbym wdzięczny. W materiałach Panasonica ja tego nie znalazłem, na jego stronie internetowej również, nie ma też o tym mowy w instrukcji obsługi.

Na pudelku stoi jak byk...Tough Panel;) - mnie sie rzucilo w oczy od razu.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Seb@stian napisał:
gorylla wszystkie panele 11 generacji mają tough panel - źródło 26 strona katalogu panasonic 2008/2009.

No ok. Wszystko jasne. Po poście Zieminiaka udałem się do pudła i ZOBACZYŁEM! ten napis.

A swoją drogą zastanawiające jest, czemu Panasonic w zapowiedzi serii S nie pochwalił się Tough Panelem?

Seb@stian napisał:
A z drugiej strony dziwie się, że są osoby, które wybierają starszy model o gorszych parametrach..

Jak już było kiedyś powiedziane (nawet na tym forum) "jeden woli matkę, drugi córkę".

Powiem ci tak- żeby kosztowały podobnie pewnie moje rozterki byłyby dużo większe i może padłoby na 42G10. Zresztą zanim pojawił się w sprzedaży S10 nosiłem się z zamiarem zakupu G10. Ale jak później kupowałem 42S10 różnica między nimi wynosiła prawie 500zł. Po zrobieniu rachunku zysków i strat wyszło mi, że zakup G10 jest po prostu nieopłacalny. Swoje powody zakupu S10 podałem w obu wątkach. Uznałem po prostu, że to co oferuje G10 ponad to, co oferuje S10, nie jest warte wydania dodatkowych kilkuset złotych. I po dwóch tygodniach oglądania S10 jestem CAŁKOWICIE PEWNY, że wybrałem dobrze.

Kilka powodów w wielkim skrócie:

1. Technologia NEO- marketingowa ściema- podobne lub większe zużycie prądu niż poprzednie serie. Co to za oszczędność, skoro oszczędne Neo G10 bierze więcej prądu dla tego samego "calarzu" niż nieoszczędne nie-NEO S10? Dalej- niby podbity kontrast, ale czerń nadal pozostawia sporo do życzenia (porównaj testy kikiego serii PY, PV i G10- według mnie w tych testach G10 ma najgorszą czerń), szumnie obwieszczana w zapowiedzi NEO żywotność panela 100.000 godzin. Przecież bezpośrednio poprzedzające serie również miały taką samą żywotność!

2. System IFC 600Hz- ja dotychczas nie widzę problemów z 400Hz, to po co mi 600Hz. Jak ci zrobią 800Hz i każą zapłacić dodatkowe kilkaset złotych to też to łykniesz, bo lepsze? Poza tym w kilku testach na portalach o tematyce RTV wyczytałem, że według "speców" również te 600Hz jest niedopracowane i zalecają WYŁĄCZENIE! Czyli podsumowując UWAGA!- zapłać za ulepszenie i je następnie WYŁĄCZ! bo nie działa zbyt dobrze. Bez komentarza.

3. Lepsza skala szarości i większa rozdzielczość obrazu ruchomego- dawaj mi tu G10 i porównując będziemy szukać tej różnicy w praniu. A rozdzielczość? TV nawet w HD i tak nadaje w dużo mniejszej rozdzielczości niż 900 linii serii S10, więc możesz CO NAJWYŻEJ zauważyć jakąś różnicę w materiałach 1080p. Ja kupowałem plazmę w 95% do TV i dla mnie czy 900 czy 1080 to jeden ch... bo i tak w TV nie będzie różnicy. A jak raz na jakiś czas obejrzę BR to możesz być pewnien, że i tak nie będę doszukiwał się sensacyjnie słabego obrazu spowodowanego rozdzielczością 900 linii. Po prostu wiem, że obraz będzie rewelacyjny, bo na obecnych kanałach HD jest wyśmienity.

4. Kiki zauważył lepszą płynność wyświetlanego materiału w poprzednich seriach nad G10 (narzekał na pojawiające się szarpnięcia wyświetlanego obrazu).

5. Powszechnie już wiadomo- bo pisał o tym Kiki oraz spotkałem się w kilku innych testach, że seria G10 ma problemy ze skalowaniem w SD. Po analizie specyfikacji technicznej uznałem, że S10 jako niemalże bliźniak PY85 będzie w tym parametrze lepszy.

6. I inne duperele. Dodam też, że dotychczas myślałem, że różni je także występowanie Tough Panela. Ale jak się okazało nie różni. Czyli jak ktoś koniecznie chciał mieć wzmocnienie ekranu TV, to ma też w S10.

