Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

motobartcompany

New member
Odpowiadam na twoje pytanie

Py800
10-20ms Z [IFC] off; 30ms [IFC] on

Samsung 55 na ledach
30ms in [Game], [PC] or VGA; 60ms otherwise


SonyW4500
0-10ms in [Game Mode] or over VGA; 30-50ms otherwise

Samsung LE40A786
30-70ms
 

leoncio

New member
42PY800 kupione:) Obraz rewelacja, piękne kolory, głębia obrazu, naturalność itd. Żonę tylko wkurza"wojna mrówek". Plazmy tak mają czy to mija ? Pozdrawiam
 

leoncio

New member
motobartcompany - bardzo dziękuję za odpowiedź odnośnie lagów - grałem z wyłączonym poprawiaczem i nie słyszałem żadnych opóźnień. W kwestii plazm jestem kompletnym laikiem dlatego czasem zad aję głupie pytania - sorry:) Przez wojnę mrówek rozumiem taki dziwny ruch na ekranie... Jest to widoczne na niektórych kolorach i chyba raczej na gładkich, dużych powierzchniach, ale nie zawsze. Tak jakby na danej powierzchni były tysiące ruchowych punkcików. Dziwna sprawa bo czasem to widać z daleka, a czasem wlepiam nos w ekran i nie mogę ich dostrzec. Motobart - to znaczy, że z czasem ten efekt zanika? Człowiek w Saysonicu mówił, że plazma zaczyna poprawnie działać po 100 godzinach pracy - co jeszcze ulegnie zmianie po tym okresie? Wczoraj też zauważyłem na Planet Earth, że po zniknięciu logo BBC było widoczne na ekranie jeszcze przez chwilkę, to chyba tan efekt logo?

Porównanie do 46W4500...hmmm..Przede wszystkim plazma Panasonica bardziej mi się podoba zewnętrznie, ma taki bardziej high-endowy wygląd i bardzo elegancką linię.W 4500 jest według mnie bardzo tandetnie wykończony, plastikowa obudowa trzeszczy i skrzypi...naprawdę nie podobał mi się ten telewizor z wyglądu.
Po włączeniu było już nieco lepiej bo obraz był bardzo efektowny. Piszę efektowny bo jak z żoną i synkiem włączyliśmy Galapagos na Blu-Ray to faktycznie opadły nam szczęki, a Frankowi poleciała ślina :). Obraz był cholernie ostry, czysty i szczegółowy. Zdaniem mojej żony kolory były nieco nienaturalne ale ja tego nie zauważałem. Smużenia ani smearingu nie dostrzegłem. Dużo gorzej sytuacja wyglądała w przypadku zwykłych DVD. Próbowałem różnych konfiguracji i ustawień ale z żadnych nie byłem w 100% zadowolony - obraz był albo zbyt sztuczny i przypominał stare angielskie seriale albo teatr telewizji. Szczytem były Star Wars Epizod 2 gdzie postacie wyglądały jak by były nałożone na scenografię. Poza tym mój egzemplarz miał dość mocny clouding, który nie znikał nawet po ustawieniu podświetlenia na minimum. Poza cloudingiem zauważyłem taką dziwną plamę w prawym dolnym rogu, która, patrząc z boku, miała śliwkowy kolor - cholernie to było wkurzające.
Nie jestem specem, więc proszę bierz poprawki na moje uwagi, są one bardzo subiektywne i wynikające ze zwykłego, amatorskiego używania telewizora. Przez jeden dzień:)
Wczoraj rano miałem już jechać po tego Philipsa 9703 ale jakoś zagrałem trochę wbrew sobie i pojechałem do Saysonica obejrzeć plazmę - z ciekawości. Było tam duuuużo telewizorów z niezłym sygnałem HD i po 10 minutach już wiedziałem, że zbłądziłem, a po godzinie jechałem z plazmą do domu:)
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
 

arekw31

New member
Mam plazmę Panasa 42 PY800 kupioną na podstawie opinii z tego forum.Jestem bardzo zadowolony.Kumpel chce kupić plazmę i pyta czy jest sens ładować więcej kasy na pioneera 5090,czy różnice w obrazie między moim panasem a pionerem są aż tak znaczące?
Co o tym myślicie?
Proszę o pomoc
 

