Panasonic PX80

franekf

New member
Proszę nie cytować (powtarzać) poprzedniej wypowiedzi. ArtS :)

Nie po to o te unie walczyłem ... żeby sparafrazować pierwszego elektryka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

franekf

New member
Gwarancja.
Patrzę, że w niektórych sklepach przy PX zaczęli dodawać tekst: 24 miesiące gwarancji Panasonic Polska. W innym sklepie napisali, że towar jest zakupiony w Polsce i dotyczą go polskie przepisy gwarancyjne... Już nie wiem co myśleć
 

miles19

New member
berecik napisał:
Mam taki moduł TV go widzi, ale dźwięku jak nie było tak niema. Nie bardzo wiem co tam można poustawiać. W tiunerze zewnętrznym natomiast dźwięk jest i moduł znakomicie sobie radzi. Troszke tylko się grzeje.
A czy próbowałeś TV z wrzuconym modułem CI MPEG-4 podłączyć po cyfrowym złączu do amplitunera? Czy amplituner dekoduje wówczas dźwięk (jest to DD2.0 lub DD5.1)? Bo jeśli obraz jest, a dźwięk by był przez amplituner to jestem w stanie taką niedogodność aby mieć 10 progsów cyfrowo bez żadnego abo...
 

-Tomek-

New member
Dvb-t

No i stałem się posiadaczem TH-37PX80E :) - co prawda za 2999zł, ale widzę, że są już po 2840zł - a tak mnie straszono, że przed Euro mogą podrożeć.

Jeden z pierwszych testów padł na DVB-T. No i niestety ma tylko MPEG2 :( - tak z resztą nawet pisze w dołączonej polskiej instrukcji. Co prawda udaje mi się odebrać dźwiek i telegazetę z wszystkich kanałów cyfrowych nadawanych z PKiN w W-wie, ale sygnału video - brak. Będę musiał zastanowić się nad nabyciem odpowiedniego modułu do slotu CI.

Jako ciekawostkę powiem, by dostać się do menu DVB, należy przy pierwszym uruchamianiu po wyborze języka wybrać kraj/region z listy oficjalnie nadających w DVB-T (np. Niemcy). Niestety po wyborze "Polski" żadnych opcji z DVB nie ma w menu, a po takim wstępnym skonfigurowaniu PX ma on identyczne manu jak PV.

Pozdrawiam.
Tomek.
 

otan

New member
Bez reklam
U nas panuje wolna amerykanka w sprawie terminu wprowadzenia DVB-T i ujednolicenia standartów przekazu cyfrowej TV naziemnej. Nie wiadomo czy będzie to MPEG-2 czy 4. Mówiło się o wprowadzeniu DVB w 2012r a teraz o 2015r. Mamy podobnie jak z autostradami opóznienia w stosunku do rozwiniętych krajów Europy co najmniej z 10-15lat. Brak porozumienia i woli współpracy pomiędzy TVP, Polsatem i TVN wydłuża tylko proces wprowadzenia u nas DVB-T. Wygląda to tak jak gdyby nikt nie był tym tematem obecnie zainteresowany poza TVP która obecnie przeprowadza testy np. w W-wie, Krakowie......
 

de.camillo

New member
otan odpowiedź jest moim zdaniem dość prosta dlaczego tylko TVP.
Polsat ma własną platformę cyfrową, TVN (z tego co podali kiedyś w media2.pl) ma zamiar kupić udziały w telewizji N więc też będzie miał platformę cyfrową. Raczej nie będzie im zależało na promowaniu bezpłatnego oferowania programów w cyfrowej TV naziemnej :)

pozdro
 

Zymek

New member
Może było gdzieś opisane,może nie doczytałem ale czy jest możliwosc właczenia TV z czuwania od razu na odbiór po HDMI/tuner sat/a nie na TV?.
 

remigiusz

Member
jeśli wyłączyłeś tv na we euro to załączy się też na tym wejściu, nie wiem jak hdmi / ja nie wyłączam tunera sat - nie sprawdzałem, czy ma to jakieś znaczenie /
 

sittek

New member
Zymek
na pilocie klikasz na MENU, potem wybierasz zakładkę SETUP (ustawianie) a potem zaznaczasz w POWER ON PREFERENCE (preferencje włączania) na AV

U mnie działa bardzo ładnie i moge wybrać czy odpalam z TV czy z BOXA.

pzdro
 

Zymek

New member
Niestety nie mam takiej opcji w swoim menu tzn.preferencje właczania.Pozostaje włączanie odbiornika na na we TV a pózniej przełaczanie pilotem na AV.Pozdrawiam
 

franekf

New member
-Tomek- jak można powrócić do menu z tunerem DVB? Kurcze nastawiłem na Polske i dodatkowe funkcje są niewidoczne. Nastawiłbym na France, tam jest MPEG4 może by tuner dodatkową funkcję odkrył ;-)
 

Zymek

New member
Mam PX80,wgrałem kraj Polska,język polski.
Do kol.franekf wejdz w ustawienia , ustawienia fabryczne ,usuń dotychczasowe ustawienia i programuj na nowo wybrany kraj i język.
 

sittek

New member
Zymek napisał:
Niestety nie mam takiej opcji w swoim menu tzn.preferencje właczania....Mam PX80,wgrałem kraj Polska,język polski.
bardzo ciekawe,że wersja angielska i polska, choc produkowane oba w Czechach tak rózne od siebie są.....??? czy ktos inny ma podobny problem?

franekf a czy PX80 nie dekoduje MPEG2?
 

Zymek

New member
Faktycznie w moim PX80 są 22 wersje krajowe plus kraje dawnego ZSRR ale brak angielskiej.Czy wersja angielska ma bogatsze menu?
 

sittek

New member
nie wiem dokładnie jakie są róznice w menu wersji angielskiej i polskiej. Generalnie od razu po pierwszym włączniu odbiornika nie trzeba było wybierać kraju, gdyż możliwość była jedna......ANGIELSKI :)
Poza tym od razu automatycznie wyszukał wszystkie stacje z tunera cyfrowego i teraz sobie gra pięknie. W ustawieniach ma możliwośc wybrania źródła sygnału tak jak napisałem. Do wyboru ma TV czyli tuner cyfrowy i wszystkie wyjścia zewnętrzne sygnału (3x HDMI,3xSCART,CI,itp.)
w regulacji obrazu jak widzę ma podobne ustawy jak w werscji polskiej.
Regulacja nie jest zbytnio rozbudowana a to co jest wystarczy.Poza tym "jadę" od samego początku na NORMAL i prawie 50% ustawów. Obraz żyleta.
 

franekf

New member
sittek napisał:
bardzo ciekawe,że wersja angielska i polska, choc produkowane oba w Czechach tak rózne od siebie są.....??? czy ktos inny ma podobny problem?

franekf a czy PX80 nie dekoduje MPEG2?

PX80 ma MPEG2 ale nie wiem czy odbiór UPC nie wymaga zastosowania DVB-C.... Muszę to sprawdzić. Niestety na razie nie mam nawet menu DVB, ustawiłem kraj Polska i język Polski.
 

rafciuk

New member
franekf, muszę Cię zmartwić - na pewno odbiór z kablówki (UPC) wymaga dekodera DVB-C. Prowadziłem kiedyś kursy z DVB dla TPSA (jak jeszcze była polska - wtedy mieli pieniądze na szkolenia :) . Pozostaje więc podpiąc PXa pod zewnętrzny dekoder i cieszyć się lepszą jakością!
 
Do góry