Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

Zubik_2006

New member
Mam nadzieję, że poinformujesz niezwłocznie o wynikach wizyty.
PS.
Aby tak nie było, że technik przyjedzie, popatrzy i rzeknie -- tej usterki nie da się naprawić na miejscu -- musimy TV zabrać do servisu na .....
:)
Notabene mam rzecz która eliminuje węże (niestety te prawdziwe - pocisk kal. 9mm para - śrutowy - na rynek australijski) - efekt gwarantowany - brak węży i dziurawy telewizor :(
Pzdr. Zubik
 

chrisjan

Member
Zubik_2006 napisał:
Mam nadzieję, że poinformujesz niezwłocznie o wynikach wizyty.

Jasne.
Podpowiedzcie, jaka jest teraz ostatnia wersja tajemniczego modułu, żebym nie dał sobie wcisnąć kitu.
Czy jest coś na co szczególnie zwracać uwagę po wymianie, jakby się miało okazać że węży nie ma ale za to.....??

Aby tak nie było, że technik przyjedzie, popatrzy i rzeknie -- tej usterki nie da się naprawić na miejscu -- musimy TV zabrać do servisu na .....

Mam nadzieję, że skoro gdzieś w Polsce się da - to w Warszawie też.

Notabene mam rzecz która eliminuje węże (niestety te prawdziwe - pocisk kal. 9mm para - śrutowy - na rynek australijski) - efekt gwarantowany

Pożycz...może zadziała też na technika :grin:
 

kredek

New member
Tak dla porządku - proponuję, żeby każdy PRECYZOWAŁ (mówiąc o wężach) o KTÓRE wejście tv chodzi??
Jest to o tyle istotne, że u mnie 41.03 likwiduje węże na scarcie i componencie. Ale NIE LIKWIDUJE węży na HDMI!
A jaka jest ostatnia wersja modułu (41.04 czy nowsza?) też się chętnie dowiem...:D
 

chrisjan

Member
kredek napisał:
Tak dla porządku - proponuję, żeby każdy PRECYZOWAŁ (mówiąc o wężach) o KTÓRE wejście tv chodzi??

U mnie węże zaobserwowałem i na kablówce i na componencie (DVD) i na VGA (X360). Na HDMI nie widziałem bo mało używam (póki co jest tam podpięty PC), tu natomiast mam denerwujące braki płynności poziomego przesuwu obrazu, co jest głównym powodem przez który nie oglądam na moim TV filmów w HD.

Dziś odbieram Panasonica S53 więc potestuje występowanie węży na DVD po HDMI.
 

robboj

New member
mam wersje 41.04 - eliminuje weze na kazdym wejsciu , poprawia czern ale za to bardziej w oczy rzuca sie zielona poswiata przy szybkich ruchach kamery - najbardziej widoczne na krawedziach czarno białych
 

chrisjan

Member
robboj napisał:
mam wersje 41.04 - eliminuje weze na kazdym wejsciu , poprawia czern ale za to bardziej w oczy rzuca sie zielona poswiata przy szybkich ruchach kamery - najbardziej widoczne na krawedziach czarno białych

Qrcze...i tak źle i tak niedobrze. Ale z tego co wyczytałem z twoich uwag po wymianie modułu, to zielone poświaty są mniejszym złem.
Ja niestety ostatnio mam wrażenie że purpury robi się coraz więcej np. w COD4 całe ściany miewałem pokryte fioletowym śniegiem, a krawędzie dymu to już wogóle pokaz wężowiska.
Wcześniej mam wrażenie, że nie było tego aż tyle. (zresztą teraz to nawet moja Pani zauważe te gadziny):(
 

robboj

New member
popros zeby po wymianie nie odsylali Twojego modulu - potestujesz kilka dni i zdecydujesz czy zostajesz przy nowym , czy wracasz do starego
moj serwis nie robil zadnych problemow z tym - zgodzili sie nie wysylac od razu starego modulu
gram duzo na x360 na tej plazmie - praktycznie 8h dziennie i pomimo tej zielonej poswiaty jest ok
na dvd nie zauwazam praktycznie tego ferelnego zjawiska
na starym module przed wymiana w czasie gry na konsoli zielona poswiata byla mniej widoczna
 

AdaMo71

New member
kredek napisał:
Tak dla porządku - proponuję, żeby każdy PRECYZOWAŁ (mówiąc o wężach) o KTÓRE wejście tv chodzi??
Jest to o tyle istotne, że u mnie 41.03 likwiduje węże na scarcie i componencie. Ale NIE LIKWIDUJE węży na HDMI!
A jaka jest ostatnia wersja modułu (41.04 czy nowsza?) też się chętnie dowiem...:D

