Panasonic PX80

de.camillo

New member
godles83 wszystko zależy jaki sygnał odbierasz.
Jeżeli zwykła antena to może uda Ci się wykorzystać tuner DVB-T (od 2012 roku w Polsce ma byc tylko TV cyfrowa naziemna- znika analogowa), natomiast jeśli masz Tv kablową, lub platforme cyfrową to i tak masz tuner zewnętrzny, więc w tym przypadku DVB-T robi się zbędny.

pozdro
 

otan

New member
Bez reklam
Panasonic 42PX80E

Witam.

Od przybytku głowa nie boli. Kupiłem PX bo cena ta sama co PV a dodatkowy tuner DVB-T jeśli nie teraz to w perspektywie lat pewnie się przyda. Sygnał TV cyfrowej naziemnej to na razie przyszłość w Polsce, ale czemu nie skorzystać z dodatkowego gadżetu za tę samą kasę. W wielu krajach Europy TV cyfrowa naziemna jest standartem. Moim zdaniem jest to tylko kwestia czasu jak i u nas sie pojawi.


Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Widzisz, nie czytasz, więc nie wiesz. Ten temat też jest wałkowany co jakiś czas. Podany przez Ciebie PX jest importowany z Niemiec najpewniej z pominięciem cła i podatków.

ArtS :)
 

otan

New member
Bez reklam
Panasonic PX80E

Witam.

Model PX80 rozprowadzany jest przez Panasonica wszędzie tam gdzie jest cyfrowy sygnał telewizji naziemnej - większość krajów Europy zachodniej go ma! U nas tego sygnału jeszcze nie ma, to i tunera w modelu przeznaczonym na ryne Polski - PV nie ma. Czysta ekonomia przez Panasonica przemawia. Cena podana w Ceneo budzi moje zdziwienie. W Niemczech nie kupisz tego modelu TV za taką cenę. Może jest to model np. wystawowy, reklamacyjny itp.

Pozdrawiam
 

radzique

New member
No panowie, przecież to pixmania, trzeba mieć żyłkę hazardzisty, żeby kupić tam sprzęt takiej wartości ;)
 

-Tomek-

New member
DVB-T w serii PX80

Witam,

przymierzam się do zakupu TH-37PX80 i szukam informacji o parametrach jego tunera DVB-T. Jest już u nas kilkanaście nadajników testowych DVB-T (http://www.radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php) w większości nadających w MPEG-4 (docelowy standard) i odchodzących od MPEG-2, który był (i jeszcze jest) wspierany przez większość odbiorników TV z DVB-T.
Moje pytanie brzmi: czy jest ktoś może szczęśliwym posiadaczem TV z serii PX80 i prawidłowo odbiera w naszym kraju sygnał DVB-T MPEG-4 bez użycia dodatkowych kart na interfejsie CI ?

Pozdrawiam.
Tomek.
 

andrzejsk

New member
ArtS007 napisał:
Tylko tuner cyfrowy, z którego pożytku w Polsce raczej nie ma i chyba nie będzie.

ArtS :)
Przeciez w Polsce w kilku miastach jest nadawany sygnał cyfrowy, wiec mozna skorzystac z tego tunera DBV-T. Np. z Rzeszowa można odbierac sygnał w promieniu co najmniej 60km. W Warszawie jest nadawany TVP1, TVP2, TVP INFO/TVP Warszawa, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Polonia ,TVN, TVN Siedem, POLSAT, TV4, TVN HD Test.

