Panasonic PY85

ANDGAJ

New member
Trudne pytanie :)
Z praktyki wiem, że jeżeli w kartonie jest x wiatraków tego samego producenta to są takie co pracują ciszej,są takie co głośniej.Fakt, że nie montowane w Tv ale nie sądzę aby w montowni Panasa było inaczej.

A z teorii to 46" może "świecić lepiej" -kapkę większy piksel to i kapkę więcej gazu.Ale to moja teoria :) bo może tylko mnie się wydaje, że dlatego nie robi się małych plazm.
 

adamys2

New member
Th-46py85

Witam,
dołączam sie do pytania "MAdama",byłem 100% zdecydowany na zakup tego TV (nawet już go zamówiłem) ale to co wcześniej wyczytałem o owych szumach poprostu mnie przeraziło.... Proszę innych użytkowników o klka słów na ten temat.
 

maciek2x2

New member
W moim 42PZ85 szumu nie slychac wogole. Dopiero jak sie przylozy glowe z tylu tv to cos tam jest slyszalne. Mysle ze w 46pz85 zastosowano te same wiatraki wiec powinno byc wszystko ok. Pozdrawiam
 

ANDGAJ

New member
To może dalej z praktyki :)
Kiedyś sprowadziłem superb wzmacniacz audio.Kupa kasy.Dźwięk w kolumnach i owszem ale bzyczenie urządzenia doprowadzało do szału.
Wymontowałem trafo i hyc go do gara z gotującym woskiem-zasilanie-obciązenie i tak 15min.Do dzisiaj jest cacy.
Z przetwornicami WN tak się nie da.Ale mogą być źle zmontowane.Może da się poprawić.
Bzyczeć, piszczeć nic nie powinno.To nie Rubin.
Co do wiatraków, to pewnie ponad połowa Forum, jeżeli nie całe, ma doświadczenia w ich wyciszaniu.
Jasne, że nie kupuje się TV HDTV po to, aby zaraz przy nim majstrować.
Ale jak ktoś nie ma wyboru :)
 

Romanoff

New member
xhiavy napisał:
Czy orientujecie sie, gdzie w Wawie mozna porownac stojace obok siebie/blisko siebie PY85 do PV80?
JA porównywałem w Saysonicu na Świętojerskiej.

Ostrość i płynność zdecydowanie na korzyść PY85.

Sygnał 1080i.

P.S. Plazmy 42" HD Ready mają większe przerwy między pikselami przez co obraz niekiedy może się wydawać bardziej ostry, a w rzeczywistości jest po prostu postrzępiony.
Tutaj jest przewaga Full HD, ekran w plaźmie jest "szczelniej" wypełniony pikselami.Przez to obraz może sprawiać wrażenie gładszego.

Co do wiatraków - z odległości 1m nic nie słychać,nawet wśród nocnej ciszy.

Pozdro
 

maciek2x2

New member
Mam kolejne pytanie do posiadaczy PZ/PY 85. Czy przy wylaczonej opcji IFC obraz tak jakby troche Wam drzy (migotanie)? Po jej wlaczeniu migotanie ustaje. 100HZ double scan mialo zapobiec migotaniu ale chyba bez IFC sobie troche nie radzi
 
Ostatnia edycja:

sirragh

New member
Dziś dostałem swojego PY85. Muszę przyznać, że żadnych wiatraczków nie słychać.
Jak jest z tym menu serwisowym?
 

maciek2x2

New member
Wlasnie wyczytalem ze plazmy nie mozna przenosic poziomo. Grozi to uszkodzeniem panelu ! Jak to na prawde z tym jest? Musze przewiezc TV ponad 1500km w pozycji poziomej. Czy duzo ryzykuje?

Przeczytalem rowniez w jakims dokumencie pdf samsunga ze jego plazmy mzna wieszac pionowo, poziomo i ukosnie. Czy to samo dotyczy Panasonica?

Ps
i co z tym migotaniem przy wylaczonej funkcji Intelligent frame creation? Czy tylko ja to zauwazylem ze obraz bez niej lekko migocze?
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
Odpowiedz dla Macka

Coz , sam przyznasz , ze podczas tak dlugiej podrozy poze sie wyarzyc sytuacja typu nagly wstrzas , ,dziura na jezdni , itp, itd , i nie rudno soie wtedy wyobrazic ze tak duza plaska powierzchnia bedzie narazona na jakies naprezenia , chcesz ryzykowac ? :)
Sytuacja o ktorej piszesz dot. samsunga jest wydarzeniem statycznym powiesisz i wisi nie jest narazony na wstrzasy .

Co do funkcji IFC , ten problem byl juz poruszany wczesniej na tym forum , poczytaj , :) moge tylko [owiedziec ze wszyscy ktorzy testowali tę funkcje zgodnie orzekli ze dziala poprawnie tylko dla sygnalu cyfrowego HD . W przypadku sygnal;u sd polepsza obraz ale skutkuje to wlasnie tymi skokami w trakcie sledzienia dynamicznego ruchu np. pilki :)
tak wiec na codzien wylacz , a jak masz w planie film lub program full HD , włącz :) bedziesz milo zaskoczony :)
Pozdro
 

aevash

New member
witam,
moich wrażeń z 46PZ85 ciag dalszy:
wczoraj doposazyłem sie w tuner HD C+( Philips bez dysku) i niestety mam z nim spore problemy (wiesza sie, obraz bez dzwieku, trzeba go wyłaczyc i właczyc by było ok)...
Pytanie czy ma ktos podobne doswiadczenie z tym tunerem?
Natomiast obraz HD - bez zarzutu pełen wypas, az nie che sie juz potem ogladac SD;-)
Niestety mam wraznie ze IFC dziala z HD jeszcze gorzej niz SD - ogladałem mecz i na zablizeniu skakała cala postac pilkarza.Zastanawiam sie na ile jest w tym winy tego dennego tunera C+ czy moze kabla HDMI ( przyznaje ze kupielm taki za 40PLN w MM).
Co do bzyczenia to mam pytanie/prosbe do Macka2x2 - czy mogłbys sprawdzic w nocy kiedy jest cicho przy jakis jasnych scenach czy faktycznie u Ciebie nic nie słychac?, bo jesli tak jest to musze miec wadliwy egzemplarz:-(
Tak jak mówlem poziom hałasu wiatraczków jest akceptowalny - trzeba zwrócic uwage na to ze one nie zawsze pracuja.
pozdro
 

jedrek_125

New member
Dot. tunera C+

Już pare osob wypowiadało się na temat wadliwego dzialania tych tunerow ,
dziwie ci sie ze w to ,,wszedłeś ,, ale moze być tak , ze pies jest pogrzebany w ustawieniach , bo na ten temat tez bylo duzo uwag.
Plazma powinna chodzic ,,bezglosnie ,, jesli slyszysz wiatraki to nie jest normalny objaw , powinna byc cisza jak ,,makiem zasial ,, :)
Problemy z dzwiekiem na kanałach HD miała rowniez N-ka , nie wiem czy juz usuneli ten problem , podobno byla to kwestia oprogramowania .
Być może z C+ jest podobnie , powinienes pogrzebac w forach uzytkownikow C+ :)
 

Romanoff

New member
Nie do końca się zgodze z powyższą wypowiedzią.

System IFC poprawia płynność obrazu przy każdym sygnale, a im lepszy sygnał tym lepsze efekty jego działania.Po prostu.

Problematyczne mogą być rzeczywiście mecze piłkarskie, można zauważyć wady tego systemu(znikająca/przeskakująca piłka w niektórych momentach - zdarza się to głównie gdy piłka leci z publicznością w tle,lecz nie zawsze!), ale np już przy filmach DVD jest znakomicie, zarówno po componencie,scarcie, nie mówiąc o odtwarzaczu DVD ze skalerem do 1080p.Obraz z X360 w 1080p również wyśmienity i funkcja IFC bardzo się przydaje przy graniu.
Co istotne funkcja IFC nie wprowadza wielu artefaktów do obrazu, bije pod tym względem zarówno Philipsy,Samsungi jak i wiele innych tv z kompensacją ruchu.
Podejrzewam ,że gdyby Panasonic zastosował ten system w którymś z modeli z matryca 1024x768 to efekty jego działania byłyby jeszcze lepsze(mniej pikseli do skalowania-niższa rozdzielczość matrycy).

Pozdro
 

ANDGAJ

New member
Z tym "makiem" to nie przesadzaj ( lub nie "zasiewaj" ) :)

W instrukcji stoi jak....
"Słychać brzęczenie-dźwięk pochodzi z wentylatora chłodzącego.(Nie oznacza on nieprawidłowego działania)"

Też mi sie to nie podoba za bardzo.
Jak widać walka z wiatrakami dopiero w XXI w. nabrała sensu. :)
 

jedrek_125

New member
wiatraki

:) Dla mnie istotną sprawą byłoby czy jest to brzęczenie , czy ,,prawie,, niezauważalny szum , oba słowa zawieraja w sobie inne charakterystyki dzwięku . Wg. mnie jesli ,,szum,, i to leciutki , słysze dopiero po włozeniu głowy za TV , to musze uznac ,że cisza jest jak ,,makiem zasiał,, :)
Dlatego wszelkie ,,odstepstwa od tej ,,normy,, uznałbym juz w tej chwili za ,,uciązliwe ,,:)
Ale wrazl;iwość słuchowa jest u każdego inna , i rozumiem , że kazdy bedzie rozstrzygał ten problem ,,po swojemu,, :)
 

ANDGAJ

New member
aevash
Możesz tuner zareklamować.A jeszcze lepiej zrezygnować z tunera Cyfry+.
Mój Mediasat (Pioneer ) padł niedawno po kilku latach pracy.
Teraz mam pożyczonego Golden Interstara GI 890 HD.Używany narazie do SD ale co mnie zaskoczyło obraz lepszy niż w Pionku.I oczywiście jeszcze żadnej zwiechy ( 2 m-ce).

A możesz wspomnieć z jakiej odległości oglądasz swoje 46"? Jak wygląda przy tym SD np. z Cyfry lub DVD i czy przez component z Philipsa jest lepiej czy HDMI?- oczywiście cały czas chodzi mi o sygnał SD.
 

jedrek_125

New member
odp. romanof

Nie do końca się zgodze z powyższą wypowiedzią.

System IFC poprawia płynność obrazu przy każdym sygnale, a im lepszy sygnał tym lepsze efekty jego działania.Po prostu.
---------------------------------------------------------
No a o czym
ja napisalem , :) ze najbardziej sprawdza sie przy przekazach HD
wiec skoro juz piszesz ,ze i tu cytat-
,,moga byc problemy tu i tam ,, to jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest właczac tę funkcje wyłącznie tam gdzie efekt jest oczekiwany przez nas , czyli poprawa obrazu :)
 

aevash

New member
jedrek_125 zapewniam Ciebie ze przy pracujacych 5 wiatrakch ciszy jak makiem zasial nie bedziesz mial nigdy, podkreslam jednak ze zeby je usłyszec trzeba sie zblizyc do TV na <1m. Mnie niepokoja "brzeczenia" które słychac tylko w nocy przy cichych scenach, odgłosy te nasilaja sie przy wiekszym poborze pradu ( przy jasnych scenach) i pochodza prawdobopdonie z transformatora.
Rromanoff - masz racje przy HD powinno byc super, ale wczoraj w czasie meczu w HD zauwazylem ze pilka skacze nie tylko na tle publiki lecz takze na tle trawy co nie mialo miejsca w przypadku SD.
Byc moze jest to wina tunera lub jego ustawien (mam taka nadzieje).
Obraz ogladam z odległosci od 3 do 5 m, co do DVD nie mam jeszce doswiadczen (dopiero wczoraj wjechalo DVD z upscalingiem do 1080p).
Dzis zamierzam porównac kanały SD puszczone nowym tunerem po HDMI/SCART i starego Philipsa DSX6010 po SCART bo odnosze wrazenie ze po starym było znacznie lepiej.

pozdro
 

chromus

New member
Ratunku !!!

Jutro mam odebrać 46PY85, ale nie wiem czy mi wejdzie do samochodu. Czy mógłby ktoś podać mi wymiary pudła. Proszę.....:confused:
 

maciek2x2

New member
Ja ledwo zmiescilem pudlo od 42PZ85 do swojego auta a dodam ze nie nalezy ono do najmniejszych. Jesli masz sedana to wydaje mi sie ze mozesz zapomniec o wlozeniu pudla 46
 
Do góry