Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zależy ile programów masz w HDF i jakiej jakości ma sygnał SD.
Ale wszelkie wątpliwości rozwiewa prezentacja w domu.
Przecież nikt lepiej od Ciebie nie wybierze.
Jeśli w większości sygnał HD - to wielkość praktycznie nie ma znaczenie o ile WAF :D nie ma nic przeciwko temu.
Ale przy słabym SD - byłbym ostrożny.
Chyba że wystarczy na plazmę LX 5090 Pioneera.
 

odek 102

New member
-Darek50- Wysoko Mierzysz jeśli chodzi o wielkość TV. Ja na razie cały czas myślałem o 42 calach G10, ale z tego co widzę to 46 i 50 cali był by dla mnie dobry.Tu bym się zgodził z -kikim-tym bardziej że już jakieś doświadczenie mam przy mojej 37-ce. Może 46 cali był by w sam raz? Co Inni o tym sądzą? Posiadam PS-3, ale także oglądam kablówkę-SD-sygnał. Na razie dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Seb@stian

New member
Optymalna odległość od TV 46 cali dla sygnału SD to 3-3,5 m i to przy dobrym sygnale, dla HD o 1-1,5 m bliżej.
 

jankes3

New member
tomkar5027 napisał:
Mam 46-tkę i z tym migotaniem to niestety jest trochę prawdy :roll:
a jednak , myśle że to jest niedopuszczalne żeby plazma tej klasy migotała a może to wina przewodów , nawet nie chce mi sie wierzyć że to wada panasa bo jeśli tak jest to nie życze długiej kariery serii G10:roll:
 

robas1

New member
Dd 5.1

mwerd napisał:
Czy z cyfrowego wyjścia tego tv można uzyskać sygnał wielokanałowy? Czy telewizor "wypluwa" tylko stereo? Mi się nie udało.
mwerd, kupiłem w końcu ten kabel Toslink i mam ten sam problem co Ty:
po podłączeniu do wzmacniacza (Pioneer z dekoderami DD i DTS) wzmacniacz wyświetla Dolby Digital, ale dźwięk mam też tylko stereo. Tych ustawienień, o których pisałem wcześniej (w Viera link) też nie mogę znaleźć.
Czy komuś udało się ustawić wyście cyfrowe tak, aby wzmacniacz odbierał sygnał 5.1? Przy wyjściu analogowym dźwięku oczywiście wszystko jest w porządku i sygnał jest Dolby Pro Logic 5.1 (z tych samych kanałów DVB-T)!

EDIT:
dzwoniłem przed chwilą do Panasonic Polska i ich serwisant twierdzi, że w telewizorze jest wszystko OK, tylko programy DVB-T NIE SĄ NADAWANE z dźwiękiem DD5.1, lecz z DD2.0. Czy to możliwe???
Czy ktoś ma jakieś informacje z TP SA (za pomocą ich nadajników są nadawane programy - przynajmniej ze Śremu - okolice Poznania), czy to prawda?

Kolejny EDIT:
wygląda na to, że to jednak prawda. Z Panasem wszystko w porządku. To nasi wspaniali "nadawcy" z TP Emitel "oszczędzają" pasmo i chyba nadają tylko DD 2.0. Różnie to wygląda dla różnych miast.
Jak sprawdzę na pewno to napiszę.
Jest forum http://forum.emitel.pl/, gdzie poruszane są te tematy.
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
Seb@stian napisał:
Optymalna odległość od TV 46 cali dla sygnału SD to 3-3,5 m i to przy dobrym sygnale, dla HD o 1-1,5 m bliżej.
To jak Myślisz >Swb@stian< 42 cale byłby dla mnie dobry albo wziąć 46 ? ( oglądam od 2 do 3 m )
 
Ostatnia edycja:

robas1

New member
odek 102 napisał:
To jak Myślisz >Swb@stian< 42 cale byłby dla mnie dobry albo wziąć 46 ? ( oglądam od 2 do 3 m )

Bierz większy, bo będziesz żałował (po pierwszym szoku, który szybko mija).
Ja ogladam 50" z ok 5,5 m i teraz ten telewizor wydaję się być MAŁY (a na początku były nieporozumienia w domu, że taki DUŻY).
Lietratura fachowa podaje: odległość oglądnia = przekątna x 3
 

mwerd

New member
robas1 napisał:
mwerd, kupiłem w końcu ten kabel Toslink i mam ten sam problem co Ty:
po podłączeniu do wzmacniacza (Pioneer z dekoderami DD i DTS) wzmacniacz wyświetla Dolby Digital, ale dźwięk mam też tylko stereo. Tych ustawienień, o których pisałem wcześniej (w Viera link) też nie mogę znaleźć.
Czy komuś udało się ustawić wyście cyfrowe tak, aby wzmacniacz odbierał sygnał 5.1? Przy wyjściu analogowym dźwięku oczywiście wszystko jest w porządku i sygnał jest Dolby Pro Logic 5.1 (z tych samych kanałów DVB-T)!

