Panasonic PY85

maciek2x2

New member
Ja dzis ogladalem epoke lodowcowa ze skopiowanego dvd i wlasnie na jasnym tle (szczegolnie jasny szary) widzialem takie pasy. Ogolnie obraz z tego filmu wyswietlony na 42PZ85 upscalowany do 1080p robi olbrzymie wrazenie !
 

savior

New member
a ja mam do Was jeszcze jedno pytanie:
pozyczyłem od kumpla film Next i wyswietla mi tak ze na górze i na dole mam czarne pasy a jak wół napisane ze film 16/9
Czy coś mam źle ustwione ??
 

Pasibrzuch

New member
Powiedzcie mi spece czy green ghosting w tycm modelu plazmy to normalka ( sporo filmow na youtube) czy wina poszczegolnych egz. ? A moze to norma na plazmach ? Skad to sie wogole bierze ?
 

cygan

Member
Foxxx24 napisał:
Mnie również przekonało do modelu PY85 między innymi FULL-HD( ja osobiście widzę różnicę na korzyśc FULL-HD przy odległości 3,5m ok. ) bo nawet jeśli czerń jest nieco gorsza (a i to nie zawsze moim zdaniem) w stosunku do Pioneer'a to napewno nie ma takiej różnicy która byłaby warta dopłacenia takiej różnicy jaka jest już przy Pionku z matrycą XGA,a nie mówiąc już o modelu FULL-HD.
Nie bez kozery Pioneer ma przestac produkowac duże plazmy i kooperowac z Panasonic'iem w kwestii matryc:)

Nie pisz takich banialuków, chyba, że oglądasz przez lornetkę teatralną...albo masz wadę wzroku - dalekowidz? Chodzi mi o różnice rozdzielczości.
 

ANDGAJ

New member
To ma swoją nazwę.....siła sugestii.
Jeżeli zobaczysz różnicę w wielkości piksela z 1 metra to również zobaczysz ją z 1 kilometra.
:)

A jeszcze jedno, czarne pasy góra/dół przy formacie 2,35:1 można przecież "wyzoomować" .Przynajmniej ja tak robię :) .
 
Ostatnia edycja:

dany

New member
Info dla tych którzy maja plazme 42PV60 lub podobną tej generacji a myslą o przejsciu na PY85: Dzisiaj zakupiłem do firmy 46PY85, no i poza tym ze ekran większy, ale to wiadomo, to:
- fajny tryb Intelligent Frame Creation, warto
- duzo szybsze dopasowanie obrazu w trybie auto, szczególnie z zewnętrznego źródła, widac to szczególnie na reklamach, każda jest inaczej nagrana a TV bardzo szybko reaguje z dopasowaniem
- mam kblówkę cyfrową z Vectry, różne żródła podają ze obraz ze źródła
SD będzie gorzej wyglądał na FullHD niż na HDReady, nieprawda, tu jest równie dobrze
- ze słabym sygnałem antenowym Tv bardzo dobrze sobie radzi, zreszta PV60 też, z 3m nie widac słabości przekazu
- bardzo fajne są 2 tryby przełączania programów w trybue TV, jeden natychmiastowy, drugi wymagający potwierdzenia, ale za to szybciej przełącza
- dużo bardziej czytelne OSD, kilka funkcji jak zmiana wejscia, aspect, wybiera się z czytelnego menu kontekstowego a nie kombinuje kolorowymi klawiszami, zresztą poszczególne wejscia można sobie ponazywać, a nieużywane wyłaczyć aby nie pokazywały się w menu
- rozwiązanie z podłaczaniem urządzeń z boku dużo lepsze niż od przodu
- lepszy dzwięk, 2 tryby surround, jeśli ktoś (tak jak ja) sporadycznie włącza kino do oglądania TV, z pewnością to doceni

Nie mogę się tylko przyzwyczaić do tej połyskliwej ramki, szczególnie że gdy się patrzy na nią z boku światło odbija się nierówno przez co powierzchnia wydaje się być pofalowana.

Świetnie komponuje się z kinem PT860, które mile mnie zaskoczyło obsługą iPhone (ładowanie, odtwarza muzykę i filmy, nie chce odtwarzać zdjęc), a niemile że nie radzi sobie z małym dyskiem przenośnym USB, ale 855 które mam w domu nie ma wogóle USB więc spoko
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
cygan napisał:
Nie pisz takich banialuków, chyba, że oglądasz przez lornetkę teatralną...albo masz wadę wzroku - dalekowidz? Chodzi mi o różnice rozdzielczości.


