Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

kmarcin

New member
Wymiana modułu

Witam. Właśnie otrzymałem informacje z serwisu, że zamówiony moduł dojechał. Problem zgłosiłem w poniedziałek, wczoraj dostałem potwierdzenie konieczności wymiany, cała operacja odbędzie się w piątek. Wersja z wymianą na miejsu niestety upadła. Telewizor zostanie odebrany przed południem i tego samego dnia odwieziony. Nie muszę posiadać oryginalnego opakowania. Podobno na płytce drukowanej i opakowaniu brak oznaczeń jaka to wersja modułu/oprogramowania. Mam weekend na przetestowanie "poprawki", jeżeli będzie coś nie tak mogę wrócić do starej wersji modułu. Ogólnie (narazie) kontakt z serwisem i zrozumienie problemu wzorcowe.
:eek:k:
 

kmarcin

New member
Moduł z PDROM 41.03

Zgodnie z obietnicą w piątek, ok. godz. 16, przyjechał tv z wymienionym modułem
było:
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.01

mam:
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.03

i purpurowe fale zniknęły! I to jest jedyny plus tego manewru, bo obraz w każdym innym aspekcie ZNACZNIE się pogorszył:
  • kolor biały zamienił się w blado żółty, kremowy
  • ten "nowy biały" jest przesterowany, wylewa się z konturów jasnych obiektów (sobotni mecz tragedia, przy ujęciu na 1/3 boiska reprezentanci Polski w białych strojach wyglądali jak duże "białe" plamy biegające za małą "białą" plamą!!!)
  • ogólnie zmiany w kolorach poszły po całości palety i wszystkie są bardziej pastelowe
  • wszystkie obiekty na drugim planie są rozmazane, wyglądają jak prezentowane w niższej rozdzielczości kolorowe plamy - ale dzięki temu nie widać przejść kolorów i fioletowych węży, gratulacje Panasonic:evil:
  • przy oznaczeniu wiekowym w postaci żółtego trójkąta widać zieloną obwódkę
Jednym słowem tragedia. Zgodnie z umową w poniedziałek serwis zamontuje mi ponownie stary moduł - jeszcze jutro będą rozmawiać z panem Myśliwcem na temat modułu w wersji 04. Ale jak sami twierdzą o takim module to tylko ja słyszałem, a "...w internecie to różne rzeczy piszą". Ogólnie serwis nie ma bladego pojęcia o tej usterce, najchętniej by już nie wymieniali modułu tylko czekali na jakiś cud, jedyną wyrocznią jest Panasonic Polska - moje informację o wersjach softu/modułu oraz pogorszeniu jakości obrazu nie są traktowane zbyt poważnie. Czy oznacza to, że jesteśmy już na "węże" skazani?
 

ein

New member
Niestety obawiam sie ze jestesmy. Dlaczego? Ano dlatego, ze nowe moduly jak wynika z relacji na naszym forum, ale takze na forach zagranicznych wprowadzaja nieakceptowalne zmiany w sposobie wyswietlania kolorow. Widac wyraznie, ze wada "purple snakes" jest na tyle powazna i zwiazana z zastosowana przez Panasonica w plazmach G9 technologiach, ze imho nie ma co liczyc na eliminacje tego bledu. I tutaj zaczyna sie ruletka, bo sprawdzalem pare PV60 i tak jak w moim te weze sa zadkim zjawiskiem i raczej nieuciazliwym to u kumpla niektorych filmow nie idzie ogladac :(
Wypada tylko wspolczuc tym ktorzy nie bardzo moga pogodzic sie z wezami a alternatywa jest wymiana modulu i uzyskanie telewizora ktory gra jak chinski LCD za 1,5k zl. Przykre jest to ze firma otwarcie do tego problemu sie nie przyznala. Co gorsza lekarstwo, z tego co widac, okazalo sie gorsze od choroby
 

robboj

New member
ein napisał:
Niestety obawiam sie ze jestesmy. Dlaczego? Ano dlatego, ze nowe moduly jak wynika z relacji na naszym forum, ale takze na forach zagranicznych wprowadzaja nieakceptowalne zmiany w sposobie wyswietlania kolorow. Widac wyraznie, ze wada "purple snakes" jest na tyle powazna i zwiazana z zastosowana przez Panasonica w plazmach G9 technologiach, ze imho nie ma co liczyc na eliminacje tego bledu. I tutaj zaczyna sie ruletka, bo sprawdzalem pare PV60 i tak jak w moim te weze sa zadkim zjawiskiem i raczej nieuciazliwym to u kumpla niektorych filmow nie idzie ogladac :(
Wypada tylko wspolczuc tym ktorzy nie bardzo moga pogodzic sie z wezami a alternatywa jest wymiana modulu i uzyskanie telewizora ktory gra jak chinski LCD za 1,5k zl. Przykre jest to ze firma otwarcie do tego problemu sie nie przyznala. Co gorsza lekarstwo, z tego co widac, okazalo sie gorsze od choroby

