Panasonic PY85

sanchopan

Banned
To się różnimy nieco. Ja jak mi Panas zwrócił kasę, to wziąłem... Pioneera. Wolałem poprzednią generację Pioneera nie fullHD niż nowej generacji Panas fullHD.
I jestem strasznie zadowolony, po kilku tygodniach użytkowania, że tak właśnie zrobiłem.:eek:k: :grin:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż, pojęcie martwego piksela niejest do końca adekwatne. Przynajmniej nie w każdym przypadku tak jest. Masz do czynienia z dwoma przypadkami, z który pierwszy jest naprawdę martwym pikselem, zaś drugi jest pikselem (powiedzmy) nadaktywnym. Czyli świeci zawsze. Ten drugi przypadek jest bardziej drażniący. Jeśli jednak potrafi zaskakiwać, to poszperaj na foru, gdyż wielokrotnie wspominanu tu o jakimś programie komputerowym, zdolnym takie pikksele na stałe rozruszać. Mam spore wątpliwości co do takich przepisów, ale spróbować nie zaszkodzi. Moim zdaniem można spróbować wyświetlić na dłuższy czas białą planszę. Możliwe, że wówczas wszystko wróci do normy.

ArtS :)
 

Nordell

New member
domagarow napisał:
Czołem Koledzy
po przeczytaniu ok 20 stron z tego topicu jestem juz zdecydowany za zakup 42py85.
proszę Was tylko o jedną informację:
czy z tym srebrnym elementem na dole będzie można zawiesic telewizor na wieszaku?
pytam , bo zostal mi wlasnie wieszak po poprzedniej plazmie i chcialbym go wykorzystac...da rade??
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
pawel

Nie wiem co mają głośniki do wieszaka ? Bardziej powinien cię interesować rozstaw otworów do których montujesz wieszak. Moja plazma już wisi na ścianie i nie sprawdziłem rozstawu a nie chce jej już zdejmować. Ale pamiętam, że na forum był już podawany rozstaw otworów.
 

yogibabo

New member
ArtS - program, o którym wspomniałeś mam i go użytkuję, natomiast nie wiedziałem, że białe tło może pobudzic do życia piksel. Spróbuję.
Najważniejsze jest chyba to, że w trakcie normalnego oglądania nie widać wadliwych pikseli i że nie swiecą stale na wszystkich kolorach, a w szczególnosci na ciemnym tle (czarnym).
PS. znajomy kupił tydzień temu 42PV80 i po dokładnych oględzinach też znalazł jeden "świecący inaczej" :p
 

GOLUMN

Member
Pz85 Czy Py85

Kochani pomóżcie.Jaki lepiej wybrać 42pz85 czy 42py85.Może to głupie pytanie ale ja się na tym nie znam.Wyczytałem że jest jakaś różnica w tunerach.Jedne odtworzą mpeg4 drugie mpeg2.Wytłumaczcie mi o co chodzi.Mam analogową kablówkę multimedia i zwykłą antenę.Czy wszystko będzie działało ok na obu modelach.Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.:niewiem:
 

Renet

New member
szukanie martwych pikseli

Mam TH-42PY85 od jakiegoś miesiąca i doputy nie rzuca mi się w oczy jakiś zablokowany piksel to go na siłę nie szukam. Po co mam się wkurzać, że coś z moim super telewizorkiem jest nie tak. TV oglądam z odległości 2,5 - 3,00 m.
 

leszcz

New member
GOLUMN napisał:
Kochani pomóżcie.Jaki lepiej wybrać 42pz85 czy 42py85.Może to głupie pytanie ale ja się na tym nie znam.Wyczytałem że jest jakaś różnica w tunerach.Jedne odtworzą mpeg4 drugie mpeg2.Wytłumaczcie mi o co chodzi.Mam analogową kablówkę multimedia i zwykłą antenę.Czy wszystko będzie działało ok na obu modelach.Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.:niewiem:

42pz rózni się od 42py wbudowanym tunerem cyfrowej TV ...ale kodowanej w mpeg2 ........ a w polsce standardem ma byc mpeg4 wiec po co Ci to :hmm: :hmm:

kablówka i zwykła antena będzie śmigac na 42py

pozdro
 

sfinks_23

New member
Podłączenie TV do tunera

Witam,

mój PY85 już w drodze i zacząłem się zastanawiać nad podłączeniem go do tunera cyfrowego (mam tuner Kaon K 220) o jakimś złaczu cyfrowym na tym tunerze to mogę chyba zapmnieć. Przynajmniej takiego nie zauważyłem. Czy najrozsądniej podłączyć przez SCAR? Podobno jak kabel nie jest zbyt długi i sygnał dobry to obraz jest dobry.