http://www.acme.com.pl/dvb-t/
 

franekf

New member
Mam pytanie do kolegi, który zakupił PX80E. Czy ten TV ma identyczną obudowę jak PV80 ? Chodzi o to czy jest całkowicie czarny i lakierowany "fortepianowo". Jeszcze jedno mnie dziwi... na polskiej i ruskiej stronie kontrast dynamiczny jest dla PV 1000000:1 a na czeskiej dla PX jest 500000:1. Skąd ta różnica? I jeszcze czy PX albo PV posiadają Real Black Drive ? Chodzi o to, że chcę kupić PX ponieważ ponoć u mnie jest sygnał z PKiN więc.. może coś się ruszy z DVB-T ale obawiam się, że jednak są jakieś drobne różnice, przez które PX może być od PV gorszy. Proszę o odpowiedzi wszystkich, którzy mogą mi pomóc, bo mam mało czasu na decyzję ;-)
A zapomniałem jeszcze, w Wawie nadają w MPEG-4 ? I czy PX80 ma Mpeg-4?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
andrzejsk napisał:
Przeciez w Polsce w kilku miastach jest nadawany sygnał cyfrowy, wiec mozna skorzystac z tego tunera DBV-T.
Sprawdzałeś w praktyce?

Z tego, co wiadomo najprawdopodobniej w Polsce będzie obowiązywał standard MPEG4, więc z tunera wbudowanego w PX pożytku nie będzie. To, o czym piszesz, to jedynie sygnał testowy.

ArtS :)
 

zbyszko74

New member
To jak to jest z tym X czyli TH-42PX80 są w kraju oficjalnie dostępne z krajową gwarancją czy nie ?

Byłem dzisiaj w Electro World w Gdańsku i stał w sprzedaży za 4449,00 zł model TH-42PX80.

Jedyne czym się różnił to na kartce opisującej jego najważniejsze parametry napisali kontrast dynamiczczny 1:100 000 a nie do miliona.

@franekf - z tego co widziałem to obudowa polerowana na "pianino"
 
Ostatnia edycja:

-Tomek-

New member
ArtS007 napisał:
Sprawdzałeś w praktyce?

Z tego, co wiadomo najprawdopodobniej w Polsce będzie obowiązywał standard MPEG4, więc z tunera wbudowanego w PX pożytku nie będzie. To, o czym piszesz, to jedynie sygnał testowy.

ArtS :)

No właśnie, pytanie za 100punktów, czy PX ma wbudowany tuner MPEG4?

Z tego co znalazłem w internecie:

"P.S. A co do tytułu posta to ODRADZAM Panasonica PV, kupujcie tylko PXa, np. w digitalo.pl, ta sama cena, a macie tuner DVB-T w MPEG4 na pokładzie, np. w Warszawie odbiera 10 kanałów naziemnych."

Dzwoniłem do digitalo.pl - potwierdzają, że odbiera MPEG4.

Na oficjalnej stronie www.dvb.org znalazłem listę modeli wspierających DVB-T. Był tam model TH-42PX80A i lista standardów DVB jakie wspiera:
(http://www.dvb.org/products_registr..._specification/product_list/index.xml?csID=32)

DVB-MPEG
TR 102 154
TS 101 154 -> MPEG4

DVB-SI
EN 300 468
TR 101 211

DVB-SSU
TS 102 006

DVB-SUB
EN 300 743

DVB-T
EN 300 744
TR 101 190

DVB-TXT
EN 300 472



Cytat odnośnie TS 101 154:

Organizacja DVB zaaprobowała poprawki do standardu DVB polegające na dopuszczeniu algorytmów kompresji video opartych na MPEG-4. Nowa wersja standardu (TS 101 154) została przesłana do ETSI i wkrótce zostanie oficjalnie opublikowana.
Nowa wersja dokumentu standaryzującego dopuszcza używanie algorytmu H.264/AVC zarówno w wersji Main Profile jak i High Profile. Oznacza to, że standard High Profile czyli HDTV został praktycznie przyjęty jako obowiązujący w Europie.

Interesującym jest, że nowa norma umożliwia stosowanie algorytmów opartych na MPEG-4 we wszystkich sposobach nadawania cyfrowej telewizji, czyli zarówno satelitarnie jak i naziemnie czy kablowo. Więcej informacji na stronach dvb.org

http://www.digital-tv.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid=32


PS. Potwierdzam - modele PX są oficjalnie dostępne w sieci "Electro-World"
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po wczorajszej ostatecznej odpowiedzi Serwisu Panasonic Polska - model nie jest objęty gwarancją .

