Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

jarkonh

New member
etherez napisał:
Witam wszystkich,
Mam tv cyfrową od UPC. Zależy mi głównie na jakości tych "zwykłych" kanałów, a nie HD, bo jednak jest ich więcej i częściej się je ogląda.
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Dobra uwaga, tego tematu nikt tu nie rozpatrywał.
Używa ktoś może UPC Cyfrowy wraz z panasem serii G10. Mam właśnie coś takiego w domu i jestem ciekaw jak się sprawuję na tym plazma.
Mam również C+ i porównując to z UPC na samsungu slimie to dużo bardziej podoba mi się to drugie - UPC. Dodatkowo jeszcze możliwości innych usłag typu internet, telefon no i do tego rewelacyjnie działające opisy programów w porównaniu do C+ skłaniają mnie do całkowitej przesiadkia na kablówkę - stąd właśnie jestem ciekaw jak się na tym sprawuje seria G10.

To już ostatnia niewiadoma, która dzieli mnie od zakupu p46g10e :D
 

conley

New member
witam wszystkich - to moj pierwszy post na tym forum.
Na dniach przeprowadzam się do nowego mieszkanka i muszę kupić TV.
Warunki: odległość tv od kanapy 4,5m, pokój słoneczny, sygnał chyba będzie cyfra+.
do wczoraj nastawiałem się na lg pq5000 ale naczytałem się o tym panasie i straciłem głowę. Jest sens dopłacać do full hd prawie 2k?
Generalnie nie mam wielkich wymagań, nie będę "chyba" podpinał żadnego PS3, filmów DVD nie oglądam... z drugiej strony może lepiej coś przyszłościowego? sam już nie wiem.

poradźcie coś plz!

Pozdrawiam, Marcin

edit: oczywiście myślę o 50 calach
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
marek76 napisał:
Jedyne ustawienia, które znalazłem są podane w teście na flatpanels.dk - mi osobiście jak na początek pasują - po wspomnianych 100-200 h pokombinuje na ich podstawie

No właśnie.

W/B High red -2
W/B High blue 0
W/B Low red -4
W/B Low blue 0
Gamma 2.2

Ktoś się orientuje które to ustawienia w menu serwisowym? Z tymi WB G-CUT-ami i innymi można coś jeszcze rozkumać, ale korekcji gamma to ja tam nie widziałem.
 

marcinjak77

New member
42G10 wrażenia

Po kilku godzinach oglądania moje pierwsze spostrzeżenia jako osoby która przesiadła się z 21 CRT Panasonica:

- wielkość z 2,5m nie szokuje, ech mogło być 46'' tylko ta cena...
- panel jest szary i nie ma super czerni ale jest do zaakceptowania,oczywiście w dzień gorzej,wieczorem lepiej
- wentylatory słychać choć nie jest to uciążliwe- tak samo głośno pracuje dysk w PVR Cyfry:???:
- ten delikatny syk z lewej strony przy jasnych scenach też słychać ale nie zwraca się na to uwagi przy normalnym oglądaniu, nawet nocą.Mój stary telewizor piszczał w porównaniu z nim nieziemsko, ogólnie poziom kultury pracy G10 jest pod względem niechcianych dźwięków przyzwoity i nie czytając forum naprawdę nie wnikałbym w to wcale ( a jestem strasznym marudą w tych tematach).
- menu telewizora nieskomplikowane,
- dźwięk bez rewelacji ale do fimu i publicystyki daje radę w 18m pokoju, z muzyką dużo gorzej
- obraz z PVR Cyfry+ nie powala na kolana w SD( ale miałem przez miesiąc LG 42''LCD w HDreadyi to był dramat!), u znajomych na nowych modelach lcd samsunga i philipsa faktycznie gorzej-widać pikselozę;kanałów HD jeszcze nie odblokowałem i czekam aż plazma trochę już popracuje (jeszcze ponad 100 godzin udręki)gdyż na tych ustawieniach pod docieranie to i tak efekty wizualne są marne.
- porównując do obrazu w LCD które widziałem w mieszkaniach to ten Panas ma taki mniej dynamiczny obraz chociaż faktycznie naturalniejsze kolory
-brakuje mi możliwości włączania tego "teatralnego efektu" jak w LCD Sony czy Philipsa ale trudno:( było krytykowane ale mnie się to akurat w lcd podoba
- skalowanie, rozciąganie mnie trochę irytuje,muszę bawić się ciągle pilotem żeby rozciągać programy na cały panel, mam nadzieję że po okresie docierania nie będzie to szkodziło mojemu tv gdy pochodzi z czarnymi pasami.
- wykonanie plastików czarne w pełnym połysku to przesada, od kurzu się nie ogarniam
- napisy na dole na tv biznes czy cnbc nie idą tak płynnie jak się spodziewałem i tu jestem trochę zaskoczony na minus, myślałem że to będzie mocna strona G10

