Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

kredek

New member
:D
pan42 napisał:
No i dowiedzieliśmy się my idioci, którzy kupili ten TV, że jesteśmy ślepi bo wszystkim wchodzą zakłócenia, ale nikt ich nie widzi. Jednak mam propozycję, aby kredek i pansłonic sprawdzili jakość swoich kabli połączeniowych, czy w pobliżu TV nie znajduje się urządznie elektryczne silnie emitujące pole elektromagnetyczne, a może zbyt blisko TV jest kolumna głośnikowa, kable sieciowe poskręcane z sygnałowymi, a może po prostu wadliwy egzemplarz TV. Mój 42 jest super i gorąco polecam.

Ja sprawdzałem nawet na kablach za cyfrę z 3-ma zerami - jak to Twoim zdaniem "zły kabel" no to... do lekarza zapraszam.:p :D
A dopóki nie puścisz takich jak opisane SPECYFICZNYCH scen, to i przez 70 lat nie zauważysz.
:bober:
 
J

Judash

Guest
kredek napisał:
:D

Ja sprawdzałem nawet na kablach za cyfrę z 3-ma zerami - jak to Twoim zdaniem "zły kabel" no to... do lekarza zapraszam.:p :D
A dopóki nie puścisz takich jak opisane SPECYFICZNYCH scen, to i przez 70 lat nie zauważysz.
:bober:

A te niby "specyficzne" sceny to tylko na tych filmach ktore tu podowales?.A co z milonem innych pozycji i programow tv?.A jesli ktos nie lubi takich filmow ja Egzorcysta i nigdy go nie obejrzy, to co ma zrobic?.Wydaje mi sie, ze te "speczyficzne" sceny to norma jest, nic specjalnego.Poprostu macie walniete TV i tyle.Wymiencie i po problemie.
 

Mabri

New member
Powiem szczerze - mierzi mnie już to.
Współczuję tylko tym, którzy zastanawiając się nad kupnem tego tv wdepną na ten wątek i co... odechce się im tego telewizora.
Ja już też nie będę udowadniał, że nie jestem ślepym idiotą, bo i po co i komu?! Są tacy, którzy i tak wiedzą lepiej co powinienem widzieć.
Odpuszczam sobie ten wątek.
 
J

Judash

Guest
AdaMo71 napisał:
Panowie czy głośniki mają wpływ na plazme.W instrukcji nic nie ma na ten temat, jaka powinna być odległość.Może ktoś z szacownych panów podzieli się taką informacją.
Dziwi mnie czytając te posty, że niektóre panasy mają te snaki a inne nie.Ja je mam i będę to reklamował. Powiem krótko, wdepnąłem w wielkie g.w.o, mam tylko nadzieje, że da się je wytrzeć:x.

Dajcie tu jakies fotki tych"gadow".Nie mozecie wymienic tych TV?
 

Pansłonic

New member
pan42 napisał:
No i dowiedzieliśmy się my idioci, którzy kupili ten TV, że jesteśmy ślepi bo wszystkim wchodzą zakłócenia, ale nikt ich nie widzi. Jednak mam propozycję, aby kredek i pansłonic sprawdzili jakość swoich kabli połączeniowych, czy w pobliżu TV nie znajduje się urządznie elektryczne silnie emitujące pole elektromagnetyczne, a może zbyt blisko TV jest kolumna głośnikowa, kable sieciowe poskręcane z sygnałowymi, a może po prostu wadliwy egzemplarz TV. Mój 42 jest super i gorąco polecam.
Cóż za ożywienie:D
(cytat)...a może poprostu wadliwy egzemplarz TV...:confused: - TO WIĘCEJ NIŻ PEWNE !!! bo z pewnością nie kable!!! Kto ośmieli się powiedzieć że scart Profigold PVG7000 to badziewie lub HDMI Qed One sprawdzany z DVD Denon to niby szajs? Kto z Was używa lepszych kabli? Z całym szacunkiem, ale pewnie niewielu. Mikrofalówki w pobliżu TV też nie używam, a kolumna oddalona powyżej metra od ekranu, tym bardziej że plazma to nie kineskop i namagnesowanie w tym wypadku nie wchodzi w grę.
Węże występują częściej lub rzadziej niezależnie od sygnału, zródła, połączeń lub ustawień TV choć w tym ostatnim przypadku zmienia sie intensywność i przy ustawieniu dynamicznym (w moim przypadku) widać ten efekt słabiej, ale WIDAĆ!!!
 

