Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
BRAWO - robboj . Cieszę się że tak Ci sie udało dobrze. Ale mamy też satysfakcję bo Panasonic Polska dopiero po literaturze wątków na tym forum docenił konieczność solidnego podejścia do klienta. brawo, brawo - pilnujmy swego.
Widać że się opłaca.
pozdrawiam
 

robboj

New member
klaus71 napisał:
@robboj
które elementu softu Ci wymieniono? tzn. w których elementach zmieniła Ci się wersja?

mialem:
MCU: 03.02
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.01
PDROM: 41.01

a teraz mam:
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.04
 

robboj

New member
dziku napisał:
Jak sprawdzić wersję softu w PV600E ?

muszisz wejsc do menu serwisowego
nie wiem jaka kombinacja jest w przypadku PV600 - sprobuj moze w sposob podany do PV60

"Wejście do niego należy przeprowadzić następująco:
- Wejść na kanał 99.
- W menu dźwięku ustawić tony niskie na maksimum, tony wysokie na minimum.
- Należy nacisnąć i przytrzymać klawisz INDEX na pilocie i jednocześnie nacisnąć klawisz "strzałki w dół" na TV. Na ekranie powinno pojawić się MENU 1.
- Po menu poruszać się można klawiszami czerwonym (do przodu) i zielonym (wstecz) na pilocie.
- Aby wejść do MENU 2 należy dojść do końca MENU 1 i nacisnąć klawisz HOLD na pilocie
- Na samym końcu MENU 2 jest okienko z ilością przepracowanych godzin.
- Aby zakończyć pracę MENU należy nacisnąć klawisz EXIT na pilocie. W przypadku naciśnięcia klawisza ENTER wszelkie zmiany zostaną zachowane"

na pierwszej stronie menu serwisowego bedziesz mial podane to co Cie interesuje

 

AproX D

New member
czyli robboj jesteś zadowolony z wymiany ?? i nie masz objawów pogorszenia obrazu itp..... ??? pytam bo tak jak Ty czekałem na wersję 41.04 i na opinie na jej tamat :rolleyes:
 

robboj

New member
AproX D napisał:
czyli robboj jesteś zadowolony z wymiany ?? i nie masz objawów pogorszenia obrazu itp..... ??? pytam bo tak jak Ty czekałem na wersję 41.04 i na opinie na jej tamat :rolleyes:

jak najbardziej :D, to co zauwazylem po wymianie to jak juz pisalem wczesniej - obraz jest ostrzejszy i czern bardziej czarna
przed wymiana ogladalem sceny w wybranych filmach i powtarzalem je kilka razy tak aby je jak najbardziej utrwalic w pamieci - jestem pewien ze teraz jest lepiej i co najwazniejsze brak wezy i fioletowej poswiaty ktora widzialem wczesniej na brzegach twarzy i przy ciemnych scenach
 

AdaMo71

New member
robboj napisał:
Witam , temat wymiany plyt z wezami prawie wymiera - wiec go troche ozywie
w poniedzialek odezwal sie do mnie serwis oznajmiajac iz dostali wlasnie zamowiony nowy modol - czas oczekiwania byl na tyle dlugi ze myslalem ze o mnie zapomnieli , zreszta po poprzednich postach sie wystraszylem ze wymiana pogarsza obraz i specjalnie mi sie nie spieszylo - wolalem poczekac na nowa wersje softu
ale skoro zadzwonili - "raz kozie smierc";)
przyjechali po poludniu , odebrali sprzet (zaznaczylem aby sie szybko nie pozbywali starego modulu bo jezeli bedzie gorzej po wymianie to chce go z powrotem)
no i dzisiaj odali , ale......
.....ale bez wezy :D
tak samo jak kolega AdaMo71 dostalem modul softem PDPROM 41.04
i jak wspomnialem pozbylem sie wezy i zauwazylem dodatkowo delikatnie ostrzejszy obraz oraz poprawila sie czern - poprzednio bylo oki ale teraz na pewno jest lepsza i po prosu bardziej czarna:D
sprawdzalem na filmach z dvd po componencie oraz na x360 - gry i dema hd 720p i jestem pewien iz obraz poprawil sie w stosunku do tego co widzialem wczesniej
coz czas pokaze czy dostapie zaszczytu zwisu tak jak kolega kredek
na razie jest oki - zobaczymy jak cos wyskoczy to na pewno napisze
na razie jestem zadowolony i mysle ze tak zostanie
aha , serwis spisal sie na medal - sama wymiana modulu trwala dwa dni tylko dlatego iz nie mieli transportu i nie mogli mi go dostarczyc w ciagu doby

