Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

ANDGAJ

New member
ArtS
Masz wiele racji.
Bariery licencyjno-patentowe na linii USA-EU czasem są nie do przeskoczenia.Dotyczy to wielu gałęzi różnej maści sprzętu.
Co do wymagań rynku to nie jestem do końca pewny.Jak dla mnie całościowo jest taki sobie.
Ale dziwi mnie- seria PY/PZ - się skąd różnice w ilościach wej. EURO/Component (PZ w USA ma chyba dwa wej. component )

W ostatnim AV 46"PY85 nie najlepiej oceniony ( mimo rekomendacji).Krytyka SD najbardziej mnie zdziwiła gdyż w poprzedniej serii PY70 SD było raczej chwalone.
Dlatego nie uważam tych testów z 100% miarodajne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mie również zaskoczyła liczba złączy komponent. Uważam to za dobre rozwiązanie. Nierzadko ludziska mają sprzęt bez HDMI, ale posiadający komponent. Tym bardziej, że ponieważ w Stanach nie ma złaczy Scart, to kolejnym złaczem jest S-Video, które jest dużo słabsze od komponentu i Scart RGB.

Co do skalowania SD. Saba ocena 85. nie musi wynikać z braku obiektywności. Może to ocena porównawcza w stosunku do obecnej konkurencji?

Jeszcze słowo na temat rynku amerykańskiego. Dwa lata temu zdecydowałem się na zakup amplitunera Denon 2106. Jedyną dokumentacją, jaką znalazłem była dokumentacja amerykańska. Pisało tam, jak byk, że amplituner posiada system equalizera dla każdego kanału. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że w europejskiej wersji tej opcji nie ma? Na szczęście i tak jestem z tego zakupu zadowolony.

ArtS :)
 

WaJa

New member
TH-50PZ800U - funkcja THX

ArtS007, nie zgadzam się, że tryb THX jest "kwiatkiem do kożucha". Gdyby tak było to wszystkie firmy by go otrzymywały bez zbytnich kłopotów, a tak nie jest. Ażeby uzyskać taki certyfikat naprawdę trzeba spełnić wiele wymagających kryteriów. Na poparcie tego co piszę, przytoczę cytaty ze znanego pewnie już testu TH-50PZ800U przeprowadzonego przez "cnet. review", w którym możesz zauważyć, że ta funkcja jest jakkolwiek przydatna (stąd pewnie wściekłość wielu europejskich użytkowników tej plazmy o brak tej funkcji). Poza tym jest to dodatkowa opcja, która eliminuje dodatkowy czas potrzebny na kalibrację obrazu do uzyskania najlepszego efektu. A jeżeli nie spodoba się, to zawsze można pobawić się samemu w ustawienia, niemniej zawsze jest jakiś punkt odniesienia.

Thanks primarily to the accuracy of its THX picture mode, the TH-50PZ800U is one of the best-performing plasmas we've ever tested.
THX on the PZ800U delivered superior color temperature and especially primary color accuracy, and despite the fact that THX mode didn't pass blacker-than-black parts of the video signal (while the Custom mode did), we left brightness alone for optimal performance. Check out our full picture settings for details.

Below you'll find the settings we found best for viewing the Panasonic TH-50PZ800U in a completely darkened room via the HDMI input with a 1080p, film-based source. Your settings may very depending on source, room conditions, and personal preference.

Filed in: Panasonic Viera TH-50PZ800U
reviews.cnet.com/Panasonic_Viera_TH_50PZ800U
Level: Intermediate | 2 out of 2 users found this tip helpful


--Picture menu
Picture mode: THX
Picture: +80
Brightness: +52
Color: +48
Tint: +0
Sharpness: +50
Color temp: Warm
Color mgmt: Off
x.v.Color: [grayed out]
C.A.T.S.: Off

--Advanced picture menu
Video N.R.: Off
3D Y/C filter: [grayed out]
Color matrix: [grayed out]
MPEG NR: [grayed out]
Black level: Light
24p Direct in: [grayed out]
HD size: Size 2

During the TH-46PZ85U review we mentioned ineffective noise reduction, but for whatever reason the image on the TH-50PZ800U appeared a good deal less noisy in THX mode, even with noise reduction turned "off”

All told, the TH-50PZ800U exhibited the best color of any plasma we've tested.