moim zdaniem nie jestesmy - jezeli po wymianie modulu jest gorzej zawsze mozemy zadac wymiany tv na nowy pozbawiony tych wad
po prostu musimy stanowczo domagac sie tego
druga sprawa to smieszy mnie wypowiedz polskich serwisow ze nie istnieje modul 41.04 - dziwne ja i kolega "AdaMo71" taki posiadamy i po wymianie odczulismy poprawe
jest jeszcze przypadek "kredka" ktory po wymianie modulu na 41.03 twierdzi ze obraz jest super i pozbawiony wezy
wiec cos w tym musi byc - moze po prostu serwis po wymianie nie potrafi ustawic odpowiednio tv - moze potrzebna jest kalibracja i odpowiednie dostrojenie tv z nowym modulem
 

RoMi

New member
Witam, "kmarcin" - widzę że masz farta tak jak i ja z efektami po wymianie modułu na wersję xx.03. Dla pocieszenia dopowiem że mam BUBLA plazmę top model - 37pv600e od początku grudnia. Na początku kwietnia wymieniono mi moduł - gdzie efekty uzyskane w jakości obrazu są w tym temacie ogólnie znane - także Centrali Panasa. Jest już czerwiec - a ja mam dalej "spierdo...." tv. Centrala wogóle się nie śpieszy.
"robboj" - na wniosek o wymianę na tv wolny od wad lub refundację zakupu, którą zgłosiłem do Centrali - dopiero dało to impuls do propozycji wymiany płytki na wer 04 - która w moim przypadku może pomoże - a może nie.:confused:
Posiadam tv od ponad 0.5 roku ktory od nowości był spieprzony - teraz Panasonic spieprzył go jeszcze gorzej modułem 03.
Napiszę to wreszcie co wiem od człowieka z Panasa choć miałem mieć gębę zamkniętą- Wszystkie 60/600 mają problem z reprodukcją kolorów z odchyłką "więcej % lub mniej". Ja trafiłem na ten "więcej %" i jestem za bardzo spostrzegawczy - co także przyznał.
Potrzebuję prawnika - od spraw konsumenckich najlepiej w W-wie.:x
Limit czasu został już wyczerpany. pozdr
 

robboj

New member
RoMi napisał:
Witam, "kmarcin" - widzę że masz farta tak jak i ja z efektami po wymianie modułu na wersję xx.03. Dla pocieszenia dopowiem że mam BUBLA plazmę top model - 37pv600e od początku grudnia. Na początku kwietnia wymieniono mi moduł - gdzie efekty uzyskane w jakości obrazu są w tym temacie ogólnie znane - także Centrali Panasa. Jest już czerwiec - a ja mam dalej "spierdo...." tv. Centrala wogóle się nie śpieszy.
"robboj" - na wniosek o wymianę na tv wolny od wad lub refundację zakupu, którą zgłosiłem do Centrali - dopiero dało to impuls do propozycji wymiany płytki na wer 04 - która w moim przypadku może pomoże - a może nie.:confused:
Posiadam tv od ponad 0.5 roku ktory od nowości był spieprzony - teraz Panasonic spieprzył go jeszcze gorzej modułem 03.
Napiszę to wreszcie co wiem od człowieka z Panasa choć miałem mieć gębę zamkniętą- Wszystkie 60/600 mają problem z reprodukcją kolorów z odchyłką "więcej % lub mniej". Ja trafiłem na ten "więcej %" i jestem za bardzo spostrzegawczy - co także przyznał.
Potrzebuję prawnika - od spraw konsumenckich najlepiej w W-wie.:x
Limit czasu został już wyczerpany. pozdr
fakt zgodze sie z tym ze pv60 maja problem z wezami bo nie widzialem chocby jednej sztuki ktora by tego nie miala a widzialem ich wiele - w kazdym sklepie ogladalem dokladnie kazdy wystawiony model pv60 i szukalem wezy i w kazdym je widzialem( juz widze glosy uzytkownikow ze ich model tego nie ma - to juz przerabial kredek wiec ja wole siedziec cicho , swoje wiem) - to samo dotyczy pv70 i zielonych krawedzi - sa w kazdym w ktorym widzialem - w mniejszym stopniu lub wiekszym , ba zielone krawedzie widzialem w modelu 65" Panasa na materiale hd - wystawiony w Saturnie w Zlotych Tarasach w Warszawie
swego czasu mialem obsesje na tym punkcie - teraz po wymianie modulu weze zniknely ale sa za to zielone krawedzie - na szczescie dla mnie w mniejszym stopniu widoczne niz weze i jakosc obrazu jest przeze mnie akceptowalna z tym ferelem
zreszta te zielone krawedzie widzialem tez u znajomego ktory ma PA60 - poprzednika PV60 - wiec pewnie w moim starym module tez byly tylko ich nie dostrzegalem
wedlug uzytkownika avforum zielone krawedzie z czasem znikaja - poczekam i jak nic sie nie zmieni bede reklamowal tv
 

