Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

dziku

New member
Tylko że na tej stronce jest opis PX600 a ja (i ty również) mam PV600E. Ja bynajmniej w swoim mam tylko pasek bez cyferek do ustawiania tych opcji. Czy ustawiałes tak na oko czy masz liczby czy % w menu?
 

adambe

Member
przez pierwsze 200 godzin leć w trybie kinowy a następne to już jak Ci pasuje.Ja tak zrobiłem i żadnych duchów ani innych diabłów nie mam.Mam co prawda PV60,ale to ten sam panel.;)
 

adambe

Member
Smartek napisał:
Dziwne, ja od poczatku jade na swoich ustawieniach i tez nic nie mam :p.

I tu bym się z Tobą zgodził.Moje działania były wzorowane na informacjach z tego forum,ale były też chyba trochę "dmuchaniem na zimne".Myślę,że gdybym "jechał" na swoich ustawieniach,też by się nic nie stało.
 
J

Judash

Guest
AdaMo71 napisał:
Wielkie dzięki dnc za odpowiedź, ale chyba tyle plazma docierana byla przeze mnie.Zakup dokonałem na początku grudnia, wiec przez dwa miesiące wyjdzie tyle godzin.Cóż jak widze to żona oraz dzieciaki jadą z ogladaniem, no po to jest tv. Nie pokoi mnie natomiast purpur jaki wychodzi na filmach. Wczorajszy king kong na c+ to był szok, normalnie tragedia. Nie ma na to rady:confused:??????????

Co to za "purpur", nowe zjawisko?
 

Kamyk

New member
Pierwsze wrazenia

JEST !!!
W czwartek w zeszlym tygodniu zjechaly mi wszystkie sprzety (TV, ampli, glosniki, DVD) do nowego mieszkania, jednak dopiero po pelnej przeprowadzce w sobote moglem odpalic sprzet.

Pierwsze wrazenia: WOW !
Obraz na kablu HDMI Tech+link z serii Wires jest powalajacy.

1. Poniewaz Aster nie aktywowal mi jeszcze cyfrowej tv nie pisze nic na ten temat, analogu na razie nie podpinam.
2. Wlaczylem Armageddon na DVD - film wg mnie idealny do testowania jakosci obrazu - duzo czerni (sceny w kosmosie), duzo efektow specjalnych (kolorowych), wybuchow etc. Obraz PIEKNY. Czern jest czarna. Kontrast super. Obraz idealnie ostry. Zadnego smuzenia, zadnych pikseli, zadnych niewyrazistosci.
3. Kolejny zapuszczony film to Rekrut. Duzo ciemnych scen, obraz super.

4. ZADNYCH fiolteowych wezy nie uswiadczylem, a przy Rekrucie (ku swojemu smutkowi) zamiast ogladac film szukalem wezy przez pol godziny.


Podsumowujac:
TV jest rewelacyjny. Wart swojej ceny.
Polecam.


Pozdrawiam
Piotrek
 

jgryhdtv

New member
W końcu złapałem węża

Hi.
Fajny film wczoraj widziałem,
Momenty były ?,
No masz !
Najlepiej jak on Roberd L. jest w kiblu (WC) z Sophi N. i gadają o męskim ostrzu i kobiecym kielichu :wink: , pluskwie GPS, dziadku i takich tam sprawach damsko męskich, strażnikach bractwa Syjonu itp.

A co wam będę opisywał, sami zobaczcie. (DaVinci_Code)
Film mi się spodobał, więc postanowiłem zapiracić i zrobić sobie kopię.
No to buch, DVD 43 + 1 Click DVD + Nero i płytka jest.
Puszczam jak się wypaliło i nagle przy scenie w kiblu na biało-szarej ścianie cuuuuddddooowwwwnnnnnyyyyy purpurowy wąż :krol:

Hura mam gada !!! to tak on wygląda.
No to dawaj oryginał. Puszczam scenę w kiblu nie ma gada :bober: .
Puszczam kopię, wąż jak byk !!!

