Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

otan

New member
Bez reklam
HDTV_Fan pozbyłeś się martwych pikseli?
Jest taki programik do wskrzeszania martwych pikseli.:roll: Znam takich co im ten programik pomógł.
 

jtd

New member
Bez reklam
Troche zdjec z dzialania powloki antyrefleksyjnej

2561022711_5232d5841e.jpg

2561845102_3b5fe5d278.jpg

2558960304_8715416db5.jpg


Ramka rzeczywiscie malo odblaskowa
2558938962_6966a03924.jpg

2558115325_fa1e6825dd.jpg
 

sittek

New member
RheeTCT napisał:
Czy to tak trudno odpowiedzieć co się widzi na swoim tv?Dla mnie to też cholernie ważna informacja czy w tym ekranie odbija się wszystko co jest w pomieszczeniu,czy jest lekko chociaż matowy.
RheeTCT bez obaw. WEdług mnie odbicia można sobie samemu wyregulowac odpowiednio ustawiając sprzęt i zaciemniając okna. U mnie TV ma po prawej stronie dwa duże okna. Jak mocno świeci słońce zasłaniam zasłonkę i już. Nie ma wtedy żadnych odbić i wszystko pięnie widać. Nawet jak w pokoju świeci słonce obraz jest wyraźny, nic się nie odbija nic w oczy nie jarzy. Po prostu przy większym nasłonecznieniu troche mniej widac ,ale to normalne. W kinie też siedzisz w ciemnym pomieszczeniu a nie w słonecznej sali. Tak więc nie ma sie co obawiać, obraz jest naprawdę dobry i jeszcze raz powtarzam.
NIE MECZY WZROKU !!!!!!!!!!!!
Ja wsześniej tez sie bałem......ale bez powodu !!!!!!
A w nocy przy lampce....poezja !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Jacklon

New member
Do szczęśliwych posiadaczy TV mam cykl pytań:
1) Z jakiego sygnału korzystacie?
2) Z jakiej odległości realnie oglądacie telewizję i czy czujecie niedosyt jakości / rozmiaru ekranu?
3) Poza wszystkimi achami i ochami czy widzicie jakiekolwiek niedoskonałości?
4) Czy rozważaliście zakup Kuro i jeśli tak to co przemówiło na korzyść Panasonica?
5) Jak oceniacie działanie algorytmów skalowania sygnału SD? Czy jest widoczna utrata szczegółów, charakterystyczne dla formatu JPEG wygładzanie partii obrazu o zbliżonych wartościach barwnych? A może nie odbiega to daleko od serii ósmej Pioneera?

Pytam, gdyż byłem od blisko dwóch lat fanem Pioneera i gdy już przeszukiwałem oferty cenowe dla PDP-5080XA dowiedziałem się o serii PY800. Teraz zastanawiam się czy ja na pewno potrzebuję 50", czy może 42" wystarczą i... Innymi słowy czekam na feedback użytkowników. :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
Jacklon
Panasonic Viera TH37PX80B

ad1. digital BT (UK) -jakość bardzo dobra.
ad2. 2-2,5 metra (jakość-dopóki nie będzie wszechobecne Full HD zawsze będzie niedosyt,ale na razie śpię spokojnie:). Niedosytu wielkości rozmiaru nie odczuwam (jesli chodzi oczywiście o TV :))) )
ad3. zawsze się cos znajdzie,ale bez przesady i stresów (patrz ptk 2)
ad4. Kuro za drogi i nie wchodził w ogóle w rachubę. Poza tym jesli cos kosztuje 2x tyle a obraz jest tylko lepszy przepłacać szkoda.
ad5. może mniej naukowo i bez rozbierania technologii na atomy. Obraz oglądam zawsze z przyjemnością

pzdro
 

Zyga

New member
KURO kontra TH 42PY800

Witam Pięknie...!!!
Mam ten sam cholerny dylemat. Chciałem już Kurmo 428XD a tu nagle w/w Panas 42PY800. I drygnąłem. To jak z Dosią....jak dobra to po co przepłacać. A może ktoś potrafi mnie przekonać(lub wbić mi do głowy) że Panas mimo że nowe rozwiązania jest gorszy (lub lepszy ) od KURMO.Proszę o poradę, czytam wszystko ale w tym momencie to mi się już mózg zapętlił.
Tak po ludzku... poradę życiową.

:D Zyga
 

Zyga

New member
Ale powiedz Ortax360 chociaż dwa słowa ; way....!!!
Uważas że Kurmo sprzed 4 lat to to samo lub lepiej niż dzisiejszy PY800.
 

sittek

New member
zyga!
ubierz sie w najpiekniejszy garnitur i pojedź do MM.....
tam poproś dowolnego Super Sprzedawcę Miesiąca aby zaprezentował Ci te dwa modele . Pomarudź,pocmokaj (tylko nie mów im swych opinii)powiedz ,że szukasz czegoś droższego i lepszego...... i wyjdź.
A potem zamów sobie tego lepszego bo na pewno będziesz wiedział......i już
 

Zyga

New member
Witam...
Wiem że śmiejecie się z KURMO zamiast KURO ale to tylko przeoczenie.W garniaku to ja rzadko chodzę ale powiedzieć konkretnie to na moje pytanie nie chcecie odpowiedzieć.Jaja sobie robicie. Ale ja rozumiem...mecz i macie dobre humorki. Pozdrawiam . Coś kupię napewno...chociaż trochę mnie zmieszaliście !
 

sittek

New member
Zyga nie nerwuj się...choć dzis wszyscy moga być trochę znerwowani.
Według mnie PY800 od modelu PY80 różni się lepszym dźwiekiem, pewnymi funkcjami dodatkowymi oraz troche lepszym obrazem.
Jeśli masz podpięte jakies stereo pod TV to szkoda kasy. Z funkcji dodatkowych jest chyba PIP, a czy różnice w polskim obrazie zobaczysz...nie wiem.
Więc może zamieszałem jeszcze bardziej......:)
Kuro jest marką sama w sobie i ma bardzo dobry obraz, wręcz doskonałem skalowanie obrazu i fajną czerń.
Tak więc jeśli masz sporo kasy no to Kuro, jeśli chcesz troche oszczędzić no to bierz Panasa i już.
Ale co nie weźmiesz to i tak będziesz zadowolony.
Po czasie o kasie się zapomina........:)
 

RheeTCT

New member
To co piszesz sittek można interpretować tak,że Kuro nadal jest the best.Nie widziałem jeszcze PY 800,ale z tego co piszą różni "testerzy" wynika jasno,że Kuro już nie jest The King.Ma jeszcze podobno minimalną przewagę w czerni,ale na tym koniec.A jest nadal droższe o 10 000 zł!!!(średnie ceny w necie to Panas 8000,a Kuro 18000).
Zyga pamiętaj,że Kuro o którym piszesz (428XD) to tylko HDready.
 

maciek2x2

New member
Po co przeplacac za 800 jak mozna kupic praktycznie to samo (pz/py85) za mniejsze pieniadze? Jesli masz jakis sprzet audio to nie widze sensu kupowac 800.
 

sittek

New member
Niewątpliwie Kuro jest nadal lepsze od Very. Widać to było m.in. w teście Kikiego_Osobiście w sklepach w UK tez to mogłem stwierdzić. Jednakże na pewno nie jest o tyle lepsze o ile więcej kosztuje. Jeszcze raz powtarzam: Jesli dla kogoś kasa nie jest problemem niech wybierze Kuro, ale dla strefy budżetowej ...sprawa jest prosta.
 
Do góry