Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
słabo bo sygnał spada zależnie od ilości podłączonych urządzeń odbiorczych.
W domu będzie znacznie lepiej.
Miał częściowo rację. jeśli będzie słaby sygnał podany to komponent nawet zagra lepiej , bo załączą się procesory w plazmie.
Jeśli sygnał będzie najwyższej jakości to lepiej zagra cyfrowo po HDMI :D
 

etherez

New member
no ok. ale jeśli w domu będę miał podłączone 3 telewizory w różnych pokojach to też mam się martwić? Oczywiście nie jest to tyle tv co w MM, ale jednak sygnał jest rozdzielany. Nie wiem jak on jest doprowadzany do bloku, ale zakładam, że jednym kablem, a później rozdzielany na mieszkania. Więc teoretycznie do takiego sygnału też jest podłączonych wiele tv.
 

Darek50

New member
Sam jestem posiadaczem 50G10 ale rozumiem mojego przedmówce. Oglądałem dziś 46g10 w Partner AGD RTV w Białymstoku. Obraz plazmy G10 był słaby. Nie dociekałem jaki był sygnał ani jakie były ustawienia ale gdybym nie miał tego modelu w domu i nie znał jego "prawdziwych" możliwości to nie kupiłbym go. Oceniając obraz w sklepie wybrałbym LCD Sony. I tak właśnie robi większość nabywców a w domu rozczarowanie. Pozdrawiam i zachęcam do zakupu tego modelu - dla mnie ten telewizor ma 10/10 - no może jest tylko trochę za mały.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Potwierdzam.

Tak sobie myślę, że wszyscy kupujący plazmę to ludzie całkowicie świadomi i absolutnie pewni swojego wyboru, bo gdyby zdać się wyłącznie na efekt wizualny w sklepie, to plazma rzeczywiście przegrywa (no chyba, że jest podpięta pod dobry sygnał SD czy HD- wówczas nie jest tak źle). Było wałkowane ze sto razy ale dodam, że plazma rzeczywiście nie cierpi ostrego oświetlenia (tak jak w sklepie). U mnie w mieszkaniu przy dużych oknach z boku TV za dnia jest MUS przysłaniać rolety, bo obraz jest mało kontrastowy, czerń szara i ogólnie wszystko tak jakby za mgłą. Za to wieczorem i w nocy ... MASAKRA!

W sklepie delikatny, subtelny obraz z plazmy przegrywa z oczojebnymu, przejaskrawionymi LCD-kami. Wiem co mówię, zanim kupiłem plazmę bardziej mi się podobały w sklepie telewizory LCD. Także śmiało- kupujcie plazmy w ciemno, nie pożałujecie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
etherez -
musisz mieć wzmacniacz sygnału inaczej będziesz miał obraz tak słaby jak na wielu sklepach.
 

marcinjak77

New member
G10 kupione

Kupiłem w MM w Koszalinie 42G10, nawet nie męczyłem długo sprzedawców :) niestety nawet nie miałem czasu wyjąć go z domu z kartonu.W razie czego mam tydzień na zwrot, przez ten czas nie przepracuje mi tych 130 godzin !
No więc pytanie do tych co kupili już G10 i forumowego speca Kikiego - oszczędzacie obraz, docieracie czy oglądacie od razu na ustawieniach które wam odpowiadają?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz oglądać jak chcesz.
Ale nie masz możliwości zwrotu - tylko jeśli sklep zechce :D
 

Wencman

New member
Witam,
mam zamiar kupić w ciągu najblizszych kilku dni ten TV, a mam pytanie.
Czy mogę prosić na maila Wencman@wp.pl
albo tutaj dokładne zdjęcie wszystkich złączy jakie on posiada.
nie mogę znaleźć w necie tak, żeby było wyraźnie od tego konkret modelu.
I po co mi to? otóż mam teraz TV philips'a, sub pana (1 RCA), i 2 satelitki philipsa na RCA, i chce wiedzieć czy jesli wymienie sam TV to będe miał gdzie to podłączyć.
Pozdrawiam
 

etherez

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Trochę mnie uspokoiliście. A jeśli chodzi o siłę sygnału, to czy mogę ją jakoś sprawdzić w warunkach domowych? Czy wzmacniacze to nie są wbudowane w dekoderach dostarczanych przez operatora?
 

