Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

MrDudek

New member
gorylla napisał:
@ MrDudek- osobiście wydaje mi się, że w HD jednak w trybie 1080i jest ciut lepiej niż 720p. Ale rzeczywiście różnice są niewielkie.

Wątpię. Telewizja HD to i tak max 720p więc jeśli już trzeba ten obraz przeskalować do 1080, a bez wątpienia trzeba bo ekran FullHD to 1080, to sądzę, że lepiej zrobią to algorytmy telewizora niż dekodera.

Jak już pisałem, u mnie (50G10) jest lepszy obraz gdy na dekoderze mam ustawione 720p. Oceniam to na podstawie czytelności cyferek (wyników / czasów) wyświetlanych w trakcie transmisji sportowych (SD) oglądanych z 4,5m. Przy ustawieniu 1080i są małe problemy, a przy 720p - żadnych. W kanałach HD, jak dla mnie, różnice są niedostrzegalne. Ale ze względu na większe zaufanie do TV niż do dekodera i ze względu na kanały SD ustawiłem 720p i uznałem że nie ma sensu przestawiać w zależności od oglądanego kanału.
 

marti5

New member
opcje serwisowe

Witam!
Jak sprawdzić ile godzin przepracował ten sprzęcik?

Mam go od kilku dni i jestem BAAARDZO zadowolony.
Odbiór z anteny naziemnej akceptowalny ( w przeciwieństwie do LCD Samsunga)
sygnał SD z n-ki, DVD, sygnał z laptopa po HDMI - SUPER!
zdjęcia z karty SD, sygnał HD z n-ki (przede wszystkim Discovery HD, TVP HD i nSport) - ABSOLUTNA REWELACJA!!! :eek:k:
Blue ray - narazie nie posiadam, ale jest szansa że kolega pożyczy na weekend z jakimś filmem i podobno dopiero wtedy przeżyje SZOK :grin:
 

gorylla

New member
Bez reklam
MrDudek napisał:
Wątpię. Telewizja HD to i tak max 720p więc jeśli już trzeba ten obraz przeskalować do 1080, a bez wątpienia trzeba bo ekran FullHD to 1080, to sądzę, że lepiej zrobią to algorytmy telewizora niż dekodera.

Jak już pisałem, u mnie (50G10) jest lepszy obraz gdy na dekoderze mam ustawione 720p. Oceniam to na podstawie czytelności cyferek (wyników / czasów) wyświetlanych w trakcie transmisji sportowych (SD) oglądanych z 4,5m. Przy ustawieniu 1080i są małe problemy, a przy 720p - żadnych. W kanałach HD, jak dla mnie, różnice są niedostrzegalne. Ale ze względu na większe zaufanie do TV niż do dekodera i ze względu na kanały SD ustawiłem 720p i uznałem że nie ma sensu przestawiać w zależności od oglądanego kanału.

Tu mnie naprawdę zaciekawiłeś. Ja również poszukiwałem rożnic obrazu w małych detalach, typu drobne napisy i mam odmienne wrażenie- mi się wydawało, że ciut czytelniej było w 1080i.

Ale do rzeczy. Może mi ktoś wyjaśni. Z tego co piszesz wynika, że co dekoder poda (nawet 576p) to telewizor i tak na siłę przeskaluje na 1080? Nie za bardzo rozumiem. W takim razie dlaczego telewizor pokazuje w info to, co podaje dekoder, a nie swoje przeskalowanie. I czy można w ogóle wymusić na samym TV przeskalowanie obrazu z podanego przez dekoder? Jeśli tak to jak, bo nie znalazłem takiej możliwości.

A jakie spostrzeżenia mają inni odnośnie sygnału HD- czy ustawiacie 720p czy 1080i do HD?
 
