Panasonic PY85

Sansei6

Member
Bez reklam
Kurcze, pisałem w innym wątku jak mnie zaskoczył ten model PY 85p bo nigdzie o nim nie słyszałem, a tu nagle w sklepie... myslałem,ze gościu zciemnia a tu nie, szok, no i też mocno myślałem o Pioneerze 428XD a teraz sam nie wiem co wybrać, cena Panasa dla mnie bardzo przystępna, narazie nie wiem ile by Pionek 428XD kosztował - w "normalnym" sklepie nie internetowym.
Faktycznie Panas szaleje, najnowże modele wyglądają mocno, nie wiem czy jednak nie są lepsze od jednak zeszłorocznych modeli Pionka - 428 XD, no kurcze nie wiadomo co wybrać, jak by ktoś widział oba modele na słabym SD to byłbym wdzięczny za opinię jak wyglądają te modele w tym porównaniu, z góry dzięki ;)
 

brx

New member
No i cały mój misterny plan wziął w łeb... Już prawie stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem 4280xd a tu mi takie rzeczy piszecie.

@maniekk: pokazali Ci coś więcej w tym sklepie? Byłem tam na chwilkę dzisiaj, ale żeby umówić się na odsłuch i nawet nie spojrzałem na telewizory (patrz wyżej).

Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenia z PY85 i PS3?
 

Hartson

New member
Bez reklam
No ten telewizor Panasa robi wrażenie. Ciekawe czym odpowie konkurencja np. Pioneer ale jego nowe plazmy wjadą pewnie dopiero po wakacjach.
No i ciekawe jaka będzie cana tego Panasa ale 50".
 
pytanie o porwnanie

A ja mam następujące 3 pytania - jak w podanej skali przedstawialyby sie pioneery seria xd bez full-hd oraz seria lx-508d (z full hd) - ile mialyby punktów??. Kolejne pytanie czy do kalibracji telewizorów wchodzicie przez menu serwisowe i używacie sprzętu do kalibracji czy po prostu "bawicie sie" normalnie dostepnymi dla użytkownika opcjami ? Ostanie pytanie - kiedy możemy się spodziewać serii 800 i 850?

Pozdrawiam
 

malmak

New member
informacje o terminach premier nowych TV

Żródło:
http://markets.chron.com/chron?GUID=4245225&Page=MediaViewer&ChannelID=3197


Model Features Availability SRP*
TH-50PZ800 1080p resolution, one sheet Spring, 2008 TBD
of glass design; native
contrast ratio 30,000:1;
THX; 24p native reproduction;
Game Mode; SD Memory Card slot;
four HDMI connections;
PC-Input; VIERA Link

TH-46PZ800 1080p resolution, one sheet Spring, 2008 TBD
of glass design; native
contrast ratio 30,000:1; THX;
24p native reproduction; Game
Mode; SD Memory Card slot; four
HDMI connections; PC-Input;
VIERA Link

TH-42PZ800 1080p resolution, one sheet of Spring 2008 TBD
glass design; native contrast
ratio 30,000:1; THX; 24p native
reproduction; Game Mode; SD
Memory Card slot; four HDMI
connections; PC-Input; VIERA
Link

TH-50PZ85 1080p resolution; Native contrast Spring 2008 TBD
ratio 30,000:1; 24p native
reproduction; Game Mode; SD Memory
Card slot; three HDMI connections;
PC Input; VIERA Link

TH-46PZ85 1080p resolution; Native contrast Spring 2008 TBD
ratio 30,000:1; 24p native
reproduction; Game Mode; SD Memory
Card slot; three HDMI connections;
PC Input; VIERA Link

TH-42PZ85 1080p resolution; Native contrast Spring 2008 TBD
ratio 30,000:1; one sheet of glass
design; 24p native reproduction;
Game Mode; SD Memory Card slot;
three HDMI connections; PC Input;
VIERA Link

TH-50PZ80 1080p resolution; native contrast Spring 2008 TBD
ratio 20,000:1; Game Mode; SD Memory
Card slot; three HDMI connections:
VIERA Link

TH-46PZ80 1080p resolution; native contrast Spring, 2008 TBD
ratio 20,000:1; Game Mode; SD Memory
Card slot; three HDMI connections;
VIERA Link

TH-42PZ80 1080p resolution; native contrast Spring, 2008 TBD
ratio 20,000:1; Game Mode; SD Memory
Card slot; three HDMI connections;
VIERA Link

TH-50PX80 720p resolution; native contrast Spring, 2008 TBD
ratio 15,000:1; Game Mode; SD Memory
Card slot; three HDMI connections;
VIERA Link

TH-42PX80 720p resolution; native contrast Spring, 2008 TBD
ratio 15,000:1; Game Mode; SD Memory
Card slot; three HDMI connections;
VIERA Link

(1). Measured diagonally
(2). Digital Cinema Initiatives, LLC (DCI) was crated in March, 2002 and is a joint venture of Disney, Fox, Paramount, Sony Pictures Entertainment, Universal and Warner Bros. Studios. DCI's primary purpose is to establish and document voluntary specifications for an open architecture for digital cinema that ensures a uniform and high level of technical performance, reliability and quality control.
*Suggested retail price. All prices are in U.S. dollars.
Specifications are subject to change without notice.
Source: Panasonic
 