Grigorij

New member
Problem "purple snakes" przypomina mi trochę problem "tęczy" w projektorach (oraz TV tylnoprojekcyjnych) w technologii DLP.
Oto parę cytatów z internetu:
1. "...efekt tęczy. Ponieważ obraz generowany jest w sposób sekwencyjny (kolory nakładane są jeden po drugim), istnieje możliwość wyodrębnienia na obrazie poszczególnych składowych kolorów RGB. Na szczęście większość populacji, albo w ogóle nie widzi tego efektu, albo im to nie przeszkadza. Wraz ze zwiększeniem szybkości chipów DLP efekt staje coraz mniej zauważalny..."
2. i kolejny cytat, dotyczy projektora NEC:
"...Fani projektorów wykorzystujących tę technikę mają jednak mocny argument przeciwko DLP NEC-a. Chodzi o nieszczęsny efekt tęczy. Nie każdy to zjawisko odnotowuje, a dodatkowo natężenie tego efektu zależy również od percepcji danej osoby. W przypadku NEC-a efekt tęczy jest dość częsty. Jeśli więc kolorowe błyski doprowadzają użytkownika do rozstroju nerwowego, musi poszukać innego projektora. Ci, którzy tęczy nie widzą, będą tym modelem zachwyceni..."

Takich przykładów w necie jest mnóstwo...

1.jpg


Poniżej link pokazujący dokładnie, oczywiście do celów prezentacji w sposób wyolbrzymiony "o co się rozchodzi z tą tęczą". Proszę dokładnie wpatrywać się w poruszający się napis "Rainbow". Na pewno coś kolorowego ujrzycie...;)
http://www.dietforum.net/balagee/projected/rainbow.html

Moja diagnoza? Cała ta ożywiona dyskusja na temat "purple snakes" jest spowodowana tym, że jedni kompletnie nic niepokojącego nie widzą i wkurza ich że ktoś im coś wmawia, inni natomiast widzą i dostają białej gorączki patrząc na te węże oraz wkurzają ich Ci, którzy ich zdaniem udają, że czegoś nie widzą! Oby tylko nie doszło do inwektyw i linczu.:D
P.S. Ja jestem tym szczęściarzem (czyżby :?: ) który ma "gorszy" wzrok i purpurowych węży nie widzi.;)
 

jgryhdtv

New member
Propozycja

Czy ja mogę dać taką małą propozycję ?

Poważnie i bez obrazy.

Szanowne Panie i Szanowni Panowie.
Jeżeli nie jesteście zadowoleni ze swojego telewizora,
nie macie zamiaru lub nie chcecie zgłosić usterki,
a co ważniejsze nie macie woli i siły po jej zgłoszeniu
doprowadzić do wyegzekwowania naprawy sprzętu,

to

Po co się męczyć, stresować, denerwować,
tracić czas na poszukiwanie węży, przebarwień,
bzyczenia, piszczenia i cholera wie czego jeszcze,
zamiast po prostu oglądać materiał tele-wizyjny ?

Sprzedajcie go w "diabły" i kupcie coś innego !
Przecież oferta konkurencji jest bardzo bogata i jest w czym wybierać !!!

Ja kiedyś kupiłem samochód, pojeździłem 3 miesiące i sprzedałem bo mi nie pasował.
Kupiłem inny i jeżdżę nim już 6 rok.
Więc w czym problem ?

ITBBNT.

Tylko proszę mi nie imputować, że mam coś wspólnego z Panasonic 'kiem, reklamą itp.
 