Ostatnia edycja:

romar

New member
gorylla napisał:
Ale do rzeczy. Może mi ktoś wyjaśni. Z tego co piszesz wynika, że co dekoder poda (nawet 576p) to telewizor i tak na siłę przeskaluje na 1080?
Fizyczna rozdzielczość ekranu jest 1080 więc wszystko i tak jest skalowane na tą rozdzielczość tylko dzieje się to na różne sposoby.
Najlepszy obraz zawsze jest wówczas gdy jest podawany w rozdzielczości fizycznej - tak samo jest na monitorach. Jeśli jest punkt-punkt to jest super inne rozwiązania to już interpolacje jeśli nie programowe to sprzętowe.
Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
A obraz HD w kanałach typu Polsat Sport, Discovery, Eurosport itp. w jakiej jest przesyłany rozdziałce żródłowo? Wiem tylko, że na pewno mniejszej niż pełne FullHd 1080p, ale czy mniejszej czy większej niż 720p? Czy z technicznego punktu widzenia (niezależnie od jakości algorytmów skanowania stosowanych w różnych urządzeniach) bardziej na zdrowie wychodzi skalowanie do matrycy FullHD z 1080i czy 720p?

Z tego co zrozumiałem to wyświetlanie przez telewizor informacji o rozdziałce oznacza po prostu sygnał podany na wejściu, isn't?
 
Ostatnia edycja:

marcinjak77

New member
Witam.Podobnie jak wielu wielu z forumowiczów przeszedłem kilkumiesięczną mękę tematu "Kupić najlepszy TV za najlepszą cenę":-D Od oglądania w sklepach boli mnie głowa, bardzo podoba mi się ostrość na prezentacjach LCD ale z opisów użytkowników wynika że plazma lepsza więc pomijając wszelkie mankamenty tej technologii byłem zdecydowany na Panasonica.Miałem kupić zeszłoroczne 80 lub 85-kę full hd ale skończyły się w sklepach i zanim jeden z kolegów poddał wątpliwość przewagi do normalnego oglądania z cyfry+ G10 nad S10 byłem zdecydowany na serię G. Dzisiaj nawet zobaczyłem chyba najlepszą ofertę- w sklepie MM dla tych mądrych :) zobaczyłem promocję 42G10 za 4059 zł i to jeszcze na 10 rat zero%.Czyli super okazja gdyby nie to że...zobaczyłem tego panasa na wyspie Panasonika gdzie leciała prezentacja /zwiastun "szybkich i wściekłych4" i jakość obrazu mnie rozczarowała.Brak ostrości,jakieś szumy czerń biedna w porównaniu ze stojącymi vis a vis LCD Samsunga LED a nawet materiałem blue ray na średnich modelach LG. Czy Wasze G10 naprawdę mają w warunkach domowych ostry, soczysty obraz? Dajcie mi kopa i upewnijcie w wyborze to w niedzielę dołączę do grona opiniujących ten TV z własnych doświadczeń.Szczególnie proszę o radę kogoś kto ma porównanie dobry LCD vs G10 nie z widoku w sklepie (raczej powidoku:twisted: )tylko z mieszkania.Ale dzisiaj mam wątpliwości, spotkanie z G10 rozczarowało mnie:???: pozdrawiam
 

marcinjak77

New member
... zapomniałem dodać że telewizor potrzebny mi jest do Cyfry+ (dekoder PVR HD), na Dzień Dziecka chcę kupić synkowi PS3 i czasem podłączyć komputer.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z czego leciał obraz na Plazmie Panasonica i czym był podłączony ?
Czy sprawdziłeś jakie były ustawienia / czy był załączony program Eco/ ?
Z jakiego źródła leciał sygnał na LG I Samsungach ?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Czy z technicznego punktu widzenia (niezależnie od jakości algorytmów skanowania stosowanych w różnych urządzeniach) bardziej na zdrowie wychodzi skalowanie do matrycy FullHD z 1080i czy 720p?

