Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

leotdi

New member
k-d napisał:
@kredek a jaką masz teraz wersję oprogramowania?

U mnie jest trochę inny zestaw (37pv60) i wyświetla rodzaj sygnału (np. 720p)
oprog. 1.020
03.02
31.02
42.07
31.01

witam ponownie,

nie wytrzymałem i sprawdziłem jednak :p

Mam dokładnie to samo co k-d (oczywiście 37PV60EH) :D

ps
u mnie było 576p bo tyle max daje nagrywarka (zapewne jak zapodam DVD to będzie również 720p)
 

slimak

New member
Bez reklam
kredek napisał:
Tak samo, jak nie wiem co DOKŁADNIE znaczą poszczególne, w szczególności 3 ostatnie pozycje w info nt. softu. Która pozycja za co dokładnie odpowiada...



Wielkie brawa kredek za siłę i chęci do walki. Ja od kilku tygodni śledzę http://www.avforums.com na którym pojawiły się informacje o wymianie modułu PDROM 41.01 na 41.02 lub 41.03. Obecnie na tym forum http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=394430&page=272 jest już kilka osób, które wymieniły te moduły. Wszyscy zgodnie twierdzą, że problem węży został zlikwidowany w 80-90%, ale część osób twierdzi, że jakość obrazu uległa lekkiemu poprawieniu natomiast część że pogorszeniu (gorsza ostrość, odbicia na napisach, musujące piksele na białej powierzchni) i tu moja prośba czy mógłbyś zwrócić na to uwagę w swoim tv.

Pozdrawiam
Ślimak
 

kredek

New member
k-d napisał:
Nie napisałeś, opisałeś tylko wersje pdrom itd.
Ja mam aktualnie 1.020.

Aha! O te cyferki chodzi: miałem i mam bez zmian 1.010.

slimak napisał:
Wielkie brawa kredek za siłę i chęci do walki. Ja od kilku tygodni śledzę http://www.avforums.com na którym pojawiły się informacje o wymianie modułu PDROM 41.01 na 41.02 lub 41.03. Obecnie na tym forum http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=394430&page=272 jest już kilka osób, które wymieniły te moduły. Wszyscy zgodnie twierdzą, że problem węży został zlikwidowany w 80-90%, ale część osób twierdzi, że jakość obrazu uległa lekkiemu poprawieniu natomiast część że pogorszeniu (gorsza ostrość, odbicia na napisach, musujące piksele na białej powierzchni) i tu moja prośba czy mógłbyś zwrócić na to uwagę w swoim tv.
Ślimak

Musujące piksele - to ktoś się mocno musiał przyglądać. Ale tylko PO WYMIANIE modułu! Bo to było i jest na pewnych obrazach - bez zmian. Ale trzeba się mocno przyglądać i to z bliska.
Odbicia też były i są - minimalne, szczególnie pod pewnym kątem (ostrym) patrząc na plazmę.
Ostrość - trzeba by się upewnić czy ktoś ma IDENTYCZNE ustawienia jak miał wcześniej: tutaj wystarczy na innym stopniu mieć włączoną funkcję redukcji zakłóceń i to się automatycznie odbija na ostrości.

Z doszukiwania się, ale jednak dalej pozytywnych rzeczy WYDAJE MI SIĘ, że twarze są mniej gliniane. Ale to raczej problem technologii lub/i sygnału.

Myślę, upraszczając, że po wymianie modułu niektórzy zaczęli się przyglądać swoim TV mocniej i bardziej niż wcześniej. Wcześniej, zaaferowani wężami, na inne rzeczy nie zwracali uwagi. Takie jest moje zdanie, w tym konkretnym wypadku. Sam miałem zbyt dużo czasu na przyglądanie się, więc powyżej dementuję, co mogę.:D
 

k-d

New member
Zapewne jakieś podzespoły. Gdzieś w tym temacie był link do firmware do PX, tam było kilka jego wersji, a ta ostania poprawiała kilka rzeczy.
 

kredek

New member
k-d napisał:
Zapewne jakieś podzespoły. Gdzieś w tym temacie był link do firmware do PX, tam było kilka jego wersji, a ta ostania poprawiała kilka rzeczy.