Ogólnie TV ok, trochę można w domu byc zawiedzionym że obraz nie jest jak z super prezentacji w marketach no ale sygnał TV to nie bluraye nie ma się co czarować, do normalnego oglądania plazma i tak lepiej wypada niż LCD jeżeli chodzi o sygnał który nie idzie w jakości HD i to zauważyłem porównując różne telewizory w domach, nie w sklepie:grin:

Kupiłem kabel HAMA HDMI 1,3,złoto, ferryt itd do podłączenia dekodera PVR i zdziwiłem się gdyż nie mogę włączyć telegazety, przez kabel z eurozłączem idzie ok.HDMI nie przesyła telegazety?

Jak najlepiej podłączyć obraz i dźwięk PC do tego telewizora żeby pograć w wymagające dobrej jakości gry (Crysis itp)? Mam w karcie wyjścia DVI, HDMI niestety nie.

pozdrawiam
 

frantotti

New member
musk napisał:
Witam wszystkich mam pytanie przez jaki czas trzeba wypalać tą plazmę?

używacie do tego specjalnych płytek? czy porostu obraz bez anteny? (śnieg)



Jakie ustawienia powinny być w tv podczas docierania?

i gdzie znaleść jakieś dobre ustawienia do kalibracji po dotarciu?

Jak sprawdzić ile tv ma przejechane? (menu serwisowe - tylko jak się tam wchodzi?)

Przez pierwsze 100 godzin:

- kontrast zredukować na 50%
- unikać oglądania w formacie 4:3 - przełączyć na auto, lub powiększyć ewentualnie obraz tak, aby znikły pasy po bokach, oraz w górze i w dole ekranu
- uważać na długie wyświetlanie nieruchomych fragmentów obrazu: loga, menu w dvd, pasek w windows, gry komputerowe itp.

Następne 900 godz.
- na oglądanie w formacie 4:3 można przeznaczyć max. 15% czasu antenowego
- na gry 10%
- kontrast dalej 50%

Po 1000 godzin czasu pracy telewizora w takich warunkach, Panasonic gwarantuje, że problem z wypaleniem zniknie.

Jeżeli zaobserwujemy lekkie utrwalenie się loga, lub jakiegoś stałego obrazu (nie mylić z wypaleniem), należy przełączyć na kanał bez sygnału (ze śniegiem) i tak potrzymać parę godzin, najlepiej przez całą noc.

W najnowszych modelach Panasonica w trybie auto, odbiornik po paru minutach stałego obrazu, samoczynnie redukuje kontrast do 30%, zapobiegając tym samym efektowi wypalania.



Optymalne ustawienia - wykonujemy na ustawieniach fabrycznych odbiornika:

Rodzaj obrazu - kinowy
Kontrast - 1 klik w lewo
Jaskrawość - 2 kliknięcia w lewo
Kolor - 3 kliknięcia w prawo
Ostrość - 2 kliknięcia w lewo (programy HD), 1 klikniecie w lewo (programy SD)
Balans bieli - zimny lub normalny ( w zależności od upodobań)
Sterowanie kolorami - wyłączony
x.v. Colour - auto
P-NR - wyłączony
Inteligent Frame Creation - włączony (na grach wyłączony)
 

jarkonh

New member
Dzisiaj oglądałem to cudeńko w MM. Nie wiem niestety jakie miał ustawienia, ale przy obok stojących LCD LED Samsunga, LG, Sony prezentował się naprawdę ciekawie. Jedno tylko takie spostrzeżenie. Jak sie do niego przybliżyłem bardzo blisko to było widać takie jakby mróweczki, tak ma być ? Na LCD widać było wyraźnie siatke pixeli.
BTW 46 cali w MM 7300 :???:
 
Ostatnia edycja:

piko70

New member
gorylla napisał:
No właśnie.