No właśnie WSZYSTKO zależy od jakości algorytmów skalowania w urządzeniach...
 

odek 102

New member
marcinjak77 napisał:
Witam.Podobnie jak wielu wielu z forumowiczów przeszedłem kilkumiesięczną mękę tematu "Kupić najlepszy TV za najlepszą cenę":-D Od oglądania w sklepach boli mnie głowa, bardzo podoba mi się ostrość na prezentacjach LCD ale z opisów użytkowników wynika że plazma lepsza więc pomijając wszelkie mankamenty tej technologii byłem zdecydowany na Panasonica.Miałem kupić zeszłoroczne 80 lub 85-kę full hd ale skończyły się w sklepach i zanim jeden z kolegów poddał wątpliwość przewagi do normalnego oglądania z cyfry+ G10 nad S10 byłem zdecydowany na serię G. Dzisiaj nawet zobaczyłem chyba najlepszą ofertę- w sklepie MM dla tych mądrych :) zobaczyłem promocję 42G10 za 4059 zł i to jeszcze na 10 rat zero%.Czyli super okazja gdyby nie to że...zobaczyłem tego panasa na wyspie Panasonika gdzie leciała prezentacja /zwiastun "szybkich i wściekłych4" i jakość obrazu mnie rozczarowała.Brak ostrości,jakieś szumy czerń biedna w porównaniu ze stojącymi vis a vis LCD Samsunga LED a nawet materiałem blue ray na średnich modelach LG. Czy Wasze G10 naprawdę mają w warunkach domowych ostry, soczysty obraz? Dajcie mi kopa i upewnijcie w wyborze to w niedzielę dołączę do grona opiniujących ten TV z własnych doświadczeń.Szczególnie proszę o radę kogoś kto ma porównanie dobry LCD vs G10 nie z widoku w sklepie (raczej powidoku:twisted: )tylko z mieszkania.Ale dzisiaj mam wątpliwości, spotkanie z G10 rozczarowało mnie:???: pozdrawiam
Dokładnie miałem to samo odczucie oglądając ten materiał w MM o którym Wspomniałeś. Trzeba dodać że były jeszcze prezentowane inne urywki materiału w rozdz.HD-wyścigi Rajd Dakar czy mecz piłki nożnej, jeszcze coś tam.Każdy fragment dało się oglądać oprócz zapowiedzi -"szybkich i wściekłych 4"Rzeczywiście ten fragment "reklamówki " filmu według mnie ( przeskalowanego na "milion sposobów")nie dało się patrzeć. Zapytałem więc sprzedawcę dlaczego ten fragment (zapowiedz)filmu jest tak kiepskiej jakości w porównaniu do reszty prezentowanego materiału, uzyskałem odpowiedz że nie widzi różnicy i dla niego każdy z tych materiałów jest taki sam. Według mnie różniły się na pierwszy żut oka. Czemu tak jest---nie wiem!
 
Ostatnia edycja:

SCOTI

New member
Porównaj sobie obraz G10 z samsungiem B6000 lub B7000. Moim zdaniem grają podobnie. Oj przydał by się test porównujący te dwa TV.
 

kriswas

Member
Bez reklam
marcinjak77:
Witam.Podobnie jak wielu wielu z forumowiczów przeszedłem kilkumiesięczną mękę tematu "Kupić najlepszy TV za najlepszą cenę":grin: Od oglądania w sklepach boli mnie głowa, bardzo podoba mi się ostrość na prezentacjach LCD ale z opisów użytkowników wynika że plazma lepsza więc pomijając wszelkie mankamenty tej technologii byłem zdecydowany na Panasonica.Miałem kupić zeszłoroczne 80 lub 85-kę full hd ale skończyły się w sklepach i zanim jeden z kolegów poddał wątpliwość przewagi do normalnego oglądania z cyfry+ G10 nad S10 byłem zdecydowany na serię G. Dzisiaj nawet zobaczyłem chyba najlepszą ofertę- w sklepie MM dla tych mądrych :) zobaczyłem promocję 42G10 za 4059 zł i to jeszcze na 10 rat zero%.Czyli super okazja gdyby nie to że...zobaczyłem tego panasa na wyspie Panasonika gdzie leciała prezentacja /zwiastun "szybkich i wściekłych4" i jakość obrazu mnie rozczarowała.Brak ostrości,jakieś szumy czerń biedna w porównaniu ze stojącymi vis a vis LCD Samsunga LED a nawet materiałem blue ray na średnich modelach LG. Czy Wasze G10 naprawdę mają w warunkach domowych ostry, soczysty obraz? Dajcie mi kopa i upewnijcie w wyborze to w niedzielę dołączę do grona opiniujących ten TV z własnych doświadczeń.Szczególnie proszę o radę kogoś kto ma porównanie dobry LCD vs G10 nie z widoku w sklepie (raczej powidoku:twisted: )tylko z mieszkania.Ale dzisiaj mam wątpliwości, spotkanie z G10 rozczarowało mnie:???: pozdrawiam
... zapomniałem dodać że telewizor potrzebny mi jest do Cyfry+ (dekoder PVR HD), na Dzień Dziecka chcę kupić synkowi PS3 i czasem podłączyć komputer.