J

Judash

Guest
Ciekawy jestem jakie zjawiska sa w odbiornikach Hitachi i Pioneer?;)2x drozszych..no prawie 2x ;) a moze nic nie maja?
 

pan42

New member
Mimo wszystko jestem przekonany, że na opisywane zakłócenia ma wpływ jakość sygnału. Jest ona znacząco inna na różnych kanałach. Czytałem wyżej , że nie jest to widoczne na kanałach TVN i innych tego nadawcy, bo sygnał nie jest zbyt mocno kompresowany przed wysłaniem w eter. To samo jest z filmami na DVD. Niektóry jakością jest gorszy od zapisanych w dvix. Obecnie wykorzystuję "N" po hdmi i nie widzę tych zjawisk, wcześniej Cyfrę przez scarta i też ich nie było. Tym samym uważam, że jaki sygnał taki odbiór. Proponuję włączyć film ze starszych kamer w systemie pal kręcony w złych warunkach oświetleniowych i to jest jaskrawy przykład. Moja opinia na temat jakości kabli nie dotyczyła ich ceny - proponuję poczytać ilu zawiodło sie na markowych kablach, czy nie lepiej spróbować na innym nawet tańszym, aby wykluczyć wątpliwość.
 
J

Judash

Guest
pan42 napisał:
Mimo wszystko jestem przekonany, że na opisywane zakłócenia ma wpływ jakość sygnału. Jest ona znacząco inna na różnych kanałach. Czytałem wyżej , że nie jest to widoczne na kanałach TVN i innych tego nadawcy, bo sygnał nie jest zbyt mocno kompresowany przed wysłaniem w eter. To samo jest z filmami na DVD. Niektóry jakością jest gorszy od zapisanych w dvix. Obecnie wykorzystuję "N" po hdmi i nie widzę tych zjawisk, wcześniej Cyfrę przez scarta i też ich nie było. Tym samym uważam, że jaki sygnał taki odbiór. Proponuję włączyć film ze starszych kamer w systemie pal kręcony w złych warunkach oświetleniowych i to jest jaskrawy przykład. Moja opinia na temat jakości kabli nie dotyczyła ich ceny - proponuję poczytać ilu zawiodło sie na markowych kablach, czy nie lepiej spróbować na innym nawet tańszym, aby wykluczyć wątpliwość.

Swiezo po zakupie tv, pierwsze podlaczenie tunera Ferguson 7318 zachwycam sie z rodzinka wielkoscia, jakocia obrazu itp ;) a tu nagle slysze.....burczenie jakies tak po 2h ogladania.Odrazu przypomnialem sobie posty z forum o glosnej pracy i stwierdzilem,ze trzeba go odeslac w cholere!.Zanim to zrobilismy z bratem odlaczylismy Fegusona a tu nagle bloga cisza ;)okazalo sie, ze ktores kable dzialaly na siebie, po ponownym podlaczeniu i zmianie kabla wsio jest ok.
 

Pansłonic

New member
jgryhdtv napisał:
Czy ja mogę dać taką małą propozycję ?

Poważnie i bez obrazy.

Szanowne Panie i Szanowni Panowie.
Jeżeli nie jesteście zadowoleni ze swojego telewizora,
nie macie zamiaru lub nie chcecie zgłosić usterki,
a co ważniejsze nie macie woli i siły po jej zgłoszeniu
doprowadzić do wyegzekwowania naprawy sprzętu,

to

Po co się męczyć, stresować, denerwować,
tracić czas na poszukiwanie węży, przebarwień,
bzyczenia, piszczenia i cholera wie czego jeszcze,
zamiast po prostu oglądać materiał tele-wizyjny ?

Sprzedajcie go w "diabły" i kupcie coś innego !
Przecież oferta konkurencji jest bardzo bogata i jest w czym wybierać !!!

Ja kiedyś kupiłem samochód, pojeździłem 3 miesiące i sprzedałem bo mi nie pasował.
Kupiłem inny i jeżdżę nim już 6 rok.
Więc w czym problem ?

ITBBNT.

