Panasonic PX80

franekf

New member
Sprawdziłem na TV... rzeczywiście nie można skorzystać. No ale w sumie przeczytałem w końcu, że ta cyfrowa UPC to jest dużo droższa niż zwykła kablówka a ja myślałem, że to taki bonus jeśli ktoś ma dekoder. W ogóle to myślałem, że płatne są dopiero kanały HD.

Jeszcze jedna kwestia, czy na PV/PX80 można zrobić z obrazem coś więcej niż tylko stop klatkę? Jeśli można, to dajcie please jakiś przepis jak to zrobić, ponieważ ja już nie mam pomysłu.;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

otan

New member
Bez reklam
franekf napisał:
Jeszcze jedna kwestia, czy na PV/PX80 można zrobić z obrazem coś więcej niż tylko stop klatkę? Jeśli można, to dajcie please jakiś przepis jak to zrobić, ponieważ ja już nie mam pomysłu.;)



Napisz precyzyjnie o co Ci chodzi : czy można zrobić coś więcej z obrazem, ale w jakim sensie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

de.camillo

New member
franekf napisał:
Sprawdziłem na TV... rzeczywiście nie można skorzystać. No ale w sumie przeczytałem w końcu, że ta cyfrowa UPC to jest dużo droższa niż zwykła kablówka

witam
cena bez promocji za analog to chyba 59zł/m-c natomiast za cyrfowy SD to 65zł/m-c.
Czy ta różnica 6zł to tak dużo, w zamian dostając więcej programów i dużo lepszy sygnał :cool:, a analog tez zostaje.

pozdro
 

Zymek

New member
Dorwałem tę instrukcję dla wersji angielskiej PX80B.Czy to B oznacza inny soft /bardziej rozbudowane menu/przy niezmienionej elektronice czy zastosowano inne rozwiazania techniczne?
 

franekf

New member
Zymek napisał:
Dorwałem tę instrukcję dla wersji angielskiej PX80B.Czy to B oznacza inny soft /bardziej rozbudowane menu/przy niezmienionej elektronice czy zastosowano inne rozwiazania techniczne?
B to kod kraju
E europa
P polska
B britain

Wracam do zapytań. Chodziło mi o funckje PIP. Jest stop klatka a czy można zrobić obraz w obrazie, obraz na stopklatce itd? Chyba nie można ale chciałem się upewnić.

Co do UPC to czy nie jest tak, że muszę zapłacić za zwykłą analogową TV i dodatkowo dopłacić 65zł za cyfrową. Mnie się zdaje, że to wychodziło ponad 100zł.
 

franekf

New member
sittek napisał:
no to wszystko jasne. Polska nadal nie w Europie, a Anglia wiadomo........wyspa calkiem nieeuropejska :)
GB jak wszyscy wiemy za EU się do końca nie uważa, co zauważyli także spece z panasa. Ciekawostka, widzę że na rosyjskich stronach przesunęli kod kraju na początek, chyba że produkują jakiś zupełnie nowy model... VIERA TH-R37PV8
 

de.camillo

New member
franekf napisał:
B to kod kraju
Co do UPC to czy nie jest tak, że muszę zapłacić za zwykłą analogową TV i dodatkowo dopłacić 65zł za cyfrową. Mnie się zdaje, że to wychodziło ponad 100zł.
Nie, nie jest tak.
Analog zostawiają bez dopłat, płacisz tylko za cyfrową - czyli min.65zł/m-c
 

otan

New member
Bez reklam
A pod poszczególnymi oznaczeniami literkowymi mogą kryć się dodatkowe funkcje występujące i przydatne w danym kraju. Nasz model PV nie ma DVB bo u nas nie ma nadawców sygnału cyfrowego TV naziemnej.
Nasze krajowe modele "PV" powinny być tańsze w stosunku do modeli PX ze wzgledu na uboższe wyposażenie. Jest odwrotnie. :roll:
 

-Tomek-

New member
franekf napisał:
B to kod kraju
E europa
P polska
B britain


A = Australia

Widziałem instrukcję obsługi do TH-42PX80A i z niej wynika, że to model dla tego kontynentu.

Jako ciekawostkę podam, że pojawił się już model: TH-42PZ81, który ma już wbudowany tuner DVB-T MPEG-4.
 

Zymek

New member
Ja mam z literą E.Jest tam możliwosc wyboru np.wersji dla Polski /nie znajduje dekodera DVB/.Zatem po co sie robi wersję PX80P tylko dla POlski skoro jest to to samo co PV80.Nie wiem czy dobrze rozumuję.
 

sittek

New member
-Tomek- napisał:
Jako ciekawostkę podam, że pojawił się już model: TH-42PZ81, który ma już wbudowany tuner DVB-T MPEG-4.
w PX80 z tyłu jest slot CI, gdzie można sobie wtyknąc moduł MPEG-4 a nawet MPEG-6 jak nasi sie troche spóźnią z technologią. Więc spoko.
 

franekf

New member
Zymek napisał:
Ja mam z literą E.Jest tam możliwosc wyboru np.wersji dla Polski /nie znajduje dekodera DVB/.Zatem po co sie robi wersję PX80P tylko dla POlski skoro jest to to samo co PV80.Nie wiem czy dobrze rozumuję.
Bo tuner cyfrowy to dodatkowe 40$
 

walker214

New member
Witam. Kupiłem wczoraj 37PX80 i mam pytanie jak jest z poborem prądu w trybie standby. W instrukcji jest cos w tym stylu napisane na ostatniej stronie: with tv off recording 0,7W oraz without tv off recording 20W. Wiecie moze o co chodzi??
 

Zymek

New member
Chodzi mi o to że wersja E z zainstalowanym oprogramowaniem na Polskę"nie widzi "tunera DVB-T chociaż takowy fizycznie jest,tak w każdym razie u mnie jest.Jak chcę go "zobaczyc'to muszę zainstalowac jedną z 18 wersji krajów które są wymienione z tyłu obudowy.Jestem ciekawy czy w przypadku wersji krajowej P taki tuner jest przy I instalacji wykrywany.
 

franekf

New member
Zymek napisał:
Chodzi mi o to że wersja E z zainstalowanym oprogramowaniem na Polskę"nie widzi "tunera DVB-T chociaż takowy fizycznie jest,tak w każdym razie u mnie jest.Jak chcę go "zobaczyc'to muszę zainstalowac jedną z 18 wersji krajów które są wymienione z tyłu obudowy.Jestem ciekawy czy w przypadku wersji krajowej P taki tuner jest przy I instalacji wykrywany.

PV80E w ogóle fizycznie nie ma tunera, więc go nie wykrywa.
 
Do góry