canaris

New member
I ja nabyłem wreszcie wymarzoną plazmę,
pierwszy tyudzień oglądania za nami.
To panas 50 py 800, tak się złozyło że MM miał akcję minu 22 % vat, więc w realnym sklepie cena wyszła prawie jak w necie 7700 - fakt na ceneo bywają tańsze, ale...
wstpenie na sygnale Sd obraz żyletka
czekam na cyfrowy tuner od Multimedii.
czytałem że czasem sie musieliście przyzwyczajać do duzego pobrazu, wilekości ludzi na ekranie itp.
u mnie od początku jest "normalnie" tzn nie mam potrzeby przyzwyczajania się,
pierwotnie miał ti być 46 py 85, ale cięzko go kupic, więc przy akcji MM - łyknąłem ten - zresztą jedyny na sklepi.

Jak na razie jet miód i oby tak dalej.
 

Geezer

New member
Za 6500 mialbys 50PZ800.... nieco lepszy od PY800
Za to moj "wymarzony" 58PZ800 trzyma sie caly czas na poziomie 16 tys. PLN
:(

> mimo globalnego kryzysu
> mimo zaprzestania produkcji plazm

A jak z jasnoscia obrazu gdy slonko za oknem ?
 

Geezer

New member
leoncio napisał:
42PY800 kupione:) Obraz rewelacja, piękne kolory, głębia obrazu, naturalność itd. Żonę tylko wkurza"wojna mrówek". Plazmy tak mają czy to mija ? Pozdrawiam

ja bym to nazwal "wojna plemnikow" :)
 

canaris

New member
Geezer napisał:
A jak z jasnoscia obrazu gdy slonko za oknem ?

tego słonka to na razie zbyt duzo nie było, ale jak dotąd, wszystko jest czytelne i jasne.
Zamierzam go powiesić, może wtedy, jak się zmienią warunki oswietleniowe to będzie zmiana, zobaczymy.
Napisże jak już zawisnie
narazie podpiąłem (ale tylko scartem) cyforwą multimedię i cieszę oczy sygnałem HD,
Choć przyznam szczerze, czytając to forum miałem wieksze oczekiwania,
Koledzy pisali o zachwycie nad źdźbłami trawy na meczach itp.
U mnie z odległoci ok 3,5 metrów, naprawde trudno dostrzec różnicę. Owszem jak się zbilzyłem, i dałem PIP polsatu sport Hd i bez HD, to wtedy widać jak obraz nabiera ostrości.
Nie mnie spodziewałem się ze róznica z odległości "oglądanie" będzie taka jak ta z bliska

Prawdopodobnie coś sie może jeszcze poprawi jak wepne tuner po hdmi,
A może po prostu plazma "za dobrze" radzi sobie z sygnałem sd, i stad wraznie niewielkiej poprawy jakości?

pojęcia nie mam, ale moje zdanie podziela żona, więc chyba nie jest subiektywne.
 

gaspar

New member
canaris napisał:
tego słonka to na razie zbyt duzo nie było, ale jak dotąd, wszystko jest czytelne i jasne.
Zamierzam go powiesić, może wtedy, jak się zmienią warunki oswietleniowe to będzie zmiana, zobaczymy.
Napisże jak już zawisnie
narazie podpiąłem (ale tylko scartem) cyforwą multimedię i cieszę oczy sygnałem HD,
Choć przyznam szczerze, czytając to forum miałem wieksze oczekiwania,
Koledzy pisali o zachwycie nad źdźbłami trawy na meczach itp.
U mnie z odległoci ok 3,5 metrów, naprawde trudno dostrzec różnicę. Owszem jak się zbilzyłem, i dałem PIP polsatu sport Hd i bez HD, to wtedy widać jak obraz nabiera ostrości.
Nie mnie spodziewałem się ze róznica z odległości "oglądanie" będzie taka jak ta z bliska

Prawdopodobnie coś sie może jeszcze poprawi jak wepne tuner po hdmi,
A może po prostu plazma "za dobrze" radzi sobie z sygnałem sd, i stad wraznie niewielkiej poprawy jakości?