Uprzejmie informujemy, że honorujemy gwarancję z krajów UE.
Zgodnie z warunkami karty gwarancyjnej jeżeli model urządzenia nie odpowiada modelowi, który jest sprzedawany na terenie kraju, w którym przebywa nabywca lub jeżeli charakterystyka urządzenia nie odpowiada sprzedawanemu w danym kraju odpowiednikowi, firma prowadząca sprzedaż lub dystrybutor narodowy mogą podjąć się realizacji gwarancji po sprowadzeniu części zamiennych z kraju pierwotnego zakupu lub przekazać tam urządzenie w celu usunięcia usterki.
W obu przypadkach nabywca jest zobowiązany do dostarczenia karty gwarancyjnej i dowodu z datą zakupu.
Nabywca zostanie obciążony wszelkimi kosztami związanymi z transportem urządzenia bądź części zamiennych. Dopuszcza się także w takich wypadkach związane z transportem opóźnienie w realizacji praw gwarancyjnych.
 

-Tomek-

New member
Proszę nie cytować (powtarzać) poprzedniej wypowiedzi. ArtS :)

Po pierwsze:

większość podzespołów do serii PV80 i PX80 to te same części - zwłaszcza do tych podzespołów, które najczęściej się psują (moduł zasilania, matryca, główny kontroler). Wątpię, by jakikolwiek serwis musiał je sprowadzać specjalnie dla modelu PX.

Po drugie:

załóżmy, że kupię PX80 w polskiej sieci Elektro-World - jestem laikiem i nie muszę wiedzieć, że ten model nie jest na liście produktów w Panasonic Polska. Skoro jest sprzedawany w naszym sklepie, to sprzedawcy obowiązuje prawo lokalne i to co zostało zapisane w gwarancji.
Swoją drogą, to ciekawe, czy PX mają polską instrukcję obsługi...?

Inna sytuacja - gdy kupimy go zagranicą, wtedy jestem w stanie przyjąć powyższe wytłumaczenie.

A stąd to całe zamieszanie: oficjalne ceny sugerowane z Panasonic.pl i panasonic.de

PL - TH-37PV80 - 4399,00 PLN
DE - TH-37PX80 - 1099,00 EUR = 3700 PLN
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

franekf

New member
No nic ... kupimy to wszystko zobaczymy. Nie ma co czekać, jesli już wprowadzili MPEG4 do panasa to dobrze, jeśli nie to ... no cóż można zawsze dokupić settopboxa... ;-)
Co do sygnałów: http://www.satkurier.pl/news/39653/

Co do listy, na której jest TH-42PX80A z MPEG 2/4 to myślę, że znaczenie ma to A na końcu. ;-)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ciekawa sprawa z ElecrtoWorld. Jeśli mają je w ofercie, to napewniej mają też polską gwarancję.

ArtS :)
 

otan

New member
Bez reklam
Panasonic 42PX80E

Witam

Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z przedstawicielem centrali serwisu Panasonic Polska na temat gwarancji modelu PX.
Wszystkie uprawnienia z tytułu gwarancji są takie same jak w przypadku modelu PV, door to door też. Serwis ma obowiązek przyjechać do domu klienta i dokonać naprawy a jeśli okaże się to niemożliwe to zabierają TV na warsztat. Koszty transportu na terenie RP do serwisu i z powrotem pokrywa serwis Jedynie w przypadku braku możliwości dokonania naprawy (z powodu braku części zamiennych) na terenie RP co jest mało prawdopodobne, Panasonic Polska zastrzega sobie możliwość dokonania naprawy np w Czechach lub Niemieczech. Wówczas koszt transportu pokrywa klient. Moim zdaniem minimalne niedogodnści na jakie możemy być narażeni podczas ewentualnej awarii i braku możliwości naprawy przez serwis Panasonica rekompensuje nam posiadanie tunera DVB który jeśli nie teraz to w najbliższej przyszłości będę mogł wykorzystać.

Pozdrawiam
 
Do góry