Panasonic PY80 wszystko o serii?

bubu54142

New member
Savatage napisał:
No właśnie skoro kolega już zapytał. Skorzystam z okazji i zapytam (bo mam w planach ten TV) jakie najlepsze połączenie by było dla tego TV ? DVD po HDMI to jasne. Ale Nkę ? Słyszałem, że tuner N-ki nie współpracuje porządnie po HDMI ? POdłączył komponentem ? A jakie ustawienia ? Zostawić telewizorowi pracę skalowania ? Czy może poustawiać to inaczej ? Pozdrawiam.
Sprawdzałem Nkę na LCD Samsunga.Podzieliłem obraz na pół.Jeden po HDMI a drugi po component.Wbrew logice obraz z componentu był ostrzejszy i kolory ładniejsze.Więc to prawda.
 

max23

New member
Mój pierwszy post ale na forum jestem od dawna, a od niedawna zostałem świadomym posiadaczem PY80 (po przestudiowaniu tego forum oczywiście). Ostatnio kupiłem odtwarzacz HD DVD jako źródło dla DVD skalowanego do wyższych rozdzielczości i stąd moje pytanie. Mój HD DVD to Toshiba HD-E1 która podaje sygnał max 1080i i taki mam też komunikat na panelu. Czytałem gdzieś na forum ze PY80 sam skaluje obraz do 1080p bo ma wew. skaler. Niestety u mnie się to nie potwierdza bo zawsze mam z "i". Nigdzie też w menu nie ma możliwości ustawienia innej rozdzielczości (to też dziwne). Czy w takim razie PY80 przyjmuje tylko rozdzielczość ze źródła zewnętrznego, czy można jednak gdzieś ustawić w samym TV pełną rozdzielczość. Kolejne pytanie to czy gołym okiem widać różnicę między 1080i a 1080p i czy można postawić znak równości (jakościowy) miedzy 720p a 1080i?
 

Foxxx24

New member
Dokładnie tak jak napisałeś.

Wciskasz F,a potem przytrzymujesz vol - i jednocześnie 3x0
A do trybu hotelowego zamiast zera wciskasz trzy razy AV, gdybyś chciał sobie zmienic w jakim trybie wejściowym ma się uruchamiac tv i wtedy zmieniasz opcję INITIAL INPUT na wybrane wejście:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

regdal

New member
Foxxx24 napisał:
Dokładnie tak jak napisałeś.

Wciskasz F,a potem przytrzymujesz vol - i jednocześnie 3x0
A do trybu hotelowego zamiast zera wciskasz trzy razy AV, gdybyś chciał sobie zmienic w jakim trybie wejściowym ma się uruchamiac tv i wtedy zmieniasz opcję INITIAL INPUT na wybrane wejście:)

Pozdrawiam
Próbowałem wejść w menu serwisowe według podanego shcematu i niestety nie mogę.Dlaczego ?
 

Santino

New member
Menu servisowe:
Wciskasz i trzymasz na włączonym telewizorze przycisk "V/-", potem na pilocie trzy razy 0 (zero) i puszczasz przycisk "V/-"


Tryb hotelowy:
wchodzi się tak jak do menu serwisowego tylko zamiast zer trzeba wcisnąc trzy razy AV na pilocie

I na koniec z innej beczki:
Mam py80 od tygodnia początkowo byłem zachwycony. Jednak gdy emocje troche opadły zielone poswiaty tzw green ghosting drażni mnie maksymalnie. Podczas ogladania telewizji i filmow HD nie dostrzegam tego zupełnie. Ale przy grach na PS3 to jest jakas masakra (szczegolnie zauwazalne w MGS4).
Jak wasze Panasoniki sobie z tym radza - czy to jest powód do reklamacji ?
A moze ustawienia obrazu mozna jakos zmodyfikowac aby to nie było az tak widoczne. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi pozdro.
Santino
 

emer

Member
Bez reklam
Też to zauważam (żadne gry nie gram) i na SD i HD .... Moze AŻ TAK nie drazni , to wiekszym dla mnie problem jest zrywanie krawedzi przy ruchu - strzępia sie i troche kaszana .... Mysle że chyba to IFC poprawia to ...

No i skalowanie ... nienawidze zniekształconych postaci, a dawanie ZOOM1 tak powieksza że widac wręcz poszczególne piksele (jak dla mnie). Oszukiwanie jakimiś innymi formatami , to wtedy np nie widze paska na TVN24. Zostawianie paska bocznego, to źle jak sie da czarny (wyłączony), bo sie nie równo wypala - a danie szarego to wstrętnie ....

A propos, gdzies to chyba było ale nie moge znaleźć - jak i gdzie ustawic żeby budzić (załaczać) TV po załaczeniu dekodera sat ?
Lub chociaz jak załącze np guzik 1 na pilocie, od razu przełączyło mi sie na HDMI ....
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
@regdal
musisz tak klikać, abyś widział mrugnięcia diody na TV ile razy klikniesz na pilocie. No i zaczekaj jakieś 3sek - obraz mignie i w górnym lewym rogu powinno wyjść Ci to menu.
 

motobartcompany

New member
I na koniec z innej beczki:
Mam py80 od tygodnia początkowo byłem zachwycony. Jednak gdy emocje troche opadły zielone poswiaty tzw green ghosting drażni mnie maksymalnie. Podczas ogladania telewizji i filmow HD nie dostrzegam tego zupełnie. Ale przy grach na PS3 to jest jakas masakra (szczegolnie zauwazalne w MGS4).
Jak wasze Panasoniki sobie z tym radza - czy to jest powód do reklamacji ?

