Panasonic PDP GT30

Tomfis

New member
A czy działanie IFC PRO nie wprowadza efektu "teatralności" obrazu? Proszę o informację nt. działania tego parametru i czy można nim sterować?
 

robertos80

New member
A czy działanie IFC PRO nie wprowadza efektu "teatralności" obrazu? Proszę o informację nt. działania tego parametru i czy można nim sterować?

IFC Pro wprowadza wg mnie bardzo widoczny efekt teatru, jesli ustwaimy na MAX. Na szczęście jest też ustawienie 'pośrednie', na którym nie widać tego efektu (przynajmniej podczas oglądania sportu). Fajnie ogląda się mecz z tym ustawieniem pośrednim, bo jak całkiem wyłączymy to wtedy widoczny jest ten słynny efekt 50 hz - obraz rozmazuje się podczas ruchu.
 

Tomfis

New member
To może jeszcze małe "dopytanko". Czy ten efekt występuje na wszystkich źródłach sygnału (dvbt, hdmi) i czy jest jednakowo widoczny na stacjach HD i SD z tvsat?
 

gsq

New member
Panowie!
Sluchajcie, mam ogromny dylemat, już byłem zdecydowany na TV Panasonica P46GT30, mam okazje kupic go w dobrej cenie. Wzialem do domu na testy i tu.. klapa :/ Moj 4letni Samsung 40A856 ma lepszą czerń!! Wszyscy zachwalacja tego Panasonica, sam mialem o nim dobra opinie testujac w sklepie, ale w porownaniu i przyjrzeniu sie szczególom jest on na prawde sredni.. Albo trafil mi sie jakis dziwny egzemplarze. :(
Najbardziej przeszkadza mi ta czern, przeciez to wcale nie wyglada na panel Infinity Black. Tylko pod katem widac prawdziwa czern, normalnie jest panel ciemno szary. Szczegóły, ktore mnie denerwuja to:
a) puszczajac film przez pendrive, a puszczajac ten sam film przez PS3 jest ogromna roznica w jakosci na niekorzysc Panasia, a juz nie wspominam o żalosnym wyswiatlaniu napisow. - czyli odtwarzanie filmow przez usb NIE BEDZIE WYKORZYSTANE
b) internet.. eh, co to za portale, gdzie wszystko jest na tyle stare, ze albo widzialem, albo nie warto ogladac, brak otwartej przegladarki itd - nie kupowalem tv pod tym katem, ale w sumie moglo sie przydac.. ale jednak NIE BEDZIE WYKORZYSTANE

Ale na to moge przymknac oko. W TV oczekiwalem glownie rewelacyjnej jakosci kolorow, nasycenia kolorow i prawdziwej czerni.

Co mnie ma przekonac do tego TV ? Podpowiedzcie bo na prawde sam nie wiem czy go brac czy nie.. Oprocz tego ze bede mial wiekszy niz stary i tego ze bede mial 3D to nic mnie nie przekonuje!!

TV uzywam TYLKO do Ps3 - do gier i filmow (duzej ilosci filmow, divx, mkv, bluray)

wrzucam kilka zdjec z porownania, a wieczorem dodam zdjecia w ciemnym pokoju.


 

edkowski

New member
Czy to porównanie robiłeś w dzień?Bo jeśli tak to się nie dziw,plazma w dzień nie pokaże ci super czerni,dopiero wieczorem przy zgaszonym oświetleniu pokazuje na co ją stać,natomiast twój lcd już nie pokaże takiej czerni jak w dzień.Taka to już technologia plazmowa,czerń na plaźmie uzyskasz tylko wieczorem.Plazma rownież nie osiągnie szczegółowość i ostrości lcd.Plazma nie jest uniwersalna lcd już tak.
 

gsq

New member
tak, dzis zdjecia byly robione ok 13, ze spuszczonymi roletami. Ale jak juz wczoraj porownywalem to plazma np na jakims pustym zrodle sygnalu - czyli tak zeby wyswietlal sie czarny obraz byla po prostu jasna.

"Plazma rownież nie osiągnie szczegółowość i ostrości lcd." to w takim razie w czym ona jest lepsza??

a co masz na mysli mowiac "Plazma nie jest uniwersalna lcd już tak" ? skoro nie jest uniwersalna, to do czego sie najlepiej nadaje?

dzieki za odpowiedz ;)
 

edkowski

New member
Plazma ma lepszy kontrast,czerń(wieczorem przy zgaszonym oświetleniu)ma lepsze kolory bardziej naturalne ogólnie obraz na plazmie jest bardziej naturalny zbliżony do crt,lcd ma lepszą ostrość szczegółowosć obrazu lepiej spisze się w dzien nawet przy duzym nasłonecznieniu pokoju,plazma wtedy traci swoje zalety.W nocy ujawnia sie wada lcd led nierównomierne podświetlenie matrycy,widać białe chmurki i przy oglądaniu ciemnych scen to na pewno przeszkadza.Także poczytaj wątki o plazmie i lcd to są tematy wielokrotnie poruszane;-)
 

smarcin3

New member
ja też szykuję się na plasme Panasonica albo gt30 albo gt50 i powiem Ci że mnie troszkę zaskoczyłeś tymi zdjęciami.
Nie myślałem że jest taka różnica
 

gsq

New member
tez sie zdziwilem.. jeszcze mozliwe ze po prostu ten samsung jest na prawde porzadnym LCDkiem, wkoncu seria 8. na tamten czas kosztowal ~5k zł. Ale przeciez roznica powinna byc kolosalna na korzysc plazmy.
A i jeszcze jedno co mnie BAARDZO wkurza, gradacja kolorow - no paskudne to jest.. rowniez wieksza roznica niz w samsungu.. Powinno to byc plynne, a sa pasy odcieni kolorow. Kiedys jakis przedstawiciel mi powiedzial ze to wina matryc, powinny byc ilus (nie pamietam liczby) bitowe, a narazie takich nie ma, i niby wszedzie sa widoczne gradacje.
 

