Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

wbruti

New member
Wiecie co - wszedłem na to forum, by się dowiedzieć jakiś normalnych opinii od użytkowników przedmiotowego modelu plazmy. I tak czytam, czytam i się zastanawiam - co wy pier@##$ cie??!!! (nie wszyscy, żeby nie było że uogólniam) czy sami czytacie, to co piszecie tutaj?
Jeszcze do niedawna młóciliście na VHS-ach skaczące filmy na CRT 20'', zapewnie większość z was obecnie ogląda divx-y ściągnięte z neta w jakości wiadomo jakiej, a tutaj co? - roztrząsacie czy czerń jest bardziej czarna niż czerń? czy obudowa czarniejsza od obrazu lub odwrotnie? TO JA SIĘ PYTAM - CO WY ZAMIERZACIE OGLADAC NA TYM TV?? cały czas bezksiezycowe noce z murzynami?. Albo te rozważania, że ile to prądu żre - jak kogoś stać na TV za 5 -8k to stać go na prąd - a jak nie, to niech czyta książki (w dzień, bo szkoda prądu wieczorem)
Śmiać mi się z tego wszytkiego chce. Wiem, że mój komentarz będzie dla wielu niewygodny - ale tak to widzę. Zamiast o kontretach, to zapełniacie forum bezsensownymi postami. I darujcie już sobie te komentarze, które zaraz pewnie się posypią, i pojedziecie równo po mnie jaki to ja jestem taki czy owaki - szkoda waszego czasu. Bo ja swój szanuję i nie zamierzam ani ich czytać, ani polemizować z wami.
Natomist dziękuję wszystkim, którzy cokolwiek wnieśli do tego tematu.

PS.
Pozdrawiam wszystkich miłośników czarnej czerni w kolorze czarnym.
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
wbruti napisał:
Wiecie co - wszedłem na to forum, by się dowiedzieć jakiś normalnych opinii od użytkowników przedmiotowego modelu plazmy. I tak czytam, czytam i się zastanawiam - co wy pier@##$ cie??!!! (nie wszyscy, żeby nie było że uogólniam) czy sami czytacie, to co piszecie tutaj?
Jeszcze do niedawna młóciliście na VHS-ach skaczące filmy na CRT 20'', zapewnie większość z was obecnie ogląda divx-y ściągnięte z neta w jakości wiadomo jakiej, a tutaj co? - roztrząsacie czy czerń jest bardziej czarna niż czerń? czy obudowa czarniejsza od obrazu lub odwrotnie? TO JA SIĘ PYTAM - CO WY ZAMIERZACIE OGLADAC NA TYM TV?? cały czas bezksiezycowe noce z murzynami?. Albo te rozważania, że ile to prądu żre - jak kogoś stać na TV za 5 -8k to stać go na prąd - a jak nie, to niech czyta książki (w dzień, bo szkoda prądu wieczorem)
Śmiać mi się z tego wszytkiego chce. Wiem, że mój komentarz będzie dla wielu niewygodny - ale tak to widzę. Zamiast o kontretach, to zapełniacie forum bezsensownymi postami. I darujcie już sobie te komentarze, które zaraz pewnie się posypią, i pojedziecie równo po mnie jaki to ja jestem taki czy owaki - szkoda waszego czasu. Bo ja swój szanuję i nie zamierzam ani ich czytać, ani polemizować z wami.
Natomist dziękuję wszystkim, którzy cokolwiek wnieśli do tego tematu.

PS.
Pozdrawiam wszystkich miłośników czarnej czerni w kolorze czarnym.
To co się Wychylasz, jak i tak nic nowego nie Wniosłeś do tematu.
 

mwerd

New member
U mnie kolor panelu wygląda mniej więcej tak jak na obrazku poniżej:
panag10_small3.jpg


Czyli jest sobie obudowa (czarny połysk), potem takie jakby obramowanie na szybie (to moim zdaniem jest czarne) i dalej już powierzchnia na której wyświetlany jest obraz (szarawa czerń - jaśniejsza niż obudowa i obramowanie).
 