Ostatnia edycja:

maniekk

New member
O ile się nie mylę, test PY85 jest już w strefie klubowej (dla "niebieskich"). Cóż będzie chyba trzeba odżałować parę złociszy i się "przefarbować" ;) . O ile ufacie testom gazetowym to ma być obszerny opis tej serii w kwietniowym numerze Audio-video.
Niestety nie miałem okazji przetestować tego tv na sygnale SD. W tym sklepie w Gliwach jest z tym problem bo trzeba by przestawić tv w inne miejsce :( :) a poza tym mają tam bardzo słaby sygnał więc ewentualny test byłby bardzo nieobiektywny.
Z tego co mogę powiedzieć już teraz to PY85 ma napewno dużo ładniejszy desing w stosunku do poprzednich serii (pewnie zwolnili poprzedniego stylistę :) :) ) i brak ziarnistości obrazu charakterystycznej do serii z 7 w nazwie, i bardzo dobry obraz na sygnale HD. Ale najważniejszy jest SD bo i na HD to i Daewoo pięknie gra.
Mimo wszystko uważam że ten tv może być ciekawą alternatywą do KURO 8g. Czy lepszą? Nie wiem trzeba by zrobić dokładne testy porównawcze. Na pewno jest tańszy i ma więcej funkcji. Ponieważ kupuje telewizor na początku czerwca zaczekam na PY800 (jeszcze lepiej wyposażony) 50 cali i weznę go na pokaz razem z KURO 5080XA. Wtedy ocenię, który jest dla mnie lepszy
Pozdrowienia ze słonecznego (dzisiaj) Śląska

P.S Jest już w sprzedaży:
http://www.ceneo.pl/1401832
 
Ostatnia edycja:

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie tez bardzo ciekawi jak wyglada obraz 42py85 w stosunku do pionka 4280XA. Osobiscie zainteresowany jestem telewizorem 50'' i obecnie moim faworytem jest Pioneer no ale mam jeszcze kole miesiąca na zakup TVa z tego co tu dzisiaj przeczytalem moze nie warto jeszcze Panasa wykreślac z lisy ;)
 

brx

New member
Ja już wczoraj zrobiłem przelew na zmianę koloru :D
Prezentacja to chyba faktycznie najlepsze rozwiązanie - docelowe źródło, odpowiednie warunki i wybierasz z pośród konkretnych modeli, a nie to co akurat mają na sklepie.
Chyba dojrzałem do tej decyzji ;)

P.S.
Fakt, "gryfna klara" :D
 

Sansei6

Member
Bez reklam
hmm więcej funkcji? Może ktoś dokładniej wymienić? Czy ma PiP/PaP itp? I jak to jest rozwiązane? Znowu wszystko na jednym tunerze?
 

Hartson

New member
Bez reklam
Ja też jestem zainteresowany modelem 50". Mam nadzieję, że Kiki przeprowadzi test 50" jak tylko będzie je miał. Na dzisiaj oprócz tego Panasa biorę pod uwagę jeszcze tv Pioneer 508 XD ( HD ready ). Zastanawiałem się też nad Pioneer 5080 D ale niestety cały czas sporo kosztuje, choć z drugiej strony ciekawi mnie jaka będzie cena tego Panasa 50". Mam nadzieję, że sporo niższa od Pioneera.
 

Tom0000

New member
Tak sobie czytam i czytam , pierwsza idealna plazma 42" ? No tak ... jednak nie :
" - Głośna praca plazmy poprzez pracę wiatraczka"

Jesli z 3 metrow slychac ten wiatrak przy chwilowym braku dzwieku w ogladanym materiale, to przeciez tan fakt ELIMINUJE chocby najlepszy obraz jaki ta plazma moze pokazac.

Mam tylko jeden wiatrak w salonie , ten w xboxie i na zaden wiecej miejsca nie mam.
 

sebekz

New member
jarektg napisał:
Czy można jeszcze porównać Panasonic TH-42PY85P do Panasonic TH-42PV80 tak jak porównano Panasonic TH-42PV8?
Dołączam się do prośby o porównanie TH-42PY85P do Panasonic TH-42PV80, większość ostatnich zakupów (planowanych i faktycznych) wśród "plazmolubnych" forumowiczów to właśnie PV80.
 

bobik007

New member
Bez reklam
kiki czy głośna praca tego modelu dotyczy pojedynczego testowanego akurat egzemplarza, czy ogólna wada tej serii??
 

Foxxx24

New member
Panasonic Th-42PY85

Witam.jestme nowym forumowiczem tego serwisu i mam zamiar kupić plazmę Panasonica TH-42PY85 gdyż zawsze miałem wszystkie sprzęty tej marki i jestem zainteresowany zakupem modelu FULL HD z 3 wejsciami HDMI(Docelowo Cyfra +,Blue-Ray i DVD-posiadam nagrywarkę DMR-EH65).Zakupu mam zamiar dokonać w lipcu i mam pytanie jaki sklep internetowy byście polecali(jestem z Krakowa) gdyż mam zamiar wydać okolo 5000-5500zl i jak ten Panasonic wypada w porównaniu z modelem PV80?
 
Ostatnia edycja:

nexi

New member
Py70 versus Py85

Wydaje mi sie, że sensowniejsze będzie porównanie Py85 z Py70 (przeciez oba są fullHD). Główną wadą Py70 była niewielka liczba ustawień dostępna dla użytkownika, czy w w nowym modelu jest podobnie?
Czy głośność wentylatorów jest podobna do Py70?
Oczywiście też przychylam się do prośby o porównanie do PV80 w końcu matryce 11-tej generacji.


Pozdro
NexI
 

Foxxx24

New member
Ile złączy HDMI ma model Panasonica TH-42PY85?

Na zdjęciach z testu widzę dwa HDMI z tyłu tv natomiast w opisach sklepów internetowych są 3?Czy mam rozumieć,że to trzecie jest z przodu skoro seria PV80 ma 3 czy to jakaś pomyłka?
 
Do góry