Panasonic PDP GT30

digitalus

Banned
bylem dwa dni temu w sklepie i ogladalem nowe modele plazm. nic takiego nie zauwazylem , staly obok siebie na kartonach 50 calowe telewizory 50 s20 i 50c3e (wiadomo ze c3e ma nizsza rozdzielczosc ale kontrast byl bardzo dobry jak na mocne oswietlenie sklepowe prezentowal sie dobrze).
na forum ktos napisal ze c3 e to dramat. dokladnie obejrzalem bo mozna bylo porownac i dramatu nie bylo.
kontrast byl moze nawet lepszy niz s20 . byl tez nowy model 43 calowej plazmy samsung . jak dla mnie to kontrast byl zbyt wysoko ustawiony. klienci traktuja chyba telewizory jak zarowki:) swieci mocno to jest lepszy od ciemniejszej zarowki:) wiadomo co tak mocno swieci w sklepie.

bylem ciekawy jak samsung radzi sobie z plikami hd, test wypadl pomyslnie. mam bardzo duzo plikow hd i kilka formatow moj odtwarzacz nie odtwarza, zabralem ich sporo na pendrive. samsung odtworzyl wszystko.
troche dalej podwieszony byl 42GT30 jakosc obrazu byla bardzo dobra. mam blisko do tego sklepu i chodze tam na spacer:) nastepnym razem zabiore moj amatorski sprzet fotograficzny:) i zrobie zdjecia. jesli na amatorskim zdjeciu widac roznice to jesli wykonamy zdjecie przy pomocy lepszego aparatu to roznica bedzie jeszcze bardziej wyrazna ale to juz inny temat.
nowych plazm lg nie widzialem . zwrocilem jak zwykle uwage na 42pj350. niska cena i dobra jakosc obrazu

test gt30 jest tutaj
http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1300800238
translator
http://translate.google.pl/translat...eview&hl=pl&sa=G&biw=1671&bih=849&prmd=ivnsfd
 
Ostatnia edycja:

Peter_21

New member
bylem dwa dni temu w sklepie i ogladalem nowe modele plazm. nic takiego nie zauwazylem , staly obok siebie na kartonach 50 calowe telewizory 50 s20 i 50c3e (wiadomo ze c3e ma nizsza rozdzielczosc ale kontrast byl bardzo dobry jak na mocne oswietlenie sklepowe prezentowal sie dobrze).
na forum ktos napisal ze c3 e to dramat. dokladnie obejrzalem bo mozna bylo porownac i dramatu nie bylo.
kontrast byl moze nawet lepszy niz s20 . byl tez nowy model 43 calowej plazmy samsung . jak dla mnie to kontrast byl zbyt wysoko ustawiony. klienci traktuja chyba telewizory jak zarowki:) swieci mocno to jest lepszy od ciemniejszej zarowki:) wiadomo co tak mocno swieci w sklepie.

bylem ciekawy jak samsung radzi sobie z plikami hd, test wypadl pomyslnie. mam bardzo duzo plikow hd i kilka formatow moj odtwarzacz nie odtwarza, zabralem ich sporo na pendrive. samsung odtworzyl wszystko.
troche dalej podwieszony byl 42GT30 jakosc obrazu byla bardzo dobra. mam blisko do tego sklepu i chodze tam na spacer:) nastepnym razem zabiore moj amatorski sprzet fotograficzny:) i zrobie zdjecia. jesli na amatorskim zdjeciu widac roznice to jesli wykonamy zdjecie przy pomocy lepszego aparatu to roznica bedzie jeszcze bardziej wyrazna ale to juz inny temat.
nowych plazm lg nie widzialem . zwrocilem jak zwykle uwage na 42pj350. niska cena i dobra jakosc obrazu

A widziałeś może G30 na żywo? Bardzo mnie interesuje ta plazma a dokładnie jak wyjdzie w porównaniu z GT30; ciekawe czy mają takie same panele z tą różnicą ze GT30 ma lepszy filtr..
 

jgx

New member
Bez reklam
dokladnie to obraz jest do bani,nie jest wystarczajaco ostry,tak jak by mial slaby kontrast niewiem jak to opisac, wczesniej bylem jak to powiedziec fanem techniki plazmowej,te dzisiejsze plazmy to poraszka ,nie toleruje trybu kino,a w trybie normalnym obraz wyglanda jak by byl w trybie kino,jak mam ogladac tv na trybie dynamicznym to ja bardzo dziekuje, ostatnio na forum byla dyskusja plasma vs LED i ja napisalem ze nie zamienie mojej plazmy na rzaden led,ale tylko i wylacznie mojej plazmy Pv71 starej jakies 4 lata,te dzisiejsze modele plazm to bym niechcial nawet za darmo wole led!

