Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

studius

New member
kiki napisał:
Tu są zdjęcia ale tylko poglądowe . To znaczy ja to widziałem na własne oczy różnicę ale dokumentacja zdjęć jest niewłaściwa.
Jedynie mogę potwierdzić że różnica pomiędzy czernią Panasonica i Pioneer jest bardzo duża:
.

Niestety z załączonych ujęć nijak nie można odnieść sie do Twoich uwag.
Inne kąty inne warunki oświetleniowe.

kiki napisał:
Ustawienia są wykonane na standardowych .

Właśnie. Nic nie napisałeś o kalibracji. Czy to znaczy, że testowałeś na ustawieniach fabrycznych?! To by wiele wyjaśniało jeśli chodzi o czerń i inne.
Na stronie AVSForum porównania były po kalibracji. Test jednoznacznie wskazał na wyższość PG10 nad PZ800. W porównaniu do Kuro czerń jest juz bardzo blisko (jeśli nie to samo).
Proponuję zrobić ujęcia porównawcze z Kuro w absolutnej ciemności side by side po uprzedniej kalibracji (wiadomo dlaczego).

Nie rozumiem tez zupełnie dlaczego test został przeprowadzony w tak trudnych warunkach oświetleniowych (światło z boku za dnia)? Jaki to miało cel?
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam lcd neca 20wgx2 pro, a więc model na którym skala szarości szybko wpada w pełny czarny a nawet u mnie widać znaczną różnice w czerni między pionkiem a panasem g10 oglądając te zdjęcia od Kikiego, na dodatek te zdjęcia zrobione są jeszcze w dzień a wtedy nawet na lcd dawno nie widziałem takiej tragedii, jak to musi fatalnie wyglądać w nocy:(. Czy to możliwe by w tańszej serii x były panele z lepszą czernią ? Ponieważ z z recki pod linkiem poniżej wynika ze seria x (a więc gorsza od g) ma ją bardzo dobrą i że tv po prostu znika w ciemnościach przy czarnej apli.

jakitelewizor.pl/ewolucja_pv80_recenzja_nowego_panasonica_42x10,1237451392,1

dziwna sytuacja, nawet czerń w 37pv80 z którym wiele obcowałem nie była taka jak na tym zdj, aż taki regres by był:confused:, może to też jest tak, że tylko te mniejsze przekątne maja dobrą czerń:confused:. Na razie póki sam nie testowałem tego ty to wieże Kikiemu, przekonały mnie te zdjęcia i jego doświadczenie w testowaniu TV. Dobrze że nie kupiłem tego tv w ciemno bo już się do tego przymierzałem:D
 

El Greco

New member
Wypuscilem link z nowosciami kikowymi na niemieckim forum, ale...nie zgodzilem sie na tlumaczenie, troche z braku czasu, a troche, bo nie chcialem nikogo deprymowac...moze niepotrzebnie. mam jakis niesmak, mimo, ze nie przymierzam sie do Panasa(Samsung), cos mi tu niegra, muwi mi moj grecki nochal, a maly nie jest.
Dlaczego porownanie dwoch paneli z baleciarzenm czy sportowcem(co tobaloa?) jest na innym overscanie? przy zzomowaniu jest oczywiste, ze czern siada. To tak jak naciagnac czarnegio kondona, stanie sie przezroczysty:mrgreen: I cos jeszcze, plazma przy bezposrednim swietle, mocno blednie i nawet kuro moze byc shiroi;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jutro będę sprawdzał wszystkie wątpliwości - proszę o podanie co mam jeszcze sprawdzić.
Oczywiście mamy telewizor również skalibrowany.
Jutro Ci pokażę - bez sensacji .
Tyle że będąc na różnych szkoleniach po świecie - wymagane porównania producenta - to ustawienia standardowe producenta jako obligatoryjne.
 

slimak

New member
Bez reklam
Pobór prądu to nie dane typu wyssany z palca kontrast. Tutaj dane muszą się zgadzać z parametrami podanymi w instrukcji obsługi. Dla TV 46G10E międzynarodowa norma IEC 62087 Ed.2 (średnie zużycie) 240W oraz max 400W. Inny wynik 465W wskazuje na użycie trybu „serwisowego” o nazwie demo/sklep, który nie jest przeznaczony dla końcowego odbiorcy i dlatego nie jest uwzględniony w danych technicznych. O prawdopodobnie całym teście przeprowadzonym w tym trybie nie będę się wypowiadał, bo to tylko gdybanie.
-----------------------------------------------------------