Tylko proszę mi nie imputować, że mam coś wspólnego z Panasonic 'kiem, reklamą itp.
Propozycja może i godna uwagi lecz wymaga małego sprostowania z mojej strony, mianowicie co do zgłaszania usterki to gdybyś czytał uważnie cały wątek to wiedziałbyś że ja i kilka innych osób z tego forum już to dawno zrobiło, ale co z tego jak nie ma jeszcze lekarstwa na tę dolegliwość, przynajmniej w naszym serwisie, to pozostaje tylko czekać narazie na wieści z kraju kwitnącej wiśni. Można to robić oczywiście biernie, ja wolę jednak głośno o tym mówić. Co byłoby gdyby wszyscy tylko się zachwycali, czy ktoś o tym pomyślał - Panasonic olałby sprawę, bo po co coś zmieniać jak wszyscy są zadowoleni, a tak jest szansa że jeśli nie w tym modelu to w następnych może być lepiej ...na co liczę.
A co do sprzedaży i poszukiwania innego modelu to nie widzę narazie alternatywy w tej cenie i mówię to z całą świadomością, co nie znaczy że muszę się zgadzać na jakieś ustępstwa bo niby dlaczego:confused: skoro w serii PA nie uświadczyłem osobiście takich problemów.
Może jestem idealistą, a może staram się tylko egzekwować to za co zapłaciłem. Doskonale zdaje sobie sprawę z faktu że w dobie pogoni producentów za jak najniższą ceną zdażają się wpadki, a czasy "doskonałych trynitronów" dawno mineły, tylko jeśli my klieńci nie będziemy wymuszać na firmach większego dbania o jakość to co bedzie w przyszłości:confused:
Chyba że odpowiada Wam jakość np. MP3-jek:confused: Ja osobiście stawiam nieco wyżej poprzeczkę.

pan42 napisał:
Mimo wszystko jestem przekonany, że na opisywane zakłócenia ma wpływ jakość sygnału. Jest ona znacząco inna na różnych kanałach. Czytałem wyżej , że nie jest to widoczne na kanałach TVN i innych tego nadawcy, bo sygnał nie jest zbyt mocno kompresowany przed wysłaniem w eter. To samo jest z filmami na DVD. Niektóry jakością jest gorszy od zapisanych w dvix. Obecnie wykorzystuję "N" po hdmi i nie widzę tych zjawisk, wcześniej Cyfrę przez scarta i też ich nie było. Tym samym uważam, że jaki sygnał taki odbiór. Proponuję włączyć film ze starszych kamer w systemie pal kręcony w złych warunkach oświetleniowych i to jest jaskrawy przykład. Moja opinia na temat jakości kabli nie dotyczyła ich ceny - proponuję poczytać ilu zawiodło sie na markowych kablach, czy nie lepiej spróbować na innym nawet tańszym, aby wykluczyć wątpliwość.
Naturalnie że jakość sygnału ma wpływ na opisywane usterki tak samo jak specyficzne warunki obrazu (czyt. odcienie) tylko dlaczego nie widać tego na pokrewnej plaźmie PA50 czy 60 :confused: przy której używałem tych samych źródeł (kablówka, C+, DVD - różne) jak i kabli.
 
Ostatnia edycja:

jgryhdtv

New member
Spodziewałem się postu w takim stylu, ale po kolei.

Pansłonic napisał:
1. ... co do zgłaszania usterki to gdybyś czytał uważnie cały wątek to wiedziałbyś że ja i kilka innych osób z tego forum już to dawno zrobiło, ale co z tego jak nie ma jeszcze lekarstwa na tę dolegliwość, przynajmniej w naszym serwisie, to pozostaje tylko czekać na razie na wieści z kraju kwitnącej wiśni.

Czytałem i wiem że zgłosiliście usterki. Dlatego też napisałem o potrzebie "woli i siły po jej zgłoszeniu, aby doprowadzić do wyegzekwowania naprawy sprzętu" czego Wam wszystkim serdecznie życzę i trzymam kciuki.

2. Można to robić oczywiście biernie, ja wolę jednak głośno o tym mówić.
Co byłoby gdyby wszyscy tylko się zachwycali, czy ktoś o tym pomyślał - Panasonic olałby sprawę, bo po co coś zmieniać jak wszyscy są zadowoleni, a tak jest szansa że jeśli nie w tym modelu to w następnych może być lepiej ...na co liczę.