Widzaiłem też kable SCAR--RCA ale złącze SRACRowe musi obsługiwać sygnał Component Video (YUV, YPbPr). Jak sprawdzić czy taki port to obsługuje? Czy efekt będzie lepszy niź podłaczenie na "zwykłym" SCART
 

uszy

New member
TH-42PY85 + n

Witam ponownie.
Jeśli ktoś śledzi ten wątek regularnie, wie, że jakiś czas temu miałem poważne wątpliwości na temat: "kupować serię PY Panasonica czy też nie". Popełniłem nawet kilka postów w tym wątku, w których wylałem swoje wątpliwości.

Po wielu analizach, rozważaniach, całych miesiącach zastanawiania się nad wydaniem niemałej przecież kwoty pieniędzy - w końcu przybył. Zakupiony w sklepie internetowym (na stanie, o dziwo, bo olimpiada tuż tuż, był na bieżąco), oczekiwany przez wiele dni na samą dostawę (nie wiem, jakim cudem firma kurierska OPEK utrzymuje się jeszcze na rynku - aż dziw bierze, że konkurencja w naturalny sposób nie wyeliminowała tak beznadziejnej firmy).

Ale nie chciałem o tym...

Otóż mam kłopot, który polega na tym, że nie nie mogę podłączyć tunera telewizji n przez HDMI do wzmacniacza AV i z niego podłączyć się do telewizora. Oczywiście mogę to zrobić fizycznie, jednakże, kiedy uruchomię wszystko, na ekranie telewizora na ułamek sekundy pokazuje mi się właściwy obraz oglądanego kanału telewizyjnego, a zaraz później niebieska ramka z tunera n-ki z informacją, że telewizor nie jest przystosowany do odbioru czegoś tam, nie jest wyposażony w standard DSCP czy coś w ten deseń... Pełnej treści komunikatu nawet nie przytoczę, bo napis pojawia się również na niewielki ułamek sekundy i zaraz potem znika. Dźwięku nie słychać w ogóle.

Zastanawiam się, co jest grane... Mam przecież najnowszej klasy telewizor, najnowszej klasy wzmacniacz (Yamaha RX-V3800) z interfejsami HDMI w wersji 1.3, najnowszej klasy tuner telewizji satelitarnej, bardzo dobre kable... I co, wydałem kilkadziesiąt tysięcy złotych na cały sprzęt po to, by nie móc oglądać telewizji?
Dodam tylko, że, kiedy podłączyłem na chwilę wyjście n-ki bezpośrednio do telewizora, obraz uzyskałem, jednakże dźwięku nie było nadal.
Czy ktoś może mi poradzić, co zrobić, by całość podłączyć w konfiguracji: tuner n -> wzmacniacz -> telewizor (wszystko po HDMI), by móc oglądać telewizję i napawać się dzwiękiem powiązanym z obrazem?
 
Ostatnia edycja:

panjacek

New member
Być może Twój wzmacniacz nie obsługuje protokółu HDCP. Jest to zabezpieczenie przed "wydostaniem" się sygnału na zewnątrz w celu nielegalnego zapisu.
Aby mieć dźwięk po HDMI, trzeba zmienić ustawiena w tunerze n. Było to na tym forum opisane, albo zajrzyj do instrukcji.
 

jedrek_125

New member
Niemozliwe aby tak bylo , mysle ze pies jest pogrzebany w ustawieniach , tym bardziej ,ze nie masz dzwieku po podlaczeniu tunera bezp do tv .
masz znakomity wzmacniacz sam chce go kupic , wiec informuj jak ci poszlo :)

Ps w takich przypadkach ,,dogłebna analiza instrukcji z reguly pomaga :), w pierwszej kolejnosci amplitunera Yamahy :)
Mam pytanie dodatkowe , w jaki zestaw kolumn sie zaopatrzyłeś ?
 
Ostatnia edycja:

uszy

New member
Jedrek_125, nie omieszkam się podzielić doświadczeniami.
Wzmacniacz, przyznaję, jest niesamowity.

No cóż innego mogłem wybrać? :)
B&W 683 + 685 + HTM 61 + ASW 610. Brzmi naprawdę zacnie. Przy okazji - długo słuchałem różnych zestawień. Wiedziałem, że chcę na pewno ten zestaw kolumn. Do nich dobierałem wzmacniacz i odtwarzacz. Dla moich uszu, Yamaha brzmiała najpiękniej. Słuchałem jeszcze m. in. Marantza serii 7000, którego, jak dla mnie, nie dało się po prostu słuchać, oraz Denona - przy czym jednego z niższych modeli.

Ps.
Może ktoś polecić uchwyt, przy pomocy którego powieszę swój nowy zakup na ścianie? Oryginalny kosztuje ok. 1000 PLN. Trochę drogo. Z kolei nie chcę wtopić, kupując jakiś tańszy uniwersalny.
Najchętniej taki, który można kupić w Media lub ElectroWorld. Przynajmniej chwilowo, szkoda mi nerwów i czasu na zakupy przez Internet. Mocno się sparzyłem przy kupowaniu telewizora i czekaniu tydzień na dostawę i wydzwanianiu kilka razy dziennie do firmy kurierskiej.
 
