Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

ArtS007

New member
Bez reklam
Bezpłatna wymiana modułu to z pewnością koszt obciążający producenta (i przyszłych nabywców ;)). Jednak bardziej przychylałbym się do tezy, że twieredzenia o niedostępności najnowszego modułu, są pochodną problemów natury organizacyjnej panujących w firmach o strukturze rozproszonej. Jednostki terenowe (w tym wypadku serwisy) nie zawsze są poprawnie i rzetelnie informowane o tym, co jest dostępne. Stąd pewnie nie zawsze mamy do czynienia ze złą wolą serwisów.

ArtS :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
grudzi napisał:
Chwyta sie wszystkich sposobów aby ograniczyć proces wymiany i afery, która sie przy tym sprzecie kreci.

Az się serce kraje jak przypomne sobie ze za czasów Pentium "1" (60, 90MHz) Intela, wszystkie procesory zostaly wymienione na nowe (z inicjatywy producenta) i sam taka wymiane przeprowadzalem. Jak widac po latach nie zaszkodzilo to Intelowi. Koszt samego procesora jak na tamte czasy astronomiczna, 3200zl (przy sredniej pensji 350zl) a jednak wizerunek firmy (a co za tym idzie i zaufanie) w tym przypadku byl najwazniejszy.

Do Panasa po coz w ogole dawac 24 miesieczna gwarancje, kiedy zawsze mozna probowac sie wykrecic sianem. Ze to kosztuje z pewnoscia, ale wada ukryta nie wyniknela z blednego uzytkowania produktu, tylko wady konstrukcyjnej.

Sam chce wierzyc ze rzeczowej gwarancji nie bede musial korzystac a jezeli zostanie to przeprowadzone trybem ujetym w jej warunkach.

Pzdr. (C)G
 

RoMi

New member
"rzeczowej gwarancji " ?...Mam gwarancję i wadliwy produkt od grudnia 06. Sprawa przechodzi przez Centralę do której TO JA muszę ciągle się przypominać że czekam na dalszą realizację proponowanych rozwiązań. Mija własnie kolejny miesiąc od ostatniego kontaktu i co - I NIC !!! I jakie ja mam odczucia....olanego, pozostawionego samemu sobie z bublem klienta. Łatwo policzyć sobie ile miesięcy to już trwa.
Niech przyszli kupujący produkty Panasonica przeczytają sobie ten wątek od początku - to może zapomną raz na zawsze nazwę tej firmy. Miejcie na względzie stosunek do klienta w PL. A dla mnie stracona kasa - koszmar i tyle. :twisted:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
RoMi napisał:
"rzeczowej gwarancji "


Chciałem napisać przysłowiowej gwarancji a tak w sumie wyszedl jakis niezrozumialy gniot myslowy. Cały czytam i obserwuje watek, zdjecia które swego czasu pokazales to tragedia, podejscie tez ze strony panasa tez z innych potwierdzonych przypadkow pokazuje ze klient konczy sie w momencie wplaty gotowki w kasie sklepu. A mozliwosci mimo wszystko sa, wlaczenie z wymiana na "ekwiwalent" w postaci innego modelu pozbawionego tych wad nie koniecznie z tej samej serii.

Pzdr. (C)G
 

kmarcin

New member
Moduł z PDROM 41.04

Było:
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.03

mam:
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.04

Kierownictwo serwisu po drugiej konsultacji z Panasonic Polska wynegocjowało sprowadzenie modułu z PDROM 41.04. W naszym pięknym kraju takowej wersji modułu nie posiadano i był sprowadzany z przedstawicielstwa Panasonic w Hamburgu. Umówiłem się, że nie wracam do oryginalnego oprogramowania (41.01) i cierpliwie czekałem na wymianę dzisiejszego dnia.
Pierwsze wrażenia: biel ponownie jest biała, "węży" brak (albo inaczej są ale "dżownice" widoczne gdy nosem jeździ się po panelu) oraz paleta kolorów zbliżona do tej z modułu .03. Teraz wracam do oglądania i w okolicach weekendu napiszę czy to jest TO na co czekałem.
Pozdrawiam.
 

ThYX

New member
kmarcin napisał:
mam: (...) PDROM: 41.04
(...) w okolicach weekendu napiszę czy to jest TO na co czekałem.

I jak jest ?