No tak, podzespoły: wg serwisu moduł (płytka) z softem.
I serwis stanowczo twierdzi, że soft jest NOWY. Poza tym nie bardzo wiem, na jakiej zasadzie panel (ten sam!) mógłby wyświetlać ten sam obraz INACZEJ, na tym samym(?) sofcie???:confused:
 

k-d

New member
Teraz to ja będę upierdliwy :p Nowy soft ze starym numerem??
Dlaczego wyświetla inaczej - podobnież problem węży wynikał z pośledniej jakości układów, może były na tej płytce i są teraz "lepsze", ewentualnie coś pozmieniali w ustawieniach.
 

kredek

New member
k-d napisał:
Teraz to ja będę upierdliwy :p Nowy soft ze starym numerem??
Dlaczego wyświetla inaczej - podobnież problem węży wynikał z pośledniej jakości układów, może były na tej płytce i są teraz "lepsze", ewentualnie coś pozmieniali w ustawieniach.

Primo - a jakie to ma znaczenie co dokładnie nowe, skoro... działa?:p
i Secundo...:
EEPROM - to taki jakby "BIOS" TV, przynajmniej wg mojej wiedzy. I jeśli Ci wyświetla w kompie, że masz BIOS w wersji 10, to jest on IMO inny niż w np. 9. A te wskazania się ZMIENIŁY.
FPGA (ang. Field Programmable Gate Array) to rodzaj programowalnego układu logicznego. Więc też jakiś tam soft.
PDPROM też był/jest inny.

Więc wytłumacz proszę, na jakiej podstawie twierdzisz, że soft mam TEN SAM?:confused:
 

k-d

New member
A dlaczego ja mam udowadniać? To ty twierdzisz, ze masz nowy FIRMWARE.
Eprom i FPGA to układy i masz je inne (co wynika z oznaczeń), aczkolwiek niekoniecznie masz zaszyty w nich nowy soft.
link
 

kredek

New member
k-d napisał:
A dlaczego ja mam udowadniać? To ty twierdzisz, ze masz nowy FIRMWARE.
Eprom i FPGA to układy i masz je inne (co wynika z oznaczeń), aczkolwiek niekoniecznie masz zaszyty w nich nowy soft.
link

Coś się Waść zamotałeś sam.
I stwarzasz problem tam, gdzie go (aktualnie już) nie ma.
Osobiście zwykłem nagłaśniać i próbować rozwiązywać realne problemy: każdy, bez wyjątku, zawsze załatwiałem pozytywnie. Problem pt.: "purple 42pv60" również, choć trochę to trwało.
Dalsza dyskusja w tym kierunku, jaki usiłujesz uskuteczniać jest IMHO bezcelowa, nic nie wnosząca do sprawy.
Więc pożegnam uprzejmie, dopóki coś nowego, interesującego, a przede wszystkim realnego i rzeczywistego nie napiszesz.
:p
 

adambe

Member
kredek napisał:
Coś się Waść zamotałeś sam.
I stwarzasz problem tam, gdzie go (aktualnie już) nie ma.
Osobiście zwykłem nagłaśniać i próbować rozwiązywać realne problemy: każdy, bez wyjątku, zawsze załatwiałem pozytywnie. Problem pt.: "purple 42pv60" również, choć trochę to trwało.
Dalsza dyskusja w tym kierunku, jaki usiłujesz uskuteczniać jest IMHO bezcelowa, nic nie wnosząca do sprawy.
Więc pożegnam uprzejmie, dopóki coś nowego, interesującego, a przede wszystkim realnego i rzeczywistego nie napiszesz.
:p

I tu się z Tobą zgadzam.
Gratulacje za pozytywne załatwienie sprawy!
Mam nadzieję,że zwisów też już nie będziesz miał.:krol:
 

Warko

New member
Hejka
Super ze problem wezykow zostal rozwiazany. Mam pytanie czy usterke zglaszac do centrali w Wawie czy w swoim regionie. Moze ktos wie gdzie najlepiej w wojewodztwie slaskim jest dobry serwis ktory o calej sprawie juz wie i nie skonczy sie na tym ze bede gosciowi tlumaczyl o co chodzi, moze Gliwice, Katowice ? orientuje sie ktos?