RoMi

New member
Witam, dla kibiców tego wątku dodam jeszcze, iż na innym anglojęzycznym forum user "nboy42" potwierdził, iż sam Panasonic stwierdził, iż problem z kolorami jest nierozwiązywalny. Gość usilnie domagał się wymiany na model pozbawiony wad. Jak się okazało Panas stwierdził, iż wszystkie modele z serii 60/600 są "trafione" i zaproponował mu w końcu refundację. Oznacza to iż producent nie będzie w stanie zapewnić modelu bez wad w reprodukcji kolorów -> LINK

Najciekawsze jest to że na avforum dość nieśmiało rozpoczął się wątek o problemach z kolorami modeli pv/px70 (fioletowe i zielone wężyki, banding itp) -> LINK
No cóż moment zachwytu "obudową" mija i przychodzi czas na realia które funduje Panas co bardziej spostrzegawczym użytkownikom :p

Ale o tych zaletach plazm - Panasonic w swoich broszurach reklamowych jakoś nie wspomina ! Może ryczący tygrys w reklamach serii Viera coś chce nam przekazać :D pozdr
 

ein

New member
Tak jak pisalem wczesniej. Niestety jest to nieusuwalna przypadlosc ekranu i kicha. Panas staral sie cos zrobic, nowe moduly niwelowaly wezyki ale jakim kosztem! Innymi slowy trzeba tutaj trafic na lepszy egzemplarz, bo jak sie trafi na gorszy to.. biada. Jestem bardzo ciekaw, czy na podobne przypadlosci beda chorowaly nowe Full-e? Bo ze PV70 nie sa pozbawione wad - to juz wiemy. Mimo tej samej technologii panelu, elektronika jest zupelnie inna (inne parametry obrazu, inny bardziej zaawansowany krzemik etc).
Szczerze wspolczuje tym, ktorzy maja pecha. Sam naleze do tych szczesliwcow, ktorym trafil sie model z rzadka pojawiajacymi sie wezykami tylko. Ale wiem, jak to jest... znajomy osiwial. Ale ma juz Pionka i jest happy
 

Pansłonic

New member
Witam, po dłuższej nie obecności na forum, a w szczególności w tym wątku, pół żartem, pół serio znalazłem w tym czasie sposób na wszystkie gady w plazmach Panasonica... a jest nim znalezienie sobie większego problemu np. w moim przypadku związanego z ustrką samochodu, którą każdy mechanik dostrzegał ale nie potrafił nic zaradzić oprócz wyciagania kasy z portfela. Postanowiłem więc auto sprzedać i obecnie cieszę sie już nową "zabawką" zapominając nawet o telewizji, a tym bardziej o jakiś tam gadach.
Reasumujac; życie jest zbyt krótkie aby zaprzątać sobie głowę "szczegółami".
Poprostu; jeśli nie podoba Ci się jedna zabawka, kup sobie inną;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Występowalność wielu z opisanych tu niedogodności jest zapewne dość mocno zależna od źródła sygnału. Być może dlatego te węże i inne gady są i jednych widoczne bardziej, u innych mniej?

ArtS :)
 

RoMi

New member
ArtS007 napisał:
Występowalność wielu z opisanych tu niedogodności jest zapewne dość mocno zależna od źródła sygnału. Być może dlatego te węże i inne gady są i jednych widoczne bardziej, u innych mniej?