Kalibracja
sony%20m3.JPG



Czerń zmierzona po kalibracji obrazu:

LX-5090H 0,001
PZ85 0,05
G10E 0,001
40Z4500 0,2

Jasność użyteczna po kalibracji obrazu:
LX-5090H 135
PZ85 130
G10E 140
40Z4500 170

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=348636&postcount=134

----------------------------------
Podsumowując G10 to najtańsza plazma 1920x1080 w obecnej linii Panasonica. Dlatego byłoby dziwne jak miałaby taki obraz jak Pioneer. Ale z samą czernią i zużyciem energii uważam, że coś w teście jest niechcący namieszane.

--------------------

Test 42G10E przetłumaczony z Greckiego (z podanymi parametrami kalibracji).

http://translate.google.com/transla...tx-p42g10e-review&sl=el&tl=pl&history_state0=
 
Ostatnia edycja:

Marek1982

New member
Chciałbym Kiki żebyś sprawdził w miarę możliwości kompatybilność tego TV z komputerem czy na prawdę nie można puścić poprzez opcje karty graficznej pełnego HD (1920x1080) na tą plazmę jako drugi ekran (klon)? Przecież oglądanie filmów z komputera na niższej rozdzielczości z rozciąganym obrazem w celu dopasowania do wielkości ekranu TV wiąże się z utratą jakości.
 

_BOSS_

New member
Kiki - a jak możesz porównać (nie parametry) po prostu obraz G10 względem seri PY/PZ 85/800 P ?

Lepiej zainwestować w serę PZ/PY czy jednak obraz na G10 jest lepszy?
 

motobartcompany

New member
Podsumowując G10 to najtańsza plazma 1920x1080 w obecnej linii Panasonica. Dlatego byłoby dziwne jak miałaby taki obraz jak Pioneer. Ale z samą czernią i zużyciem energii uważam, że coś w teście jest niechcący namieszane.

Trzeba pamiętać że seria 9 Pioneera miała premierę prawie rok temu.
Rok czasu to bardzo dużo w dziale jakim jest elektronika.
Seria 8 pionka toj eszcze bardziej odlegle czasy, między tymi 2 Telewizorami róźnica w czerni jest praktycznie nie dostrzegalna.
Moim zdaniem PY800 VS 9G Pioneera było by lepszym porównaniem .
 

eugen102

New member
Kiki,
w Twoim teście brak porównania serii G10 do jej wcześniejszych odpowiedników Panasonika. Prosiłbym o jasne podanie Twojej opinii, czy TV serii G10 są postępem technologicznym i jakościowym w porównaniu do np.serii PY czy w to tylko "chwyt marketingowy"?
Bez tych informacji Twój test jest mało przydatny dla poszukujących TV (a chyba ten portal ma głównie im służyć), a staje się tylko nieudolna próbą zdyskredytowania firmy Panasonic. Tak został ten test oceniony przez grono moich znajomych.
 

eugen102

New member
Z całości testu Kikiego przebija jasne przesłanie: Panasonic nie wyprodukował (poniewaz nie chce? nie umie?) TV plazmy bardzo dobrej a nawet dobrej jakości w przystępnej cenie. Dobre plazmy są ale w cenach kilkunastu tys. np. od Pioneer'a. Jeśli Panasonic nie potrafi to nikt nie potrafi bo w tym segmencie był najlepszy w ocenie większości użytkowników. Wnioski: KUPUJCIE LCD, gdyz tych mamy w (naszych!) sklepach na stanie pod dostatkiem, od wyboru do koloru, (ewentualnie KUPUJCIE "stare" plazmy, które zalegaja nam magazyny w cenach porównywalnych a nawet wyższych od G10...).
Smutne ale jak trudno o obiektywizm wśród handlowców.
 

motobartcompany

New member
Porównywalnie telewizorów na podstawie zdjęć jest bezsensowne.
To tak jak porównywanie dobrych wzmacniaczy na odległość tylko na podstawie nagranej ścieżki dźwiękowej.