EDIT:
dzwoniłem przed chwilą do Panasonic Polska i ich serwisant twierdzi, że w telewizorze jest wszystko OK, tylko programy DVB-T NIE SĄ NADAWANE z dźwiękiem DD5.1, lecz z DD2.0. Czy to możliwe???
Czy ktoś ma jakieś informacje z TP SA (za pomocą ich nadajników są nadawane programy - przynajmniej ze Śremu - okolice Poznania), czy to prawda?

Kolejny EDIT:
wygląda na to, że to jednak prawda. Z Panasem wszystko w porządku. To nasi wspaniali "nadawcy" z TP Emitel "oszczędzają" pasmo i chyba nadają tylko DD 2.0. Różnie to wygląda dla różnych miast.
Jak sprawdzę na pewno to napiszę.
Jest forum http://forum.emitel.pl/, gdzie poruszane są te tematy.
Abstrachując już od tego jak nadawane są programy DVB-T, nawet jak podaję dzwięk wielokanałowy po hdmi do telewizora, na jego wyjściu cyfrowym uzyskuję tylko dźwięk stereo. Wielka szkoda bo mam ograniczoną liczbę wejść optycznych w amplitunerze, przepuszczanie przez TV trochę by pomogło.
 

slawbo

New member
mwerd napisał:
Abstrachując już od tego jak nadawane są programy DVB-T, nawet jak podaję dzwięk wielokanałowy po hdmi do telewizora, na jego wyjściu cyfrowym uzyskuję tylko dźwięk stereo. Wielka szkoda bo mam ograniczoną liczbę wejść optycznych w amplitunerze, przepuszczanie przez TV trochę by pomogło.

Z ciekawości pytam! Powiedz jaka jest różnica w ilości wejść opto w ampli, jeśli łączysz odtwarzacz - tv- ampli "zużywasz" jedno wejście, i jak łączysz odtwarzacz - ampli też "zużywasz" jedno wejście. To jak jest różnica ?
 

mwerd

New member
Już odpowiadam. Mam w amplitunerze tylko 2 wejścia optyczne. Pod jedo mam podpiętego xboxa, pod drugie dvd i koniec. Nic więcej nie podepnę (tv musze podpinać analogowo). Oba urządzenia są do tv podpięte przez hdmi. Jeśli tv by wypuszczał dzwiek wielokanalowy to tylko on bylby podpiety do amplitunera, jedno wejscie mialbym wolne, xbox i dvd lecialyby przez tv, do tego mialbym dziwek z tunera tv. Bardzo wygodnie by bylo, wszystko w jednym.
 

Seb@stian

New member
odek 102 bierz większy. Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego /czytaj większego/. Mam 46, oglądam z 3,5 m i po 2 tygodniach wydaje się jakiś mały :). Jeśli masz DVB-T to kanały SD dobrze wyglądają już nawet z 2 metrów.
 

robas1

New member
mwerd napisał:
Abstrachując już od tego jak nadawane są programy DVB-T, nawet jak podaję dzwięk wielokanałowy po hdmi do telewizora, na jego wyjściu cyfrowym uzyskuję tylko dźwięk stereo. Wielka szkoda bo mam ograniczoną liczbę wejść optycznych w amplitunerze, przepuszczanie przez TV trochę by pomogło.

