Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

Geezer

New member
Ja czekam na TH-50PZ800 lub nawet TH-58PZ800, mamy już poł. czerwca a tych TV widmo jak nie było tak nie ma. Nawet w Niemczech nie mają konkretnych terminów dostaw. Panasonic PL oczywiscie nic nie wie i "poleca" modele PX i PY.
 
Ostatnia edycja:

Zyga

New member
Witam Panowie...
Nie mogę się już doczekać porównania PY800 z KURO428xd a już PY jest w sprzedaży w Polsce. Może ktoś już mógłby nam pomóc w doborze tv.Bardzo liczę na życzliwość kolegów z branży tv. Tylko szczerze proszę....POZDRO. Już też chciałbym kupić i cieszyć się dużym ekranem.
 

kavoo

New member
Wg obowiazujacej na dzis uniwersalnej sciagawki dla pracownikow infolinii Panasonic Polska, model PY800 w wersji 50-calowej ma byc dostepny pod koniec miesiaca, wiec najprawdopodobniej w przyszlym tygodniu.

O ile nie bedzie kolejnego przesuniecia terminu...
 

luckyyJTD

New member
moze ktos napisac z jakimi wejsciami sygnalu dziala PIP/PAP/...

jakie sa roznice pomiedzy seriami PX, PY, PZ? (interesuje mnie tylko model TH-46P..800..)

jedyne co znalazlem to to ze model TH-42PZ800 posiada tuner DVB-T a TH-42PY800 go nie ma - jest moze cos jeszcze?

czy taki tuner DVB-T moze mi sie do czego przydac?
 

kavoo

New member
luckyyJTD:

Nie wiem, czy tuner DVB-T moze ci sie do czegos przydac, ale wiem, ze na pewno moze ci sie przydac opcja SZUKAJ w forumowym menu. Dzieki niej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, a nawet wiecej... mozesz byc tego pewien.
 

DARON62

New member
Proszę o podpowiedz . Czy TH50PY800 ma coś takiego jak ścisznie głosu reklam . ? Chyba wiecie o co mi chodzi ? Reklamy w przerwach nadawane są znacznie głośniej niz reszta programu i nie ukrywam ,że doprowadza mnie to do szału kiedy nagle telewizor ryczy jak wół . Przecierz to powinno być karalne . Słyszałem ,że są juz modele, które rozwiązały ten problem . A jak to wygląda u Panasonica?
 

Geezer

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS:)

Może i są ale są chyba ważniejsze kryteria przy wyborze TV na "parę ładnych lat" za 8k PLN niż taki bajer ! :) Liczy się jakość obrazu.
Dziwne, że w Niemczech seria PY w ogóle nie będzie sprzedawana - tylko PZ... czyżby okrojony sprzęt dla Polaków ?
A tuner DVB-Z to też bajer jeśli i tak korzysta się z TV-SAT (np. DM800 fullHD i Linux :) bo cóż w Polszcze będzie można oglądać z DVB-T / Z ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Można PY nazwać okrojoną wersją, ale tylko na siłę. Panasonic mocno dostosowuje sprzedawane odbiorniki do specyfiki lokalnych rynków. Doszli do wniosku, że nie ma sensu pakować tunera DVB-T, skoro u nas nie ma jeszcze standardu.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Szkoda, że stosunkowo niewiele nowych osób poświęca nieco czasu na lekturę forum. Ten temat był już wielokrotnie poruszany. PZ bywają tańsze, bo pochodzą nierzadko z prywatnego importu z Niemiec.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

luckyyJTD

New member
kavoo napisał:
luckyyJTD:

Nie wiem, czy tuner DVB-T moze ci sie do czegos przydac, ale wiem, ze na pewno moze ci sie przydac opcja SZUKAJ w forumowym menu. Dzieki niej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, a nawet wiecej... mozesz byc tego pewien.

Wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
Dobrze ze sa tez tacy co potrafia napisac cos sensownego jak np


ArtS007 napisał:
... Doszli do wniosku, że nie ma sensu pakować tunera DVB-T, skoro u nas nie ma jeszcze standardu.

ArtS :)

czy ktos z Krakowa lub okolic odbiera sybnal DVB-T z Krzemionek?
 