By David Katzmaier , CNET Editor.

Pozdrawiam :) ,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Po wklejeniu tekstu do pola tekstowego zaznacz go i kliknij pierwszy przycisk na pasku narzędzi pola edycyjnego forum (Remove Text Formatting).

Nie jest sztuką dobrze zestroić jeden z trybów i nazwać go zgodnym z THX. Podejrzewam, że takie same ustawienia w europejskim modelu dadzą taki sam efekt. Problem w tym, że takie ustawienia są dobre przy danych warunkach zewnętrznych. Przy innych warunkach oświetleniowych efekt może być inny.

THX, to certyfikat legenda. Ja wiem jedno: sporo urządzeń budżetowych go posiada, zaś wiele z wysokiej klasy nie. Dlatego uważam, że istotnym kryterium przyznania znaczka THX jest jednak argument finansowy.

ArtS :)
 

moratar

New member
Może sie da a może nie, w wersji ze stanów może być dodatkowo jakiś scalak dunamicznie regulujący barwy kolorów w zależności od jasności lub coś w tym rodzaju. Wg mnie panasonic poprostu nie dał na rynek europejski jakiejś drogiej częsci, na tej samej zasadzie jak py800 nie ma tunera dvb-t, bo polakom nie jest potrzebny taki tuner :confused: . Zato dziwnie wysoka będzie sprzedaż pz800 w niemczech...
 

WaJa

New member
Sorry, że niektórym rozjechało oczy ale to są moje pierwsze posty w życiu, niestety już długim.
Ze względu na to, że internet mam podłączony do służbowego komputera z angielską klawiaturą, to piszę na własnym lapku w wordzie i potem wklejam.


Odnośnie THX to morator chyba ma rację. Aczkolwiek bardzo dziwna polityka panasonic'a – ładując droższe części sprzedaje na tamtym rynku taniej prawie o połowę.


Pozdrawiam (może teraz bez ciemności),
 

RheeTCT

New member
Nieśmiało wtrącę taką sugestię,że o THX Panasonic zadbał dla rynku USA,bo tam jest to ważny element marketingu,a w Europie niespecjalnie.Nie musi to być może oznaczać,że europejskie egzemplarze czegoś tam nie posiadają tylko,że nie podaje się tego po prostu do wiadomości.Był kiedyś u nas znak jakości "Q".Czy np.niemiecki producent kierując część swoich wyrobów do Polski podawałby informację,że produkt uzyskał ten znak?Oczywiście,że tak,ale wysyłając ten sam towar do np.Francji -po co miałby to robić?
Może też być tak,że uzyskanie tego certyfikatu słono kosztuje i trzeba zapłacić osobno za każdą strefę oddzielnie(np.kontynent),więc to się po prostu nie opłaci,bo w Europie tylko entuzjaści wiedzą o co chodzi,a w stanach "każde dziecko" wie,że tv musi mieć znaczek THX by był coś wart.
To są oczywiście tylko moje domniemania.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Certyfikator THX i tak spuścił z tonu i oferuje różne warianty. Najwięcej płaci się za wariant Ultra. Taniej wychodzi Select. Zauważcie, że nie jest to chyba wielki problem, skoro wiele kart muzycznych (np. Creative) również posiada ten certyfikat. Sam certyfikat THX nie oznacza jeszcze szczytów możliwości. To kwestia jego wersji. Lucas Film znalazł świetny sposób na zarabianie pieniędzy pod pozorem zapewnienia referencyjnej jakości. Problem w tym, że aby mieć warunki spełniające parametry THX, to musilibyście mieć zaprojektowane pod tym kątem wszystko - od pomieszczenia, po nagłośnienie i obraz. Moim zdaniem jest to raczej rodzaj Voo-Doo, dający dobry efekt, ale jednak Voo-Doo. :)