U mnie po wymianie modułu na 41.04 w tamtym roku na wiosne zuważyłem, że dalej na słabszych jakościowo materiałach filmowych np. HBO wychodzą węże, ale mniej widoczne. Sygnał idzie po scarcie Cyfra+ z tunera pioneer 1530. Przyznaje, że nie puszczałem nic po HDMI tak więc nie wypowiem się. Natomiast grając z laptopa w CoD4 przez VGA wszystko idzie można powiedzieć w normie. Podsumowując uwagi dotyczące wymiane tego modułu na 41.04 nie dokońca jest to lekarstwo na te gady, ale napewno nie wróciłbym do tego starszego.
PS.
A ha bym zapomniał, na wymiane modułu umówiłem się telefonicznie dopiero jak dostali go do serwisu i to w ten dzień w który mi odpowiada. Sama wymiana trwała około 30 min.
 

slimak

New member
Bez reklam
Mam prośbę. Czy osoby z nowym modułem 03 lub 04 mogłyby napisać o swoich odczuciach po zmianie modułu. Wiem, że już wiele osób to robiła na forum, ale wypowiedzi te były bez jednoznacznego opowiedzenia się, co uważają za dobry obraz.

Przypominam sondę zrobioną przez KIKI
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13952
82% zdjęcie 1
18% zdjęcie 2



1
1d4abed3ac9120aemed.jpg

2
d61ae59f557010cdmed.jpg





Przykład odpowiedzi:
„Preferuje obraz 1.
Mam moduł 04.
Uważam, że jakość obrazu się ...... .
Węże znikły w xx%.
Używam wejść: .... ."


P.S. Telewizor mam już prawie rok. Ostatnio zauważam więcej węży na wszystkich wejściach (fabryczny moduł 02), ale jednocześnie na scenach, na których nie występują węże jakość obrazu gradacja kolorów, odcień skóry jest dla mnie rewelacyjny. Zmieniając moduł nie chciałbym tego stracić. Moje preferencje obrazu zdjęcie nr 2.
 

AdaMo71

New member
Czegoś tu nie łapie w tej sondzie, a mianowicie pierwsze zdjęcie jest ze starym modułem a drugie z nowym???.
Ja u siebie po wymianie modułu na 41.04 nie zauważyłem pogorszenia jakości kolorów, czerni czy bieli ale podkreślam, że węże nie znikneły w 100%, poprostu są mniej widoczne ale tylko na słabym jakościowo materiale filmowym.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
AdaMo71 napisał:
Czegość tu nie łapie w tej sądzie
Chyba raczej: "Czegoś tu nie łapię w tej sondzie".

Ta sonda dotyczyła oceny preferencji w odbiorze obrazu i rzeczywiście nie ma wiele wspólnego z modułami do Panasonika.

ArtS :)
 

slimak

New member
Bez reklam
To jest ten sam telewizor z dwoma różnymi regulacjami obrazu. Kiki chciał udowodnić, że kontrastowy trochę za kolorowy obraz według większości użytkowników jest oceniany jako ładniejszy i mu się to udało.

------------------------------------------

Ponieważ część osób po wymianie modułu twierdzi, że poprawił się obraz (lepsza czerń), a cześć, że pogorszył (obraz jak w LCD). Doszedłem do wniosku, że efekt wymiany modułu jest zawsze ten sam, ale ponieważ preferencje użytkowników są różne, stąd różne oceny efektu wymiany modułu.

Moje pytanie ma potwierdzić lub obalić tą teorię ;-)
 
Ostatnia edycja:

chrisjan

Member
Zubik_2006 napisał:
Mam nadzieję, że poinformujesz niezwłocznie o wynikach wizyty.

No więc wczoraj odwiedzili mnie Panowie z serwisu i.....
...nie zrobili nic :(

Popatrzyli, poprzełączali, stwierdzili że to normalne i nie widzą podstaw do naprawy gwarancyjnej. Nic nie słyszeli o żadnych wężach, żadnym module, glinianych twarzach, itp .

Dopiero jak powołałem się na rozmowę z P. Myśliwcem, Panowie stwierdzili, że wybadają temat i dadzą mi znać co i jak.

Godzinę później telefon, że moduł istnieje, może rozwiązać problem i nawet będzie jeszcze w tym tygodniu. Ponoć centrala ma na miejscu 41.04.

Będzie możliwość sprawdzenia przez kilka dni czy z nowym modułem jest mi lepiej i jakbyco to można wymienić na stary.

Tak więc czekam dalej....
 