Chciałbym Ci odpowiedzieć w miarę uczciwie. Spędziłem ostatnio w MM Koszalin kilka godzin, testując G10E, dzięki uprzejmości 4osobowej obsługi, która, z góry chcę uprzedzić, jest w 100% posiadaczami LCD. Pomimo tego, tylko jeden z nich, gdyby miał kupować jeszcze raz ekran, wybrałby LCD! Jedyny argument, który przytoczył za LCD to tylko ten, że posiada bardzo słoneczny pokój i miałby obawy, że odblask uniemożliwiłby mu oglądanie TV w dzień :confused: .
Moje spostrzeżenia są następujące:
- nigdy nie wolno sugerować się jednoznacznie widocznym obrazem na TV w sklepie, jeżeli nie uwzględnisz tego, o co pytał kiki:
z czego leciał obraz na Plazmie Panasonica i czym był podłączony ?
Czy sprawdziłeś jakie były ustawienia / czy był załączony program Eco/ ?
Z jakiego źródła leciał sygnał na LG I Samsungach ?

Ja po tych godzinach spędzonych w MM polecam Ci z czystym sumieniem plazmę Panasonic TX-P42G10E.
Podłączaliśmy różne źródła sygnału dostępne w sklepie i było naprawdę OK! Zdając sobie sprawę ze źródła poszczególnego sygnału - nie było się do czego przyczepić, uwzględniając wszystkie warunki obiektywnie!!!!!
Aktualna cena panasa w MM Koszalin to 3999zł!! Śmieszna przy tym wydała mi się sytuacja, że cena Panasonica TX-P42X10Y wynosiła 4289zł:eek: Pozdrawiam.
 

marcinjak77

New member
G10 Koszalin

kriswas, dziękuję za podpowiedź, ja właśnie w Koszalinie widziałem w piątek ten telewizor !;) nie miałem czasu żeby go pomęczyć i przekonać się o tych źródłach sygnału ale pewnie dam się we znaki sprzedawcom zanim zapakuję 42G10 do mojego kombiaka :D A jestem już bardzo blisko tego kroku, jutro a najpóźniej w poniedziałek chcę kupić TV.I oby mnie urzekł, a w domu nie piszczał, klatkował i niech stanie się czarna czerń itd...
 

kriswas

Member
Bez reklam
Wydaje mi się, że szkoda czasu na męczenie obsługi MM ;) . W czasie środowego "męczenia" G10E w koszalińskim MM, trzech klientów zdecydowało się bez zastanowienia na zakup / prowizji niestety nie otrzymałem :p / i na Twoim miejscu długo bym się nie zastanawiał. Z tego co pamiętam 46calowy G10E pozostała 1 szt., a 42calowe mogą zmienić cenę / doliczą vat /. Poza tym poczytaj gorące posty tych co kupili - pierwsze wrażenia są entuzjastyczne! Pozdrawiam.
 

marti5

New member
marcinjak77 napisał:
...zobaczyłem tego panasa na wyspie Panasonika gdzie leciała prezentacja /zwiastun "szybkich i wściekłych4" i jakość obrazu mnie rozczarowała.Brak ostrości,jakieś szumy czerń biedna w porównaniu ze stojącymi vis a vis LCD Samsunga LED a nawet materiałem blue ray na średnich modelach LG. Czy Wasze G10 naprawdę mają w warunkach domowych ostry, soczysty obraz?