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
No to zdaje się ,że można ogłosić pojawienie się w sklepach tak długo oczekiwanego 50PY800.Dziś widziałem go w MM na ul. Ostrobramskiej w Warszawie.Na sygnale SD wyglądał b.dobrze.Odniosłem wrażenie ,że odbicia w szybie panelu będą w warunkach domowych(przeciętnych,niezbyt nasłonecznionych) do przyjęcia.To jeden z najbardziej niepokojących mnie elementów.Ale tak jest właściwie we wszystkich plazmach,a tutaj wydaje się,że filtr przeciwrefleksyjny coś jednak daje.Nawet w sklepie,przy włączonych naprzeciwko tv nie było źle.
 

arturroj

New member
przedzwoniłem już wszystkie chyba możliwe sklepy rtv i każdy powiedział mi że ten telewizor jest niedostępny, no to postanowiłem zadzwonić do panasonic polska a oni mi odpowiedzieli że peodukcja tego tv jest wstrzymana na 2 tyg:hmm: . troche mnie to zdziwiło a ja już jestem zdecydowany na ten tv. czy może mi ktoś powiedziećco jest grane bo ja narazie jestem zszokowany:confused:
 

RheeTCT

New member
W MM chcieli za niego 9 albo 10k(chyba 9999).Prawdę mówiąc nie zwróciłem uwagi ,bo kto by tam kupował.Dziwne co pisze arturroj ,ale może w MM mają tylko 1 egzemplarz wystawowy,nie pytałem ,bo nie miałem czasu na poszukiwania obsługi.Ucieszyłem się,że jest ,a tu znowu takie rzeczy.... :hmm:
Może też być tak,że pierwszy rzut poszedł do dużych sieci i na następne trzeba będzie znowu czekać.
 
Ostatnia edycja:

Xisiek

New member
ArtS007 napisał:
Nawet Samsung, dość popularny w Polsce nie może się równa pod względem aktywności użytkowników telewizorów tej marki z aktywnością użytkowników Panasonika. :)
ArtS :)

A moze Samsung robi tak dobre tv, ze ich posiadacze sa tak zafascynowani tym co widza, ze w ogole nie maja czasu na pisanie postow ;)

A przy okazji - certyfikat THX pare lat temu niosl za soba jakas wymierna wartosc/jakosc, ktora producent potwierdzal znaczkiem 'ti ejcz eks'. Dzis THX zostalo tylko jedna z wielu 'nalepek' :???:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jacky-x

New member
@Xisiek
Pytałeś czy samsung robi tak dobre tv że nie ma czasu na pisanie odpowiem moze tak: Czekałem cierpliwie na panasa od kwietnia i czekałbym dalej, ale czesto tez oglądam i inne tv robiąc sobie porównania. Ostatnio porównałem sobie panasa Py85 i samsunga Ps 50A656 a porównanie wypadło tak ... że dziś u mnie gra własnie plazma samsunga a kiedy bedzie 800-tka przestało mnie interesować (na pisanie tez został czas;) , mimo że jestem pod wrażeniem zalet tej plazmy) ale to oczywiście tylko moja indywidualna ocena. Pozdr
 

luckyyJTD

New member
W Krakowie w MIXie (ul Wadowicka 8a) maja 42PY800, ale nie chcieli pokazac jak wyglada na nim sygnal SD i tez nie chcieli pokazac jak dziala PIP, powiedzieli tylko ze PIPa da sie uzywac w jednej konfiguracji jedno okno z HDMI drugie z wejscia antenowego (sprzedawca mowil ze kazyd nowy TV ma tak) - czy to prawda?

czy wszystkie nowe TV maja az tak bardzo okrojana funkcjonalnosc PIPa?
 
Do góry