Panasonic PX80

papa22

New member
Th-37px80e

ArtS :)[/quote] Dzięki ArtS za informację - faktycznie jest na płytce. Jedynie jak czytam najnowsze posty, to zaczynam się obawiać co będzie gdyby mój panas się zepsuł w okresie gwarancji. Ja dostałem tylko fakturę i eurogwarancję, której podobno Panasonic Polska nie honoruje. Według mnie to bardzo nieprofesjonalne podejście firmy. Czyżby Polska jednak nie należała do Europy, skoro panasonic nie chce uznawać eurogwarancji????:confused:
 

tomcod

New member
Rozmawiałem z gościem z serwisu "Panasonic Polska" w Warszawie (tel. ze strony internetowej) i zostałem poinformowany że jeśli telewizor został zakupiony na terenie UE ale nie w Polsce (PX-a nie można oficjalnie kupić w Polsce) to e-gwarancja nie przysługuje i do reklamacji potrzebna jest faktura i wypełniona karta gwarancyjna. Dla tego telewizora nie może być karty gwarancyjnej w języku polskim. Niestety nie spytalem Pana jak to jest z eurogwarancją (czy to jest to samo co np. karta gwarancyjna "Panasonic Czechy" ??). Przeczuwam niestety duże problemy w razie jakiejkolwiek naprawy gwarancyjnej, głównie chodzi mi o to, że serwisy "Panasonic Polska" nie będą się bawiły w naprawę takiego telewizora tylko wyślą go od razu do serwisu w kraju z którego jest karta gwarancyjna, kosztami (pewnie nie małymi) obciążając klienta. Jeśli ktoś ma inne potwierdzone informacje prosiłbym o umieszczenie stosownego wpisu tutaj.
 

2_D

New member
W temacie gwrancji PX ja miałem taki przypadek.
Kupilem 37 calowego PX80 w Neonecie. Kumpel mi go przywiózł, pomógł zamontować na wieszaku stolika, właczył i powiedział ze zabiera z powrotem. Panel był uszkodzony. Nie było to uszkodzenie fizyczne tylko taka pikseloza na ciemnym tle.
Było to tuż przed weekendem wiec mi go jednak zostawił abym sie nim pobawił bo za wyjątkiem ciemnych scen obraz był ok.
Nowy tv przyjechał w poniedziałek, a uszkodzony pojechał na śmietnik czy do naprawy, czy gdzie tam je wożą.
 

mass85

New member
Kupilem ciotce 42PX80 i mam z nim pewien problem. W obrazie widac odbicia, ktore jak na moje oko wygladaja na zaklocenia typowo analogowe - niedopasowanie kabla. Wszystkie wyrazniejsze krawedzie w obrazie sa "podwojne" albo nawet "potrojne".

Sprobuije wymienic kabel antenowy, TV jest podlaczony do analogowej kablowki. Jesli to nie pomoze, to co zrobic?
 

leader7606

New member
Ja zastanawiam się nad zakupem Panasa 37 cali i nie wiem którego wybrać PV czy PX ostatnio widziałem w EURO 42 cale za 2600pln. Z tego co widze może lepiej kupić plazmę poza polską.Pomóżcie będę wdzięczny. Mam sygnał z kablówki, kina domowego z divixem i pokój od wschodu.Odległość od tv około 2,5 m.:)
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem te problemy... Sprzedawca obejmuje sprzęt roczną rękojmią, jeśli się dobrze orientuję, a jeśli TV nie padnie w ciągu roku, raczej na pewno będzie i 10 lat śmigał bezproblemowo. Zresztą... znacie jakiś przypadek, żeby się komuś zepsuł markowy sprzęt po 6 miesiącach? Zazwyczaj jest tak, że albo coś jest sknocone od początku, albo działa i się nie psuje...
 