Przecież to nie jest wada tylko twojego egzemplarza. Ten efekt występuje Na PV60, PV70, PV80, również seria py. Tak na głupi chłopski rozum pomyśl, to wszystkie te TV kwalifikują się do reklamacji?
 

Santino

New member
motobartcompany
Tak na głupi chłopski rozum szczeze grzeje mnie na ilu egzemplarzach występuje ten efekt. Kupując plazme myslałem ze wybieram technologie pozbawioną wad.
Wydając te 4 koła liczyłem na to ze nie bedzie sie do czego przyczepic.
A tu okazuje sie ze tak jak LCDki mają swoje wady tak samo plazmy mają jeszcze pewne braki bądz niedociągnięcia.
Osobiscie jestem troche rozczarowany:(
Pozdro
Santino
 

emer

Member
Bez reklam
Mysle że tych "wad" jest stosunkowo mało, małych oraz mniejszych niż na innych czy to plazmach czy LCD ... Więc nie narzekaj ;)
Pozatym skoro wydajesz jak mówisz "te 4 koła" , to powinienes najpierw looknąć gdzieś za konkretną informacja o danym sprzęcie, lub organoleptycznie sprawdzić ...
No i ... nie czepiaj sie tak - masz super sprzęt za super cene ... ;)
(to tak na "chłopski rozum")
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Santino napisał:
Kupując plazme myslałem ze wybieram technologie pozbawioną wad.
Jeżeli takie przekonanie nabrałeś dlatego, że przykładowo ktoś Ci powiedział, że plazma to technologia pozbawiona wad, to byłoby to ze strony tej osoby jawnym nadużyciem ;)

Pozdrowienia!
 

Santino

New member
Juz sie przestaje czepiać. Moze poprostu szukałem tych zielonych cieni a ze kto szuka ten znajduje...:grin: (jak pisałem wczesniej dopuki ich nie wskazałem nikt nic nie widział)
Zauwazyłem ze po dłuzszym graniu przestaje sie na to zwracac uwage i w sumie nie jest tak źle.
Dla równowagi + i - jako duzy bonus tego telewizorkauważam to iz sie prawie nie grzeje (te wiatraczki z tyłu naprawde dobrze sie spisują i są niesłychanie ciche:-D).
Pozdrawiam
Santino
 

Vippie

New member
Szarpanie

Mam pytanko:

Wymieniłem moją plazmę 42pv60 na nowego 42py80 i generalnie jestem bardzo zadowolony, dużo lepszy kontrast, jasność, obrazy żyją zwłaszcza jak mamy ciemne sceny i ostre światła super to wygląda. Natomiast jest jeden efekt który mnie dosyć irytuje mianowicie płynność obrazu. Przy w przesuwaniu obrazu występuje takie delikatne rwanie i jest to niezależne od źródła czy ps3 czy PC czy N. Widziałem na LCD Sharpa obraz był super płynny natomiast tu widać skoki, czy wy macie podobnie ? czy jest to wada mojego modelu, czy może technologii ?

Dzięki za odpowiedź...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Santino napisał:
Osobiscie jestem troche rozczarowany:(

Nawet wydając 20kPLN byłbyś rozczarowany. Obecnie nie ma technologii idealnej - zbliża się do tego OLED, ale co z tego, skoro obecnie panele są stosunkowo małe i potwornie drogie. Gdyby połączyć zalety plazm i LCDków wyszedł by produkt prawie idealny, ale problem w tym, że tych technologii nie da są bezpośrednio połączyć...
 

krystos86

New member
Mam pytanko czy slyszycie u siebie inny dzwiek poza wiatraczkami jak przysluchujecie sie pracy tv z tylu ?? bo ja slysze rowniez inny dzwiek , jak jest av to praktycznie go nie slychac jak leci kablowka to jest , zaznaczam ze jest cichszy suma sumarum od pracy wentylatorkow. To przez kable czy to po prostu rowniez pracuje tak tv :) ?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Vippie gdzieś o tym było, spróbuj wyłączyć któryś z "polepszaczy" obrazu, chyba to pomagało....ale sprawdź ;)

krystos86 jeśli chodzi ci o pewnego rodzaju cichutkie syczenie, które może delikatnie narastać im jaśniejszy obraz, czy jakoś tak, to też już o tym było pisane i w sumie, jeśli to to to jest normalne
 

kukuku2

New member
Rada lub pomoc

Kupiłem 46py80, mam wieszak nie oryginalny. Pytanie o śruby i sposób mocowania. Jak zadałem pytanie do ludzi z firmy Panasonic to dostałem odpowiedź że należy kupić wieszak oczywiście ICH i tyle. Więc jakie śruby i jak rozwiązaliście problem " izolacyjnych podkładek dystansujących". Pytanie szczegulnie do tych co powiesili sprzęt na nie oryginalnych wieszakach.
 
Do góry