realtek

New member
Mam go od wczoraj i powiem szczerze, czerń nie jest idealna, widać różnicę z ramką. Skalowalność na SD jest całkiem niezła, DVD już bardzo dobra, HD niestety na razie nie posiadam, ale pewnie rozejrzę się za BlueRay'em, no i jakąś TV w HD. Ogólnie z TV jestem bardzo zadowolony, obraz nie przycina się np. podczas oglądania meczów, co było bolączką wcześniejszych modeli, ale niepokoją mnie takie drobne, może półsekundowe przycięcia, podczas oglądania TV, w losowych momentach, nie wiem, czy tak powinno być. Pozdrawiam
 

mikey2spikey

New member
pytaniez inne beczki. jutro w MM kupowanie bez VAT-u. ktos orientuje sie moze w jakiej cenie był model 42-calowy tego telewizora. w internecie model tanieje z dnia na dzien wiec nie wiem, czy jutro w ogole oplaca sie jechac do MM.
Z gory dzieki.
 

Mistral_111

New member
W Szczecinie w MM był za 5499 lub 5599 zł, dokładnie nie pamiętam.
Piszę był, bo 2 dni temu już nie był:roll:
Pan powiedział, że będą po długim weekendzie, czytaj po całej akcji:hmm:
Znajomy, kiedyś napinał się na Sony 46z coś tam i krótko przed akcją z vat-em zniknął ze sklepu, a po akcji pojawił się znowu.
Pewnie przypadek...:roll:
 

mikey2spikey

New member
Mistral_111 napisał:
W Szczecinie w MM był za 5499 lub 5599 zł, dokładnie nie pamiętam.
Piszę był, bo 2 dni temu już nie był:roll:
Pan powiedział, że będą po długim weekendzie, czytaj po całej akcji:hmm:
Znajomy, kiedyś napinał się na Sony 46z coś tam i krótko przed akcją z vat-em zniknął ze sklepu, a po akcji pojawił się znowu.
Pewnie przypadek...:roll:

nawet jakby był, to i tak za drogo, a tak nawiasem pisząc, skad te kolosalne róznice w cenach (Internet juz od 3995 PLN, a np. MM - 5500 PLN). toż to całe 1,5 tys. PLN, czyli 1/3 cena TV!!!
 

Mistral_111

New member
W związku z powyższym,
może dobrze by było, aby szczęśliwi posiadacze tego tv podzielili się wiedzą
dot. gwarancji ze sklepów internetowych i jakości sprzętu.
Faktycznie, różnica w cenie jest porażająca.
Może gdzieś jest haczyk:confused:

Proszę koleżeństwo o info w temacie.

Sam przymierzam się na dniach do zakupu G10.
 

neptunek

New member
Mistral_111 napisał:
W związku z powyższym,
może dobrze by było, aby szczęśliwi posiadacze tego tv podzielili się wiedzą
dot. gwarancji ze sklepów internetowych i jakości sprzętu.
Faktycznie, różnica w cenie jest porażająca.
Może gdzieś jest haczyk:confused:

Gwarancją tak naprawdę jest dokument zakupu (faktura, paragon) i nr seryjny TV, tak więc jak TV ten papier posiada to i posiada gwarancję.

Nie rozumiem pytania odnośnie jakości? sugerujesz że w MM sprzedają oryginalne, a w Internecie nieoryginalne?? :hmm:
Te TV są produkowane w Czechach i nie sądze żeby ktoś je składał w garażu ;), po za tym sklep Internetowy ma marży np 5% i mu wystarczy bo nie ma reklam w TV, brak magazynu, brak kolosalnych pustych powierzchni pod miejsce "nie dla idiotów" itp itd, sklep ma marży np 35% więc różnica 30% robi swoje, bo przecież ktoś za to wszystko musi zapłacić (tzn klient ;)) Niestety nie zawsze jest to regułą, ale wszelka elektronika taką ma przebitkę (RTV/AGD).
Np pewną pralkę kupiłem w Internecie za 1450 zl z dostawą do domu, a w MM/Euro/Saturn itp ta sama pralka kosztowała 2100-2350 + transport.
 

mikey2spikey

New member
Mistral_111 napisał:
W związku z powyższym,
może dobrze by było, aby szczęśliwi posiadacze tego tv podzielili się wiedzą
dot. gwarancji ze sklepów internetowych i jakości sprzętu.
Faktycznie, różnica w cenie jest porażająca.
Może gdzieś jest haczyk:confused:

Proszę koleżeństwo o info w temacie.