Następna sprawa to nie ma żadnej pewności co do wiarygodności testów. Powtórzę to raz jeszcze.

Nie jestem od dziś tutaj na forum, nie raz miało miejsce że krytykowany TV za kilka dni okazał się w miare dobry, a po miesiącu był rewelacyjny.

Pytania trudne do tej pory pozostały bez odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie dlatego długo trwa proces testu żeby przekazać realne zdjęcia jakości obrazu. Kto widział jak powstają zdjęcia ten dokładnie wie .
Przekopalismy wiele aparatów drogich i tanich nim wybraliśmy ten który w 95-98% oddaje jakośc prezentowanego obrazu .
I nie ma to nic wspólnego z nieudanymi zdjęciami zza oceanu.
Z przyjemnością mogę podać że nasze zdjęcia uzyskały uznanie również specjalistów fotografów co do realnej jakości przekazu :D .
Wszystkie ustawienia fototestów dla aparatu są identyczne - w tych samych warunkach.

eugen102 - osobiście jestem zwolennikiem dobraj jakości plazm.
Na całym świecie dobre jest zawsze znacznie wyżej ocenieone niż słabe.
www.video.cnet.co.uk. Plazmy Pioneera zostały ocenione nieporównywalne wyżej niż Panasonica. Idąc Twoim tropem myślenia , również cały świat ma zakusy - jak to nazwałeś "nieudolna próbą zdyskredytowania firmy Panasonic".
Ze swojej strony mogę powiedzieć że teorie spiskow nawet nie przeszły mi przez myśl testując telewizor. Ale widocznie niektórzy mają inny
charakter :(
W klasie cena do jakości - plazma uzyskała bardzo wysoką ocenę -
widocznie źle przeczytałeś podsumowanie.
W ocenie rynkowej są modele które mają łączną jakość lepszą niż ten model. Wiem że najlepiej byłoby napisać to co chcesz usłyszeć , ale to byłoby faktycznie nie fair.

Oczekuję raczej pytań co mamy jeszcze sprawdzić ,żeby wyczerpać całość potrzebnych informacji i oczywiście zapraszam do porównania i prezentacji . Drzwi są otwarte o późnej nocy i każdy gość jest mile
widziany :D
 

jarob

New member
KIKI proszę jak kilka osób przede mną o napisanie porównania do modeli PY80 lub PY85 bo chyba to ta klasa cenowa . Musze kupić TV przed świętami (czyli do końca przyszłego tygodnia), a powiem szczerze że po tym teście jestem w kropce (co kupić).
Mój budżet to ok. 5000 zł (rozmiar 42) odległość 1,7-3 m , głownie telewizja N 80% (transmisje sportowe dla mnie, seriale żony, wspólnie filmy), DVD z opcją wymiany w najbliższym czasie na blue-ray to ok. 15%, całość podpięta do zestawu kina domowego, komputer 5%.
Pozdrawiam
 

theriel

New member
Jestem w podobnej sytuacji, choć mierzę w 46'' w cenie do 5000zł. Stąd też prosiłbym o odpowiedź: 1.G10, poczekać aż trochę stanieje 2.PY80 (ale jego nie można nigdzie w Polsce dostać :/) 3.olać plazmy, bo aktualnie nie ma niczego sensownego cena/jakość, iść w LCD.
 

MrDudek

New member
kiki napisał:
właśnie dlatego długo trwa proces testu żeby przekazać realne zdjęcia jakości obrazu. Kto widział jak powstają zdjęcia ten dokładnie wie .
Przekopalismy wiele aparatów drogich i tanich nim wybraliśmy ten który w 95-98% oddaje jakośc prezentowanego obrazu .
I nie ma to nic wspólnego z nieudanymi zdjęciami zza oceanu.
Tak się składa, że ja też trochę zajmuję się fotografią i wiem tyle, że czas spędzony na przekopywaniu aparatów to czas w większości stracony, tym bardziej, że zdjęcia które zaprezentowałeś świadczą, mam nadzieję, tylko o braku profesjonalizmu w podejściu do testów. Zresztą, daj mi dowolny aparat i dowolną plazmę, a udowodnię Ci co tylko zechcesz.

