Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

Flapu

New member
Witam
Sprawdziłem dokładnie LOTR i nic niepokojącego nie zauważyłem-obraz idealny.
Może w takim razie Twój odtwarzacz nie daje sobie rady.
 

Golgota

New member
Witam,
Napiszę tylko tylę PV 70 jest po prostu zajebisty, filmy DivX wyglądaja naprawdę cudownie, sygnał HD powala no SD zalezy jakiej jakości, ale to normalne, nie kupuję się takiego TV żeby oglądac śmieci
Pozdrawiam
Ci, co wydają negatywne opinie SA po prostu śmieszni (mam go także wiem co pisze)
PHP:
 

Dru

Moderator
Golgota napisał:
Witam,
Napiszę tylko tylę PV 70 jest po prostu zajebisty, filmy DivX wyglądaja naprawdę cudownie, sygnał HD powala no SD zalezy jakiej jakości, ale to normalne, nie kupuję się takiego TV żeby oglądac śmieci
Pozdrawiam
Ci, co wydają negatywne opinie SA po prostu śmieszni (mam go także wiem co pisze)

ale w SD ogólnie dobrze odbierają programy? Chodzi mi oczywiście o kablówkę.
 

chrisjan

Member
(Cy)Gorg napisał:
chrisjan: Pytanie jaki masz odtwarzacz DVD?
Panasonica S-42 (chyba, nie pamiętam bo jestem w robocie). Kupiony jakeś 2 lata temu, i natenczas raczej porządny budżetowy model.

Flapu napisał:
Czy ktoś mógłby podać dokładne miejsce w drugiej części LOTR (czas) gdzie widoczne są te niedoskonałości obrazu - przypatrzę się dokładniej.

Scena o której pisałem jest zaraz na początku drugiej płyty trzeciej części (Powrót Króla) - Frodo z Golumem wchodzi do jakskiń pająka.:) [wydanie kolekcjonerskie 4 płytowe]

Nie wiem może to wina kabli komponentowych nienajwyższej jakości, może słabego wydania a może faktycznie nienajlepszego odtwarzacza - ale moim zdaniem niestety jest porażkowo.

Jak znajdę odrobinę czasu to w końcu obejrzę całość i mam nadzieję że nie znajdę więcej takich kwiatków jak w pierwszej z brzegu scenie którą odpaliłem.

Jeżeli miałbym pewność, że to wina odtwarzacza, to tylko dla tego jednego seansu z trylogią chętnie zmienie odtwarzacz na coś z HDMI (może Panas S52):D
 

Grigorij

New member
Poświęcenie i determinacja niektórych szanownych forumowiczów w poszukiwaniu "purple snakes" budzi mój wielki podziw. To tak, jakby nałożyć worek nylonowy na głowę, owinąć się wokól rury wydechowej samochodu z silnikiem spełniającym wymogi EURO4 i dziwić się, że mimo tak wyśrubowanych parametrów czystości spalin - jednak delikwent zmarł...
 

chrisjan

Member
Grigorij napisał:
Poświęcenie i determinacja niektórych szanownych forumowiczów w poszukiwaniu "purple snakes" budzi mój wielki podziw. [ciach..]

Nie, to nie tak.
Jak pisałem wyżej zupełnie mnie ten problem węży nie ruszał i nawet nie specjalnie chciało mi się sprawdzać jakimiś wyszukanymi testami czy i u mnie występuje.

Niemniej jak już odpaliłem film [którego właściwa projekcja była jednym z powodów dla których zmieniłem dotychczasowy telewizor na plazmę] i już pierwsza obejrzana zupełnie przypadkiem scena mnie zniesmaczyła - to trochę zwątpiłem w słuszność wyboru.

Tak jak pisałem wyżej, mankamenty dostrzegałem od początku użytkowania [gliniane twarze, czasem błedy w przejściach tonalnych], ale ponieważ nie jestem perfekcjonistą w tej kwestii i zdaje sobie sprawę z ograniczeń jakie niesie ze sobą zakup sprzętu za 4 tysiące a nie za 40 tysięcy - to nie przejmowałem się tym zbytnio.

Niemniej to co zobaczyłem na pierwszej z brzegu scenie LOTR ROTK - trochę mnie wkurzyło.

Nie twierdzę też że zakupu żałuje, bo jest to naprawdę fajny telewizorek. Ale mimo wszystko jeżeli i użytkownicy i producent dostrzegają ten problem to chętnie wymienię wadliwy element na taki który usunie wyżej wspomniany objaw.
 

AproX D

New member
tylko że w przypadku wymiany musisz się liczyć że możesz mieć gorszą jakość obrazu niż obecnie - wystarczy poczytać posty osób którzy byli załamani jakością obrazu po wymianie :-? . Z ich wypowiedzi można wywnioskować że wymiana naprawia jedno a "KASZANI" drugie - i bądź tu człowieku mądry:confused: . Ja osobiście na dzień dzisiejszy wstrzymałem się z wymianą gdyż poczekam aż będzie już u nas dostępna najnowsza wersja oprogramowania
 

kredek

New member
AproX D napisał:
tylko że w przypadku wymiany musisz się liczyć że możesz mieć gorszą jakość obrazu niż obecnie - wystarczy poczytać posty osób którzy byli załamani jakością obrazu po wymianie :-? . Z ich wypowiedzi można wywnioskować że wymiana naprawia jedno a "KASZANI" drugie - i bądź tu człowieku mądry:confused: . Ja osobiście na dzień dzisiejszy wstrzymałem się z wymianą gdyż poczekam aż będzie już u nas dostępna najnowsza wersja oprogramowania