Nie piszę żadnych banialuków,ale stwierdzam fakt,który sam zaobserwowałem a wzrok mam bardzo dobry bo już nie raz miałem okazje go zbadac z różnych powodów więc jak Ci sie coś nie podoba to nie czytaj:)

Właśnie różnica rozdzielczości między FULL-HD a HD Ready sprawia,że zwłaszcza kontury zarówno postaci jak i przedmiotów są widocznie dokładniejsze więc może Ty sobie wzrok sprawdz skoro tak mówisz:)
 

goostaff66

New member
Patrycjusz: wymiary ekranu 46' bez ramki: 102,2 x 57,5 mm

Do maciek2x2: to dziwne, że nie masz w 42PZ funkcji 3D-COMB, bo instrukcja do 42 i 46 jest ta sama a ja 3D-COMB mam... :/
Co do białych pasów: nic takiego nie stwierdziłem (SAT, DVD, Divx, XBOX). Nawet przy bardzo jasnym tle nic takiego nie widać (przynajmniej z 2 - 3,5m). Bliżej nie sprawdzałem.

Dla zainteresowanych: bardzo ładny obraz z kamery (NV-GS320), ale myślę, że to po części zasługa skalowania.

aha, i potwierdzam kurz... MASAKRA!!! Już nie nadążam ścierać :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ANDGAJ

New member
W instrukcji 46-42PZ85 też jest funkcja 3D-COMB

jedrek_125 napisał:
Pytanie tylko po co ?? :)

Dobre pytanie.
Znajomy zadał mi podobne oglądając 4:3 na 16:9 bez przeformatowania.
Tak nadają.Tak ma być.Howgh.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
ANDGAJ napisał:
Dobre pytanie.
Znajomy zadał mi podobne oglądając 4:3 na 16:9 bez przeformatowania.
Tak nadają.Tak ma być.Howgh.
Tu akurat oglądałbym z pasami po bokach lub w opcji zoom. Podobnie, jak w przypadku pasów w trybie 2.35:1. Jest to kwestia gustu.

ArtS :)
 

ANDGAJ

New member
Oglądałbyś czy oglądasz?
Kwestią gustu jest to, czy obudowa podoba się srebrna/czarna/jakaś tam...czerwona.
Z pinć lat jak mam TV CRT 36" 16:9.
Musi być 4:3 obowiązkowo przeformatowane zoomem czy "smartem".Howgh.
Nie jest to kwestia gustu ale ....
Pięcioletnie oglądanie TV z pasami po bokach zaowocuje.I nie pomoże nawet wysoka jakość luminoforu w Soniakach.To raz. (Plazm ogólnie to też dotyczy)
A dwa to mogłem wtedy kupić 29" 4:3 ale dla większej przyjemności oglądactwa wybrałem 16:9.
No i trzy, to jeszcze nie podobałoby mi się podczas oglądania tyle martwych pikseli ;)
Faktem jest, że do dzisiaj nie wszystkie TV te operacje do 16:9 robią ładnie.
Jedne lepiej, drugie gorzej.Z drugiej strony teraz w dobie HDTV to kryterim traci na wadze.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja nie akceptuję zniakształcania proporcji obrazu. Howgh :). Zapominasz, że większość obecnych plazm oferuje szare paski po bokach dla trybu 4:3. Można go też powiększyć kosztem ucięcia czubków głów. O to mi właśnie chodziło. Dalszą konsekwencją jest oczywiście oglądanie obrazu 2,35:1 w powiększeniu na 16:9 (bez pasów). Tryb przypuszczający zastosowałem dlatego, że nie mam jeszcze plazmy. U koleżanki oglądam wyłącznie filmy z DVD. I jedyny film 4:3 oglądałem w trybie Letterbox (Zoom).

Winneotu i Old Shatterhand pozdrawiają. Howgh :)

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
ArtS007 napisał:
Może po to, abyś pytał, Jędrek. Ja też tak robię.

ArtS :)



Ale o co ? nie bardzo rozumiem ? Powiedziałem ,że ,,po co,, w trybie dopelniajacym a nie pytajacym :) sprawa tego jak ogladac jest czysto indywidualna i wszelkie dywagowanie na temat jak ogladać nie ma sensu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
jedrek_125 napisał:
Pytanie tylko po co ?? :)
Chyba sam sobie zaprzeczasz. To stwierdzenie oznacza, że nie widzisz sensu powiększania obrazu 2,35:1 do 16:9. Dopiero teraz piszesz o tym, co jest oczywiste: czyli wolności wyboru. :)

ArtS :)
 
Do góry