Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Foxxx24

New member
robas1 napisał:
Trochę zjeżdżamy na boczny tor z tego tematu, ale PZ800 jednak nie ma dekodera MPEG-4 (DVB-T) tylko MPEG-2, a w Poznaniu nadają w DVB-T 2-ce i 4-ce. A poza tym (w innych testach) jednak G10 ma mniejsze zużycie prądu i jednak podobno lepszą czerń. Ale za to gorsze głośniki (tylko 2 zamiast 4 tak jak w PZ800!). I bądź tu mądry.
Chyba jednak zdecyduję się na G10 - sam już nie wiem.
A propos G10: pytanie do posiadaczy tego TV: czy G10 NIE MA OBRAZU W OBRAZIE (czyli PIP)???? Piszą tylko o PAT czyli obraz i telegazeta.
To byłby skandal w TV za TAKĄ kasę!:twisted:


Jedyny model jaki ma PIP i to nie pełny bo z jednym tunerem to PY/PZ800,a jeżeli chcesz kupic najnowszy odpowiednik PY800 z podobnym wyposażeniem to musisz poczekac do połowy roku aż ukaże się seria V10 bo to jest następca 800tki:)

Pozdrawiam
 

robas1

New member
eskobar napisał:
witam

wejdz poprostu do sklepu i zakup (jezeli wogole masz taki zamiar) jeden z tych tv wyzej opisanych bo obydwa to wypasy a opsinane przez Ciebie roznice sa zbyt małe do tak wielkiego rozpisywania sie-idz porownaj obraz przy roznych sygnałach ocen sam i wyjdz z nowym tv taka jest moja rada inaczej tak jak wyzej opisałem bedziesz siedzie przy swoim 21" crt

pozdro

ps Pip sprawdz ile producentow wypuszcza teraz tv z Pip-em(2 tunery) prawie zadny no moze oprocz samsunga i nowych modeli sonego(lcd)(1 tuner) nie zastanawiaj sie tak długo bo zgłupiejesz!!!!!!!

Chciałbym wejść do sklepu, porównać i KUPIĆ! Tylko pokaż mi chociaż taki jeden, gdzie można zobaczyć obydwa te modele (lub chociaż jeden z nich!) na żywo - nie mowiąc już o obydwóch na raz! Bo w Poznaniu na pewno nie!
Na temat "laserów" rozpisywali się już wielokrotnie, że "wchodzą" do sprzedaży - ale jak widać to tylko obiecanki (chociaż na zagranicznych targach je pokazywali).
A CRT-eka mam 32";)

Czekać już nie chcę na V10.

Pytanie do PZ800: czy ktoś na 100% potwierdzi, że tam jest DVB-T MPEG4 (czy jednak tylko MPEG2, bo różne są opisy w necie)?
 
Ostatnia edycja:

neptunek

New member
Ja też bym chciał zobaczyć je na żywo - a jak narazie 50G10 gdziekolwiek dzwonię (W-wa i okolice) to nigdzie nie ma i nie wiedzą kiedy (czy w ogóle) dostaną, a chciałbym wejść, zobaczyć, zdecydować i kupić. tylko GDZIE są takie możliwości?? poza pustymi reklamami w Internecie.