Wystarczy tego, bo czuję, że się powtarzam.
I na koniec- szybka analiza porównywarek cen i co mamy?
42S10 jest obecnie tańszy prawie 700zł od 42G10, 46S10 również koło 700zł od 46G10, a 50S10 o ponad 900zł od 50G10.
Z tego wynika, że za różnicę można mieć dodatkowo np. konsolę PS2, ponad połowę na konsolę PS3 (jak się dobrze poszuka to nawet całość), czy ponad połowę niezłego zestawu kina domowego (czy całość na nieco słabszy). I szczęście NA PEWNO będzie większe.

Reasumując- zarówno nabywca G10 jak i S10 będą bardzo zadowoleni ze swojego nabytku (to oczywiste), z tym, że nabywcy S10 będą mieli jeszcze parę złotych w kieszeni.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
@gorylla
Na początek wyjaśnienie, nie chcę Cię urazić w jakikolwiek sposób i proszę o odrobinę obiektywizmu, bo nam jako nacji bardzo by się przydał!
We wszystkich postach starasz się przekonać sam siebie, co udało Ci się w 100%, i nas wszystkich, do swojego zdania. Masz do tego pełne prawo, abstrachując nawet od dzisiejszego dnia symbolu! Jednak zwróć uwagę na jedno: starasz się trochę nachalnie i subiektywnie przekonać nas do tezy, że nie zawsze coś nowego, nowość warta jest swoich pieniędzy, że model niższy w sensie katalogowowyposażeniowym - tańszy, w porównaniu do modelu wyższego - droższy, to lepsza, mądrzejsza alternatywa, ponieważ pozostaje Ci, na dzień dzisiejszy wg. Skąpca, ok. 660 zł. W tym momencie przypomina mi się zdanie z jednej reklamy: "Skoro nie widać różnicy, TO PO CO PRZEPŁACAĆ". Jednak musisz przyznać jedno, że Twoje przekonania o swojej racji, są przekonaniami Twoimi, subiektywnymi, nie popartymi specjalistycznymi testami, które również nie są pozbawione subiektywizmu. Ale w coś trzeba wierzyć, bo w końcu można popaść w głęboką depresję! Ty jesteś użytkownikiem S10 i jesteś przekonany, że dostałeś coś, co jest warte Twoich pieniędzy. Użytkownik G10 ma dokładnie takie samo przekonanie i słusznie! Tylko czy warto zadawać sobie tyle trudu by udowadniać coś, co jest NIEDOUDOWODNIENIA! Ludzie i tak kupią to, co im w danym momencie zostanie podsunięte, czy to przez reklamę, czy też sprzedawcę w salonie RTV i gwarantuję, że będą przekonani, że wydali swoje pieniądze najlepiej jak można było. Do momentu, w którym organoleptycznie nie przekonają się, iż zostali nabici w butelkę. Oby tych rozczarowanych było jak najmniej. Pozdrawiam.

PS. A tak apropos, skoro wiele modeli plazm posiada swoje podtematy, proponuję Ci założenie go dla modelu S10. :eek:k:
 

gorylla

New member
Bez reklam
kriswas napisał:
@gorylla
Na początek wyjaśnienie, nie chcę Cię urazić w jakikolwiek sposób i proszę o odrobinę obiektywizmu, bo nam jako nacji bardzo by się przydał!
We wszystkich postach starasz się przekonać sam siebie, co udało Ci się w 100%, i nas wszystkich, do swojego zdania. Masz do tego pełne prawo, abstrachując nawet od dzisiejszego dnia symbolu! Jednak zwróć uwagę na jedno: starasz się trochę nachalnie i subiektywnie przekonać nas do tezy, że nie zawsze coś nowego, nowość warta jest swoich pieniędzy, że model niższy w sensie katalogowowyposażeniowym - tańszy, w porównaniu do modelu wyższego - droższy, to lepsza, mądrzejsza alternatywa, ponieważ pozostaje Ci, na dzień dzisiejszy wg. Skąpca, ok. 660 zł. W tym momencie przypomina mi się zdanie z jednej reklamy: "Skoro nie widać różnicy, TO PO CO PRZEPŁACAĆ". Jednak musisz przyznać jedno, że Twoje przekonania o swojej racji, są przekonaniami Twoimi, subiektywnymi, nie popartymi specjalistycznymi testami, które również nie są pozbawione subiektywizmu. Ale w coś trzeba wierzyć, bo w końcu można popaść w głęboką depresję! Ty jesteś użytkownikiem S10 i jesteś przekonany, że dostałeś coś, co jest warte Twoich pieniędzy. Użytkownik G10 ma dokładnie takie samo przekonanie i słusznie! Tylko czy warto zadawać sobie tyle trudu by udowadniać coś, co jest NIEDOUDOWODNIENIA! Ludzie i tak kupią to, co im w danym momencie zostanie podsunięte, czy to przez reklamę, czy też sprzedawcę w salonie RTV i gwarantuję, że będą przekonani, że wydali swoje pieniądze najlepiej jak można było. Do momentu, w którym organoleptycznie nie przekonają się, iż zostali nabici w butelkę. Oby tych rozczarowanych było jak najmniej. Pozdrawiam.