Jakie techniki sprzedaży potrafią stosować niektóre sklepy, to głowa boli. Jeśli się koniecznie chce sprzedać LCD, to można tak zrobić, jak to mialo miejsce w RTV Euro AGD (Galeria w Bydgoszczy), że obraz demo na plazmach Panasonica na wyspie był porównywalny z resztą TV (sygnał z kablówki). Blue ray nie był podłączony po HDMI, a na moje zapytanie dlaczego tak jest, pan odpowiedział że innego kabelka nie mieli, a poza tym i tak nie ma różnicy. Obok stały wyspy Philipsa i Sony z LCD - i tam obraz ŻYLETA!!! (oczywiście po HDMI :D )
Oglądane G10 w Saturnie i w MM miały obrazy demo rewelacyjnej jakości, ale i tak w tamtych warunkach to była tylko namiastka tego co mogę teraz obejrzeć w swoim domku wieczorkiem. Dla takich chwil naprawdę warto żyć. Programy telewizyjne wczesniej przeze mnie nie oglądane, teraz w HD na G10 wprost nie pozwalają na zmianę kanału (YCD czy inny taniec na TVN HD) :eek:k: Obraz jest płynny, czysty, kolory soczyste ale jednocześnie naturalne a nie takie "sztuczne" jak na LCD. Ogromnym zaskoczeniem jest dla mnie REWELACYJNA jakość filmow animowanych z DVD (po HDMI). Moje Chłopaki (i ja razem z nimi) odkrywamy na nowo film Auta - oglądany już wcześniej "setki" razy na 21" CRT
 

marek76

New member
ocena

Od tygodnia mam 42G10 - trochę potestowałem.
Wnioski są takie że moim zdaniem jest bezkonkurencyjny w tym przedziale kasowym.
Do tej pory miałem CRT Panasonica 100Hz 29'.
Obecny sygnał - UPC cyfrowe (najniższa opcja) po SCART / RGB, DVD ONKYO 405 - HDMI
Obraz z UPC - kanały SD, tak jak juz w wielu opisach zależnie od kanału ale najpopularniejsze (1,2, POLSAT, TVNy) są o dziwo bardzo, bardzo akceptowalne - w porównaniu do CRT niektóre np seriale są nawet lepsze.
Obraz z DVD po HDMI - rewelacja - CRT daleko w tyle
Obraz z kart SD (mkv/AVCHD) - super rewelacja !!!!!!!!
G10 wypada rewelacyjnie, naturalność kolorów, plastyczność obrazu.
_________________________________________________________
co do częstych komentarzy
zaznaczam że TV jest po około 50 godz pracy

Czarny - faktycznie nie jest taki jak ramka - w dzień jest to bardziej widoczne ale w nocy tego praktycznie nie widac - generalnie jest bardzo dobrze i co ważniejsze nie przechodzi w jakieś inne odcienie pod kątami i jest równy - dla mnie super - a to jest to na co zwracałem zawsze uwagę.

migotanie - faktycznie minimalne jest ale tylko na bardzo dużych jednolitych, jasnych obrazach np białe tło reklamy i dla mnie relanie zauważalne dopiero poniżej 1 m i jak wiem czego szukam - ponadto teraz jakby mniej w stosunku do pierwszych godzin grania (może się dociera) - podkreślam że przy normalnej odległości (u mnie 3 - 3,5 m) zupełnie pomijalny efekt.

skalowanie SD - faktycznie mogło byc lepiej ale nie jest to jakaś różnica np w stosunku do PV80 (ma rodzina - nie porównywałem bezpośrednio obok siebie) i jak dla mnie akceptowalnie

odgłosy - wiem że w tym punkcie mogę się narazić ale tak jak już wcześniej pisałem mój TV przy niskim poziomie głosu bzyczy. Jestem po wizycie serwisu, który stwierdził że faktycznie jest opisywany efekt ale jest to jeszcze w ramach normy i jesli sytuacje po jakimś czasie się pogłebi to mam zgłosic ponownie. Zobaczymy co z tym tematem będzie dalej ale to raczej problem mojego egz.