malco

New member
opinia po zakupie

przez ostatni czas ok. miesiaca szukałem modelu Panasonica, ktory chcialbym zakupic. wachalem sie nad wersja 42G10, S10, X10, PZ85

za kazdym z nich byly pewne plusy i minusy, dlatego potrzebowalem jakiegos bodzca do podjecia ostatecznej decyzji. nim okazala sie oczywiscie 'cena' (nie da sie ukryc, iz kazdy na nia patrzy).
w saturnie akurat byla promocja TV bez Vatu i byla mozliwosc zakupu G10 po 3679 pln. na dodatek z mozliwoscia rozbicia na raty 0%.

posiadam Cyfre+ oraz dekoder Philipsa HD (kabel HDMI)

Odniosę się do zarzutów jakie występują głównie na tym watku:

1/ buczenie, hałas z wentylatorow -nikt inny poza mna (moze dlatego, ze swiadomie o tym wiedzialem) nie slyszal zadnego buczenia. oczywiscie, gdy w domu jest bardzo cicho, TV mamy wlaczony na min glosnosci cos slychac, ale czy zawsze tak ogladamy TV ?

2/ czern -jak dla mnie super (swietnie wyglada na garniuturach prezenterow CNBC). w nocy to juz wogole kompletna ciemnosc

3/ skaldowanie SD -oczywiscie wszystko zalezy od danego programu. jednakze nawet na tych najgorszych obraz jest dobry. kolega oglada obecnie glownie SD na Eurozłączu i wg niego równiez jest ok.

4/ obraz FULL HD -wiadomo rewelka

reasumujac -po kilku dniach jestem zadowolony. dzis final LM i nie moge sie doczekac by go obejrzec.
 

miszka74

New member
podlaczenie przez hdmi do nboxa - brak obrazu

Witam

Wlasnie przyjechal do mnie 50G10E i chcialem podlaczyc do nboxa kablem hdmi, ale nie ma obrazu. Przejrzalem juz instrukcje od TV, ale nic tam nie znalazlem. Myslalem, ze to jakos automatycznie powinno wykryc ustawiania, a tu nic. Probowalem juz z menu TV przestawic na odbior z hdmi 1, czyli tam gdzie podlaczylem kabel, ale nic to nie daje.
Nie mam juz pomyslu co robic i na razie podlaczylem kablem scart, ktorego uzywalem do swojego starego crt.
Pewnie jest to jakas prosta sprawa, wiec czy ktos moglby mi podpowiedziec, co trzeba zrobic zeby obraz przez hdmi sie pojawil?
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
Michal
 

miszka74

New member
O dzieki ci serdeczne przyjacielu :)
Juz wszystko pieknie smiga :)
Niestety nie mam juz instrukcji do dekodera i nie mialem pojecia jak cos tam zmienic (a w menu nic nie bylo).
No to wreszcie moge sie cieszyc kanalami HD :)
Jeszcze raz pieknie dziekuje i pozdrawiam :)
Michal
 

spens

New member
czesc
wczoraj zauwazylem niezly spadek cen i np 50cali spadlo o ponad 400-500zl

wiecej info w sklepie www zadowolenie pl
 

musk

New member
Witam wszystkich mam pytanie przez jaki czas trzeba wypalać tą plazmę?

używacie do tego specjalnych płytek? czy porostu obraz bez anteny? (śnieg)



Jakie ustawienia powinny być w tv podczas docierania?

i gdzie znaleść jakieś dobre ustawienia do kalibracji po dotarciu?

Jak sprawdzić ile tv ma przejechane? (menu serwisowe - tylko jak się tam wchodzi?)
 

darqman

Member
musk
uruchom go trochę;) jest coś takiego jak wyszukiwarka na forum są odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, nie leń się tylko do dzieła
 

musk

New member
Dzięki za odpowiedz..

Czytałem cały wątek - 50 % to są głupoty, mało wnoszące do dyskusji.

fajnie - wyszukiwarka działa. ale znajduje mi cały wątek - super

Ty również jak nie masz nic do powiedzenia to nie mów .
 
Ostatnia edycja:

marek76

New member
do musk

"Jakie ustawienia powinny być w tv podczas docierania?"

Niestety tez tego nie znalazłem napisanego w sposób dosłowny więc ustawienia mam normalne - mam ustawienia kinowe i nie ustawiam formatów z czarnymi paskami góra lub boki,

"gdzie znaleść jakieś dobre ustawienia do kalibracji po dotarciu"

Jedyne ustawienia, które znalazłem są podane w teście na flatpanels.dk - mi osobiście jak na początek pasują - po wspomnianych 100-200 h pokombinuje na ich podstawie

"Jak sprawdzić ile tv ma przejechane? (menu serwisowe - tylko jak się tam wchodzi?)"

strona 60 tego wątku
 
Do góry