Hej:D
No nareszcie ktos napisał pozytyw na wymiane modułu. Nie będę się tu rospisywał jak kolega Robboj :rolleyes:choć trzeba pochwalic całosc o tym jak poprawił się obraz na panasie, ale biję się w piersi jest ok. Jak już moja żona ;)zuważyła poprawe obrazu na bardziej ostrzejszy i nie widzi tych węży do tego co widziała wcześniej, to w końcu mam sen spokojny. A aha nie mam żadnych zwisów po wymianie softu i wczesniej taż nie miałem hula jak tralala :D.

Narka jestem happy;).
 

RoMi

New member
Witam, mimo iż na forach zachodniej EU są różne opinie na temat wersji PDROM xx.04 i uzyskanych efektów co do ogólnej jakości obrazu - cieszy fakt że są już userzy w PL zadowoleni z wymiany na najnowszą wersję modułu.
Ja obecnie czekam na drugą wymianę kolejnej wersji modułu. Mam nadzieję, że wreszcie i mnie doświadczy zadowolenie z użytkowania modelu 600.


Potwierdzam to co napisał Kiki - ten temat forum jest "czytany" i obserwowany przez Panasonic PL - który poznał już osobiście założyciela tego tematu i jego plazmę pv600 !.:rolleyes: pozdr
 

grudzi

New member
Witam, pare dni temu miałem wymianę modułu w swoim 37PV60.
przed wymiana mialem:
MCU: 02.01
EEPROM: 31.01
FPGA: 41.01
PDROM: 31.00

po wymianie mam:
MCU: 03.02
EEPROM: 31.02
FPGA: 42.07
PDROM: 31.03

I powiem tylko tyle:
- weże trochę się zmniejszyły, ale wystepują
- obraz wydaje sie mniej ostry i bardziej ziarnisty
- przy tym obraz wydaje sie bardziej rozjaśniony, kolory są troche mdłe
- przejścia tonalne wyłagodniały
czyli wydaje się, że jest gorzej. Wydaje sie bo to tylko moje odczucia.

Wiec czekam na nastepny moduł, bo pan z serwisu obiecał, że sie odezwie po konsultacji z serwisem centralnym. Więc czekam i mam nadzieję, że następna wersja będzie lepsza, bo chyba dostałem tę starsza.

Pozdrawiam
 

RoMi

New member
grudzi "Więc czekam i mam nadzieję, że następna wersja będzie lepsza, bo chyba dostałem tę starsza."
TAK - masz wersję starszą xx.03 która niestety jak przeczytasz wcześniej przynajmniej u mnie wywołała fatalne efekty dla całej jakości reprodukowanego obrazu. Słowa które użyłeś "brak ostrości i uziarnienie" potwierdzają że są to cechy ewidentnie łatwe do wychwycenia w porównaniu do oryginalnie wstawianych modułów (ale ze znanym defektem). Najbardziej ciekawi mnie to - czy jest wogóle możliwe aby w nowych modułach producent mógł zachować jakość oryginalnie wstawianego softu i jednocześnie pozbawić najbardziej dokuczliwej przypadłości. :confused: pozdr
 

grudzi

New member
RoMi, wiec czekamy razem i po wymianie (mam nadzieje że Panas sie spisze) wymienimy odczucia co do nowego softu. Myślę, że nowe moduły bedą jakimś kompromisem i mam nadzieję, że mi to wystarczy.