Sam przymierzam się na dniach do zakupu G10.

najrozsądniej byłoby chyba jednak poczekac, az wejda nowe modele w maju/czerwcu. cena tego modelu spada codziennie, zakladam ze od koniec maja bedzie go mozna zakupic juz za 3500.
 

Mistral_111

New member
Neptunek, miałem na myśli, że może cena taka wynika z faktu,
iż telewizory te nie przeszły np. pozytywnych testów z jakiegoś względu
już w fabryce i dlatego oferowane są w niższej cenie na zasadzie coś za coś,
a odbiorca finalny ( my ) o tym nie wie. Wie tylko sklep.:confused:
Ale z drugiej strony, Twoja argumentacja dot. prowizji też jest słuszna.
 

marcinrob

New member
mwerd napisał:
U mnie kolor panelu wygląda mniej więcej tak jak na obrazku poniżej:
(...obrazek...)

Czyli jest sobie obudowa (czarny połysk), potem takie jakby obramowanie na szybie (to moim zdaniem jest czarne) i dalej już powierzchnia na której wyświetlany jest obraz (szarawa czerń - jaśniejsza niż obudowa i obramowanie).

Nawet biel nie jest biała w ciemności. W absolutnej ciemności biel jest równie czarna jak czerń. Dlatego rozważania nad kolorem wyłączonego panelu są mało istotne i sprowadzają się do rozważań nad warunkami w jakich chcemy oglądać telewizję. Ja zawsze spotykałem sie z opiniami, które teraz mogę potwierdzić, że plazmy nie najlepiej spisują się w pomieszczeniach oświetlonych a niezrównane są wieczorem w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Tej "szarości" poprostu kompletnie nie widać gdy na ekran nie pada światło, a wyświetlanych jest na nim choćby kilka jasnych punktów, lub np napisy końcowe.
Chciałbym przypomnieć, że telewizor świeci światłem własnym - i nie ma potrzeby go dodatkowo oświetlać.
I komentatorów szarej czerni proszę o ustosunkowanie się do możliwości osiągnięcia czerni na bialutkim ekranie do projekcji filmowej :)

Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Mojej teściowej trinitron ma szary ekran jak jest wyłączony. Ale jak kolega wyżej napisał to nie ma żadnego znaczenia. Bo 10 letni Sony bije na głowę mojego kuro. Poziom czerni ma wprost Rewelacyjny! W zupełnej ciemności gdy ustawiona jest czarna plansza- kran jest czarny jak smoła i wygląda jak by TV był wyłączony. Kuro troszeczkę świeci niestety.
 

neptunek

New member
Wreszcie wybiło 110 h wygrzewania :) nie mogłem się doczekać jeszcze 10 więc przerwałem.

Przestawiłem i przepiąłem TX-P50G10E na "produkcje". Moje i domowników wrażenia:
1. pracujący TV jak dla mnie czerń jest czarna a biel biała :) na napisach końcowych nie widzę różnicy z ramką (tą pomiędzy obudową a panelem)
2. jakość obrazu jest OK (sygnał z SAT, zwykły EURO, nie po HDMI) - na początku miałem problemy ze skalowalnością obrazu bo na części kanałach rozwalał TV obraz na całą powierzchnię, ale po dostrojeniu jest już OK - niestety odnoszę wrażenie że po prostu część kanałów jest nadawana OK, a część to porażka, wystarczy przełączyć się pomiędzy TVP Sport a N Sport i wszystko jasne - kto i po co w ogółe finansuje tą TVP to nie wiem - nawet trawa nie jest zielona tylko jakaś bura.
3. funkcja dodatkowej ramki wyłączona - piłka na tle trybun tak jakby troszeczkę zostawia ślad, ale trzeba się dokładnie przyjrzeć, z włączoną funkcją TAK SAMO :) jednak na napisach w TVN24 przewijających się na dole ekranu zauważam różnicę i z włączoną funkcją jest płynniej, wyraźniej.
4. lekkie problemy ma rodzinka z "ogarnięciem" całości obszaru TV bo jest za duży (ok 3,5-4 m od TV) ale przyzwyczają się i będzie za mały (jak zwykle) nowy przedmiot w salonie to się rzuca w oczy ;)
5. TV pracuje naprawdę cicho, w nocy przy wyciszonym dzwięku i siedząc na kanapie w ogóle go nie słychać, słychac ledwo wentylatory i panel jak się podejdzie do TV aby go wyłączyć, bez znaczenia dla oglądania
6. narazie pozostałem n austawieniach trybu kinowego i biel gorąca ;) wcześniej pisałem o zimnej, ale tak jest lepiej dla mnie.