Podsumowując rewelacja :eek:k: - jestem bardzo zadowolony, podkreślę że porównywałem jego jakość obrazu z TV u znajomych i rodziny (Filip 74xx, sam a 656, lg6000, panas lx70, panas pv80).Obraz jest stanowczo lepszy i to pomimo tego że na wymienionych TV jest podany lepszy sygnał np C+
 
Ostatnia edycja:

Wicior

New member
Ocena P50G

Witam Forumowiczów,
wypalałem plazmę do piątku ( 130 przepracowanych h ). W sobotę ok. godz. 11 nastąpiła godzina W. W miejsce wysłużonego 32 calowego CRT LG "wślizgnął" się P50G. Podłączyłem PS3 i Cyfrę + po HDMI.
Na pierwszy ogień poszła "plejka" i testy gier ( Fifa 2009, Killzone, Star Wars ) - obraz żyleta, kolory nasycone i soczyste. W dzień, przy zasuniętych roletach i słonecznej pogodzie, "czarny" nie jest taki jak obudowa TV, ale akceptowalny. Po zmroku czarny jest czarny.
Postrzelałem gole, postrzelałem z uzi - czas na filmy na blue ray-u - odpaliłem Spider-meny, Babylon AD i Ojca Chrzestnego - powiem tak, całą moją niewielką kolekcję muszę obejrzeć jescze raz - obraz powala na kolana.
Obraz z Cyfry + naprawdę dobry, oglądam tv z odległości ok. 3.5, niektóre kanały ładniejsze niż na starym CRT. Kanały HD powalają na kolana, moja żona obejrzała nawet mecz piłki nożnej, choć jej nienawidzi. NG HD - bez komentarza, Giro na HD rewelka.
Co do odgłosów i obrazu :
- ja nie słyszę żadnego bzyczenia, stojąc przy tv wieczorem słyszę wentylatory, ale przy odległości 3,5 m niesłyszalne
- z odległości ok. 10-50 cm widać zieloną poświatę na ekranie. Powyżej 20-25 cm, "zielenina" niewidoczna.
Malutki minusik - po kilku godzinach pracy nagrzewa powietrze w pomieszczeniu, ale chyba trochę się czepiam :twisted:
Podsumowanie:
Oglądałem, już po zakupie, ten TV w MM i innych Saturnach i muszę przyznać, że dopiero po podłączeniu sygnału z BR-a lub zmiany kabla na HDMI ten TV pokazuje pazury.
Zakup tej plazmy, wg. mnie, strzał w 10.
 

etherez

New member
Witam wszystkich,
To mój pierwszy post na tym forum. Zachęcony Waszymi opiniami zdecydowałem się na zakup P46G10E. Oglądałem go dzisiaj w MM. Niestety sygnał z kablówki (cyfrowej) wyglądał nieciekawie. Powiedziałbym nawet, że kiepsko. Pisaliście, że w sklepach zwykle tak jest, a w domu obraz jak żyleta... Czy naprawdę mogę liczyć na to, że w domu będzie lepiej? Mam tv cyfrową od UPC. Zależy mi głównie na jakości tych "zwykłych" kanałów, a nie HD, bo jednak jest ich więcej i częściej się je ogląda.
W MM sygnał był podłączony przez component. Pytałem, czy przez HDMI będzie lepszy sygnał, a Pan w sklepie usilnie twierdził, że to nie ma znaczenia. Że to nie ma wpływu na jakość, czyli COMPONENT = HDMI. Jestem laikiem w tych sprawach, ale bardzo się zdziwiłem, bo na forum wiele razy czytałem, żeby sygnał doprowadzać przez HDMI. Mało tego, najlepiej, żeby był w wersji 1.3... Jak to w końcu jest? Musi być HDMI, żeby obraz był dobry? Jeśli nie, to dlaczego w sklepie wyglądało to tak słabo?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
 
Do góry