W/B High red -2
W/B High blue 0
W/B Low red -4
W/B Low blue 0
Gamma 2.2

Ktoś się orientuje które to ustawienia w menu serwisowym? Z tymi WB G-CUT-ami i innymi można coś jeszcze rozkumać, ale korekcji gamma to ja tam nie widziałem.

Menu->obraz->ustawienia zaawansowane-tam masz gamme i pozostałe wartości,ale wg mnie lepsze efekty przynosi zmiana offset'ów w menu serwisowym
 

radosuaf

New member
Bez reklam
frantotti napisał:
Optymalne ustawienia - wykonujemy na ustawieniach fabrycznych odbiornika:

Rodzaj obrazu - kinowy
Kontrast - 1 klik w lewo
Jaskrawość - 2 kliknięcia w lewo
Kolor - 3 kliknięcia w prawo
Ostrość - 2 kliknięcia w lewo (programy HD), 1 klikniecie w lewo (programy SD)
Balans bieli - zimny lub normalny ( w zależności od upodobań)
Sterowanie kolorami - wyłączony
x.v. Colour - auto
P-NR - wyłączony
Inteligent Frame Creation - włączony (na grach wyłączony)

Jeśli balans bieli zimny jest optymalny, to ktoś chyba bardzo lubi kolor niebieski. Najlepiej ciepły, a jeśli ktoś uważa, że jest sbyt "żółty" to Normalny.
 
Ostatnia edycja:

hebi

New member
Długo już zastanawiam się nad tym telewizorem i proszę was o małą radę. Czy naprawę warto dopłacać jakieś 400 zl i kupować o 4" mniejszy telewizor. Chodzi mi o porównanie

TX-P42G10E

Za
- niby nowa technologia 600 hz (czy jest cokolwiek warta??)
- niby mniejsze zuzycie prądu
- niby nowsza matryca i oczy się mniej męczą
- ma tune mpeg4
Przeciw
- Drozsza o jakieś 400 zl
- 4 cale mniej (42 a nie 46)

TH-46PY8
Za:
- 46 cali
- Nizsza ceno o ok 400 zl
- 100 hz
Przeciw:
- Pewnie duze zuzycie prądu
- Nie ma tunera mpeg4

Nie udało mi się nigdy porównać telewizorów przy sobie, ale widziełame oba osobno i wydaje się za maja identyzcny obraz (moze troche gorsza czern).
Nie znam sie ale z tego co wiem to wykoorzystywanie mpeg4 bedzie dopiero mozliwe gdzies w 2012 a do tego czasu bardzo mozliwe ze zmienie telewizor. Nie do konca widze sens placenie wiecej i kupowania 42" zamiast 46" przy tam małej różnicy.

Co wy o tym sadzicie.
 

jarkonh

New member
hebi napisał:
Nie do konca widze sens placenie wiecej i kupowania 42" zamiast 46" przy tam małej różnicy.

Co wy o tym sadzicie.

Miałem podobny dylemat, z tym że zastanawiałem się pomiędzy 42V10 i 46G10. Póki co jestem za tańszym i większym ;)
z tym że G10 i V10 to ten sam panel neopdp i nowy procesor jest - coś czego nie masz w PY8, więc może jednak warto w tym przypadku kupić nowsze i mniejsze :)
 

marcinjak77

New member
42G10 ciąg dalszy wrażeń

Witam po kolejnych dniach obcowania z 42G10.
Włączyłem kanały HD z Cyfry+ i kupiłem PS3. Teraz dopiero wiem że kupiłem właściwy TV. Obraz HD to jest to czego oczekiwałem, o niebo lepszy niż wszystkie prezentacje wyświetlane na plazmach w marketach.
Filmy z bluraya oczywiście super, gry to samo_Oglądam wszystko na ustawieniach ograniczonych na docieranie a i tak jest bardzo dobrze.Od czasu do czasu ustawiam na chwilę wszystko tak jak będzie po docieraniu i spokojnie stwierdzam że lepszego obrazu już nie trzeba, zresztą lepiej to zastanawiałbym się tylko czy nie widziałem na prezentacji w LCD Sony 200hz gdzie Kaka i Milan kulaja piłkę w lidze włoskiej albo Shakira na Philipsach za 10tys.

