Panasonic PY85

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
3e1b36657c6963cdmed.jpg


ad6017f31bf60873med.jpg


Panasonic przyśpiesza - wprowadził przed całą konkurencją najnowszy swój model Plazmę Panasonic TH-42 PY 85 - full HD i niesamowicie wysokich parametrach.
 

maniekk

New member
Panasonic TH-50PY85, TH-42PY85, TH-37PY85 - Full HD -test, opinie - wszystko o serii

Byłem dzisiaj przelotem w sklepie Panasonica w Gliwicah i dużą konsternację wprawił mnie telewizor 42PY85P, który tam zobaczyłem:
http://panasonic.gliwice.pl/product_info.php?products_id=940&cPath=3

Już byłem zdecydowany na Pioneera 5080XA ale ten panas namieszał mi w głowie. Stał obok pioneera 4280XD, na obu leciał sygnał HD i grał dużo, dużo lepiej. I nie chodzi tylko o większą szczegółowość - rzecz oczywistą z racji większej rozdzielczości panelu ale o przepiękne odwzorowanie kolorów, głębie i ostrość obrazu, świetną czerń (kontrast na papierze 30000:1), do tego ładny desing. Doskonale wiem, że można tak pokombinować aby i na pionerze obraz wydawał się kiepski ale i bez porównywania obraz na tym panasonicu był super!
To tylko moje piersze wrażenie, do tego tylko na sygnale HD (nie miałem czasu pobawić się na SD i DVD - następnym razem) ale wydaje mi się, że ten tv może sporo namieszać nie tylko w mojej głowie ;) ale i na rynku. Tym bardziej, że w najbliższym czasie ma się pojawić też w wersji 46 cali (!!!) i 50 cali.

http://www.av.com.pl/index.php?news=237

KIKI, czekam na testy i opinię
 

Dio

New member
Na pierwszy rzut oka- fenomenalnie radzi sobie ze skórą (co jest dla mnie chyba najważniejsze).
Kiki jakbyś dał jeszcze opis jak on sobie radzi z formatowaniem obrazu i np. porównał go z x3000 lub w3000 to byłbym megawdzięczny...

...bo coś czuje że się zakochuję.
 

nexi

New member
PY85 versus PY70

czy ktos moze polecic jakas recenzję PY85, byłem już prawie zdecydowany na PY70 ale teraz to juz chyba poczekam na nowszy model (pelna obsługa 24p tez jest wazna).

Pozdro NexI
 

Dio

New member
Dobry test Kiki, bałem sie tego bo od kilku tygodni docierały do mnie sygnały ze nowa seria Panasonica rozwali wszystko i wszystkich, włącznie z najlepszymi lcd'kami (pod względem jasności i użytkowania w ciągu dnia).

PY 85 mistrz, czekam z niecierpliwością na PZ85, ba może PZ800... Jesli okaże się tyle lepszy od PY ile PY jest lepsza od PV, to kończę znajomość z salonem Sony rezygnuję z x3000 i ... życie będzie piękne!
 

bobik007

New member
Bez reklam
poziom czerni aż tak bardzo różni się w obu tv??czy oba tv do testu zostały skalibrowane??byly na tych samych ustawieniach??no i jeszcze jedno jakbyś mógł kiki porównać model pv80 i py85, pozdr
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kiki, czy PY 85 ma regulacje osobno RGB, gamma i bieli?

Jak wyglada deinterlacing? PV80 mial z nim problemy z materialem filmowym nagranym na nosnikach.

Rzeczywiscie, podejrzana jest roznica czerni pomiedzy PV8 a PY85. Hmm, czekamy wiec na podlaczenie do tego porownania PV80...
 

number-one

New member
Również ciekawi mnie porównanie pv80 do py85.
Pv8 w porównaniu do pv80 ma słabszy kontrast i mniejszą gradację kolorów.
Dla przykładu obraz na 37pv80 :eek:k: wymiata konkurencję - nie tylko z tego przedziału cenowego :p - można sie zakochać...
 

Patrycjusz

New member
widzę, że jestem któryś z kolei, a napewno nie ostatni, którego interesuje porównanie, zestawienie PV 80 z PY 85. Ogromnie jestem ciekaw, jak wyjdzie zestawienie na fotce "skrzypaczka w ciemnej otchłani :D".
Czy będzie jakakolwiek różnica?
Z tego co rozumiem, to PV 80 ma tę samą generacje matrycy co PY 85 (wykluczając oczywiście rozdziałkę), dlatego tak bardzo ciekawi mnie zestawienie PY 85 z PV 80, a nie z PV8.

pozdro
robi się bardzo interesująco, iiiiii bardzo, ale to bardzo dobrze :grin:
 

Romanoff

New member
Nie wiem czy ktokolwiek z Was zauważył ale największym atutem przemawiającym na rzecz 42PY85 w porówaniu z 42PV80 ma być (oprócz większego kontrastu,większej gamy odcieni i matrycy Full HD, rzecz jasna) system Intelligent Frame Creation, który dodaje ramki obrazu między już istniejące, poprawiając w ten sposób płynność obrazu.

Oba tv przecież odtwarzają 1080p/24 ale to właśnie PY85 ma Intelligent Frame Creation. Jest to o tyle ważne , że system ten ma w założeniu(teoretycznym) eliminować judder z przekazów filmowych,tv, itd, czyli nieprzyjemne skakanie obrazu.

Proszę o info w tym aspekcie. Jak działa ten system, czy działa z SD i HD? Czy działa przy połączeniu VGA,HDMI,Komponent?
Panasonic po kilku latach powraca z tym systemem, wcześniej nazywał go "Układem estymacji i kompensacji ruchu (DDM)" i stosowal go w topowych modelach kineskopowych w latach 2003-2004, za które dostał m.inn. nagrodę EISA 2003/2004 (TX-36PD30).

Tamte tv były jednymi z najlepszych w owym czasie, czy tak samo będzie z TH42PY85? Zapowiada się znakomicie..:)

Pozdro
 
Do góry