Pozdrawiam
 

Pansłonic

New member
Witam,
Widzę że wreszcie nastąpiło wyraźne ożywienie w tym temacie za sprawą pojawienia się antidotum na gady.
Chwała:krol: tym co się tą sprawą zajeli i udowodnili swoje racje (również na tym forum), więc dlaczego ma mi być teraz głupio(?)
adambe napisał:
I jeszcze jedno.Do kolegów "kredka" i "pansłonika".
Czy nie jest wam trochę głupio teraz,gdy okazało się,że węże w tym telewizorze wcale nie muszą występować,a wy z uporem godnym lepszej sprawy twierdziliście,że one są we wszystkich pv60/600.
Sugerowaliście,że niektórzy posiadacze tychże telewizorów nie chcą widzieć tej wady,albo są "widzącymi inaczej".Myślę ,że małe "przepraszam" byłoby jak najbardziej na miejscu.
kredek napisał:
No właśnie, dobrze że piszesz, że to była SUGESTIA co z pewnikiem ma coś wspólnego, ale to nie to samo.:D
Nie widziałem Twojego TV i nie wiem na 100%. Ale czytając wcześniej posty niektórych typu "co tam węże, przecież to tania plazma!":evil: powinieneś ich raczej zapytać czy nie jest im głupio... zgłaszać teraz (jednak!) usterki w serwisie. Jak się przyznają, rzecz jasna... bo zapewne się wstydzą.:p
I nie ma - z mojej strony - za co przepraszać. Jakby się doszukiwać, to mnie powinni niektórzy przeprosić - ale nie rozumiem o co raban, skoro mimo wszystko nie czuję się obrażony.
Tu przyłączę się do słów kolegi Kredka.

A teraz z innej beczki; w czasie jak niektórzy z Was zajmowali się tą sprawą (nie wyłączając krytyków) ja postanowiłem zmienić swój "ogród zoologiczny" na inny model ( TH-37PV600E z niewielką dopłatą), może troche naiwnie licząc że coś to zmieni na lepsze w tym temacie. Nic bardziej mylnego - węże są tak jak były, aczkolwiek obraz poza wężami jest jakby bardziej naturalny, wyraźniejszy nie mówiąc już o lepszym dźwięku i paru znanych gadżetach, no i oczywiście o niebo lepszym wyglądzie.

http://img340.imageshack.us/my.php?image=th37pv600cd7.jpg

Więc jeśli ktoś tu powinien przepraszać to chyba tylo Panasonic - Nas, Klientów!!!
Na szczęście możemy już wszyscy mówić o szczęśliwym chyba zakończeniu całej sprawy... również ci którzy nie widzieli, a uwierzyli;)
 

kojot

New member
Witam
K-D czy to wazne jaki soft, stary wazne jest to ze problem jest rozwiazany i to sie liczy a jak pisze kredek ze po dvd wyskakuje napis jaki sygnal nadaje to musi byc nowy soft i chyba powiedzieli w serwisie ze nowy soft jest wgrany po co mieli by klamac?
pozdro
p.s jutro dzwonie do serwisu i niech sie sprezaja z tym modulem :twisted:
 

k-d

New member
@kredek zawsze ma rację i wszyscy inni są w beznadziejnym stanie niewiedzy.
Najpierw mania prześladowcza i każdy kto miał inne zdanie to automatyczne miał problem z wzrokiem, aktualnie nie umiesz wytłumaczyć w jak sposób masz nowy firmware (mając numer dosyć starej wersji oprogramowania w menu serwisowym) - ego nie pozwal ci przynać, że nie masz racji?? Wiszisz poprawę obrazu - a może to teraz ty widzisz co chcesz widzieć?
Przepraszam za dyskusję - ale dlaczego nie chcesz doprowadzić do rozwiązania temtu, który wszcząłeś tylko do doprowadzenia do uduwodnenia swoich poglądów?

Bardzo się cieszę, że masz inne numery fpga itd., może w nich tkwił Twój problem, ale firmware masz stary. W stanach, na stronie do której odkopałem link poniżej, nowy firmware miał nowy numer.

Previous firmware version 1.02
....
Version #1.04 8/11/2006
..Caution:
This firmware overwrites the EEPROM on the DG board and has no effect on the tuner.

Mnie interesuje czy jest nowy firmware czy wymieniają tylko układ.

@Panasłonic - uważasz, że racje są udowodnione? Po jednej podmanie płytki i kilkunastu minutach testów? Ile czasu musiało upłynąć i ile osób muisało wejść w posiadanie tego tv, aby "wykryć" dysfunkcję PV60/600? Tym bardziej, że pytanie o wersję firmware powoduje rumieńce.
 

robboj

New member
dajcie mu juz spokoj , nie ma sensu prowadzic beznadziejnych dyskusji ktore nie wnosza nic do tematu
odnosnie wezy moze to nie wina softu a ktoregos z elementow na plycie
zreszta to juz chyba nie wazne - wazne ze serwis uporal sie z tym przypadkiem
czy to pod naciskiem "kredka" czy kogos innego serwis Panasonica usunal usterke i ma u mnie duzego plusa - przy zakupie tv kierowalem sie tez okresem gwarancji i tym ze serwis mam na miejscu
czy weze pojawia sie ponownie i czy beda zwiechy zobaczymy - czas pokaze
 
Do góry