PS. A tak apropos, skoro wiele modeli plazm posiada swoje podtematy, proponuję Ci założenie go dla modelu S10. :eek:k:

Zgadzam się z Tobą prawie w pełni. Jednakże ja nie staram się być nachalny, a jedynie próbuję przedstawić swoje argumenty za moim wyborem, może ktoś je przyjąć lub odrzucić, nikogo nie zmuszam, każdy ma swój rozum. Pamiętam kiedy jeszcze niedawno szukałem telewizora dla siebie, to takie argumenty porównawcze były dla mnie o wiele bardziej cenne niż jakieś samozachwyty nad swoim zakupem (kupiłem G10 i gra świetnie- no i co z tego wynika?). O wiele bardziej cenne są posty, w których ktoś na coś narzeka - wówczas można zwrócić uwagę na pewne wady i powziąć jakieś przemyślenia. Nie sztuką jest natomiast łykać wszystko bezmyślnie tylko dlatego, że producent stwierdził (przyreklamował), że co jest nowsze- a to na pewno MUSI być lepsze. Grunt to myślenie i rachunek ekonomiczny.

Nieprawdą jest, że staram się kogokolwiek przekonać na siłę, że stare jest lepsze, a nowe be. Staram się jedynie uzmysłowić, że nie zawsze nowsze znaczy lepsze, a z doświadczenia życiowego wiem, że często nowości nie są warte wydania żądanych za nie pieniędzy.

Nigdy nie powiedziałem, że G10 to zły telewizor. Widziałem go i podobał mi się obraz z niego. Kto będzie chciał zapłacić za to wszystko, co oferuje G10, zapewne to zrobi. Ja jednak stwierdzam, że po zakupie S10 nie jestem w stanie określić, że S10 jest w czymś gorszy od G10, a moja satysfakcja jest wielka. I rzeczywiście uważam (jak to sam zacytowałeś), że skoro NIE WIDAĆ RÓŻNICY, TO PO CO PRZEPŁACAĆ.

Gdyby G10 rzeczywiście miał jakąś EKSTRA funkcję, której nie miałby S10 to rozumiem, np. obsługa LAN-u, jakiś port USB z obsługą odtwarzania filmów bezpośrednio z penka, obsługa internetu (you-tube, te sprawy), no nie wiem co jeszcze. Wtedy byłyby jakieś naprawdę wymierne różnice. Ale w gruncie rzeczy G10 i S10 są to BARDZO podobne telewizory, różniące się naprawdę tylko nieznacznie, a Panasonic życzy sobie za tę nieznaczność całkiem znacznych pieniędzy.

We wcześniejszym poście napisałem w gruncie rzeczy to samo co ty- zapewne każdy nabywca- czy G10 czy S10- będzie bardzo zadowolony ze swego wyboru. Jestem o tym przekonany. Ale tym co kupili S10 zostanie jeszcze całkiem pokaźna sumka w kieszeni.

Ja już więcej nie chciałem nic pisać w temacie porównań S10 do G10, ale zostałem wyrwany do tablicy przez Seb@stiana, że (w domyśle) bezsensownie jest kupować starszego typu model skoro można kupić nowość z lepszymi parametrami. I tylko odpowiedziałem, że nie jest tak do końca jak myśli i dlaczego. Ot kropka.

Odnośnie tematu to w wątku S10 również pisałem o moich przemyśleniach. Skoro jednak ktoś w tym wątku poddał w wątpliwość sens zakupu S10 zamiast G10 (czy wyższych) to mu po prostu odpowiedziałem. Pozdr.
 