Ostatnia edycja:

Nordell

New member
uszy napisał:
Czy ktoś może mi poradzić, co zrobić, by całość podłączyć w konfiguracji: tuner n -> wzmacniacz -> telewizor (wszystko po HDMI), by móc oglądać telewizję i napawać się dzwiękiem powiązanym z obrazem?

Z tego co piszesz to wygląda na to że masz już problem na wyjściu z nboxa. Jak wrócę z pracy to zobaczę co tam jest ustawione. W tej chwili nei pamiętam co zmieniłem ale też miałem przez jakis czas tylko obraz po HDMI.


uszy napisał:
Ps.
Może ktoś polecić uchwyt, przy pomocy którego powieszę swój nowy zakup na ścianie? Oryginalny kosztuje ok. 1000 PLN. Trochę drogo. Z kolei nie chcę wtopić, kupując jakiś tańszy uniwersalny.
Najchętniej taki, który można kupić w Media lub ElectroWorld. Przynajmniej chwilowo, szkoda mi nerwów i czasu na zakupy przez Internet. Mocno się sparzyłem przy kupowaniu telewizora i czekaniu tydzień na dostawę i wydzwanianiu kilka razy dziennie do firmy kurierskiej.
Ja kupiłem Vivanco WMS1000pls - cienki profil (tylko 45 mm), do 100kg.

W Media zapłaciłem 199 PLN.
 
Ostatnia edycja:

leszcz

New member
uszy napisał:
Czy ktoś może mi poradzić, co zrobić, by całość podłączyć w konfiguracji: tuner n -> wzmacniacz -> telewizor (wszystko po HDMI), by móc oglądać telewizję i napawać się dzwiękiem powiązanym z obrazem?

w ustawieniach n-boxa zmień ustawienia dzwięku na inny niz ten ktory TY masz ... a masz chyba Dolby Digital ..... tez tak miałem .... zmiana ustawien zaowocowała pojawieniem się dzwieku na TV.

zresztą mogłes zadzwonić do pomocy technicznej n-tv i tez by tak Ci powiedzieli :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 

uszy

New member
jedrek_125 napisał:
Taak , głosniki faktycznie niezłe ,:) zastanawia mnie jedynie dlaczego ten centralny taki drogi ?:)
No cóż... Kewlarowa membrana w głośniku niskotonowym, kewlarowa membrana w głośniku średniotonowym z opatentowaną przez Bowersa technologią FST, aluminiowy tweeter zrobiony w technologii rodem z Nautillus-a (od lat referencyjne kolumny głośnikowe tej samej firmy, do których konkurenca pragnie się zbliżyć), ekranowanie magnetyczne, żeby głośnik nie zakłócał obrazu znajdującego się najczęściej nieopodal telewizora, ciężki jak sam skurczybyk :)
Takie patenty muszą kosztować :)
 

uszy

New member
Udało się w końcu przesłać obraz w konfiguracji sprzętu:
tuner n -> wmacniacz AV -> PY85 przez HDMI oraz dźwięk przez zewnętrzne kolumny podłączone do wzmacniacza.

Jednakże w ww. konfiguracji sprzęt działa wyłącznie wówczas, kiedy włączy się wszystkie elementy w określonej kolejności: telewizor, wzmacniacz, tuner n.
W innym przypadku na ekranie telewizora wyświetla się na zmianę na ułamek sekundy informacja o tym, że telewizor nie zapewnia ochrony praw autorskich (HDCP), następnie przełącza się znowu na ułamek sekundy i wyświetla właściwy obraz nadawanej stacji, by wyświetlić po chwili standardowy "śnieg". Ten obrazek ukazuje się widzowi najdłużej, bo trwa ok. 2 - 3 sekundy. Z kolei na infolinię n nie sposób się dodzwonić. Próbowałem całe popołudnie po przyjściu z pracy.

Słyszał ktoś z Forumowiczów o podobnych problemach? Macie jakieś doświadczenia z tunerem? Przeglądnąłem wszystkie opcje tunera i nie zauważyłem jakichś specyficznych ustawień, które można by zmienić, by pozbyć się tej cechy tunera.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja mam Dali Concept 6 w komplecie z 1, Center oraz Subem. Przedłużyłem właśnie gwarancję na 5 lat. Te kolumienki są moim zdaniem wymarzone w tej klasie cenowej. Pomimo generalnie dość łagodnego brzmienia, potrafią wyrzucić z butów przy dobrze udźwiękowionym filmie. Oglądałem ostatnio Życie, którego nie było (The Forgotten). Film dość leniwy w akcji, ale jest kilka scen ingerencji obcych i naprawdę można wyskoczyć z butów. :)

ArtS :)
 
Do góry