I BARDZO PRZEPRASZAM ZA PLEDY W PISOWNI!:-D
nie no nie moge - znowu piiiiiiiiii który twierdzi że TYLKO I WYŁACZNIE JEGO, nieważne że staroć z przed 4-5 lat grunt że jego!!! :fool:
 

BitTornado

New member
nie no nie moge - znowu piiiiiiiiii który twierdzi że TYLKO I WYŁACZNIE JEGO, nieważne że staroć z przed 4-5 lat grunt że jego!!! :fool:
O co ci chodzi głąbie,napisałem tylko ze te nowe modele sa do dupy, i ta staroc z przed 4 -5 lat swieci lepiej jak te nowe plazmowe wynalaski!
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
O co ci chodzi głąbie,napisałem tylko ze te nowe modele sa do dupy, i ta staroc z przed 4 -5 lat swieci lepiej jak te nowe plazmowe wynalaski!


buhahahaha właśnie o to mi chodzi - Ty nawet za 10 lat będziesz twierdził że "te nowe wynalazki" świecą gorzej niż TWÓJ tv :grin::grin::grin::grin:
 

markj1

New member
no bo tak jest :-D:grin::grin:

Ale nie jest też tak że te odbiorniki(plazmy Panasonic) są takie idealne, wiem ze dużo osób ma problemy z "bad pikselami" i zostaje oszukanych bo po zakupie dopiero dowiadują się ze coś takiego istnieje i nic nie mogą z tym zrobić. Nie jest też do końca prawdą że jest olbrzymia różnica w jakości obrazu pomiędzy lcd i plazmą, osobiście też w to wierzyłem dopóki nie kupiłem plazmy i niestety się rozczarowałem. W nowych modelach przeważnie dokładane są do menu tylko większe możliwości osobistej kalibracji odbiornika co w poprzednich modelach dostępne było tylko poprzez menu serwisowe(i za to chyba tylko się więcej płaci). Panele nie za bardzo się różnią technologicznie od poprzednich modeli(na pewno nie na tyle o ile są droższe). Tak że ci którzy twierdzą że tylko plazma i to Panasonic tez nie maja do końca racji.
 

digitalus

Banned
malkontent nigdy nie bedzie zadowolony:)
jestem zadowolony z kazdego zakupu bo wiem co kupuje.
wyniki testu w linku sa dobre
Google Tłumacz

ale malkontent oczywiscie bedzie uwazal ze czarny nie jest czarny a bialy nie jest bialy. bialy mocniej swieci w lcd. uwazam ze mocne swiecenie to zanik szczegolow.
oczywiscie sa tez inne plazmy samsung , LG.
jeszcze jeden przyklad. lcd i plazma. w sklepie przy bardzo mocnym oswietleniu wydaje sie ze lcd to lepszy wybor. ale jesli obejrzymy ekran dokladnie to nie jest juz tak pieknie. widac ze wiecej szczegolow jest w telewizorze plazmowym gdy bedzie to sygnal sd.
http://s2.ifotos.pl/img/foto43_hxrrshw.jpg
zdjecie niestety amatorskie:) z "ukrytej kamery":)
w domowych warunkach roznica bedzie jeszcze bardziej wyrazna. sygnal sd na pewno bedzie wygladal lepiej w telewizorze plazmowym.ten przyklad jest bardzo dobry bo telewizor plazmowy jest tanszy i lepszy od drogiego lcd. drozsza plazma rozjedzie lcd jak walec.
uwazam ze 15% szczegolow w lcd gdzies zniklo.
ktos napisze ze chce bardzo dobry kolor bialy.to masz mocny kolor bialy w telewizorze po prawej stronie.
wybiore ten po lewej stronie bo telewizor to nie jest zarowka:)
w domowych warunkach kolor bialy w telewizorze po lewej stronie bedzie dobry bo oswietlenie w domu nie jest takie mocne jak w sklepie
 