Czekałem, czekałem na swojego pierwszego węża i się doczekałem.
Ale żeby było śmieszniej, raz go widać, a raz nie ???
Jak to możliwe.???
I co wy na to :krol:

PS. Tak jak kiedyśjuż pisałem, panel prawdopodobnie ma problemy z odwzorowaniem przejść tonalnych w zakresie ilości i jakości kolorów (32 bitowego, 16 bitowego i 8 bitowego).
Żeby było śmieszniej, panel 9 generacji ażeby odzwierciedlił 3,0 k odcieni szarości musi wyświetlać kolor 48 bitowej jakości co przy kiepskim materiale jest niewykonalne !!!. I tutaj najprawdopodobniej jest pies pogrzebany.;-)
 

Smartek

New member
jgryhdtv napisał:
(...)Czekałem, czekałem na swojego pierwszego węża i się doczekałem.
Ale żeby było śmieszniej, raz go widać, a raz nie ???
Jak to możliwe.???
I co wy na to :krol: (...)

Dzieki! Ze to potwierdziles!
Pisalem na forum, ze widzialem na probce, a potem nie umialem znajomemu wskazac :).
 

Kyniol_73

New member
Smartek napisał:
Dzieki! Ze to potwierdziles!
Pisalem na forum, ze widzialem na probce, a potem nie umialem znajomemu wskazac :).

Ludzie ale to jest wina zastosowanej kompresji przez divxa...czyli słabej jakosci materiał. Pewnie jak puscisz to na monitorze LCD to zobaczycie podobne węże. Nalezy korzystać minimum z jakości DVD i po sprawie :).
Z tego co wcześniej czytałem węże pojawiają się na róznym materiale więc może sa różne "gatunki" tych węży :).
Dla mnie to problem typu..."Na oryginalnym krążku CD sciezka dzwiękoa było swietna, po zrripowaniu do mp3 przy próbkowaniu 22 kz sciezka brzmi fatalnie..." Pytanie - wina lezy po stronie zestawu stereo ?:)
 

kredek

New member
Kyniol_73 napisał:
Ludzie ale to jest wina zastosowanej kompresji przez divxa...czyli słabej jakosci materiał. Pewnie jak puscisz to na monitorze LCD to zobaczycie podobne węże. Nalezy korzystać minimum z jakości DVD i po sprawie :).
Z tego co wcześniej czytałem węże pojawiają się na róznym materiale więc może sa różne "gatunki" tych węży :).
Dla mnie to problem typu..."Na oryginalnym krążku CD sciezka dzwiękoa było swietna, po zrripowaniu do mp3 przy próbkowaniu 22 kz sciezka brzmi fatalnie..." Pytanie - wina lezy po stronie zestawu stereo ?:)

Nie, NIE jest "po sprawie"!
Na oryginalnych DVD (odpowiednich) też są węże - już to powtarzano wiele razy (np. Egzorcyzmy i inne).
 

kmarcin

New member
Panasonic 42pv60EH

Na oryginalnym "Kod Da Vinci: 2-dyskowe wydanie specjalne" węży było tyle na ścianach że boje się puścić coś z Indiana Jonesem, bo padnie trupem na samym początku filmu :p.
TV rzeczywiście ma problemy z odwzorowaniem przejść tonalnych w szarych partiach obrazu i być może to jest przyczyna "powstania" modelu pv45? Mam nadzieję żę płytka montowana przez Pana Technika z Japonii nie pochodzi właśnie z elektroniki montowanej obecnie w "młodszym bracie" pv60 (mniejsza skala szarości).
 

bart

New member
AdaMo71 napisał:
Nie pokoi mnie natomiast purpur jaki wychodzi na filmach. Wczorajszy king kong na c+ to był szok, normalnie tragedia. Nie ma na to rady:confused:??????????
Kurde, czyzby faktycznie Panas tak polecial z jakoscia w nowych seriach ? Ogladalem ten film z rodzinka na mojej "starej" (no bo pol roku to juz wiek powazny) 37'' i zadnych snakow nie uswiadczylismy. Ja sie moge mylic, ale wszyscy slepi ???
Mam to nagrane na twardzielu nagrywarki - napisz, o ile pamietasz, w ktorych scenach bylo to widoczne, to wezme lupe i sprawdze dla sportu jeszcze raz.
 

AdaMo71

New member
bart napisał:
Kurde, czyzby faktycznie Panas tak polecial z jakoscia w nowych seriach ? Ogladalem ten film z rodzinka na mojej "starej" (no bo pol roku to juz wiek powazny) 37'' i zadnych snakow nie uswiadczylismy. Ja sie moge mylic, ale wszyscy slepi ???
Mam to nagrane na twardzielu nagrywarki - napisz, o ile pamietasz, w ktorych scenach bylo to widoczne, to wezme lupe i sprawdze dla sportu jeszcze raz.

Witam, "purple snakes" mam widoczny praktycznie na kazdym filmie, dlatego nie będę sie opisywał w których scenach są widoczne. Może to problem połączenia syfra+ tuner sat pioneer 1530:-( -scart- plazma.Co ciekawe programy muzyczne, czy materiał ze studia nie pokazuje tych snakow.Testowałem tez sygnał z DVD yamaha, połączenie scart, różne filmy i widać te węże. Być może trzeba się zaopatrzyć w component video do dvd. Jak widze nie wszystkie panasy zaopatrzyli w te purple snakes :D szczęściarze:eek:.
 

kredek

New member
AdaMo71 napisał:
Witam, "purple snakes" mam widoczny praktycznie na kazdym filmie, dlatego nie będę sie opisywał w których scenach są widoczne. Może to problem połączenia syfra+ tuner sat pioneer 1530:-( -scart- plazma.Co ciekawe programy muzyczne, czy materiał ze studia nie pokazuje tych snakow.Testowałem tez sygnał z DVD yamaha, połączenie scart, różne filmy i widać te węże. Być może trzeba się zaopatrzyć w component video do dvd. Jak widze nie wszystkie panasy zaopatrzyli w te purple snakes :D szczęściarze:eek:.

A możesz nawet po HDMI podłączać - węże są i będą. TO nie jest problem ani wejścia ani (niestety!) kompresji.
To jest problem TV! Inna sprawa, że gdyby tak nie było, to Panas w Japonii by się za to nie zabrał.
Nie wiem czy purplaki są we wszystkich 42pv60, ale przypomina mi się znajomy z Fordem Focusem, który pytany (wielokrotnie) przeze mnie "czy Ci rdzewieje auto, bo 90% tych modeli rdzewieje?" zawsze odpowiadał - "ależ oczywiście i na 100% NIE" - oburzony.
Jakiś czas potem spotkałem go przy jego aucie i z daleka widzę, więc mówię, że "przecież masz tutaj rdzę!" - to mówi, że "nie wiedział, bo tam nigdy nie zaglądał".
Więc jakby to powiedzieć.... można powiedzieć, że zdecydowana większość (jeśli nie wszyscy?) dzielą się na tych co mają purplaki i na tych co... nie wiedzą, że mają.:p
 

Pansłonic

New member
kredek napisał:
...Więc jakby to powiedzieć.... można powiedzieć, że zdecydowana większość (jeśli nie wszyscy?) dzielą się na tych co mają purplaki i na tych co... nie wiedzą, że mają.:p
Również podzielam to zdanie, choć ze swojej strony dodam ...nie wiedzą lub NIE CHCĄ wiedzieć (czyt. widzeć)
...no to się naraziliśmy Kredek;)
 
J

Judash

Guest
Tak czytam, czytam i nadziwic sie nie moge, jak niektorzy na sile chca przekonac wiekszosc,ze ma felerne TV tylko tego nie widza, bo maja gorszy wzrok, nie chca widziec itp.Panowie wyluzujcie!Przeciez nie powiecie, ze wiekszasc tu ludzi to slepi sa!.Jesli zobacze te weze, czy inne g.....a tp z miejsca sprzet do reklamacji, ale nie bede calymi dniami regulowal kolorami, podlaczal dvd, komputer, wypozyczal wybrane filmy zeby na sile cos stwierdzic.Cos co raz jest, a za chwile niema!
 

pan42

New member
No i dowiedzieliśmy się my idioci, którzy kupili ten TV, że jesteśmy ślepi bo wszystkim wchodzą zakłócenia, ale nikt ich nie widzi. Jednak mam propozycję, aby kredek i pansłonic sprawdzili jakość swoich kabli połączeniowych, czy w pobliżu TV nie znajduje się urządznie elektryczne silnie emitujące pole elektromagnetyczne, a może zbyt blisko TV jest kolumna głośnikowa, kable sieciowe poskręcane z sygnałowymi, a może po prostu wadliwy egzemplarz TV. Mój 42 jest super i gorąco polecam.
 
Do góry