ArtS :)

Witam, tu już nie ma co rozważać, to jest chyba najgłośniejsza sprawa dotycząca wadliwych produktów z serii 60/600 i jak powszechnie wiadomo niezależna od źródła sygnału - winą jest elektronika wraz z softem tych tv.
Przykre ale prawdziwe. :x
 

AdaMo71

New member
RoMi napisał:
Witam, tu już nie ma co rozważać, to jest chyba najgłośniejsza sprawa dotycząca wadliwych produktów z serii 60/600 i jak powszechnie wiadomo niezależna od źródła sygnału - winą jest elektronika wraz z softem tych tv.
Przykre ale prawdziwe. :x

Witam, jak już pisałem wcześniej posiadam model TH -PV60EH pozbawiony węży i innych niedolegliwości związanych z obrazem czy jak kto woli kolorami.
Po wymianie płytki na xx.04 osobiście dla mnie wszystko jest o.k. Ale trzeba powiedzieć że dość długo walczyłem z serwisem panasa dzwoniąc bezpośrednio do serwisu panasa w wawie, no ale końcowy efekt się opłacał.
Moja sugestia jest taka że, trzeba marudzić tym w wawie do skutku o tą płytkę xx.04 bo owa istnieje, i niech nikt nie wciska kitu że, takiej nie ma.
 

grudzi

New member
AdaMo71 napisał:
Witam, jak już pisałem wcześniej posiadam model TH -PV60EH pozbawiony węży i innych niedolegliwości związanych z obrazem czy jak kto woli kolorami.
Po wymianie płytki na xx.04 osobiście dla mnie wszystko jest o.k. Ale trzeba powiedzieć że dość długo walczyłem z serwisem panasa dzwoniąc bezpośrednio do serwisu panasa w wawie, no ale końcowy efekt się opłacał.
Moja sugestia jest taka że, trzeba marudzić tym w wawie do skutku o tą płytkę xx.04 bo owa istnieje, i niech nikt nie wciska kitu że, takiej nie ma.

AdaMo71
Witam, możesz wrzucić screena zeby było widac jaki masz soft. Bedzie można to pokazać serwisowi, żeby nie wciskali ludziom bajek, że taki soft nie istnieje.

Dzieki i pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniawajcie się, że będę się powtarzał. Proszę, nie cytujcie wypowiedzi, które są bezpośrednio przed waszą. To niepotrzebnie zajmuje miejsce na ekranie i na dyskach serwera forum. Wystarczy kliknąć przycisk Odpowiedz. :). Cytowanie ma sens wówczas, gdy odnosicie się do dużo wcześniejszej wypowiedzi.

ArtS :)
 

luke01

New member
Witam!
Przymierzam się do kupna plazmy Panasonica o rozmiarze 42 cali. Z forum dowiedziałem się że w plazmy tej wielkości Full HD w Polsce na razie nie będą dostępne.. Znalazłem ofertę:

http://www.eukasa.pl/audio-video-technika/sklep/339754/panasonic/panasonic-th-42pz700e

gdzie model TH-42PZ700E kosztuje brutto 7330 zł. Z opisu wynika że jest on produkcji czeskiej.
Mam pytanie: czy ktoś wie czy ten model posiada menu po polsku, a jeśli nie posiada polskiego menu, to czy choć w telegazecie będą polskie znaki: ą, ę, ł, ś, ć, a nie jakieś kwadraty w ich miejscach.

Pozdrawiam!
 

AdaMo71

New member
attachment.php


Grudzi
Oto mój soft widoczny na plazmie - nic dodać nic ująć. Jak widzisz istnieje owy PDROM 41.04.
Narka :D
 

Attachments

  • soft mały.JPG
    soft mały.JPG
    50,3 KB · Wyś: 111

grudzi

New member
AdaMo71
Dzieki bardzo za foto. Panas już nie powie, że takiej płytki nie ma. Chociaż wszystko jest możliwe, zobaczymy.

pozdrawiam
 

AdaMo71

New member
Grudzi, nie ma zaco służę pomocą jak potrafię. Dziwi mnie fakt , że serwis panasa twierdzi , że nie ma takiego PDROM 41.04 skoro sam osobiście dzwoniłem do Wawy i rozmawiałem z szefem technicznym sewrisu, co poskutkowało wymianą płytki. Jaki by mieli interes w tym żeby teraz twierdzić,że owej płytki nie ma :hmm: nic już z tego nie rozumiem.
Pozdrawiam.
 

grudzi

New member
Prawdopodobnie Panas chce sie już wycofać z wymian i nie chce, żeby poszlo to za daleko. Chwyta sie wszystkich sposobów aby ograniczyć proces wymiany i afery, która sie przy tym sprzecie kreci.

Pozdrawiam
 
Do góry