Ostatnia edycja:

BitTornado

New member
niech ci bedzie tak jest - masz najlepszy tv na świecie, nic lepszego nie wymyślili i nie wymyślą, cały swiat się myli i chce cię zrobić w ....., tylko Ty masz rację -
żegnam i prosze nie odpisuj mi
pozdro 4all

Masz rację, mój tv jest też do dupy bo jest już stary, chodziuło mi tylko o to że te nowe Plazmy nierobia namnie już takiego wrarzenia jak kiedys.

Pozdrawiam:)
 

markj1

New member
malkontent nigdy nie bedzie zadowolony:)
ale malkontent oczywiscie bedzie uwazal ze czarny nie jest czarny a bialy nie jest bialy. bialy mocniej swieci w lcd. uwazam ze mocne swiecenie to zanik szczegolow.
oczywiscie sa tez inne plazmy samsung , LG.
jeszcze jeden przyklad. lcd i plazma. w sklepie przy bardzo mocnym oswietleniu wydaje sie ze lcd to lepszy wybor. ale jesli obejrzymy ekran dokladnie to nie jest juz tak pieknie. widac ze wiecej szczegolow jest w telewizorze plazmowym gdy bedzie to sygnal sd.
zdjecie niestety amatorskie:) z "ukrytej kamery":)
w domowych warunkach roznica bedzie jeszcze bardziej wyrazna. sygnal sd na pewno bedzie wygladal lepiej w telewizorze plazmowym.ten przyklad jest bardzo dobry bo telewizor plazmowy jest tanszy i lepszy od drogiego lcd. drozsza plazma rozjedzie lcd jak walec.
uwazam ze 15% szczegolow w lcd gdzies zniklo.
ktos napisze ze chce bardzo dobry kolor bialy.to masz mocny kolor bialy w telewizorze po prawej stronie.
wybiore ten po lewej stronie bo telewizor to nie jest zarowka:)
w domowych warunkach kolor bialy w telewizorze po lewej stronie bedzie dobry bo oswietlenie w domu nie jest takie mocne jak w sklepie

Nie pisałem tego jako "malkontent" bo osobiście mam skalibrowaną moja plazmę(oczywiście panasonica) za pomocą profesjonalnego sprzętu i mogę powiedzieć że dopiero teraz mam prawidłowe parametry obrazu który znacznie różni się od ustawień fabrycznych.Cóż że na przedstawionym zdjęciu widać różnicę w obrazie jak nie wiemy jakie są ustawienia tych odbiorników i dopiero po prawidłowym ustawieniu można zobaczyć czy różnice są takie duże. Co do lcd to sony robi dobre odbiorniki nieznacznie tylko różniące się jakością obrazu od plazm(oczywiście na korzyść plazm) i znacznie tańsze od nowych modeli plazm panasonica.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Następny tescik i następna pozytywna ocena zwraca uwagę kolosalna poprawa czerni mierzona w trybie ANSI 0.018 & w VT20 0,044 dla mnie rewelacja :krol: chyba się skuszę w tym roku zmienić mojego Philipa na tą PDP:-D Google Tłumacz
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Ciekawe czy to jest już poziom kuro czy nie. Co dopiero wersja VT :-D
http://translate.googleusercontent....2gt30b-p42gt30-201103281070.htm&prev=/search%[/ na zagranicznych forach pojawiają się już porównania GT30 do g20 i różnica w czerni [pasy poziome przy filmach 2;35 ]są znacznie ciemniejsze niz na G20:roll: Kura 9G miał czerń ratio na poziomie 0,003[czarna plansza kto ogląda tylko panel w nocy moze zobaczyc różnicę:niewiem:]ANSI jest około 0,016 dla PIONKA5090 czyli w scenach mieszanych jest to poziom KURA:eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry