Panasonic PY85

Foxxx24

New member
Ile złączy HDMI w modelu panasonic TH-42PY85

Czyli mam rozumieć,iż to trzecie złącze jest po stronie prawej skoro po lewej jest slot SD oraz sterowanie?Czy ewentualnie po lewej ale nad przyciskami sterującymi?Pytam gdyż nie widać go na zdjęciach,a chce mieć pewność;) gdyż dla mnie z tego co widzę ten tv jest idealnie tym czego szukałem i powinien bez problemu pobić konkurencję przy tych parametrach.
 

Filipek2821

New member
Już zbierałem się do zakupu 37PV80, a tu patrze nowy temat z modelami PY85 i mało tego w temacie jest model 37":grin: Tylko jakoś ciężko znaleść mi cokolwiek na temat 37" w necie.

Moje pytanie: Czy wogóle jest taka wielkość, czy to tylko pomyłka i mogę spokojnie kupować PV80??? :hmm:
 

malmak

New member
Link do instrukcji Amerykańskiej wersji TH42PZ85

http://service.us.panasonic.com/OPERMANPDF/TH42PZ85U.PDF

Niestety wersji E lub P nie znalazłem. Ale może ktoś ma i się podzieli ?
Amerykański model pożera 1.5x więcej prądu, Nie na we. Euro ( to oczywiste)

Ma możliwość sterowania zoom'em,
Sygnał PC wyświetla w rozdzielczościach:VGA, SVGA, XGA, WXGA, SXGA.
The maximum resolution: 1,280 × 1,024



Czy wersja u nas sprzedawana ma takie bajery ?

 
Ostatnia edycja:

Filipek2821

New member
no własnie dlatego pytam, bo też byłem w 99% przekonany, że full HD to tylko od 42", ale temat mnie troche zmylił i chce się upewnić, bo 37" Full HD byłby dla mnie ogromnym (czyt. miłym) zaskoczeniem:grin:
 

sebekz

New member
Kiki, tak naprawdę to bardzo przydałoby się bezpośrednie porównanie jakości SD dla nowych telewizorów Panasonica. Ja byłem już prawie zdecydowany na PV80, szczególnie po wielu postach różnych forumowiczów, z których wynikało jedno "bez sensu dopłacać do Full HD, i tak nie zobaczysz różnicy przy 2-3m odległości od ekranu), a tutaj okazuje się, że PY85 ma dużo dodatkowych funkcji, które bezpośrednio wpływają na jakość sygnału SD! :hmm:

Stąd mój postulat, by oprócz tego, co było w teście (PV8 kontra PY85), zestawić jeszcze tryby SD PY85 i PV80. Interesuje mnie też, jak wypada PV80 kontra PY80... ale tutaj chyba możliwości testu jeszcze nie ma, bo i TV oficjalnie nie wypuszczony.

HD fajnie, ale i tak dla dużej ilości kupujących, większość eksploatacji to będzie SD - a różnice w cenie są dość znaczne. Takie porównanie dałoby możliwość ocenienia, czy różnica 1500PLN między PV80 a PY85 jest sensowna.Tu http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23714 widać, że przynajmniej w teorii PY85 będzie od PV80 dużo lepsze w SD... a co na to praktyka?
 

Mabri

New member
Mam ndzieję, że seria PY800 będzie rozwinięciem PY85, tj. z lepszym torem fonii i ew. lepszą powłoką antyrefleksyjną.
Kiki - czy już coś wiadomo na temat linii PY800? Kiedy porównanie z PY85?
 

sebekz

New member
Tom0000 napisał:
Głośna praca plazmy poprzez pracę wiatraczka"

Jesli z 3 metrow slychac ten wiatrak przy chwilowym braku dzwieku w ogladanym materiale, to przeciez tan fakt ELIMINUJE chocby najlepszy obraz jaki ta plazma moze pokazac.
Odświeżam pytanie Toma0000. Czy ktoś może opisowo poinformować nas, co to znaczy "głośno" w przypadku tej plazmy? Swoją drogą załamujące jest to, jak producenci nie zwracają uwagę na takie "drobne szczegóły" jak głośność pracy, w szczególności, jeśli chodzi o wentylatory - przecież jest na rynku tyle cichych modeli...

Kupię PY85, będzie wył wiatraczkiem a mnie będzie korcić, by ten wiatraczek wymienić... bo przecież "to tylko parę śrubek". A gwarancja pójdzie papa. Ech... Bo nie sądzę, by serwis chciał wymienić wiatraczek na wskazany przeze mnie, i to jeszcze przy zachowaniu gwarancji...
 

sanchopan

Banned
Myślę, że wszystko to kwestia dogadania się z serwisem, kasy no i... i dobrych chęci (lub ich braku).
Swoją drogą - dziwne, że w bądź co bądź nienajtańszej plaźmie jakiś badziewnie głośny wiatrak...:hmm:
 

kavoo

New member
Mabri napisał:
Mam ndzieję, że seria PY800 będzie rozwinięciem PY85, tj. z lepszym torem fonii i ew. lepszą powłoką antyrefleksyjną.
Nie wiem nic o powloce antyrefleksyjnej, ale szczerze watpie, bo linia PY800 ma sie odznaczac ekskluzywnym designem "one sheet of glass" (czyli front bedzie jednolicie gladka tafla szkla). Poza tym ma miec certyfikat THX.
 

Foxxx24

New member
Panasonic TH-42PY85

Ja właśnie zamierzam kupic najnowszą plazmę FULL-HD Panasonica "tigerheart",ale w lipcu więc liczę,że nie dowiem się nic niepokojącego o żadnych poświatach czy czymś podobnym.Zapewne to tylko kwestia pojedyńczego modelu w końcu to seryjna produkcja;)Od zawsze mam sprzęty tej marki włącznie z nagrywarką DVD DMR-EH65 i nigdy NIC się z nimi nie działo;)
 

xxxxxx

New member
Opis w Audio Video

Czytałem opis serii nowych plazm w kwietniowym A-V.W sumie nie
wnosi nic nowego co by nie było na forum.Tylko może to że seria 800 ma mieć jeszcze lepszy obraz niż 85(poza dźwiękiem oczywiście) i gniazdo pamięci,lepszy dizajn.W sumie można poczytać ale żadnych nowości w artykule nie ma.
 

Glimmer Twins

New member
Jeżeli ktoś ma ten numer Audio Video niech zwróci uwagę na tabelkę podsumowującą. Zdaje się że podano tam iż jedynie model z serii 800 ma panel 10 bitowy. Przeglądałem to tylko "w locie" więc jeżeli ktoś ma ten numer to może mnie poprawić.
 

sanchopan

Banned
A ja dostałem dzisiaj taką odpowiedź z Panasonica:

Witamy!
Uprzejmie informujemy, że w drugiej połowie bieżącego miesiąca planujemy dystrybucje nowych modeli
(pytałem o 42py85, 46py85, 50py80). Pierwsze informacje pojawią się na naszej stronie internetowej.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska
 

Tom0000

New member
nexi napisał:
czy ktos moze polecic jakas recenzję PY85, byłem już prawie zdecydowany na PY70 ale teraz to juz chyba poczekam na nowszy model (pelna obsługa 24p tez jest wazna).

Pozdro NexI
Przy okazji , co spowodowalo je jestes zdecydowany na serie PY70 ? Przeciez brak czerni tej seri powoduje, ze jest to najgorsza plazma na rynku.

sebekz napisał:
Odświeżam pytanie
Trzeba poczekac az ktos sobie ten tv kupi.
Kiki nie rzuca slow na wiatr , wiec jesli napisal ze wiatrak jest glosny to musi to byc potezny problem tego tv. Mniejmy nadzieje, ze tylko tego jednego jedynego egzemlparza , ktorego testowal.
 
Ostatnia edycja:
Do góry