Panasonic PY85

jaro1009

New member
Witam mam ten telewizor całe dwa dni, więc mówiąc krótko: po włączeniu funkcji IFC na obrazie nie widać migotania, a po wyłączeniu jest widoczne migotanie nie zależnie na jakim sygnale.

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy tego modelu jak się wychodzi z menu serwisowego.I jaki jest kod do pilota.

A tak poza tym obraz z sygnału sd rewelacja prawie bez różnicy z tradycyjnym telewizorem:eek:k: a z blu-rayto już odlot:D
 

creep22

New member
a podzielcie się jeszcze wrażeniami związanymi z wielkoscią TV> Ja mam do ekranu 3-4m i chce 46. Czy to nie za duzo żeby się nie denerwować złą jakością obrazu?
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
z menu serwisowym mozna sie pobawic klawiszami numerycznymi a potem vol + - ale pod zadnym pozorem nie wciskac srodkowego OK wtedy nie zatwierdzasz zmian i wszystko wraca do org, wychodzisz exitem

kody: rozne pod rozne piloty dzialaja... inny do yamaszki, inny jest do dreama itd u mnie zadzialal 0256 w pilocie od dreama i 253 w pilocie do ampli yamaszki. pozdr.

sa tez: 234,235,236,288,211,probuj.

dzis bym bral min 50"
 

jaro1009

New member
listek2000

Dzięki za pomoc, zadziałało:eek:k:

Co do odległości u mnie ok 4 m, wziąłem 42 cale na razie wystarczy bo i tak z 21 na 42 to spora różnica
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że w modelu tym nie ma możliwości włączania i wyłączania odbioru 100 Hz.Parametr ten jest na stałe wpisany w działanie tego odbiornika.Jakośc obrazu zalezy oczywiście od sygnału podawanego na dany odbiornik.


Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska
 

yogibabo

New member
listek2000 napisał:
z menu serwisowym mozna sie pobawic klawiszami numerycznymi a potem vol + - ale pod zadnym pozorem nie wciskac srodkowego OK

Czy coś się zmienia na ekranie jak będziemy się bawić tymi klawiszami ? A co jak zatwierdzimy zmiany ?
 

pruszków

New member
Z tym 100hz ciekawe, ale... ludzie zadbajcie o dobre źródło sygnału!
Mam ten komfort że obecnie posiadam wszystkie platformy cyfrowe (jedna pożyczona:) ) i powiem tak. Te same programy odbierają naprawdę bardzo różnie. Widać gołym okiem, nawet dziecko spokojnie dostrzega różnicę. Cyfrowy polsat jest fatalny, nie tylko u mnie. Lepiej chyba odbiera juz zwykła "siatka". Cyfra i N lux z przewagą na N. Nie oczekujcie super obrazu z kablówek skoro ze "źródła" często nie jest najlepiej.
To jest dokładnie to samo co z muzyką. Jedna płyta gra lepiej inna gorzej. I chyba nikt nie testuje sprzętu na tej gorszej.
 

yogibabo

New member
odpowiedź Panasonic Polska

Witamy!
Uprzejmie informujemy, że problem pomoże rozwiązać autoryzowany przedstawiciele serwisowy, adresy na stronie:
http://www.panasonic.pl/obsluga_klienta.php?kat_id=310&cat=Audio-Wideo+i+AGD


Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska

i tresć drugiego emaila:

Witamy!
Uprzejmie informujemy, że funkcja IFC poprawia parametr 100Hz.Opcja 100 Hz jest aktywna cały czas i jest wpisana na stałe w działanie danego odbioernika.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska


EL> Dzień dobry,
EL> Kiedy działa funkcja 100 Hz w tv PY 85 ?
EL> Otóż ogladając tv bez włączonej funkcji IFC widać migotanie obrazu, co można potwierdzić patrząc przez obiektyw aparatu fotograficznego, a dopiero włączenie IFC niweluje ten objaw. Jak ma sie to zatem do informacji zawartej na Waszej stronie? http://www.panasonic.pl/serwis_praso...t_id=&news=335 ( Kiedy aktywna jest funkcja IFC, nie można używać podwójnego skanowania 100 Hz). Z powazaniem
 