pojęcia nie mam, ale moje zdanie podziela żona, więc chyba nie jest subiektywne.
Scartem raczej nie nacieszysz oka sygnałem HD... :p podłącz po hdmi koniecznie
 

kima2

New member
Witam
Jako że miałem inny problem przed zakupem plazmy załozyłem swój wątek,teraz po zakupie pochwale się swoimi wrażeniami;)--post w plazmach pt"46 czy 50-pomocy"--mimo powyżej 5 wątków nie daje zamieścić linka
 

kuzniecow

New member
Po długim i wnikliwym zastanowieniu się, przewertowaniu kilku wątków z forum oraz organoleptycznych badaniach sprzętu w kilkunastu salonach, przejściu przez 42py800, 46pz85 (pomijając wcześniejsze i równoległe analizy wielu LCD) nabyłem ostatecznie 50pz800. Wg mnie obecnie (na dzień dzisiejszy) najlepszy stosunek jakości do ceny, oczywiście ... zależy od ceny ;). Dodatkowo od razu zyskałem dostęp do DVB-T, a jakość obrazu przy dobrym sygnale SD jest bardziej niż zadowalająca. Oczywiści jeśli sygnał SD jest kiepski to nic nie pomoże ....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gratuluje wyboru .W klasie cenowej jest po prostu super.
Podłącz dobry sygnał cyfrowy w SD i będzie rewelacja.
 

canaris

New member
Mam pytanko do zorientowanych,

podłaczyłem do mojego panasa tuner cyfrowy MULTIMEDIA, w pakiecie mam kanały HD: Polsat Sport HD, Discovery HD, National Geografic HD
Połączenie kablem HDMI,
po przełączeniu z TV na na tuner kablówki w okienku w lewym górmym rogu pokazuje się informacja o kanale i rozdiałce.
Ku mojemu zdumieniu na wszystkim co idzie z tego tunera widzę 576i
NIe znalazłem nigdzie w ustawieniach tunera, ani telewizora żadnego parametru którym mógłbym to zmienić!!
Więc kompletnie nie rozumiem o co chodzi?
Czy ktoś z Was ma w tej materi jakieś doświadczenia?
Z góry dziekuję za odpowiedź
 

yemek

New member
Witam .
W ustawieniach tv nie znajdziesz nic co pomogło by Tobie zwiększyć rozdzielczość obrazu, szukaj w ustawieniach obrazu lub wyjścia av ( korzystasz z hdmi ) tam szukaj. Istnieje taka możliwość że dekoder wyświetla obraz w takiej rozdzielczości jaką prezentuje kanał tv. Nie posiadam tunera HD więc improwizuje ,jeśli pomogłem to się cieszę.
 

l0c0320

New member
24p w panasonic th-50pz800

Panowie, pomocy.

Nie wiem jak ustawić najlepszy obraz w tym TV. BD oglądam poprzez ps3, połączone hdmi. Jak ustawić 24p ? Jak wciskam przycisk info pokazuje tylko HDMI 1080p i nic więcej. Z dzwiekiem juz sobie poradzilem i dziala z true hd.

Czy wszystkie europejskie modele mają tak ubogie menu ustawienia obrazu ?

Może macie jakieś sugestie w związku z ustawieniem tego wspaniałego TV.

Z góry dziekuję za pomoc.
 

zigii

New member
canaris napisał:
Mam pytanko do zorientowanych,

podłaczyłem do mojego panasa tuner cyfrowy MULTIMEDIA, w pakiecie mam kanały HD: Polsat Sport HD, Discovery HD, National Geografic HD
Połączenie kablem HDMI,
po przełączeniu z TV na na tuner kablówki w okienku w lewym górmym rogu pokazuje się informacja o kanale i rozdiałce.
Ku mojemu zdumieniu na wszystkim co idzie z tego tunera widzę 576i
NIe znalazłem nigdzie w ustawieniach tunera, ani telewizora żadnego parametru którym mógłbym to zmienić!!
Więc kompletnie nie rozumiem o co chodzi?
Czy ktoś z Was ma w tej materi jakieś doświadczenia?
Z góry dziekuję za odpowiedź
Taki mały przycisk na panelu tunera HD/SD :D
 
Do góry