Do gier na PS3 musze się przesiadać z odległości 2,5 na 1,5 metra, wtedy dopiero wszystko"ma kopa" !

Jedyne co trochę zauważam to lekkie odbicia w szybie w ciągu dnia i w związku z tym troche gorsza czerń nale z tym się liczyłem jeszcze przede zakupem.

Czekam jeszcze na efekty podłączenia PC, na razie jeszcze nie wiem jakich przewodów użyć dla najlepszego efektu.
 

marcinjak77

New member
Ciągle nurtuje mnie temat telegazety przez kabel HDMI. Takie połączenie nie transmituje teletekstu? Przez euro podłączone także do TV teletekst leci normalnie.
 

hebi

New member
kiki napisał:
jaką masz odległość od ekranu ?
z czego masz sygnał ?
Telewizor jest w odległości 2,5-3m. Sygnał to głównie xbox360 przez hdmi i narazie zwykła satelita aster (żadne hd ale może to się zmieni).
 

odek 102

New member
marcinjak77 napisał:
Witam po kolejnych dniach obcowania z 42G10.
Włączyłem kanały HD z Cyfry+ i kupiłem PS3. Teraz dopiero wiem że kupiłem właściwy TV. Obraz HD to jest to czego oczekiwałem, o niebo lepszy niż wszystkie prezentacje wyświetlane na plazmach w marketach.
Filmy z bluraya oczywiście super, gry to samo_Oglądam wszystko na ustawieniach ograniczonych na docieranie a i tak jest bardzo dobrze.Od czasu do czasu ustawiam na chwilę wszystko tak jak będzie po docieraniu i spokojnie stwierdzam że lepszego obrazu już nie trzeba, zresztą lepiej to zastanawiałbym się tylko czy nie widziałem na prezentacji w LCD Sony 200hz gdzie Kaka i Milan kulaja piłkę w lidze włoskiej albo Shakira na Philipsach za 10tys.

Do gier na PS3 musze się przesiadać z odległości 2,5 na 1,5 metra, wtedy dopiero wszystko"ma kopa" !

Jedyne co trochę zauważam to lekkie odbicia w szybie w ciągu dnia i w związku z tym troche gorsza czerń nale z tym się liczyłem jeszcze przede zakupem.

Czekam jeszcze na efekty podłączenia PC, na razie jeszcze nie wiem jakich przewodów użyć dla najlepszego efektu.
--marcinjak77--Dzięki CI za ten post i poprzedni. Ja jeszcze nie kupiłem ale tak jak wspomniałem jestem w posiadaniu 37 cali od roku i w tej chwili z wyrazami podziękowania już po raz kolejny, już wiem że ten 46 cali będzie naprawdę Ok:D, a odległość oglądania do TV jest podobna jak u ---hebi---( będzie myślę także wskazówką dla innych jaki duży ma kupić ) Pozdrawiam.;)
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
kiki napisał:
Zostałbym przy 42 G 10 w tej klasie cenowej.
Nie patrząc na przedział cenowy !!!---Kiki jaki Byś wziął? Pytam oczywiście fachowca w tej dziedzinie.Niebawem właśnie mam zrobić ten ruch tzn. kupić w końcu wymarzone 46 G10. Myślę że to naprawdę rozsądny wybór na przyszłość patrząc z odległości od 2 do 3m.
 
Ostatnia edycja:

Sinema

New member
Witajcie


Mam dylemat wręcz klasyczny...

G10 i 42 cale za 3900

czy

S10 46 cali za 4198

Odległość od ekranu 3-3,5 m
Póki co kablowe UPC i DVD przepuszczone przez upscaler w H/K avr 255
Komp po HDMI

W przyszłości blu-ray

Co radzicie? Widziałem oba obok siebie i na identycznych ustawieniach obraz SD (tnv, TVP1) wygladał bardoz podobnie - G10 miał odrobinę większy kontrast poza tym nie odróżniłbym. Co ciekawe panasonic w oficjalnym katalogu pokazuje ze S10 ma duż niższe zużycie energii od G10.
Wiem że S10 nie ma panelu neoPDP, pytanie czy skoro różnica jest tak niewielka w SD (w HD póki co nie jestem w stanie tego stwierdzić) to czy warto wydawać więcej na G10?