ja tam nie narzekam na nowy moduł w swoim 42pv60
 

AproX D

New member
wiem że nie narzekasz :D ( ale Ty miałeś więcej powodów do narzekania - zwisy...itd ) - ale z tego co widac większośc tych co dokonali wymiany doznali załamania powiązanego z szokiem :p . Ja chcąc uniknąć tego "doznania" poczekam jak będzie już dostępna wersja 42.04
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
AproX D napisał:
wiem że nie narzekasz :D ( ale Ty miałeś więcej powodów do narzekania - zwisy...itd ) - ale z tego co widac większośc tych co dokonali wymiany doznali załamania powiązanego z szokiem :p . Ja chcąc uniknąć tego "doznania" poczekam jak będzie już dostępna wersja 42.04

Ale zwisy mam jednak nadal.
 

kredek

New member
AproX D napisał:
uuuuu to pełna lipa :-? - dalej walczysz z serwisem ????

Chwilowo, po wstępnym zgłoszeniu i odpowiedzi, że "to na pewno spadek napięcia albo wina oświetlenia" chwilowo mi się odechciało.:cry:
Generalnie zdarza się to rzadko: ostatnio w sobotę się zawiesił jak był WŁĄCZONY (qfa, pierwszy raz coś takiego widziałem) a w niedzielę 2 razy standardowo na wyłączonym.
A poza tym spokój od 4 m-cy. Nie mam pojęcia od czego to zależy, ale na pewno nie od napięcia i oświetlenia.
Poczekam...
Może za rok zgłoszę, wtedy nie będzie już (?) 42pv60, może wymienią... na coś nowszego, hę?:p
 

AdaMo71

New member
Witam

Dawno nic nie pisałem ale obiecałem, że jak wymienie moduł w panasie to podziele się opinią. A więc po wymianie modułu obraz jest o stokroć lepszy, żadnych glinianych twarz i co najważniejsze pozbyłem się węży. Przetestowałem kilka filmów DVD gdzie owe węże występowały i teraz ich nie ma:D.Trzeba pochwalić serwis, że stanął na wysokości zadania, choć czekałem ponad miesiąc na ten moduł z softem PDPROM 41.04.

Pozdro:)
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
A u mnie po wymianie modułu, od niedawna, na razie rzadko - ale występują "pogłośnienia modułu" czyli te szumy, wzbudzanie się elektroniki na parę sekund, potem cisza. Takim szum, pisk, nie wiem jak to opisać. Dość głośny.
Na razie nie jestem w stanie pokazać tego serwisowi, więc czekam aż się... pogorszy.
 

bodopriva

New member
A czy nie występują one przypadkiem podczas używania pilota ? - tzn. włączasz jakiś przycisk pilota (nie za każdym razem i nie ten sam przycisk) i słychać coś, jak krótkie buczenie przypominające odgłos zwarcia, czy też brum znany ze wzmacniaczy lampowych.

I zdarza się też, że czasem przy przełączeniu pomiędzy kanałami nagle wzrasta poziom dźwięku na którymś z kanałów (nie zawsze na tym samym) - tyle, że nie jestem pewien, czy to nie wina tunera satelitarnego (połączenia po Euro - obraz i dźwięk).
 

kredek

New member
Nie. Czasami wzrośnie dźwięk jak biała plansza się pojawi, ale to nie o ten dźwięk chodzi. I na 100% nie chodzi o używanie pilota.
 

robboj

New member
Witam , temat wymiany plyt z wezami prawie wymiera - wiec go troche ozywie
w poniedzialek odezwal sie do mnie serwis oznajmiajac iz dostali wlasnie zamowiony nowy modol - czas oczekiwania byl na tyle dlugi ze myslalem ze o mnie zapomnieli , zreszta po poprzednich postach sie wystraszylem ze wymiana pogarsza obraz i specjalnie mi sie nie spieszylo - wolalem poczekac na nowa wersje softu
ale skoro zadzwonili - "raz kozie smierc";)
przyjechali po poludniu , odebrali sprzet (zaznaczylem aby sie szybko nie pozbywali starego modulu bo jezeli bedzie gorzej po wymianie to chce go z powrotem)
no i dzisiaj odali , ale......
.....ale bez wezy :D
tak samo jak kolega AdaMo71 dostalem modul softem PDPROM 41.04
i jak wspomnialem pozbylem sie wezy i zauwazylem dodatkowo delikatnie ostrzejszy obraz oraz poprawila sie czern - poprzednio bylo oki ale teraz na pewno jest lepsza i po prosu bardziej czarna:D
sprawdzalem na filmach z dvd po componencie oraz na x360 - gry i dema hd 720p i jestem pewien iz obraz poprawil sie w stosunku do tego co widzialem wczesniej
coz czas pokaze czy dostapie zaszczytu zwisu tak jak kolega kredek
na razie jest oki - zobaczymy jak cos wyskoczy to na pewno napisze
na razie jestem zadowolony i mysle ze tak zostanie
aha , serwis spisal sie na medal - sama wymiana modulu trwala dwa dni tylko dlatego iz nie mieli transportu i nie mogli mi go dostarczyc w ciagu doby
 
Do góry