Pozdrawiam
 

kredek

New member
A ja mam xx.03 i ŻADNYCH, ale to ŻADNYCH węży nie mam. I obraz WYŁADNIAŁ na jakości w porównaniu do starego, poprzedniego modułu. Coś mi się wydaje, że są różne "wersje jakościowe" PRAWIE-tego-SAMEGO modułu; o ile to w ogóle wytłumaczalne jest w jakikolwiek sposób.
Chciałem natomiast sprostować, to co napisałem niedawno: że moduł mi "buczy". Bliższe śledztwo wykazało, że to amplituner w przednich i centralnych głośniku czasami "syczy": widać chyba procek DSP już dogorywa - a przecież "młody" jest H/K... 4-letni.... ech.... takie sprzęty teraz robią.:(
A tak na marginesie: oglądałem dzisiaj LCD Loewe 46". Na sygnale standardowym oczywiście kiła i mogiła (jak to LCD). Ale jak puścili jakiś "zwykły" sygnał HD z satelity (jakiś kanał FTA - zwierzęta jakieś, stepy, Afryka, prerie czy coś takiego).....mmmmm.... miodzio.
Ale że Panasa kupiłem to nie żałuję: nic a nic.:D :krol:
 

AproX D

New member
a ja opierając się na pozytywnych wypowiedziach Adamo i Robboj-a udałem się do swojego serwisu Panasa celem zgłoszenia "purpurowej usterki" i zamówienbia modułu 41.04 :) - jakie będą moje odczucia wizualne po jego wymianie opiszę zaraz po jego wymianie :)
 

robboj

New member
Witam ,
tak jak pisalem wczesniej "jak cos wyskoczy to na pewno napisze"
no to pisze - troche ostudze zapal jaki mialem odnosnie nowego modulu - jakosc obrazu jest ok i nie mam jakichkolwiek zastrzezen , ale - wlasnie jest male ale ,ktore niektorym moze przeszkadzac tak samo jak fioletowe weze
odnosnie nowego modulu to cos mi sie zdaje ze jest to ta sama plyta ,ktora montowana jest w serii PV70
zauwazylem u siebie problem opisywany w watku o serii PV70 czyli w czasie ruchu pojawiajace sie zielone krawędzie - takie jak na tych filmikach:
http://www.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U
http://www.youtube.com/watch?v=3kyllx3VaI8
nie w az takim stopniu ale sa
na razie nie zauwazylem ich na filmach dvd i na sygnale hd tylko podczas gry na konsoli
wedlug uzytkownika motobartcompany wystepuje to tez w plazmach pioneera
coz nie zraza to mnie w takim stopniu jak fioletowe weze i wole aktualny odbior tv niz ten co mialem poprzednio ale cos Panasowi nie wychodzi z tymi plazmami od modelu pv60 wzwyz
jak nie weze to zielone krawedzie
jak sadze zaraz posypia sie na mnie gromy ze wydziwiam i stwarzam zamet oraz ze czego oczekiwac od plazmy z dolnej polki cenowej ale po prostu dziele sie tym co widze na ekranie
ogolnie odbior tego tv jest jak najbardziej ok
 

AproX D

New member
no to mnie zmartwiłeś :( - a już myślałem że wszystko będzie ok a tutaj wielki ZONK !!! Teraz to sam się zastanawiam co lepsze "węże" to to "coś" co widziałem na tych filmikach i chyba dochodzę do wniosku że bardziej wolę węże gdyż pokazują się umnie sporadycznie a nie wyobrażam sobie grania w np FIFA 2007 gdzie jest dużo ruchu podczas którego miałbym oglądac jakieś koszmarne "zielonki" bleee ... - a miało być tak pieknie :niewiem:
 

robboj

New member
ja zdecydowanie wole to co mam teraz , wczesniej oprocz wezy mialem fioletowa poswiate i czern tez wpadala w fiolet , ogolnie w filmach dvd ciemniejszych scen nie dalo sie ogladac
a te zielone krawedzie zauwazylem tylko podczas grania na konsoli w gow a np w pgr3 nie widzialem wcale - tak samo nie zauwazylem tego podczas ogladania dvd i sygnalu z anteny
zreszta ta przypadlosc dotyczy chyba wszystkich plazm
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=504640
i z tego co pisza na tym forum po jakims czasie to znika
 

kredek

New member
A ja wolę swój moduł ...03 - tak nowy jak i stary.:D
Ani węży ani zielonych smug (makabryczne dla mnie - to już chyba wolałbym węże).
 