Foxxx24

New member
pruszków napisał:
Z tym 100hz ciekawe, ale... ludzie zadbajcie o dobre źródło sygnału!
Mam ten komfort że obecnie posiadam wszystkie platformy cyfrowe (jedna pożyczona:) ) i powiem tak. Te same programy odbierają naprawdę bardzo różnie. Widać gołym okiem, nawet dziecko spokojnie dostrzega różnicę. Cyfrowy polsat jest fatalny, nie tylko u mnie. Lepiej chyba odbiera juz zwykła "siatka". Cyfra i N lux z przewagą na N. Nie oczekujcie super obrazu z kablówek skoro ze "źródła" często nie jest najlepiej.
To jest dokładnie to samo co z muzyką. Jedna płyta gra lepiej inna gorzej. I chyba nikt nie testuje sprzętu na tej gorszej.

Też właśnie tak sądzę,że nasz sygnał w większości przypadków nie przystaje do standardów tv plazmowych,a układ 100Hz raczej działa tak jak powinien:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

GOLUMN

Member
42py85

No i stało się.Jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem 42PY85:D Telewizorek jest suuuuuuuper.Obecnie jestem na etapie docierania plazmy.Obraz ustawiony na ECO reszta funkcji na ok 50%.:eek:k: Jakieś rady w tym kierunku?
 

yogibabo

New member
Zmiń z trybu eco na normal i tam sobie ustaw na 50% wartości. W trybie eco w ciemnym pomieszczeniu tv będzie ci sam rozjaśnial obraz i będzie to napewno więcej niz 50 %
 

jedrek_125

New member
:)))) , to teraz musisz koniecznie zaraz sprawdzic czy nie ma subpikseli albo tych innych gorszych , zobaczyc , czy wiatraki nie chodzą za glosno , czy migotanie przy wylaczonej funkcji ifc nie jest dokuczliwe , i czy kurz nie osadza sie zbyt mocno na matrycy co mogloby skutkowac pogorszeniem obrazu. Z docieraniem te z uwazaj , bo tryb eco nie do tego sluzy , musisz wszystkie wartosci ustawic na maksymalnie ok 25 % i tak ze 3 m-ce ,
Jak juz to wszystko przetrzymasz , to juz wejda nowe modele i bedziesz mogł sie zastanowic nad wymianą tv :)

Ps acha , i najwazniejsze jak ci dopiecze skaler to wylacz automat bo obraz ciagle ,,skacze ,, i kup szybko sprezone powietrze , bo bez higieny wiatrakowgrozi przegrzanie i awaria , unikaj stacji ktore maja wyraznie loga bo jak wypalisz to juz koniec ogladania . To by było na tyle :)
Ps jak jeszcze sie cieszysz , to dorzuce zaraz jeszcze kilka udogodnien , bo posiadac ten tv to sama przyjemnosc :)
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
yogibabo napisał:
Zmiń z trybu eco na normal i tam sobie ustaw na 50% wartości. W trybie eco w ciemnym pomieszczeniu tv będzie ci sam rozjaśnial obraz i będzie to napewno więcej niz 50 %

Kolega ma rację z tym, że TV będzie rozjaśniał w jasnym pomieszczeniu a ciemniał gdy robi się ciemniej.:)

jedrek_125

Twoja wypowiedź jest chyba nie na miejscu. "docieranie" ma na celu zminimalizować ryzyko wypalania hudu, w początkowym okresie użytkowania sprzętu. Zostało udowodnione, że przy pierwszych godzinach plazma jest bardzo podatna na powidoki.

Ja proponuje obraz na normal, wszystkie polepszacze wyłączone, nastawy na 40%, unikać stałych obrazów, zoom 3 jak są znaczki. często włączać pustą plansze bez sygnału ze śniegiem.
 
Do góry