kredek

New member
Ja tak obserwuję i widzę, że duża część serwisów gwarancyjnych to... o d.pę rozbić.:hmm: Prywatne firemki, często nie mające pojęcia o temacie, w którym działają, niechęć do zmian, niechęć do sięgania do informacji, niechęć... ogólna.
A Myśliwiec natomiast jest bardzo chętny, lecz głównie do... wmawiania, że "to się panu tylko tak wydaje" i że "się pan nie zna na elektronice", nawet gotową odpowiedź ma dla kogoś, kto jest po elektronicznych studiach czy innej szkole w tym kierunku: "to pan szkołę ukończył, ale pan nie uważał i nic się pan nie nauczył".
Ech... szkoda gadać: widać, że ma polecenie "z góry" i chyba płacone od każdego "skutecznie olanego" klienta.
A z naprawami plazm, pewnie dlatego wymyślili, że serwisy ich za podwójne koszty transportu kasowały: choć z punktu widzenia klienta... dobrze, że tak jest -> tam się przecież nie wymienia tranzystorów czy innych komponentów, tylko coś jak w kompie, czyli np. wymiana karty grafiki, a w tv któregoś z modułów.:-D
Ja usterkę zgłosiłem. Serwis nie chciał dać potwierdzenia, bo "termin im będzie leciał". No to zgłosiłem pisemnie. I czekam. Sprawy nie zostawię, bo to już drugi raz ten temat mnie dotyka (wcześniej dostałem moduł 41.03, ale nie używałem HDMI).
 

kredek

New member
Czy ktoś wie, co dokładnie reguluje tv 42pv60 na ustawieniu trybu obrazu "auto"? Jasność, kontrast czy coś innego?
Jest to o tyle istotne, że wiem jak pozbyć się węży (przynajmniej doraźnie) na posiadanym module 41.03 i hdmi: otóż jak nagram audycję "wężową" (albo żółte plamy na białych elementach) i odtworzę wieczorem (słabe oświetlenie pokoju), to węże są.
Ale jak to samo odtworzę z nagrania w dzień lub po prostu włączę mocne oświetlenie, to... węży nie ma! I nawet znikają na pauzie przy zmianie oświetlenia!! Normalnie jaja - choć widać, że to na 100000% problem TV a nie źródła sygnału, jak wcześniej niejednokrotnie przypuszczaliśmy!:niewiem:
Wiem, oczywiście, że parametr auto ma za zadanie ściemniać obraz i rozjaśniać, analogicznie do ciemnego lub jasnego otoczenia.
Ale który parametr on reguluje dokładnie?
 

AdaMo71

New member
"Czy ktoś wie, co dokładnie reguluje tv 42pv60 na ustawieniu trybu obrazu "auto"? Jasność, kontrast czy coś innego?"

Witaj Kredek odpowiedź jest w instrukcji obsługi plazmy:
Czujnik systemu C.A.T.S - system automatycznego śledzenia kontrastu -
bada jasność w celu regulacji jakości obrazu w trybie oglądania "AUTO''
Tłumacząc ustawienie w tym trybie obrazu "auto" reguluje nasycenie kontrastu.
 

kredek

New member
AdaMo71 napisał:
"Czy ktoś wie, co dokładnie reguluje tv 42pv60 na ustawieniu trybu obrazu "auto"? Jasność, kontrast czy coś innego?"

Witaj Kredek odpowiedź jest w instrukcji obsługi plazmy:
Czujnik systemu C.A.T.S - system automatycznego śledzenia kontrastu -
bada jasność w celu regulacji jakości obrazu w trybie oglądania "AUTO''
Tłumacząc ustawienie w tym trybie obrazu "auto" reguluje nasycenie kontrastu.

Tak obstawiałem, ale pewności nie miałem - bo instrukcji znaleźć nie mogłem.
No to się pobawię kontrastem przy okazji i dam znać... dzięki.;)
 

cm812

New member
@kredek

witam po przerwie ponownie :grin:

Ostatnimi czasy tak jak jeśli dobrze pamiętam kol. kredek zgłosił problem "węży" servisowi (P. Nowatorski, chyba). Podobnie jak wcześniej kiedy to razem próbowaliśmy "ruszyć" nasz rodzimy bielski servis do działania w przypadku tzw. "zwiech" tak i teraz ja zgłosiłem problem do servisu. Nowatorski jak tylko dostał moduł zjawił się u mnie i wymienił na nowy twierdząc, że problem zna i to jest na niego antidotum (dla mnie wynika z tego, że panasonic o problemi wie i gwarancja go obejmuje - w końcu za darmo wymieniają moduł) ale, co jeśli węże atakują nadal!!!!

Nie powiem, że ze zdwojoną siłą ale widzę je a często to i na niektórych tłach nie są to fioletowawe linie konturów ale jakby całe plamy!!!!
Servis zareagował na "węże nr1" i ciekawe co teraz zrobi... co powie, że ich niema, że to wymysł - bo tak naprawdę to nie znają na nie sposobu!!!

Zastanawia mnie właśnie co teraz, zgłosiłem "zwiechy" - naprawili, zgłosiłem węże - naprawili (teoretycznie) zgłoszę im raz jeszcze te węże - ciekawe co zrobią.... jeśli raz zauważyli to nie powinni teraz udawać głupa tylko reagować jeśli nie... to może jest podstawa do zwrotu gotówki ze względu na nie możność naprawy- było by pięknie....

ale co robić???
 

kredek

New member
A jaki masz teraz moduł, bo nie pamiętam? 41.03?
Ja zgłosiłem i... czekam.
I o jakich wężach mówisz: na hdmi "plamo-węże" czy te wcześniejsze?
 
Do góry