kiki napisał:
Na całym świecie dobre jest zawsze znacznie wyżej ocenieone niż słabe. videos cnet co uk. Plazmy Pioneera zostały ocenione nieporównywalne wyżej niż Panasonica.
Jakoś nie zauważyłem tam żadnej oceny G10, a o tym tu rozmawiamy.

kiki napisał:
Idąc Twoim tropem myślenia , również cały świat ma zakusy - jak to nazwałeś "nieudolna próbą zdyskredytowania firmy Panasonic".
Skądże. Twojemu adwersarzowi chodziło wyłącznie o Ciebie.

kiki napisał:
Oczekuję raczej pytań co mamy jeszcze sprawdzić ,żeby wyczerpać całość potrzebnych informacji i oczywiście zapraszam do porównania i prezentacji . Drzwi są otwarte o późnej nocy i każdy gość jest mile
widziany :D
Zatem jak to jest z tym horrendalnym poborem prądu? Wszyscy zeznają zgodnie, że G10 grzeje się znacznie mniej od np. PY, ma 3 razy mniej wiatraków, więc jeśli energia nie idzie w jasność ani w ciepło, to chyba Panasonic specjalnie dla NeoPDP zaprojektował i montuje wewnątrz Małe Złośliwe Pożeracze Energii po to, aby na niektórych testach zużycie wychodziło ekscytujące/zaplanowane/szokujące/oczekiwane (niepotrzebne skreślić)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
motobartcompany - zasada oceny to główna rynkowa cena do jakości.
Oczywiście że jeśli ceny spadały towar który schodził kilka klas niżej stawał się bardzo atrakcyjny.
Np. plazma Panasonica 46 G 10 kosztuje 6000 zł . Jeśli jej cena spadnie do 2000 zł - to jest genialna jakość do ceny . Ale nie zmienia jakości rynkowej. Ale wówczas zawsze będzie polecana jako rewelacja w nowej klasie cenowej.
Co do zdjęć mam zupełnie inne zdanie - zapraszam na test sam najlepiej sprawdzisz
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Przestancie chlopaki smietnik robic. Kiki zrobil test - wyszlo mu tak jak to opisal - to co mial napisac, ze Panas to najlepszy TV na Swiecie? Wtedy kazdy bylby zadowolony? Napisal test i jego wlasne odczucia. Kazdy moze zrobic swoj test podeprzec go dowodami i tyle. A teraz zamiast pytac o inne rzeczy, ktore nas interesuja w tym modelu to zaczyna sie udowadnianie kto jest lepszym fotografem ;)
Testy sa wylacznie pewnym pogladem, zanim cos sie kupi najlepiej sprawdzic samemu! np poprzez prezentacje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MrDudek - nie załapałem , jeśli z góry zakładasz że chcesz robić kombinacje to Twoja sprawa .
Jeśli twierdzisz że obojętnie jakim aparatem - zrobisz tak samo dobre zdjęcia i twierdzisz że zajmujesz się fotografią , to ja mam wątpliwości - bo nie znam osób którzy zajmują się fotografią i robią extra zdjęcia aparatem za 200 zł .
Mam inne zdanie w tej sprawie wynikające z mojej - laika - wiedzy.

Co do oceny dobrej jakości dobrych plazm Pioneera jestem spokojny.
Link masz w załączeniu.

Co do poboru mocy - bez zmian . Zdjęcia masz umieszczone w teście.
Dodatkowo już napisałem że sprawdzę jeszcze raz wszystko po kolei i opiszę. Nie oczekuję zmian :( , bo sprawdzenie odczytu poboru nie jest czynnością skomplikowaną jeśli do jednej dziury możesz podłączyć tylko jeden telewizor. Sprawdzę natomiast z przyjemnością czy jest możliwość zjechania z poborem - bo tego nie sprawdziłem.

Rozumiem też ,że podobnie jak wszyscy użytkownicy wystawiamy wątpliwości i problemy aby
test był jak najbarrdziej obiektywny i to szanuję u Ciebie.
Im więcej wątpliwosci do wyjaśnienia tym mniej wątpliwości co do prawidła.
 
Do góry