motobartcompany

New member
robboj napisał:
ja zdecydowanie wole to co mam teraz , wczesniej oprocz wezy mialem fioletowa poswiate i czern tez wpadala w fiolet , ogolnie w filmach dvd ciemniejszych scen nie dalo sie ogladac
a te zielone krawedzie zauwazylem tylko podczas grania na konsoli w gow a np w pgr3 nie widzialem wcale - tak samo nie zauwazylem tego podczas ogladania dvd i sygnalu z anteny
zreszta ta przypadlosc dotyczy chyba wszystkich plazm
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=504640
i z tego co pisza na tym forum po jakims czasie to znika
przewertowałem tamtejsze forum prawie całe:) i ta przypadłość dotyczy wszystkich plazm za wyjątkiem samsunga, jeżeli ktoś pisze że na plaźmie tego efektu nie ma to poprostu albo ma samsunga albo tego nie zauwaza.

W Geras of War najbardziej ejst to widoczne, bo dużo jest kontrastujących ze sobą kolorów, ale tak naprawdę efekt zielonych cieni występuje cały czas, tylko trzeba się naparwdę moco przypatrzeć....

W PGR 3 jest to samo, w czasie jazdy wychyl gałke tak żeby widzieć budynki i już na ich krawędziach masz delikatnie zielonkawą poświate.

Jeżeli ktoś nie ma Gearsów, niech włączy film w którym lecą dośc szybko napisy końcowe (muszą być białe) wtedy pięknie krawędzie robią się zielonkawe.

W tym linku co podałeś, gość z firmy panasonic odpisał, że to są ograniczenia technologi i nic z tym nie zrobisz.

Dla przykładu podam linki.
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=438122&highlight=GREEN+FLASHES


najważniejszy cytat z tego
The panny plasma's are good as long as you don't want to use one for xbox360,PS3 etc gaming on...(they have big problems with green flashes with some games)



http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=495764&highlight=GREEN+FLASHES


"The samsung ps42Q7hd is 799 at play.com It`s a decent tv, good with hd, a little soft with sd. It`s strength is with the xbox 360, no green flashes as with some pios and panas. Yes it`s cheap, and not in the same league as the other makes, but what it does for the money is pretty decent. I did have one, my two friends have this tv too, mine went back cos of a few faults, but theirs seem fine."


http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=454855&highlight=GREEN+FLASHES


http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=450335&highlight=GREEN+FLASHES


http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=448885&highlight=GREEN+FLASHES

"many owners of both are experiencing purple snakes and green colour flashes during fast movement"


nie chce mi się już wiecej wklejać linków, ale problem istnieje i dotyczy też tych najlepszych odbiorników, ciekawe, że u nas się o tym nie mówi:) Moze ludzie żadziej kupowali by plazmy? myśle, że własnie tak by było a to przecież nie na ręke sptrzedawcą z tego forum.


A ja wolę swój moduł ...03 - tak nowy jak i stary.:grin:
Ani węży ani zielonych smug (makabryczne dla mnie - to już chyba wolałbym węże)


ile mniej wiecej godzinowo twoja plazma ma przebiegu? może własnie u ciebie ten efet się sam wyeliminował....
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
motobartcompany napisał:
ile mniej wiecej godzinowo twoja plazma ma przebiegu? może własnie u ciebie ten efet się sam wyeliminował....

No ostatnio nie sprawdzałem, ale będzie ok. 2000 godzin lub więcej.
Inna sprawa, że przyznaję, że gier nie używam.

W każdym razie mam nieodparte wrażenie, że duża część użytkowników po wymianie modułu (mniejsza na którą wersję) przygląda się dużo mocniej i dłużej obrazowi aniżeli przed wymianą.
A obraz (zwykły sygnał) i tak będzie niedoskonały i tak - do tego jak ostatnio włączyłem sobie zwykły CRT i to malutki 14" to i tak IMHO brzęczał bardziej niż plazma przy białych kolorach:)
A ogląda ktoś CSI Miami? Jak się zaczyna film, pokazują często wieżowce: delikatne interferencje Wam nie przeszkadzają?:D
...nic nie jest doskonałe. Ale Samsunga to bym NIE kupił.:|
 
Do góry