winszu

New member
Kupiłem PX80E w sklepie kezard , z siedzibą w mieście w którym mieszkam, gwarancję mam na 2 lata , w razie czego mam telewizor przywieźć i tyle mnie to ma martwić (tak mi powiedziano). Właśnie będę szedł podbić kartę gwarancyjną więc zapytam się czy to prawda z tymi Niemcami.
 

pit24316

Member
Problemy z tunerem DVB-T

Posiadam 42PX80 od ok. 2 tygodni. Obraz z różnych żródeł więcej niż dobry. Mam jednak nastepujący problem z odbiorem sygnałów DVB-T: mieszkam przy granicy z Czechami i mogę odbierać program i z Ostrawy i ze Skrzycznego (do Ostrawy ok 40km a na Skrzyczne ok. 80). Jakość sygnału ze Skrzycznego 6-7, z Ostrawy 10, i tu problem: nie mogę jednocześnie zaprogramowac programów z obu nadajników. Przy automatycznym wyszukiwaniu, na liście wyszukanych wykazuje że znalazł i te i te (kan.38 i 39) jednak po wyjściu z MENU w pamięci są tylko programy z Ostrawy. Przy ręcznym wyszukiwaniu czy korzystając z funkcji " Dodaj nowa usługę DVB-T" to samo. Aby oglądać programy polskie muszę skasować wszystkie stacje i ręcznie zaprogramować stacje z 38 kanału ( częstotliwość 610 MHz ) nadawanego ze Skrzycznego, ale wtedy brak programów czeskich. Próba dodania nowych programów, wszelkimi sposobami, kończy się jak wyżej. Czy ktoś już miał podobny problem i jak go ewentualnie rozwiązał? PS. Jakośc programów czeskich jest znakomita czego nie można powiedziec o polskich, chociaż te też są bardzo dobre.
 
Ostatnia edycja:

leader7606

New member
Nadal nie wiem który wybrać ,wydaje mi się że kupując tv na kilka lat za 2,5k pln to może jednak warto by było kupic full hd.Może ktoś mi pomoże.Ostatnio za te pieniądze jest dużo promocji full hd.;)
 

Tietr41

New member
Gdzie w menu PX znaleźć funkcje DVB-T?

Mam od miesiąca tego Panasa 42PX , ale za nic w świecie nie mogę znaleźć żadnych funkcji w menu dotyczących ustawień DVB-t. TV automatycznie wyszukuje programy analogowe i to wszystko. Dodam , że znajduje się w zasięgu nadajnika mpeg-4 , to chociaż jakiś ślad dvb-t powinien się pojawić , a tymczasem nic! Proszę ewentualnie o wskazówki w tej sprawie.
 

pit24316

Member
Tietr41- Musisz wejść do ustawień poczatkowych i tam wybrać kraj Czechy, Niemcy lub inny, byle nie Polska, natomiast język wybierz Polski.
 

leader7606

New member
Mam pytanie :czy wszystkie plazmy mają taką małą rozdzielczość?W cenie panasonica th pv80 można kupić lcd full hd.Co wybrać na dłuższy czas użytkowania,pomóżcie
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Leader, w odległości powyżej około 1,60 oko ludzkie zaczyna tracić szczegóły obrazu Full HD. Przy odległości około 2,60 widzisz już tak, jakbyś miał telewizor HD REady. Te dane są dla ekranu 42". Weź to pod uwagę.

ArtS :)
 

leader7606

New member
Dzięki za odpowiedź,a czy mogłbys jeszcze mi doradzić w sprawie mogę jutro kupić Panasonica TH37PV8 za 1900 złotych czy warto dołożyć i kupić TH37PV80.Mógłbyś odpowiedzieć na maila;piotras76@o2.pl.Browar za pomoc:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie warto.
poszukaj bo były zaczepione zdjęcia.
A także poczytaj test PV 80:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Czystość formy bez nadrysów wokół postaci.
d70e5df9cc2a1f86med.jpg
 
Do góry