wozaq

New member
Normalka ta twoja czerń, też mam ten sam TV i tak to wygląda - a przed zakupem czytałem, że plazma ma mieć "tę czerń", a w sumie to nie ma rewelacji. Ale tak czy siak w innych rzeczach ten TV daje radę, na czerń przestałem zwracać uwagę.

Radziłbym Ci nie ustawiać jasności na cokolwiek powyżej 0 bo wtedy kasza z zielonych pixeli się robi na czarnych ekranach, na niektórych kanałach znikało to dopiero przy ustawieniu na -3.

Co do wyświetlania napisów to nie wiem w czym problem, ja sobie zakupiłem 16GB pendrive'a i wmuxowywuje napisy i nie ma żadnych problemów, czcionka na wielkość w sam raz, jedyne co może przeszkadzać to to, że czasami ciężko je widać na jasnym tle, bo zbytnio nie mają litery konturów, no i tła też nie da się dać za litery.

Jak chcesz to mogę zapodać foty jak to u mnie wygląda.
 

OSP110233

New member
"Ale jak juz wczoraj porownywalem to plazma np na jakims pustym zrodle sygnalu - czyli tak zeby wyswietlal sie czarny obraz byla po prostu jasna."


Na plaźmie musisz podać sygnał (czarny) żeby widać było tę słynną czerń :).Bez sygnału komórki są podświetlone, a w lcd masz wyłączone więc porównywać nie ma do czego.
 

gsq

New member
A gradacja Wam nie przeszkadza?
A jeszcze mam pytanie odnosnie głosnikow, przy serialach w divx'ach z audio zwykłym mp3 128bitowym, przy jakies akcji slychac takie chrapanie, szelest z glosnikow, nigdy wczesniej tego nie zauwazylem (przy innym TV). I sie zastanawiam, czy te glosniki sa na tyle DOBRE i CZUŁE ze przy takim najprostszym audio wychwytuja wszelkie niedociagniecia, czy po prostu cos mam z nimi nie tak? Jakie sa Wasze opinie w uzytkowaniu i korzystaniu z glosnikow w tym TV? Dodam ze przy DVB-T i muzyce z pendriva tego nie zauwazylem.
 

bolinio3

New member
Ten tv nie posiada przeglądarki internetowej. Czy jest jakaś możliwość zainstalowania takiej przeglądarki do tego tv posiadam
Panasonic TX-P42GT30
 

gzyms

New member
Ten tv nie posiada przeglądarki internetowej. Czy jest jakaś możliwość zainstalowania takiej przeglądarki do tego tv posiadam
Panasonic TX-P42GT30
Panasonic niestety nie planuje by w serii 30 udostępnić przeglądarkę (kiedyś do nich pisałem) jednak wydaje mi się, że jest to jak najbardziej możliwe. Jak na razie pozostaje podłączenie urządzenia zewnętrznego np. mini komputerek na androidzie model MK808 (lub jego bliźniaczy kolega UG802). A to wydatek coś około 300 zł.
Ja na razie kupiłem klawiaturkę ;) QUER. Z telewizorem działa nieźle. Może zastąpić pilota. Tylko ta ograniczoność YT.
 

mariuszrz

New member
Czy jest możliwość (pewnie tak, w menu serwisowym) ustawienia programów z tunera sat aby domyślne sortowanie było ustawione wg nazw a nie nr programów?
 

gzyms

New member
Czy jest możliwość (pewnie tak, w menu serwisowym) ustawienia programów z tunera sat aby domyślne sortowanie było ustawione wg nazw a nie nr programów?
Niestety nie mam satki ale nie jest to jak w DVB-T? Konfiguracja-> Menu strojenia DVB-T (w przypadku satki DVB-S)-> Lista kanałów ->czerwony przyciski "Tryb sortowania" wg numerów lub wg nazwy . Ale czy w DVB-S tak jest to sprawdzę dopiero za jakiś czas jak zaopatrzę się w antenę sat.
 

bolinio3

New member
Posiadam telewizor plazmowy Panasonic TX-P42GT30 Telewizory - Telewizory plazmowe - TX-P42GT30 -overview -Panasonic Polska i chce kupić do niego adapter sieci bezprzewodowej bo niestety nie mam jak kablem internetu podłączyć, na szczęście mam router w domu i tu jest pytanie który adapter kupić bo są dwa, DY-WL10 i DY-WL5
Akcesoria > Akcesoria do urzdzeD AV > DY-WL10 - Panasonic Online Shop
Promocje > DY-WL5 - Panasonic Online Shop



Czy mogę kupić ten NETGEAR WNDA3100 v2 PANASONIC KARTA USB WIFI (2949765412) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i będzie na 100% działał z moim telewizorem? i jaka jest wogle wygląda instalacja??
 
Do góry