Mój serwis umówił się ze mną na instalcję, ale jak przed instalacją powiedzili że to jest wersja 03 to powiedziałem że ja rezeygnuje i czekam na 04.
 

kmarcin

New member
PDROM 41.04 po 10 dniach użytkowania

Plusy i minusy nowego modułu z PDROM 41.04 (oglądane głównie programy z pakietu telewizji n, dekoder podłączony przez złącze HDMI).
Plusy:
  • obraz jest ostrzejszy i wyraźniejszy od tego z PDROM 41.03
Minusy:
  • purpurowe węże są nadal i to całkiem spore
  • kolory nienaturalne, bardzo nasycone i przejaskrawione; obraz zbliżony do oryginalnego przy ustawieniu Balans bieli: Zimny, na Normalny oraz Ciepły TRAGEDIA
  • biały kolor przesterowany, wylewający się z konturów obiektów
  • w ciemny partiach obrazu bardzo nasycona czerń, bez szczegółów przekazu; nie pomaga podbijanie ustawień Kontrastu oraz Jaskrawości
  • w grze "Gears Of War" widać bardzo wyraźnie zielone cienie przy poruszaniu się jasnych obiektów
  • serwis rozkłada ręce twierdząc, że ze strony Panasonic'a jest to ostateczne rozwiązanie
  • pan Myśliwiec (specjalista od plazm w Panasonic Polska), podczas rozmowy telefonicznej, stara się zrobić ze mnie idiotę który nie wie jaki miał obraz przez 6 miesięcy, a jaki ma od ponad dwóch tygodni
...i w ten sposób zaliczyłem porażkę roku decydując się na wymianę modułu, nie mówiąc już o decyzji o zakupie telewizora marki Panasonic:twisted::twisted::twisted:.
 
J

Judash

Guest
Jak pisalem kilka miesiecy temu, ze moj tv nie ma "wezy" to ktos napisal, ze ich nie widze lub nie chce widziec. Tak sobie teraz mysle, czy osoby ktore wymienily moduly tez "wezy" nie chca widziec?.Skoro jak widac wymiana modulu nic nie zmienila. No i co teraz......ciekawy jestem co bedzie z tym watkiem. A wszystko przez jeden film na DVD slynne Egzorcyzmy. A ja ogladam sport, programy przyrodnicze, filmy i nawet ten "slynny" film Egzorcysta na Premiere obejrzalem i za cholere mnie "weze" z rownowagii nie wyprowadzily......osobiscie ciesze sie, ze nabylem ten odbiornik i radosci innym uzytkownikom zycze ;), tylko nie ogladajcie Egzorcysty na DVD i nie zatrzymujcie obrazu.;)
 

kmarcin

New member
Co do węży...

Ja również na filmie "Egzorcysta" żadnych przebarwień nie widziałem. Na tym wątku natomiast bardzo popularny był fragment filmu "Egzorcyzmy Emily Rose" którego sam, niestety, nie oglądałem. Na innym forum ktoś polecał również: "...Bruce,Harry Potter and the Goblet of Fire and Panic Room...":D. Osobiście, w przeciągu ostatniego tygodnia, zauważyłem "wężyki" min. podczas projekcji filmu "Pantarej" na kanale Kino Polska oraz w ostatnio wyemitowanym odcinku "Lost" na AXN. Jako ciekawostkę podam, że pan Myśliwiec potwierdził istnienie tego bajerku we wszystkich PV60: tylko jednym ludzią to przeszkadza innym nie.
 
J

Judash

Guest
Sorry, myslalem o Egzorcyzmach, a nie Egzorcyscie ;).Generalnie Axn, Hbo, cinemax...i wiele innych ma kiepska jakosc, wiec nie ma co sugerowac sie nimi i stresowac ;). Ciekawe jakie niespodzianki czychaja na uzytkownikow innych firm ;), bo cos czuje,ze ta technologia pozostawia jeszcze wiele do zyczenia i to we wszystkich firmach ;)
 

kmarcin

New member
Jakość obrazu a purpurki

"Generalnie Axn, Hbo, cinemax...i wiele innych ma kiepska jakosc, wiec nie ma co sugerowac sie nimi i stresowac ;)."
Początkowo też to sobie tak tłumaczyłem, aż podczas filmu "Przyjęcie" na MGM HD pojawiło się to coś na ścianach:(. A potem się posypało... Łącznie z grami na X360.
"Ciekawe jakie niespodzianki czychaja na uzytkownikow innych firm ;), bo cos czuje,ze ta technologia pozostawia jeszcze wiele do zyczenia i to we wszystkich firmach ;)"

Też tak uważam, ale jak nie potrafią tego wyelimonować kosztem jakości obrazu to po co montowali mi kolejne modułu, zwodząc że to pomoże? Obecnie zamiast tv z jedną usterką mam telewizor z wieloma innymi wadami.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
;)
Też tak uważam, ale jak nie potrafią tego wyelimonować kosztem jakości obrazu to po co montowali mi kolejne modułu, zwodząc że to pomoże? Obecnie zamiast tv z jedną usterką mam telewizor z wieloma innymi wadami.[/quote]

Niektorzy koledzy powrocili do starych modulow, moze da to sie jeszcze odkrecic?
 