Seb@stian

New member
gorylla i J-B z tym wątkiem jest tak: uderz w stół a nożyce się odezwą. Kilka stron wcześniej wiele osób zastanawiało się czy warto kupić G10 zamiast np. PY czy PV. Moja zdziwienie dotyczy wyboru starej serii, nie kierując się ceną, która jest pozbawiona wielu atrakcji jakie niosą ze sobą nowe modele. Co do S10 to należy do nowej serii i praktycznie niewiele różni się od G10, więc jak ktoś chce zaoszczędzić parę złotych to może śmiało brać S10. Jeśli ktoś kieruje się głównie ceną i nie potrzebuje DVB-T, slotu SD, trybu 24p, itp. to poczciwy PY8 będzie najlepszym wyborem.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Seb@stian napisał:
gorylla i J-B z tym wątkiem jest tak: uderz w stół a nożyce się odezwą. Kilka stron wcześniej wiele osób zastanawiało się czy warto kupić G10 zamiast np. PY czy PV. Moja zdziwienie dotyczy wyboru starej serii, nie kierując się ceną, która jest pozbawiona wielu atrakcji jakie niosą ze sobą nowe modele. Co do S10 to należy do nowej serii i praktycznie niewiele różni się od G10, więc jak ktoś chce zaoszczędzić parę złotych to może śmiało brać S10. Jeśli ktoś kieruje się głównie ceną i nie potrzebuje DVB-T, slotu SD, trybu 24p, itp. to poczciwy PY8 będzie najlepszy.

Masz absolutną i bezwarunkową rację.

Z tym nazewnictwem to jest tak, że ktoś kiedyś w tym zresztą wątku nazwał S10 "odgrzanym, starym kotletem". Tudzież ktoś napisał, że jest to ubiegłoroczny model z nowymi dodatkami ze specyfikacji Neo + mpeg4 i coś tam jeszcze. Ja również znalazłem bardzo dużo odniesień do starszej serii PY85. Dlatego jakoś tak odruchowo nazywam go "starszą serią". Niemniej jednak rzeczywiście jest to całkowicie nowa seria, aczkowiek po przyjrzeniu się specyfikacji technicznej nie sposób nie zauważyć, że ma bardzo dużo wspólnego z ubiegłoroczymi modelami.

odek 102 napisał:
--gorylla--Tłumaczą się winni. --kriswas--Zgadzam się z Tobą w 100%.
Winny? Czemu jestem niby winny? Chyba jedynie temu, że staram się coś podpowiedzieć ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji, w jakiej ja byłem jeszcze niedawno. A ty co wniosłeś? Ja się ciebie nie czepiałem.

W swojej opinii zawsze starałem się być obiektywny, bo nigdy, nigdzie nie napisałem, że z technicznego punktu widzenia S10 jest Z PEWNOŚCIĄ lepszy niż G10. Napisałem jedynie, że w mojej ocenie S10 przy porównywalnej jakości jest lepszym wyborem, bo po prostu sporo tańszym.
Masz pełne prawo się z moją oceną nie zgodzić i po twoim poście rozumiem, że się nie zgadzasz. No i luz.:cool:

Z kilku opinii na forum i postów na priv wynika jednak, że wiele osób zgodziło się ze mną, a kilka jest nawet bardzo zadowolonych. I też luz.:cool:

Ale tak sobie myślę, że jakby chciało się Kikiemu (Kiki, to taki mały off-topic do Ciebie), to by nas mógł pogodzić. Wystarczyłoby, aby w miarę możłiwości porównał te panele na podobnych sygnałach i z podobnymi ustrawieniami (bo ja takiej sposobności nie miałem i nie mam) i nawet krótko wypowiedział się czy są różnice, jak duże i na czyją korzyść.
 

Seb@stian

New member
Nie dajmy się jednak zwariować jeśli producent wypuszcza kilka modeli z tym samym panelem to model wyższy /droższy/ będzie różnił się tym, że będzie miał kilka dodatków w porównaniu z modelem niższym co czyni go lepszym w porównaniu z modelem niższym. Inna sprawa to porównanie 2 modeli z różnymi matrycami, tu może być dużo trudniej o wiarygodne testy. Osobiście porównywałem jakość obrazu na panelach 11 i 12 i bez względu na to co pisze kiki uważam obraz na 12 za lepszy /wyłączone wszystkie ulepszacze, żródło dvd i BD, tuner HD, łącze hdmi/. Dlatego dziwi mnie to, że niektórzy myślą o starszej serii. Całe zamieszanie z tym związane to wina odbioru testu kikiego, który porównał G10 do Kuro, mierzył za wysoko i stąd rozczarowanie. Lepszy użytek dał by test PY vs G10 i wszystko stało by się jasne.
 
Ostatnia edycja:

Sinema

New member
gorylla i mnie przkoenał do kupna S10, zresztą potrzebowałem tylko potwierdzenia moich przemyśleń bo widziałem s10 i g10 na tej samej ścianie na tych samych ustawieniach.
Za rożnicę w obrazie dąłbym co najwyżej 100 zł więcej za G.
 
Do góry