Pomożcie!
 

gorylla

New member
Bez reklam
Sinema napisał:
Witajcie

Mam dylemat wręcz klasyczny...

G10 i 42 cale za 3900

czy

S10 46 cali za 4198

Odległość od ekranu 3-3,5 m
Póki co kablowe UPC i DVD przepuszczone przez upscaler w H/K avr 255
Komp po HDMI

W przyszłości blu-ray

Co radzicie? Widziałem oba obok siebie i na identycznych ustawieniach obraz SD (tnv, TVP1) wygladał bardoz podobnie - G10 miał odrobinę większy kontrast poza tym nie odróżniłbym. Co ciekawe panasonic w oficjalnym katalogu pokazuje ze S10 ma duż niższe zużycie energii od G10.
Wiem że S10 nie ma panelu neoPDP, pytanie czy skoro różnica jest tak niewielka w SD (w HD póki co nie jestem w stanie tego stwierdzić) to czy warto wydawać więcej na G10?

Pomożcie!

Żaden dylemat. Przy tej odległości zdecydowanie 46S10.

Według mnie seria G10 na chwilę obecną jest MOCNO przewartościowana, np. różnica w cenie pomiędzy 42S10 a 42G10 to na chwilę obecną niemalże 700zł i nie widzę ku temu większego uzasadnienia.

Moje argumenty za S10 zamiast G10 przedstawiłem zarówno w tym wątku w okolicy strony 66 (ciut wcześniej i później), jak i w wątku o S10. Tam opisałem wszystko co myślę o tych panelach, w tym również moje przemyślenia o tej całej technologi Neo - niewiadomo co (według mnie wymiernej jedynie z punktu widzenia marketingu). Oczywiście nie musisz się z tym zgodzić, bo to jest moje zdanie. Ktoś się jednak nim zasugerował i nie żałuje wyboru, z czego się oczywiście cieszę. Ja sam jestem również baaardzo zadowolony.:cool:

Według mnie przy zapewne porównywalnej jakości tych paneli lepiej jest jednak kupić w podobnej cenie większy 46S10 niż mniejszy 42G10. Ja bym tak zrobił. Wprawdzie kupiłem 42S10 lecz tylko dlatego, że mam sporo mniejszą odległość oglądania od ciebie. Ale w twoim przypadku zdecydowanie 46S10. G10 winien lepiej się sprawdzić w sygnale HD, ale jak masz oglądać tylko SD to zdecydowanie S10, bo tu w SD powinno być ciut lepiej (czytałem wiele słów krytyki serii G10 za skalowanie w SD).
 

gorylla

New member
Bez reklam
piko70 napisał:
Menu->obraz->ustawienia zaawansowane-tam masz gamme i pozostałe wartości,ale wg mnie lepsze efekty przynosi zmiana offset'ów w menu serwisowym

Sorry piko70, Twoja odpowiedź wygląda tak, jakbym okazał się wyjątkowym lamerem, że nie wszedłem nawet do podstawowych ustawień menu.

Otóż ja nie mam w menu obrazu zakładki ustawień zaawansowanych. Mam model 42S10 i pewnie dlatego. W menu obrazu mam jedynie korekcję kontrastu, jaskrawości, koloru, ostrości, balansu bieli i inne duperele. Nie mam gammy i tych pozostałych.

W moim wcześniejszym poście pytałem właśnie o ustawienia serwisowych offsetów- które ustawienia serwisowe odpowiadają tym podanym ustawieniom na flatpanels.dk, bo nie chcę czegoś popierniczyć. Ew. inne sugestie odnośnie tych ustawień. Wyczytałem gdzieś, że można podzielić ekran na dwie cześci i na jednej mieszać ustawieniami obserwując wprowadzone zmiany w stosunku do drugiej części. Czy może ktoś zna sposób ustawienia tego podziału?
 
Do góry