Ostatnia edycja:

tomper69

New member
Nie wiem skąd na forum taka krytyka wersji pz. Ja przy zbliżonej cenie na pewno wybiorę właśnie tą wersję a nie py. Panasonic w wersji pz ma jako jeden z niewielu tv dostępnych aktualnie na rynku tuner dvb-t kodowany do mpeg-4 czyli tak jak od przyszłego roku nadawana będzie cyfrowa tv w Polsce. Ja już dziś mieszkam w zasięgu takiego testowego nadajnika i jestem zainteresowany nadawanymi tam kanałami np. tvp sport, którego nie mam w cyfrowym polsacie, a który dodatkowo na olimpiadę nadawany będzie w wersji hd. Od 2009r. cyfrowa tv ma obejmować szereg nowych kanałów wydawanych m.in. przez tvn i polsat. Tuner mpeg-4 to na dziś wydatek rzędu 400-500 PLN więc kupując wersje pz w przybliżonej cenie do py widzę dużą oszczędność.
Jedyny problem to kiedy będzie można kupić mój wymarzony 50pz800? W Niemczech już klkakrotnie w sklepach internetowych przekładano termin wprowadzenia tego tv do bieżącej sprzedaży. Miał być koniec maja, początek czerwca, koniec. Zaraz będzie lipiec a ten model wciąż pozostaje jakby wirtualny.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
tomper69 napisał:
Nie wiem skąd na forum taka krytyka wersji pz.
To nie jest krytyka modelu, to raczej krytyka kanałów dystrybucyjnych. Trudno krytykować to, co jest takie samo, jak PY. A czy ten telewizor będzie odbierał polskie DVB-T? Może się okazać, że nie. I tu jest pies pogrzebany.

ArtS :)
 

kavoo

New member
luckyyJTD napisał:
Wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
Mozesz mi wierzyc, ze moja odpowiedz - wbrew pozorom - byla BARDZO wyczerpujaca.

Zwlaszcza, jesli wezmie sie pod uwage kwestie SZACUNKU do wysilku forumowiczow, jaki wkladaja w zapelnianie tego forum cenna wiedza i informacjami. Informacjami, ktorych (jak widac na zalaczonym obrazku) niektorym z czystego lenistwa po prostu nie chce sie poszukac... bo przeciez o wiele latwiej i wygodniej zapytac, a ciolki z forum niech pisza to samo w odpowiedzi po raz dziesiaty, co mnie to obchodzi... nie?

Proponuje wziac sobie do serca slowa Moderatora forum (co prawda pisane w innym kontekscie, ale do twojego pytania rownie idealnie pasujace):
ArtS007 napisał:
Szkoda, że stosunkowo niewiele nowych osób poświęca nieco czasu na lekturę forum. Ten temat był już wielokrotnie poruszany.
Sorry za ten offtopic, ale niewiele rzeczy drazni mnie bardziej na forach dyskusyjnych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RheeTCT

New member
Gdzie można zobaczyć PY800 w Warszawie?
W jakimkolwiek rozmiarze.Muszę dość szybko podjąć decyzję,czy nadal czekać na ten model(50"),a bez oględzin w naturze ani rusz.
 

luckyyJTD

New member
ArtS007 napisał:
To nie jest krytyka modelu, to raczej krytyka kanałów dystrybucyjnych. Trudno krytykować to, co jest takie samo, jak PY. A czy ten telewizor będzie odbierał polskie DVB-T? Może się okazać, że nie. I tu jest pies pogrzebany.

ArtS :)

z tego co jest napisane na stronie emitel'a wynika ze bedzie to MPEG-4 tylko czy aby napewno H.264?

Zgodnie z wynikami prac Międzyresortowego Zespołu do Spraw Telewizji i Radiofonii Cyfrowej oraz na pdstawie dokumentów publikownyh przez Ministerstwo Transportu naziemna telewizja cyfrowa DVB-T będzie w Polsce nadawana w standardzie MPEG-4 dlatego też<strong> EmiTel</strong> uruchomił eksperymentalną emisję w standardzie MPEG-4 AVC z obiektu RTCN Poznań

EDIT: a jednak wszystko wskazuje na to ze bedzie to H-264


4. Wdraz
anie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oparte bedzie na standardzie EN 300 744 (wersja 1.5.1 z listopada 2004 r.) Europejskiego Instytutu Standardów Telekomunikacyjnych (ETSI) oraz dokumentach standaryzacyjnych, do których on sieodwoluje. Skladowa wizyjna w naziemnej telewizji cyfrowej bedzie kodowana i kompresowana w standardzie H.264/AVC


(zgodnie z zaleceniem H.264 Miedzynarodowego Zwiazku Telekomunikacyjnego – sektor Telekomunikacji (ITU-T))



 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Pożyjemy, zobaczymy. Pisząc słowo "Emitela", nie musisz używać apostrofu. Gdybyś na przykład chciał napisać słowo "Andrzeja", z pewnością nie użyłbyś apostrofu. :)

ArtS :)
 
Do góry