AdaMo71

New member
  • obraz jest ostrzejszy i wyraźniejszy od tego z PDROM 41.03
Minusy:
  • purpurowe węże są nadal i to całkiem spore
...i w ten sposób zaliczyłem porażkę roku decydując się na wymianę modułu, nie mówiąc już o decyzji o zakupie telewizora marki Panasonic:twisted::twisted::twisted:.[/quote]

Wiatm
Jak pisałem kilka dni temu, że u mnie po wymianie modułu na PDROM 41.04 węże zniknęły a obraz jest ostrzejszy i wyrażniejszy, to tak się zastanawiam czy koledze kmarcin nie nakręcono coś w ustawieniach. Oglądam dużo programów jak i filmów na różnych kanałach i staram się nieraz przyłapać tego gada i uwieżcie mi, że nie mogę bo po prostu go nie ma i basta:D.
 

robboj

New member
zgadzam sie z przedmowca
mialem weze , po wymianie na 41.04 wezy nie ma i koniec !!!
jakosc obrazu ulegla polepszeniu tak jak piszecie - obraz jest ostrzejszy i czern lepsza
zielone krawedzie sa widoczne tylko podczas grania na x360 i nie rzucaja mi sie w oczy jak weze
polecam puszczenie plytki Digital Video Essentials i na niej testowanie i kalibracje tv
kiedy zobaczylem jakosc materialow na tej plytce przezylem lekki szok:)
taka jakosc dvd powinna byc na kazdym filmie
dochodze do wniosku ze serwis serwisowi nie rowny i bys moze faktycznie tv nie sa ustawiane po wymianie modulu i stad sie biora te roznice w odbiorze
ba "kredek" ma starszy modul i twierdzi ze wezy nie ma i rowniez chwali sobie jakosc obrazu po wymianie

ogolnie jestem zadowolony
 

RoMi

New member
witam, kmarcin - to mnie załamujesz. W poniedziałek mam mieć wymieniony po raz drugi moduł na 31.04. Osoba z Panasonica o której wspomniałeś tak samo i mnie starał się wmówić iż purpur nie widać w 03 i obraz jest OK i nie możliwe że obraz różni się od oryginału. Jednak do konfrontacji oryginału z moim 03 nie doszło - choć taka propozycja padła z mojej strony i Panas się zgodził. Jednak potem zmienił zdanie- powodem zapewne było to że jednak oryginał by się różnił. Usłyszałem też , iż cała seria 60/600 ma tą wadę - więc nie było co porównywać. Takiego kręcenia ze strony Panasa to ja się nie spodziewałem i to zwlekanie w czasie.
Co do serwisu to nie wiem czy oni cokolwiek ustawiają - dla ciekawości powiem że mój po poprzedniej wymianie ma tak skopany dzwięk że zgłupiałem co miała do tego niby poprawa obrazu? Panas powiedział że to niemożliwe iż nawet dzwięk mi się pogorzył. Po tekście - "oprócz węzy to jeszcze Panu się dzwięk pogorszył" - poczułem się jak półmózg. Ale ja dociekliwy jestem i stwierdzam, iż wiedza Panasa poraża....sprawdziłem i okazało się że w menu serwisowym są opcje do dzwięków - taki equalizer na każde częstotliwości - w tym module ustawione mam na minimum, gdy pobawiłem się zmianami tv nabrał ponownie dynamiki itp..... (oczywiście nic nie zatwierdzałem w menu bo nie wolno)- czyli po wymianie płytki te ustawienia były zgoła inne - dlatego nagle miałem odczucie że tv stracił jakość dzwięku co jest istotne zwłaszcza w modelu 600. Gdy powiedziałem o tym Panasowi stwierdził - tak ? to nie możliwe - iż w menu serwisowym można regulować dzwięk !!! Na moje pytanie to po co one jest - bo chyba do kalibracji - odpowiedź była - fabryka dobrze ustawiła moduł i tak ma być !! Zapytałem czy mają może jakiegoś kalibratora do swojego sprzętu i że może trzeba wyregulować tv - powiedziano mi iż tego się nie robi.
Przykro to pisać ale wiedza fachowców pozostawia wiele do życzenia, świadczy o braku doświadczenia w obcowaniu z odbiornikami plazmowymi - to jest załamujace - dodatkowo wzbudza niepokój co będzie jeżeli moduł 04 nie pomoże w prawidłowej reprodukcji obrazu ?. pozdr
 