Poza tym po co mam kupować stary model, kiedy teoretycznie są nowe? MPEG-2 czy MPEG-4 to jednak różnica, chociaż i tak niewiadomo co będzie w Polsce i kiedy ;) ale myślę że w ciągu czasu życia tego TV coś się ruszy w tym temacie i być może będzie to MPEG-4 który ten TV obsłuży.
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
@robas,
czekanie na nowy odel plasmy, to co innego anizeli czekanie na pierwszy model nowej technologii. Czy ty wiesz ile kosztowaly plazmy i LCD jak pojawily sie oraz pierwszy??? Kup sobie plazme, a nowa technologie(niekoniecznie OLED) kupisz jak nowa potwierdzi swoja klase i bedzie dostepna cenowo dla wiekszosci. zwracaj uwage na pierwszym miejscu na obraz, a potem na jakies pipki. prawda jest taka, ze bardzo maly procent kupujacych korzysta potem z wewnetrznego tunera jak i glosnikow TV, ktore prawie zawsze sa wystarczajace tylko do sluchania wiadomosci.
Uwierzcie, czytalem caly artykul, ktorego tylko fragmenty przytoczylem i wynika z niego, ze plazma dopiero teraz uderza i to jest tajemnica dlaczego nowa technologia nie pojawia sie na rynku, bo obecne nie stoja i czekaja, a...OLED ma swoje problemy. Bardziej celowal bym w SEDno sprawy, ale tu problem jest z porozumieniem sstron. I jeszcze raz, od przyszlego roku Panasonik zintegruje juz w stu procentach tajemnice KUro:eek:k: Ciekaw jestem jak wypadna wtedy testy panasonika...:roll:
 

robas1

New member
neptunek napisał:
Ja też bym chciał zobaczyć je na żywo - a jak narazie 50G10 gdziekolwiek dzwonię (W-wa i okolice) to nigdzie nie ma i nie wiedzą kiedy (czy w ogóle) dostaną, a chciałbym wejść, zobaczyć, zdecydować i kupić. tylko GDZIE są takie możliwości?? poza pustymi reklamami w Internecie.

Poza tym po co mam kupować stary model, kiedy teoretycznie są nowe? MPEG-2 czy MPEG-4 to jednak różnica, chociaż i tak niewiadomo co będzie w Polsce i kiedy ;) ale myślę że w ciągu czasu życia tego TV coś się ruszy w tym temacie i być może będzie to MPEG-4 który ten TV obsłuży.

W temacie MPEG-2, 4 już się ruszyło. W polsce ma być jednak przyjęty standard "4" jako nowszy (ale i badziej kosztowny - konieczne kamery full HD, itp).
W Poznaniu (gdzie mieszkam) programy w DVB-T nadawane już są od jakiegoś czasu, część w MPEG-2 (chyba TVN, Polsat), a część w MPEG-4 (TVP1, 2, INFO, TV4) o ile się nie mylę. Od września będą nadawane już komercyjnie.
Więcej:
pomar .pl/anteny/mpeg4.php

Warto zatem kupić TV z MPEG-4 (jak G10).
 

tokland

New member
Dla chętnych którzy zamierzają kupić plazmę Panasonica polecam

Scoti nie osmieszaj sie podajac ten link to nastepny bełkot reklamowy z onetu który wzioł kase za reklamę prawda jest taka ze to nastepna przecietna plazma Panasonica rewolucyjna to ona jest chyba tylko w tym ze żre pradu jak mała elektronia
 

SCOTI

New member
Po pierwsze to czytaj uważnie bo źródłem nie jest onet jak napisałeś tylko interia. Po drugie nie oceniaj artykułu którego napisała osoba bardziej kompetentna od Ciebie. Po trzecie ja nikogo nie namawiam do kupienia tej plazmy. Ja również jej nie kupię, ponieważ plazmę już posiadam tylko LG i teraz zamieżam zakupić tv z LED.
 

Foxxx24

New member
El Grecko i Boliniak

Zdecydowanie popieram Wasz tok myślenia oraz ocenę postawy tokland'a, która moim zdaniem jest chęcią pokazania "co to ja nie jestem bo mam Kuro" i forum nie jest absolutnie miejscem do takich odzywek.


A co do meritum sprawy czyli poboru prądu obecnych plazm jest właśnie tak jak napisał kolega El Greco bo jasne jest,że jak ktoś sobie ustawi tryb ECO i tv w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu to parametry będą podbijane tak,że zużycie prądu raczej przekroczy sporo podane przez producenta.
Natomiast przy trybach "Normalnym" i "Kinowym" i wyłączonym ECO oraz parametrach między 50%,a 60% (czyli tak jak większośc użytkowników sobie ustawia) plazma wcale nie będzie połykała ponad 400W.