Czekam jeszcze na kable HDMI i sprawdzę obraz z komputera, jak narazie jestem bardzo zadowolony, mam trochę za wysoką szafkę pod TV i o ile dla 29" było OK, to dla tego TV jest trochę za wysoko jak dla mnie - zapewne do przyzwyczajenia.

Jedną wadę zauważyłem - podstawa i jej lekkość ruchu - dzieciaki błyskawicznie wyczaiły i podpasowało im kręcenie panelem - mógłby zdecydowanie ciężej się kręcić a wręcz nawet skokowo z wiekszym oporem.
 

waldek77

New member
Filmik z prezentacji V10E

Śledzę ten wątek od początku, chociaż interesuje mnie model 42V10e, (ew. starszy model PZ800).
Jednak było już w postach o migotaniu G10, więc ja w tym temacie.

Znalazłem filmik na czeskiej stronie z prezentacji modelu V10E.
Warto zobaczyć na razie tak, dopóki nie będzie go w sklepach.
avmania.zive.cz/default.aspx?section=21&server=1&article=1661

Jak już obejrzycie, ciekaw jestem co sądzicie o tym migotaniu (w niektórych momentach).
Czy model G10 też ma tak?
 

zaz

Member
Filmik z prezentacji V10E

Założyłem wątek o migotaniu plazm panasonic, bo chciałem poznać zdanie innych forumowiczów w sprawie tego zjawiska. Niektórzy to widzą inni piszą, że muszą się bardzo przyglądać lub znacznie przybliżyć do plazmy żeby zobaczyć migotanie. Ja niestety mam wzrok wyczulony na migotanie, ale to co widać na filmiku jest chyba efektem sposobu nagrywania, bo nie wyobrażam sobie, żeby ta najnowsza i najnowocześniejsza plazma panasonica tak grała (przynajmniej mam taką nadzieję).
 

El Greco

New member
waldek77 napisał:
Śledzę ten wątek od początku, chociaż interesuje mnie model 42V10e, (ew. starszy model PZ800).
Jednak było już w postach o migotaniu G10, więc ja w tym temacie.

Znalazłem filmik na czeskiej stronie z prezentacji modelu V10E.
Warto zobaczyć na razie tak, dopóki nie będzie go w sklepach.
avmania.zive.cz/default.aspx?section=21&server=1&article=1661

Jak już obejrzycie, ciekaw jestem co sądzicie o tym migotaniu (w niektórych momentach).
Czy model G10 też ma tak?

Kamera to nie ludzkie oko i zawsze pokaze to czego live nie jestes w stanie ujac. Nie przesadzaj z laboratorium tylko ciesz sie TV, bo film sie skonczy a, nie bedzeisz wiedzial o czym traktowal. Pamietasz jak w starych filmach pokazywano jakis telewizor, to bylo widac przelatujace pasy, ktorych normalnie bys nie zobaczyl.
 

bojki

Member
neptunek napisał:
Wreszcie wybiło 110 h wygrzewania :) nie mogłem się doczekać jeszcze 10 więc przerwałem.

quote]

Witam,
Neptunek, jak "wygrzewales"?
Płytka DVD - skad/jaka?
Jakie ustawienia?

Czekam na 42"V10:)

Pozdrawiam
Piotr
 
Do góry