kmarcin

New member
Teoria spiskowa

Ponieważ pierwsze informację o sofcie xx.04 mówiły o wstępnej rekalibracji panelu dokonywanej przez nowy moduł nie omieszkałem zapytać się o to w serwisie. Otrzymałem odpowiedź, że w opisie "naprawy" jest tylko mowa o wymianie płytki drukowanej, a wszelkie modyfikacje w menu serwisowym tylko pogorszą jakość przekazu. Nie ma szans na kalibrację obrazu. Serwis wykonuje tylko takie czynności, jakie są dołączone w instrukcji dołączonej razem z podzespołem. Nie wiadomo czy moduły montowane obecnie w naszych TV nie są modułami wymontowanymi z innych telewizorów po dokonaniu uaktualnienia softu, ale bez zmiany parametrów serwisowych. Jak ktoś trafił na moduł z parametrami zbliżonymi do oryginalnych cieszy się dobrym obrazem, a "pechowcy" tacy jak ja oglądają filmy w jakości pokolorowanego serialu "Zorro". Może podobnie jak koledzy z forum Hitachi powinniśmy spisać swoje wartości z menu serwisowego?
 

kmarcin

New member
Moje wartości

Mam prośbę, czy ktoś z zadowolonych użytkowników modułu z PDROM 41.04 może porównać swoje wartości z menu serwisowego z moimi?

2006 PDP
v1.020
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA:42.07
PDROM: 41.04

Service 1
Panel type 3 42HD
Test patern Access
Sub-Contrass 586
All-DRIVE 252
R-DRIVE 248
G-DRIVE 252
B-DRIVE 216
All-CUTOFF 128
R-CUTOFF 128
G-CUTOFF 128
B-CUTOFF 128
Sub-Bright 2060
PWRCTL 0
CEL Check OFF
EQ 120Hz 0
EQ 200Hz 0
EQ 500Hz 0
EQ 1,2kHz 0
EQ 3Khz 0
EQ 7,5kHz 0
EQ 12 kHz 0
__________________
Service 2
Y/C Delay 1
Sub-Colour 43
H-Pos 0

OPTION 1 4F
OPTION 2 11
OPTION 3 3A
OPTION 4 D9
OPTION 5 23
OPTION 6 A0
OPTION 7 00
OPTION 8 78
OPTION 9 00
OPTION 10 80
OPTION 11 42
OPTION 12 00
OPTION 13 20


Poprawiłem wersje PDROM. Sorki.


 
Ostatnia edycja:

robboj

New member

"kmarcin" - podaje ustawienia w moim tv:

2006 PDP
v1.010
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA:42.07
PDROM: 41.04

Service 1
Panel type 3 42HD
Test patern Access
Sub-Contrass 582
All-DRIVE 252
R-DRIVE 252
G-DRIVE 251
B-DRIVE 219
All-CUTOFF 128
R-CUTOFF 128
G-CUTOFF 128
B-CUTOFF 128
Sub-Bright 2060
PWRCTL 0
CEL Check OFF
EQ 120Hz 0
EQ 200Hz 0
EQ 500Hz 0
EQ 1,2kHz 0
EQ 3Khz 0
EQ 7,5kHz 0
EQ 12 kHz 0
__________________
Service 2
Y/C Delay 1
Sub-Colour 43
H-Pos 0

OPTION 1 4F
OPTION 2 11
OPTION 3 3A
OPTION 4 D9
OPTION 5 23
OPTION 6 A0
OPTION 7 00
OPTION 8 78
OPTION 9 00
OPTION 10 80
OPTION 11 42
OPTION 12 00
OPTION 13 20

na zolto zaznaczylem roznice w porownaniu z Twoimi ustawieniami
 

kmarcin

New member
Dzięki!!!

Jaculek2 napisał:
Panowie robboj i kmarcin przeczytajcie sobie moj post ze strony 67, tam jest odpowiedz na kalibracje panelu. Pozro !

Z taką dozą nieśmiałością zmieniałem ten parametr...;) ale JEST LEPIEJ i to ZNACZNIE (po zmianie należy wyłączyć TV i ponownie włączyć)!!! Nareszcie zniknął ten denerwujący, żółty "filtr" nałożony na wszystkie kolory. Nie wiem jak przeoczyłem Twój post, a tym bardziej jaką wykazałem się naiwnością nie spisując parametrów menu serwisowego przed wymianą.
Pozostało mi tylko problem jak podnieść poziom koloru czarnego (brak gradacji) oraz obniżyć jasność białego (pozorne zanikanie obiektów). Jakieś sugestie?
Jeszcze raz dzięki Jaculek2.
 
Do góry