Pozdrawiam
 

emski

New member
"Fatalny" test G10 prosto z ze Stanów..

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-TX-P42G10-42.html

Do diaska kiedy te telewizory będzie można dostać u nas bez problemów i po akceptowalnej cenie?

A oto "negatywna" opinia:

g10.JPG

Co Wy na to?
Panasonic-TX-P42G10-42.html
 

herrflik

New member
pobór mocy i dostępność

Foxxx24 napisał:
...

A co do meritum sprawy czyli poboru prądu obecnych plazm jest właśnie tak jak napisał kolega El Greco bo jasne jest,że jak ktoś sobie ustawi tryb ECO i tv w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu to parametry będą podbijane tak,że zużycie prądu raczej przekroczy sporo podane przez producenta.
Natomiast przy trybach "Normalnym" i "Kinowym" i wyłączonym ECO oraz parametrach między 50%,a 60% (czyli tak jak większośc użytkowników sobie ustawia) plazma wcale nie będzie połykała ponad 400W.

w oparciu o własne testy w pełni potwierdzam wypowiedź Foxxx24

w temacie dostępności, to swojego TX-P46G10E kupiłem w salonie firmowym Panasonica w Gliwicach - sklep jest godny polecenia, sprzedają tam fachowcy, można negocjować ceny, a co najważnisze telewizory są dostępne, a nie stanowią jedynie wirtualny wpis na stronie internetowej; linka do ich sklepu znajdziecie na stronie internetowej Panasonic Polska
 

WaJa

New member
@emski,
Bardzo wysoka ocena tej plazmy jest bardzo zadziwiająca, szczególnie czytając co nie które opinie i testy na tym forum.

Jestem bardzo ciekawy, w jaki sposób koledzy z AV forum przeprowadzają te testy.

Czy już po kalibracji, jaki sprzęt użyto do testów, etc?

Może nasi koledzy, którzy już posiadają tą plazmę, spróbują się odnieść do wyników tego testu.

Najlepiej w tych samych kategoriach ocen.

Pozdrawiam:).
 

slimak

New member
Bez reklam
prawda jest taka ze to nastepna przecietna plazma Panasonica rewolucyjna to ona jest chyba tylko w tym ze żre pradu jak mała elektronia

http://translate.google.com/transla...ll&id=1190384687+&sl=da&tl=pl&history_state0=
Średnie zużycie [W] obraz HDTV

Philips 42’ 9803 LED z pudełka 200-230 W, po kalibracji 150-180 W
Panasonic TX-P42G10 z pudełka 290-300 W, po kalibracji 170-180 W
LCD LED!!! Zużywa mniej o: z pudełka 90-70 W, po kalibracji 20-0 W

Ludzie!!!(obywatele) ;-)
Jeżeli koniecznie musicie oglądać TV Plazmowe na ustawieniach fabrycznych w domu :shock: i jednocześnie boicie się, że nie będzie was stać na rachunek za prąd, proponuje razem z Panasoniciem kupić dwie żarówki energooszczędne 15W(po 15zł w MM) i zamienić je z żarowymi 75W w domu (oszczędność 120W). :D
 

piko70

New member
Jeśli chodzi o prądożerność modeli europejskich i amerykańskich to trzeba zerknąc na tabliczki znamionowe bo amerykanie "mają" w gniazdku 110V i niekoniecznie moc znamionowa musi być taka sama-w duńskim teście 42 cali po kalibracji średnia wyszła 170-180W.Model europejski jest do tyłu o certyfikat THX,ale za to do przodu o odtwarzanie sygnału 1080/24.Europejskie modele odtwarzają go z 96Hz a amerykańskie 48Hz.
 