Ok. zgoda, tylko czy Ty (i wielu innych) macie pewność, że Wasz głos wyrażony na forum będzie wystarczająco skuteczny w stosunku do firmy PANASONIC ? - moje doświadczenie z branży samochodowej uczy, że nie.
Forum powinno dawać możliwość wymiany pomysłów jak jakąś usterkę usunąć, a nie po raz n-ty pisać "w niektórych przypadkach jest problem i TV jest do d....y".
Fakt, jest problem, ale ile można ? 10, 20, 100 razy powtarzać to w kółko ? - wydaje mi się że "z takiej mąki chleba się nie upiecze".
Może GŁÓWNY ADMIN FORUM wymyśli skrypt. który w sposób tabelaryczny i porównawczy wyświetli zgłoszone przez użytkowników sprzętu z tego forum (a może i gości) o zauważonych wadach w kategorii np:
obraz - jakość kolorów, przejścia tonalne, ostrość, kontrast, odblaskowość ekranu,
fonia - jakość dźwięku, jakość wejść
funkcjonalność - menu, pilota, kombinacji podłączeń, możliwości współpracy multimediów,
usterkowość - najczęściej dostrzegane problemy, ilość zgłoszonych usterek do serwisu, ilość naprawionych usterek, dbałość serwisu o klienta
itp.
Nie sądzisz, że to byłoby bardziej skuteczne niż 126 postów z czego większość o tym samym - mam problem i co ?

3. A co do sprzedaży i poszukiwania innego modelu to nie widzę narazie alternatywy w tej cenie i mówię to z całą świadomością, co nie znaczy że muszę się zgadzać na jakieś ustępstwa bo niby dlaczego :confused: skoro w serii PA nie uświadczyłem osobiście takich problemów.

Nie ustępuj, ale sam chyba odpowiedziałeś sobie na pytanie - czy wiedząc, ze PV60 ma takie ułomności to i tak byś go kupił. Chyba, że się mylę ?

4. ... tylko jeśli my klienci nie będziemy wymuszać na firmach większego dbania o jakość to co będzie w przyszłości: confused:

Myślę, że akurat naszymi wypowiedziami znacząco nie wpłyniemy na sprzedaż modelu PV, a wielu z zaglądających tutaj wyjdzie z przekonaniem, że "problem jest tak olbrzymi, iż nie warto wydać za ten TV 5 tysiaków".
Jestem przekonany, że większość paneli w tej cenie ma jakieś problemy.
Dlaczego np. koledzy z sekcji LG nie piszą, że praktycznie co 5 sztuka PC1R albo PC3R ląduje w serwisie bo pada mu tor fonii ?
Czy macie pewność, że weźmiecie ten film "Egzorcyzmy" (nie oglądałem) i postawicie obok siebie modele z tej samej półki cenowej czy klasowej np. LG 42PC1R, Samsunga PS-42Q7H, Philips'a 42PF5331 lub BDH4241V czy nawet o wiele droższego Pioneer'a PDP-427XD oraz naszego PV6XX to czy tam też nie będzie przebarwień, węży czy czegoś co nazwano "glinianymi mordami" ?

5. ... tylko dlaczego nie widać tego na pokrewnej plaźmie PA50 czy 60 :confused: przy której używałem tych samych źródeł (kablówka, C+, DVD - różne) jak i kabli.

nie widać dlatego, że - i tu zacytuję fragment treści z pisma Audio Video:

Telewizory z serii PV600 różnią się od poprzedników (PV500) przede wszystkim zastosowanym panelem plazmowym tak zwanej dziewiątej generacji. Otrzymał on nową powłokę zewnętrzną (Deep Black Filter), redukującą uporczywe odbicia światła zewnętrznego. Ponadto charakteryzuje się większą efektywnością świecenia, lepszą reprodukcją czerni (dzięki redukcji natężania pra-wyładowań) a co za tym idzie - wyższym kontrastem (deklarowana wartość 10000:1).
Wiele ulepszeń w serii PV600 dotyczy cyfrowej obróbki sygnału, którą dostosowano tak do źródeł HD, jak i zwykłych (SD). Sygnały SD są poddawane interpolacji przez wyspecjalizowany układ scalony 1080i Digital ReMastering Processor. Współpracuje on z ze układem sterującym Sub-Pixel Controller, który ma za zadanie dokładną interpolację obrazu na poziomie pojedynczych subpikseli. Telewizor otrzymał również wiele innych rozwiązań poprawiających jakość obrazu, nie będę ich jednak szerzej omawiał. Większość skomplikowanych nazw to tylko slogany marketingowe. Warto wspomnieć, że obróbka sygnału umożliwia wyświetlanie 3072 poziomów gradacji każdego z kolorów (stopni szarości). W przeliczeniu daje to paletę 29 miliardów kolorów. Proszę pamiętać, że jest to wartość czysto teoretyczna. By uzyskać tak dużą rozdzielczość barw konieczne byłoby zastosowanie źródła o 42-bitowej głębi koloru (14 bitów na każdy na kanał R/G/B) a takowe na razie nie istnieją (na rynku konsumenckim), jak również użycie złącza HDMI v.1.3. A takowego TH-42PV600 nie ma.



Panel PV500 ma panel 8 generacji (3,6 mld kolorów przy r=1024x786. W serii PA był montowany już panel 9G z 3072 głębią szarości jednak o natywnej rozdzielczości 852x480 co daje kombinację bodajże 8,6 mld kolorów.

Ja sądzę, że panel 9G w r=1024x786 daje 29 mld kolorów i ten wspaniały układ Digital ReMastering Processor po prostu sobie nie radzi z sygnałem PAL. I myślę, że elektronika TV nic tu nie pomoże. Raczej to kwestia oprogramowania tego scalaka. Jak TV dostanie sygnał PAL, to ma problem z bezbłędnym przekształceniem go do 42 bitowego koloru przy rozdzielczości 720p lub 1080i.

Czy się mylę ? - nie wiem, ale ja nie słyszałem o tym, żeby ktoś widział na tym panelu Purple Snake's przy sygnale HD, co by uprawdopodobniło moją hipotezę.

Sorki za przydługi tekst.

Pozdrawiam
 

robboj

New member
jgryhdtv napisał:
Czy się mylę ? - nie wiem, ale ja nie słyszałem o tym, żeby ktoś widział na tym panelu Purple Snake's przy sygnale HD, co by uprawdopodobniło moją hipotezę.

sa purple na materiale HD - puszczalem na x360 probki filmikow ze strony microsoftu w 720p i widac je, aczkolwiek nie w takim stopniu jak na materiale z dvd - trzeba patrzec z odleglosci 10-20cm na ekran i widac te sama wade
oczywiscie to juz nie jest takim problemem i podejrzewam ze nawet serwis nie uznalby tej usterki
naprawde jest to niewidoczne podczas normalnego ogladania, no bo kto o zdrowych zmyslach oglada tv z nosem w szybie - no czyba ze ma ochote na opalenizne:D
ale faktem jest ze sa snejki na HD
 

jgryhdtv

New member
@Robboj

Co do próbek microsoft'u - "no coments"

Widać je z odległości 10-20 cm - wybacz - gratuluję poczucia humoru !

BTW. Oglądałeś ten materiał tylko na PV60 czy też na innych plazmach ?
Niedługo dojdziemy do tego, że będziemy kwestionowac brak precyzji wyświetlania subpiksela R/G/B w przypadku wyświetlania koloru białego do wielkości 0,1 mm. - bez jaj, zejdźmy na ziemię - plissssss - nie w tv za 5 kafli !!!
 

AdaMo71

New member
Ja sądzę, że panel 9G w r=1024x786 daje 29 mld kolorów i ten wspaniały układ Digital ReMastering Processor po prostu sobie nie radzi z sygnałem PAL. I myślę, że elektronika TV nic tu nie pomoże. Raczej to kwestia oprogramowania tego scalaka. Jak TV dostanie sygnał PAL, to ma problem z bezbłędnym przekształceniem go do 42 bitowego koloru przy rozdzielczości 720p lub 1080i.


