Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

bart

New member
Pansłonic napisał:
A teraz z innej beczki; w czasie jak niektórzy z Was zajmowali się tą sprawą (nie wyłączając krytyków) ja postanowiłem zmienić swój "ogród zoologiczny" na inny model ( TH-37PV600E z niewielką dopłatą), może troche naiwnie licząc że coś to zmieni na lepsze w tym temacie.

To ja też z innej beczki ;-)
Ciekawy jestem jak udalo Ci sie przeprowadzic taka zmiane i jesli nie jest to tajemnica jak "niewielka" byla to doplata.
Przyznam, ze 600 mnie kusi :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kredek: Dzieki ze sprawdziłeś
icon14.gif
, przy okazji gratulacje sprawnego TV. Dobrze, że przetarłeś szlak i serwis wreszcie wziął się do roboty.

Pzdr. (Cy)Gorg
 
J

Judash

Guest
(Cy)Gorg napisał:
kredek: Dzieki ze sprawdziłeś
icon14.gif
, przy okazji gratulacje sprawnego TV. Dobrze, że przetarłeś szlak i serwis wreszcie wziął się do roboty.

Pzdr. (Cy)Gorg

To niejaki Japonczyk przetarl szlaki zadzwon do niego.Usmiac sie tu idzie z niektorych ;)
 

dab9

New member
witam.panowie dałem znać do serwisu panasa do katowic ma przyjechać technik.panowie którzy już uzyskali pomoc,dajcie wskazówki i w jakim servisie Was obsłużyli i nie było problemu.chce to wiedzieć gdyby próbowali mi ściemniać że nie ma problemu,że plazma dobrze chodzi i oni nic nie wiedzą jako servis.
 

Flapu

New member
Witam
Przyłączam sie do prośby "dab 'a 9" .
Dzisiaj zamierzam zgłosić (Łódź) - zobaczymy co powiedzą.

PS: Wstyd się przyznać ale czekałem aż Kredek coś zdziała...
... no i się udało. Dzięki Kredek - trochę wyszło ze mnie wygodnictwo.
 

kredek

New member
Flapu napisał:
Witam
Przyłączam sie do prośby "dab 'a 9" .
Dzisiaj zamierzam zgłosić (Łódź) - zobaczymy co powiedzą.

PS: Wstyd się przyznać ale czekałem aż Kredek coś zdziała...
... no i się udało. Dzięki Kredek - trochę wyszło ze mnie wygodnictwo.

Ważne, że Panas stanął na wysokości zadania.;)
Bielsko-Biała.
 

kamcyk26

New member
Flapu napisał:
Witam
Przyłączam sie do prośby "dab 'a 9" .
Dzisiaj zamierzam zgłosić (Łódź) - zobaczymy co powiedzą.

PS: Wstyd się przyznać ale czekałem aż Kredek coś zdziała...
... no i się udało. Dzięki Kredek - trochę wyszło ze mnie wygodnictwo.

W Lodzi znaja sprawe, mozna naprawic , ale radza poczekac i zobaczyc czy ludzie beda zadowoleni z poprawki.
 

dab9

New member
kredek,jak był u Ciebie technik pokazywałeś mu jakieś próbki,gdzieś był link do emily rose,jak macie to dajcie link
 

kredek

New member
dab9 napisał:
kredek,jak był u Ciebie technik pokazywałeś mu jakieś próbki,gdzieś był link do emily rose,jak macie to dajcie link

Tak, ale na wypożyczonym oryginale DVD. Choć to nie ma większego znaczenia, ale chciałem oryginał (bez jakiejś kompresji dodatkowej).
Ale i tak powiedział, że przekazano mu na czym polega problem. Tak czy siak po naprawie sprawdził, czy nie ma węży i oddał sprawny TV z płytką.
 

dab9

New member
thyx,dzięki ale link nie odpala.
kredek,dzięki.to ja też przygotuje oryg:)inał,napewno się w kolekcji coś znajdzie.pozdro
odpaliłem tę próbkę z zielonym przejściem,ale jazda,nieżle świeci wąż.
 
Ostatnia edycja:

Flapu

New member
Do kamcyk26...
... skąd wiesz że w Łodzi znają sprawę ?
Czy przechodziłeś juz przez to z łodzkim serwisem ?

Dzisiaj byłem w serwisie Panasonica ul. Organizacji WIN i babka w recepcji wielkie oczy zrobiła (jak to zwykle bywa, oczywiście nikt nigdy nie zgłaszał takiego problemu i ona pierwsze słyszy), no ale ma siekontaktowac ze mną technik więc zobaczymy.

Pozdrawiam
 

Pansłonic

New member
k-d napisał:
Mnie interesuje czy jest nowy firmware czy wymieniają tylko układ.
@Panasłonic - uważasz, że racje są udowodnione? Po jednej podmanie płytki i kilkunastu minutach testów? Ile czasu musiało upłynąć i ile osób muisało wejść w posiadanie tego tv, aby "wykryć" dysfunkcję PV60/600? Tym bardziej, że pytanie o wersję firmware powoduje rumieńce.
Mnie natomiast to czy to nowy czy stary firmware interesuje tak samo jak zeszłoroczny śnieg:p. Najważniejsze dla mnie jest to że znaleziono w końcu sposób który pozwoli wielu osobą cieszyc się fantastycznym obrazem pozbawionym purpurowych węży czy też jak kto woli tęczowych szlaczków. Ile osób może interesować czy to wersja taka czy inna - 99,99999999% (?) Ważne że Kredek jest zadowolony, a niebawem pewnie i pozostali też bedą. Jeśli kogoś interesują cyferki lub układy takie bądź inne to niech się kontaktuje z serwisem, a nie wymaga od innych udzielania takich informacji.
Oczywiście zgodzę się z opinią że może jeszcze za wcześnie na euforię, poczekajmy na następne wymiany i opinie, ale mam głęboką nadzieję że pozbędziemy sie tych gadów raz na zawsze i nigdy już ich nie ujżymy na swoich TV, chyba że w programie państwa Gucwińskich;):D
 

slimak

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
Witam,

Wrzuciłem inną próbkę na obecność węży (bardzo wymagającą od plazmy wysiłku;-), dzieło jednego z Włochów - RED5 ) czy ktoś po zmianie softu mogłby sprawdzić tą próbkę. Uwaga troche waży (7,40MB)

http://www.sharebigfile.com/file/97695/weze-iso.html


Pzdr. (Cy)Gorg


Ta próbka jest bardzo dobra, bo poza specyficznym kolorem zielonym o różnej jasności nic innego nie zawiera. Ale na moim 42pv60 zakupionym 3 tygodnie temu węże widać ledwo co w samym górnym prawym rogu. Natomiast na tym urywku z filmu „Zabójczy numer” mam węża giganta.
http://www.rogepost.com/n/0924030823 7,6 MB

Ślimak
 
J

Judash

Guest
Pansłonic napisał:
Mnie natomiast to czy to nowy czy stary firmware interesuje tak samo jak zeszłoroczny śnieg:p. Najważniejsze dla mnie jest to że znaleziono w końcu sposób który pozwoli wielu osobą cieszyc się fantastycznym obrazem pozbawionym purpurowych węży czy też jak kto woli tęczowych szlaczków. Ile osób może interesować czy to wersja taka czy inna - 99,99999999% (?) Ważne że Kredek jest zadowolony, a niebawem pewnie i pozostali też bedą. Jeśli kogoś interesują cyferki lub układy takie bądź inne to niech się kontaktuje z serwisem, a nie wymaga od innych udzielania takich informacji.
Oczywiście zgodzę się z opinią że może jeszcze za wcześnie na euforię, poczekajmy na następne wymiany i opinie, ale mam głęboką nadzieję że pozbędziemy sie tych gadów raz na zawsze i nigdy już ich nie ujżymy na swoich TV, chyba że w programie państwa Gucwińskich;):D

A to po tej wymianie, to teraz fantastyczny obraz jest?. Hmm..o ile % sie poprawil?.W koncu te gady to chyba w 3 filmach byly i do tego trzeba bylo z zegarkiem w reku patrzec zeby przypadkiem nie uciekl ten fascynujacy fragment filmu ;).A teraz fantastyczny obraz jest ;)
 

Pansłonic

New member
Judash napisał:
A to po tej wymianie, to teraz fantastyczny obraz jest?. Hmm..o ile % sie poprawil?.W koncu te gady to chyba w 3 filmach byly i do tego trzeba bylo z zegarkiem w reku patrzec zeby przypadkiem nie uciekl ten fascynujacy fragment filmu ;).A teraz fantastyczny obraz jest ;)
Nigdy nie negowałem obrazu w Panasonic'u poza oczywiście "purplakami" i "glinianymi mordami", w przeciwnym razie nie kupowałbym po raz kolejny Panasa. Sceny może nie często były widoczne, ale jak tylko się pojawiały to efekt żenujący. Po nie dawnej zmianie na model TH-37PV600 mimo że węże też w nim są (jeszcze są) kolory mam bardziej naturalne, a obraz wyraźnieszy jakby dokładniejszy i to przy ustawieniu trybu normal (wszystko na 50% ...znowu to docieranie:sad:), wędrujące cienie na twarzach też się zmniejszyły, więc pozostaje mi pozbyć się już tylko tych gadów i naprawdę może być FANTASTIC:D
 

kredek

New member
Pansłonic napisał:
Nigdy nie negowałem obrazu w Panasonic'u poza oczywiście "purplakami" i "glinianymi mordami", w przeciwnym razie nie kupowałbym po raz kolejny Panasa. Sceny może nie często były widoczne, ale jak tylko się pojawiały to efekt żenujący.

Były, były - jak ktoś oglądał StarTreka albo Agentkę o stu twarzach, to w każdym odcinku było widać gady. Nie wspominając o innych filmach.
Pansłonic - Ty z jakimiś judaszami nie gadaj: takie typy są niereformowalne do śmierci, a i nie przychodzą na forum jakiś problem rozwiązać lub poradzić komuś jego skuteczne rozwiązanie, tylko przychodzą mącić. Ot, taka (częsta) polska przypadłość. Takimi nie warto się przejmować... potraktować jak pająka na drodze swojej stopy...:D :D :D
Czyli - nie zauważać :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Do góry