Mam ten sam problem.
Wydaje mi sie, że rozwiązaniem jest zakupienie sprzętu Panasonica (np. nagrywarka DVD z twardym dyskiem), ale z funkcją Viera Link. Z tego co rozmawiałem z konsultantem, wtedy pojawia się menu Viera link i wtedy można wybrać w ustawieniach dźwięk 5.1 (tak jak na zdjęciu z instrukcji obsługi parę stron wcześniej w tym wątku).
Szczerze mówiąc planuję zakup takiej nagrywarki, ale wstrzymuję się do czasu pojawienia się u nas takich z DVB-T MPEG-4, bo jaki sens miałoby obecnie kupowanie z tunerem analogowym skoro w TV odbieram po DVB-T. Zresztą po analogu mam kiepską jakość obrazu (odbicia, itp).
Szlag mnie tylko trafia, że np. w Anglii WSZYSTKIE nagrywarki Panasa mają tuner DVB-T (ale oczywiście MPEG-2), a u nas ŻADNA.
 

tomkar5027

New member
odek 102 napisał:
>Darek50< i >tomkar5027< - Czy Moglibyście podzielić się informacją z jakiej odległości Oglądacie te TV, jeśli chodzi o 46 i 50 cali ? Od marca zeszłego roku posiadam 37 PV80 i już na początku twierdziłem że jest za mały. Oglądam z 2 do 3 metrów ( pokój 4m na 4m ) Jaki wybrać? Wiem że już było, ale chciałbym się upewnić żeby nie zrobić kolejnej gafy. :roll:
Ja mam pokój 4,5x5mm a oglądam najczęściej z odległości ok.3-3,5m , ale często ze znacznie mniejszej i obraz naprawdę jest bardzo ładny (cyfra+). Mniejszego bym nigdy nie kupił.
 

MadOnion

New member
Panowie

Może pomożecie. Bo jakoś nie moge dostrzec różnicy w specyfikakcji technicznej między Panasem TX50 GW10E a G10E. Bo takie sa dostepne w róznych sklpach wersje.
Co oznacza te pieprzone "W"
A tak BTW.. stał panas koło plazmy LG.. cena podobna ale uwierzcie.... podczas gdy Panasonic na testowym obrazie genrował czerń (absolutnie) to w LG ten sam obraz był ciemno granatowy. Ta róznica zrobiła na mnie wrażenie.
pozdrawiam
 

tomkar5027

New member
jankes3 napisał:
a jednak , myśle że to jest niedopuszczalne żeby plazma tej klasy migotała a może to wina przewodów , nawet nie chce mi sie wierzyć że to wada panasa bo jeśli tak jest to nie życze długiej kariery serii G10:roll:
Nie jest to wina kabli bo zdjęcia oglądałem z karty SD:hmm: . Ale jak pisałem wcześniej nie jest to istotny problem bo zauważalny sporadycznie w bardzo jasnych scenach - ale istnieje:grin:
 

tomkar5027

New member
Tryb hotelowy

Ponawiam swoją prośbę o pomoc, bo nikt mi nie odpowiedział do tej pory, gdzie włącza się ten tryb hotelowy????:hmm: Wkurza mniej trochę włączanie i wyłączanie za każdym razem tunera i TV:eek:k:
 

robsonk

New member
Witam

Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli "F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv.
 

robas1

New member
MadOnion napisał:
Panowie

Może pomożecie. Bo jakoś nie moge dostrzec różnicy w specyfikakcji technicznej między Panasem TX50 GW10E a G10E. Bo takie sa dostepne w róznych sklpach wersje.
Co oznacza te pieprzone "W"
A tak BTW.. stał panas koło plazmy LG.. cena podobna ale uwierzcie.... podczas gdy Panasonic na testowym obrazie genrował czerń (absolutnie) to w LG ten sam obraz był ciemno granatowy. Ta róznica zrobiła na mnie wrażenie.
pozdrawiam

Paręnaście, dziesiąt postów wcześniej już wyjaśniałem: model GW ma wbudowany tuner satelitarny i jest na rynek niemiecki, angielski...
Czyli te TV sprowadzone są stamtąd.
 

tomkar5027

New member
robsonk napisał:
Witam

Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli "F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv.
Dzięki wielkie za pomoc. Sprawdzę niebawem czy działa:grin:
 

SCOTI

New member
Czy porównywał ktoś plazmę g10 z samsungiem B7000 led. Zawsze byłem zwolennikiem plazmy, zresztą posiadam już jedną 42 calową LG. Ostatnio miałem okazję bawić się ustawieniami tych tv, które w dodatku stały obok siebie. Powiem szczerze że jestem pod wrażeniem czerni w samsungu. Moim zdaniem obraz był lepszy na B7000 niż na G10. Wybieram pomiędzy tymi dwoma modelami. Czy ktoś z was może potwierdzić moje spostrzeżenia.
 
Do góry