El Greco

New member
piko70 napisał:
Jeśli chodzi o prądożerność modeli europejskich i amerykańskich to trzeba zerknąc na tabliczki znamionowe bo amerykanie "mają" w gniazdku 110V i niekoniecznie moc znamionowa musi być taka sama-w duńskim teście 42 cali po kalibracji średnia wyszła 170-180W.Model europejski jest do tyłu o certyfikat THX,ale za to do przodu o odtwarzanie sygnału 1080/24.Europejskie modele odtwarzają go z 96Hz a amerykańskie 48Hz.
Nie wydaje mi sie zeby mialo to znaczenie w zuzyciu, bo elektronika i tak nie pracuje pewnie na 220V czy nawet 110V, z reguly transformator obniza te wartosci, poza tym tak jak w kazdym urzadzeniu, by wykonac te sama czynnosc musi tyle samo skonsumowac, "perpettum mobile" ja jem krotko, bo czekolade, ty dluzej, bo ciasteczka, ale na koncu zajdziemy tak samo daleko.
 

Nikita

New member
Nie mogę wklejac linków ale podobno ogłoszono oficjalnie, że w Polsce będzie obowiązywał mpeg4

To tak może nie do końca w temacie, ale jednak jakieś ostateczne oświadczenie :)
 

marek76

New member
nowa opinia na whathifi- niewiele wnosi - raczej potwierdza wnioski z innych - generalnie wszystkie potwierdzają postęp w stosunku do poprzedniej generacji - nie pozostaje nic innego jak czekanie na pojawienie się w sklepach i ocena organoleptyczna
 

Marek1982

New member
Czy sprawdzałeś kiki albo ktoś z posiadaczy tego modelu tv co jest z kompatybilnością z komputerem. Interesuje mnie dokładnie czy łącząc TV z komputerem poprzez kabel DVI/HDMI można wyświetlić pełną rozdziałkę 1920x1080 na tym Panasonicu. W teście kiki stwierdził ze podobno są z tym problemy. Chodzi mi dokładnie o ustawienie w opcjach karty graficznej drugiego monitora czyli w tym przypadku TV i ustawienie na drugim monitorze wspomnianej wyżej rozdzielczości, czy zostanie ona bez problemu wyświetlona. Być może w teście który wykonał kiki było coś źle skonfigurowane z samą kartą graficzną bo aż trudno uwierzyć aby w tym modelu nie można było puścić z komputera na TV fullhd.
 

eman

New member
Marek1982 napisał:
Czy sprawdzałeś kiki albo ktoś z posiadaczy tego modelu tv co jest z kompatybilnością z komputerem. Interesuje mnie dokładnie czy łącząc TV z komputerem poprzez kabel DVI/HDMI można wyświetlić pełną rozdziałkę 1920x1080 na tym Panasonicu. W teście kiki stwierdził ze podobno są z tym problemy. Chodzi mi dokładnie o ustawienie w opcjach karty graficznej drugiego monitora czyli w tym przypadku TV i ustawienie na drugim monitorze wspomnianej wyżej rozdzielczości, czy zostanie ona bez problemu wyświetlona. Być może w teście który wykonał kiki było coś źle skonfigurowane z samą kartą graficzną bo aż trudno uwierzyć aby w tym modelu nie można było puścić z komputera na TV fullhd.
Ja to testowałem. Efekt był taki, ze niezależnie od rozdzielczości obcinane było kilkanaście (dziesiąt?) pikseli z góry i z dołu.
Niemniej myślę, że to sprawa ustawień bo na innych modelach było raz tak a raz tak. Mało tego - na Sony Z4500 który testowałem z 2 tyg. wcześniej było ok a na takim samym egzemplarzu w tym salonie efekt był taki jak na Panasonicu czyli obcinało.
Niestety obsługa nie była w stanie wyjaśnić tego zjawiska ani znaleźć odpowiedniego "przełącznika" w ustawieniach.
 
Do góry