Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

chittara

New member
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć co forumowicze myślę o tym ekranie? Może mają coś innego do zaproponowania w tej cenie, ale o tych samych/podobnych parametrach?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.



P.S.

Właśnie zamówiłem tą plazmę i chciałbym się dowiedziec czy dobrze wybrałem, czy mam skorzystać z opcji zwrotu i kupić coś innego.



A, i jeszcze czym on się różni od wersji z jednym zerem?
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
To zamowiles ja i nie wiesz nawet czym sie rozni od PV80? Co za podejscie :eek:
 

luciopucio

New member
chittara a wiesz jaki telewizor zamowiles? Bo to raczej wazne. Jedno zero a wiele wazy.
W innym poscie piszesz o PY80.
 

chittara

New member
Ano, faktycznie, tam się pomyliłem, ale to przez to, że się podjarałem w końcu to 8 tys. A mógłbyś mi powiedzieć co wchodzi w skład tej wagi? Bo jestem laikiem, kierowałem się wyłacznie wielkością, rozdzielczością, kontrastem i tym, że telewizor polecił mi znajomy. Dzięki za odpowiedzi.
 

izik11

New member
Dobrze wybrałeś ale jak poczytasz na forum to sie dowiesz że tauzena wydałes na darmo bo PY85 ma to samo (prawie .. bo to co ma PY800 więcej i tak nie wykorzystasz) ... wszysko o co pytasz jest juz na forum, poczytaj troszeczke

Aha .. Inna sprawa że PY 85 nie jest jeszcze w sprzedaży .. na ale masz zawsze PY 80 ...

W każdym razie wybór dobry ;-)
 

chittara

New member
Chciałbym się jeszcze zapytać, bo mam możliwość zmiany. Kupić ten model PY800P czy tańszy PY80P, a zaoszczędzoną kasę dołożyć na kino domowe?
 

kavoo

New member
Nie rozumiem... pytasz ludzi na forum jaki telewizor masz kupic?

Zawsze wydawalo mi sie, ze jesli sie podejmuje decyzje o zakupie czegos (zwlaszcza, jesli planuje sie wydac na to cos calkiem spory kawalek grosza), to decyzja ta powinna byc przemyslana przede wszystkim pod katem wlasnych potrzeb, a nie czyichs opinii.

Modele PY80 i PY800 sa tak rozne (wystarczy porownac specyfikacje), ze bez trudu powinienes sam zdecydowac ktore cechy sa dla ciebie kluczowe, a na ktorych obecnosc lub brak nie zwracasz uwagi. Ja ci moge na przyklad polecic 60-calowe KURO, bo jest fajne. A czy wybor ten pokrywa sie z twoimi potrzebami? Who cares... skoro ich nie sprecyzowales.

Zaciekawila mnie jeszcze inna sprawa, mianowicie wniosek izika11 o tresci:
"to co ma PY800 więcej i tak nie wykorzystasz".

Jestes pewien, czy tylko tak chlapnales zeby chlapnac? Bo zaskocze cie bardzo - np. PIP i PAP w moim domu bedzie bardzo czesto wykorzystywany (na przyklad w czasie ogladania Formuly 1), a to tylko jedna z kilku roznic pomiedzy tymi modelami.
 

jtd

New member
Bez reklam
Jako ze nie powstal jeszcze ogolny watek dla tej serii, pozwalam sobie go zalozyc.
Napisze tylko o roznicach wzgledem serii PY(Z)85:

2000 (stron pamieci teletekstu)
natural vision pro (filtr antyrefleksyjny)
4 glosniki
31W mocy głośników
SRS TruSurround XT
Dolby Digital
PIP/PAP/PAT
Wzornictwo wykorzystujące pojedynczą taflę szkła
 

ENDZI63

New member
szkoda że nie ma 46 ,będę zmuszony do zadupu 50 ale nie wiem czy to nie za dużo,u mnie 3 do 4.5 metra od ekranu, mam jeszcze jedno pytanko czy PIP PAP jest aktywne przy kablówce.
POZDROWIENIA

 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Pewnie że tylko 50",ja mam wątpliwośc mając 2,5-3m.Ale obserwując w sklepach i czytając opinie skłaniam się ku poglądowi,że nigdy nie jest za duży.Oczywiście w granicach rozsądku.
Czy znajdzie się ktokolwiek kto kupił za duży TV?
A może 50" z 2,5 metra będzie męczył na dłuższą metę?
 

DARON62

New member
Th 42 Py800

Witam .Mój pierwszy wpis po trzech tygodniach śledzenia różnych wypowiedzi na temat tego panelu. Łeb mi już pęka od tych fachowych wypowiedzi . Rozumiem jednak tych co tu piszą bo nie dla wszystkich jest to forum.
Jak większość moich przedmówców tak i ja w zasadzie podjąłem już decyzję o zakupie tego modelu . A droga była kręta bo w domku nadal hula bez jednego dnia przestoju od 13 lat Panasonic 28 cali . I co ? Wyrzucić?
No ale młodzież naciska i trzeba w końcu podjąć to wyzwanie . Szkoda tylko ,że młodzież jest leniwa i to ja stary muszę przyswajać sobie te techniczne terminy i opisy modeli .
Już w zasadzie zdecydowany byłem na LCD Sony seri X3000 ale będąc u kolegi w Niemczech zobaczyłem u niego Panasonica 42 cale i to wcale nie najnowszy model . I .......? Wracam do tej marki z całą odp[owiedzialnością a i radością . I teraz sedno (bo ten wpis nikogo nie interesuje) Proszę starszych forumowiczów o pomoc w skompletowaniu całego zestawu tak aby choć troszkę w wolnych chwilach nacieszyć się tym telewizorkiem .
Po pierwsze mieszkam na wsi (prawie zabitej deskami) a więc nie mam co liczyć na np.neostradę jedynie radiówka
Po drugie kończy mi się umowa z Cyfrą +( najtańszy pakiet)
Po trzecie w zasadzie prawie nie oglądam filmów na DVD (zresztą to stary model z przed 4 lat
Po czwarte 90% przed telewizorem to oglądanie TVP 1,2 Tvn z anteny analogowej Niestety kiedy w telewizji jest coś ciekawego to ja albo pracuję albo musze choć troszkę się przespać
Po piąte zamierzam w końcu na stare lata posłuchać oprócz muzyki z radia (prawie tranzystorowego) czegoś z lepszego sprzętu i w lepszej jakości . Na całośc tzn telewizor,kino,głośniki odtwarzacz,amplituner moge przeznaczyć maksymalnie do 15 000 zł .
I tu pytanie . Co wybrać i czym się kierować przy wyborze .?
Wiem . Temat rzeka ! Ale może ktoś podpowie coś kompletnie zielonemu człowieczkowi ? Dziękuję z góry za każdą odpowiedż .
KAŻDĄ !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ENDZI63

New member
byłem dzisiaj w łodzi na włókniarzy 234 i będą mieli w sprzedaży TH-50PY800 dopiero w czerwcu, i to jeszcze nie pewne ,a związane to jest ogromnym bumem na TV przed mistrzostwami europy i olimpiadą /SZCZEGóLNIE W NIEMCZECH/,ceny mi dokładnej nie podali ,a prawdopodnie będzie to coś około 7500,tak wię nic nie pozostaje tylko czekać.
POZDROWIENIA
 
Do góry