Witam |

Bardzo dobra literatuta (pouczająca) ale może tak ktoś napisze, kto nie ma tych snakow jaką ma wersje oprogramowania plazmy pv60.
Ja mam V1.020 made in czech :( i mam tego gada - szkoda że nie MADE IN JAPAN ;)hmm.
Myślę że, dacie znać czy są inne wersje i wtedy będzie można porównać czy to ma jakikolwiek związek z tymi "wężami".
 

kredek

New member
AdaMo71 napisał:
Ja sądzę, że panel 9G w r=1024x786 daje 29 mld kolorów i ten wspaniały układ Digital ReMastering Processor po prostu sobie nie radzi z sygnałem PAL. I myślę, że elektronika TV nic tu nie pomoże. Raczej to kwestia oprogramowania tego scalaka. Jak TV dostanie sygnał PAL, to ma problem z bezbłędnym przekształceniem go do 42 bitowego koloru przy rozdzielczości 720p lub 1080i.


Witam |

Bardzo dobra literatuta (pouczająca) ale może tak ktoś napisze, kto nie ma tych snakow jaką ma wersje oprogramowania plazmy pv60.
Ja mam V1.020 made in czech :( i mam tego gada - szkoda że nie MADE IN JAPAN ;)hmm.
Myślę że, dacie znać czy są inne wersje i wtedy będzie można porównać czy to ma jakikolwiek związek z tymi "wężami".

Tak czytam, czytam i... odechciewa mi się już tutaj nawet wchodzić.:(
Toż to BEZSENSOWNA i czcza dyskusja jest, na domiar złego najwięcej dyskutują te osoby, które nawet nie przeczytały co w tym temacie napisali wcześniej inni!!:-(
Co to za gadka, że "z Czech TV" - przecież w Japonii też mają ten problem?!?
Co to za gadka, że "nikt nie zna rozwiązania" jak wszyscy już znają?!?
I co to za gadka z tym sygnałem PAL - nie wiem jaki mają w Japonii, ale to też nie tędy droga!
Soft jest zły, ewentualnie soft i jakiś układ i tyle - skoro go wymieniają to wiedzą co robią, tak?!?
Bo dla mnie płytka w związku ze zwisami która ma przyjść ma być NIE wymieniana, żeby od razu była płytka Z INNYM softem! Bo to ta sama płytka, moduł czy coś tam.
Skończcie tę jałową bezsensowną dyskusję, póki jakichś faktów nie będzie bliższych (szczególnie tego typu, że "czego tu wymagać od TV za ZALEDWIE(!) 5 kPLN!! -> jak ktoś od babci dostał na TV to niech to zachowa dla siebie -> bo ja zarobiłem własnoręcznie) - z drugiej strony, niech nikt się nie łudzi, że "posty na forum spowodują naprawę" jego TV.
Nie zgłosi do serwisu, albo da się zbyć za pierwszym podejściem - to nikt nic mu nie zrobi. Proste!
 
J

Judash

Guest
AdaMo71 napisał:
Ja sądzę, że panel 9G w r=1024x786 daje 29 mld kolorów i ten wspaniały układ Digital ReMastering Processor po prostu sobie nie radzi z sygnałem PAL. I myślę, że elektronika TV nic tu nie pomoże. Raczej to kwestia oprogramowania tego scalaka. Jak TV dostanie sygnał PAL, to ma problem z bezbłędnym przekształceniem go do 42 bitowego koloru przy rozdzielczości 720p lub 1080i.


Witam |

Bardzo dobra literatuta (pouczająca) ale może tak ktoś napisze, kto nie ma tych snakow jaką ma wersje oprogramowania plazmy pv60.
Ja mam V1.020 made in czech :( i mam tego gada - szkoda że nie MADE IN JAPAN ;)hmm.
Myślę że, dacie znać czy są inne wersje i wtedy będzie można porównać czy to ma jakikolwiek związek z tymi "wężami".

Jak ci napisze jaki mam soft i, ze nie mam wezy, to ktos inny napisze, ze jestem slepy ;) albo, ze nie chce widziec ;)
 
Do góry